+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    Kursant Awatar Michal220446
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MONDEO KOMBI za¶lepiony EGR, INA na alternatorze
    Od
    20 Feb 2013
    Mieszka w
    P³ock

    Mondeo MK III - ¦wiat³a mijania jako ¶wiat³a do jazdy dziennej.

    Witam Serdecznie chcia³em podzieliæ siê z Wami moim rozwi±zaniem wykorzystania ¶wiate³ mijania jako ¶wiate³ dziennych, zwanych tak¿e trybem skandynawskim, rozwi±zanie zastosowane w Mondeo MK III 2002 przed fl.
    Koszt ca³ej przeróbki waha siê od 0z³ -5z³:
    A oto potrzebne materia³y:

    1. Ok.30 cm przewód izolowany o ¶rednicy 0,5-1,0 mm - kolor dowolny
    2. Konektor ¿eñski Superseal 1,5 (http://www.e-connectors.pl/pl/p/Kone...2C5-10szt-/428)
    3. Konektor ¿eñski JT F280 (http://www.e-connectors.pl/pl/p/Kone...280-10szt-/451)
    4. izolacja parciana b±d¼ tzw. "zipy" do mocowania przewodu do wi±zki
    5. bezpiecznik 20 A, który nale¿y wstawiæ w miejsce 84f w skrzynce bezpieczników nad nogami kierowcy za ma³ym schowkiem

    Sprawa przewodów i konektorów to kwestia indiwidualna mo¿na zrobiæ to np wpychaj±c odizlowane koñcówki przewodu w odpowiednie piny w z³±czach.

    OPIS wykonania:
    1. Zarabiamy koñcówki kabla na jednej stronie szerszy konektor ¿eñski na drugiej konektor w±ski
    2. Nastêpnie idziemy do auta od strony kierowcy nad nogami wyjmujemy ma³y schowek, widaæ wtedy skrzynkê bezpieczników wk³adamy rêkê , "macamy" w³±cznik ¶wiate³ od wewn±trz deski rozdzielczej, poczujemy "miêkkie" pod³ózne zapadki pod i nad w³±cznikiem, wciskamy i w³±cznik wychodzi z deski
    3. Konektor szerszy nale¿y umie¶ciæ w pinie nr 8 w z³aczu nr C501 w skrzynce bezpieczników (zielona kostka nad bezpiecznikami z 14-toma przewodami, pin w który trzeba siê wpi±æ to 1-szy od prawej strony, w 1-szym rzêdzie od góry)

    zdjêcie nr 1 http://chomikuj.pl/michalbinoz/Monde...4346876499.jpg

    zdjêcie nr 2 http://chomikuj.pl/michalbinoz/Monde...4346826306.jpg

    4. W±ski konektor wpinamy w pin nr 4 w kostce w³±cznika ¶wiate³ (na w³±czniku pin oznaczony symbolem "52")

    zdjêcie nr 3 http://chomikuj.pl/michalbinoz/Monde...4346876390.jpg

    5. Mocujemy przewód do wi±zki ja u¿y³em zipów.

    zdjêcie nr 4 http://chomikuj.pl/michalbinoz/Monde...4346876496.jpg

    6. wpinamy bezpiecznik 20 A kolor ¿ó³ty w pozycje 84 f

    GOTOWE

    Po przekrêceniu stacyjki w pozycje zap³on w³±czaj± siê ¶wiat³a mijania (w³±cznik w pozycji zero)

    ¦wiat³a pracuj± w trybie dziennym.
    pod³±czenie zgodne ze specyfikacja fabryczn± wersje europejskie przed Liftem nie posiada³y po prostu tego przewodu i bezpiecznika, natomiast po liftowe bezpiecznika.[COLOR="Silver"]
    Ostatnio edytowane przez Michal220446 ; 10-11-2014 o 12:12

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imiê
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jas³o/krosno
    musze Cie kolego poprawic. mam przedlifta i tez móg³bym to tak zrobic ale po co? swiatla w³±czaja sie zaraz po przekreceniu kluczyka. zostaje pobrany prad ktory jest potrzebny do nagrzaja swiec i rzuszenia zimnego oleju i po drugiej moze trzeciej próbie zapalenia zimnego dieselka po prostu padnie nam akumulatorek.

  4. #3
    Kursant Awatar Cris257
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Liftback
    Od
    18 Jul 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    No, a w polifcie mam opcje AUTO i mijania zapalaj± siê po uruchomieniu silnika bodaj. Albo w pozycji II? Nie pamiêtam, bo zim± nie u¿ywam opcji auto.

  5. #4
    Kursant Awatar wirtuozik
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    11 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    ¯eby nie zak³adaæ nowego tematu napiszê tutaj:
    Czy jest mo¿liwo¶æ zrobienia czego¶ ¿eby ¶wiat³a mijania by³y zapalone przez ca³y czas w trybie AUTO, niezale¿nie od czujnika, po odpaleniu silnika?
    Tzn chodzi mi dok³adnie o to, ¿eby je¼dziæ ca³y czas na ¶wiat³ach mijania - raz przekrêcam na pozycjê AUTO i mogê zapomnieæ o ¶wiat³ach bo zawsze podczas pracy silnika w³±czone.
    Mondeo MK3 2.2 TDCi
    Kawasaki ZX6-R szlifierka do zabawy.

  6. #5
    rustin
    Go¶æ
    Nie wiem czy o to Ci chodzi ale zaklej czarn± ta¶ma czujnik ¶wiat³a i bêd± ca³y czas siê automatycznie w³±czaæ czy to dzieñ czy noc

    SE

  7. #6
    Kursant Awatar wirtuozik
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    11 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Nie wiem czy o to Ci chodzi ale zaklej czarn± ta¶ma czujnik ¶wiat³a i bêd± ca³y czas siê automatycznie w³±czaæ czy to dzieñ czy noc

    SE
    Mam je¼dziæ z plastrem izolacji na szybie ? Albo zdejmowaæ lusterko i dobieraæ siê do czujnika? Trochê bez sensu. Wydaje mi siê, ¿e wystarczy co¶ przestawiæ w elektronice...
    Mondeo MK3 2.2 TDCi
    Kawasaki ZX6-R szlifierka do zabawy.

  8. #7
    rustin
    Go¶æ
    Sorki jak wprowadzi³em w b³±d, mówi³em na przyk³adzie a4, tam jest czujnik w lusterku wstecznym i po zaklejenie go, daje taki efekt jak chcesz i nic nie widaæ, ¿e jest zaklejony.

    SE

  9. #8
    Kursant Awatar wirtuozik
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    11 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Spoko, luz. W Mdo z tego co czyta³em na forum to dowiedzia³em sie, ze czujnik jest pod szyb±, tam gdzie czujnik od wycieraczek. Rozbieraæ tego mi siê nie widzi, zaklejenie ta¶m± te¿ nie wchodzi w grê.
    Mondeo MK3 2.2 TDCi
    Kawasaki ZX6-R szlifierka do zabawy.

  10. #9
    Kursant Awatar Cris257
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Liftback
    Od
    18 Jul 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Poczekaj, poczekaj. Mo¿liwe, ¿e co¶ ¼le zrozumia³em, gdy szuka³em informacji jak dzia³a tryb AUTO w Mondeo Mk. III, ale z informacji jakie wygrzeba³em, je¶li ustawisz ¶wiat³a na AUTO, to przy takiej pogodzie jak dzi¶ (szaro, s³oñce za chmurami) reflektory z przodu i tak siê za³±cz±. Z tego co te¿ zrozumia³em w s³oneczny dzieñ przednie reflektory te¿ siê za³±cz±, ale te z ty³u ju¿ niekoniecznie. Nie wiem, czy faktycznie tak jest, nie sprawdza³em tego w s³oneczne dni, jednak gdy je¼dzi³em na AUTO, to ¶wiat³a mijania zawsze by³ w³±czone. Przynajmniej tak to pamiêtam. Teraz je¿d¿ê normalnie, nie na AUTO, ale wygl±da na to, ¿e bêdê to musia³ dok³adnie sprawdziæ w tym roku, jak bêdzie wiêcej s³oñca, by siê nie okaza³o, ¿e jestem bez ¶wiate³ w piêkny s³oneczny dzieñ.

  11. #10
    Kursant Awatar wirtuozik
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    11 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    W³a¶nie podczas jazdy w s³oneczny dzieñ kierowcy jad±cy z przeciwka migali mi d³ugimi ¿ebym w³±czy³ ¶wiat³a... To do¶æ logiczne - ¶wiat³a w³±czaj± siê wtedy gdy jest ciemno, lub niewystarczaj±co jasno W koñcu po co¶ ten czujnik jest. Ale przyznam, ¿e sam nie sprawdza³em czy faktycznie w s³oneczny dzieñ ¶wiat³a siê pal±.
    Mondeo MK3 2.2 TDCi
    Kawasaki ZX6-R szlifierka do zabawy.

  12. #11
    Kursant Awatar Cris257
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Liftback
    Od
    18 Jul 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    W³a¶nie te¿ tego nie sprawdza³em, a wiem, ¿e jak by³a pogoda taka jak teraz, to ¶wiat³a siê zapala³y. Tego jestem pewien, bo sam widzia³em na zderzaku auta z przodu na ¶wiat³ach, ani nikt nie mruga³ mi d³ugimi w czasie jazdy. Cholera, trza bêdzie to sprawdziæ wiosn±/latem.

    No i nie mia³em te¿ okazji sprawdziæ, czy faktycznie jak nie ma o¶wietlenia w ko³o drogi, czy zapalaj± siê w nocy d³ugie. Wed³ug instrukcji tak to powinno dzia³aæ...
    Ostatnio edytowane przez Cris257 ; 24-01-2015 o 13:51

  13. #12
    Poch³aniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Cytat Zamieszczone przez wirtuozik Zobacz posta
    ¯eby nie zak³adaæ nowego tematu napiszê tutaj:
    Czy jest mo¿liwo¶æ zrobienia czego¶ ¿eby ¶wiat³a mijania by³y zapalone przez ca³y czas w trybie AUTO, niezale¿nie od czujnika, po odpaleniu silnika?
    Tzn chodzi mi dok³adnie o to, ¿eby je¼dziæ ca³y czas na ¶wiat³ach mijania - raz przekrêcam na pozycjê AUTO i mogê zapomnieæ o ¶wiat³ach bo zawsze podczas pracy silnika w³±czone.
    No przecie¿ ten temat opisuje jak takie ¶wiat³a zrobiæ. Masz polifta wiêc wystarczy zrobiæ zworkê we wtyczce w³±cznika ¶wiate³. Dajesz w³±cznik na AUTO i zapominasz o ¶wiat³ach.
    Wtedy przednie ¶wiat³a mijania ¶wiec± zawsze po w³aczeniu zap³onu. Po zmroku czujnik w³±cza tylne ¶wiat³a, zegary, konsole, radio itp.

    Mam to u siebie i dzia³a piêknie.
    Ostatnio edytowane przez ARTi ; 24-01-2015 o 14:05
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  14. #13
    Kursant Awatar Cris257
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Liftback
    Od
    18 Jul 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Czyli wed³ug tego co piszesz Ty i co pisze w 1-szym po¶cie, je¶li mam polifta, wystarczy wpi±æ ¿ó³ty bezpiecznik 20A w pozycjê 84 f?

  15. #14
    Poch³aniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Cytat Zamieszczone przez Cris257 Zobacz posta
    Czyli wed³ug tego co piszesz Ty i co pisze w 1-szym po¶cie, je¶li mam polifta, wystarczy wpi±æ ¿ó³ty bezpiecznik 20A w pozycjê 84 f?
    Tak a je¶li nie zadzia³a to znaczy ¿e masz braki w instalacji auta. Ale ³atwo to zrobiæ:

    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169626
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  16. #15
    Kursant Awatar wirtuozik
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    11 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawdzi³em dzisiaj i przy tej pogodzie w trybie AUTO ¶wiat³a siê nie pal±. Wiêc pozostaje dorzuciæ bezpiecznik i ewentualnie kombinowaæ dalej z kabelkami
    Mondeo MK3 2.2 TDCi
    Kawasaki ZX6-R szlifierka do zabawy.

  17. #16
    Pogromca zakrêtów Awatar bartekk
    Imiê
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleñ nad Noteci±
    Cytat Zamieszczone przez Cris257 Zobacz posta
    No i nie mia³em te¿ okazji sprawdziæ, czy faktycznie jak nie ma o¶wietlenia w ko³o drogi, czy zapalaj± siê w nocy d³ugie. Wed³ug instrukcji tak to powinno dzia³aæ...
    Nie wiem czy dobrze zrozumia³em, ale... same z siebie? Tzn. z czujnika? Drogowe nigdy "same" siê nie w³±cz±.

  18. #17
    Kursant Awatar Cris257
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Liftback
    Od
    18 Jul 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    O ile pamiêtam tak pisa³o w instrukcji. Gdzie¶ mi siê moja wala, nie wiem gdzie, tak to bym sprawdzi³, czy czego¶ nie przekrêci³em.

  19. #18
    Pogromca zakrêtów Awatar bartekk
    Imiê
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleñ nad Noteci±
    Ja pierwszy raz s³yszê o czym¶ takim w Mk3

  20. #19
    Kursant Awatar Cris257
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Liftback
    Od
    18 Jul 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Wiêc nie wiem co to czyta³em. Mo¿e co¶ mi siê wymiesza³o.

  21. #20
    Zielony listek Awatar skibson
    Imiê
    Piotrek
    Model
    MKII > MKIV
    Silnik
    2.0 130 KM > 260KM(420Nm)
    Opis
    By³o MKII 2.0 B+G Ghia+,Jest MKIV 2.5T 260KM 420Nm
    Od
    01 Apr 2009
    Mieszka w
    kLublina
    W polifcie by³a ju¿ funkcja auto dzia³aj±ca, w przedlifcie nie. Nawet w³±cznik jest inny

Podobne w±tki

  1. [All] ¦wiat³a jazdy dziennej
    By Gurgul99 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 766
    Ostatni post / autor: 05-06-2023, 14:58
  2. [MkIV] ¦wiat³a do jazdy dziennej, Ford Mondeo 2011 r.
    By mooleda in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2019, 17:31
  3. [MkIII] ¦wiat³a do jazdy dziennej
    By krzych76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 22:19
  4. [MkIII] ¶wiat³a do jazdy dziennej
    By przemek0113 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 21:16
  5. [MkII] ¦wiat³a do jazdy dziennej.
    By magier76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 12:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów