+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    kordian
    Gość

    [MkI] Słaby nawiew ciepłego powietrza

    Jak czytam forum, to widzę, że inni też mają podobny problem, ale jakoś nie mogę wyczytać jednoznacznego rozwiązania.

    Otóż mnie również nie może złapać odpowiedniej temperatury, bo latem dochodzi może do 1/3 miernika temperatury, a teraz, to dochodzi ledwie do N lub nieco powyżej, skutkiem czego dłuuugo muszę czekać, by zaczęło wiać ciepłe powietrze. A jak już wieje, to raczej letnie. A tu zima za pasem!!!
    Jak jest w Waszych MkI? Może MkI tak mają??? Pamiętam, jak go sprowadzałem z Nimiec, kiedy na dworzu było -15C, to po przejechaniu 100km jeszcze nei zdejmowaliśmy kurtek zimowych w samochodzie...

    I jeszcze jedno - przestało mi chodzić lusterko kierowcy góra-dół(elektryczne). Jak próbuję wyjąć szybkę, by zajrzeć do środka, to mi się tak mocno trzyma, że boję się, że zaraz połamię. Ktoś wyjmował lusterko w GLX?

    I czy jest ktoś z Łodzi, komu się w weekendy nudzi i lubi sobie pogrzebać przy mondku? Bo chętnie bym wymienił inne uwagi

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    termostat do wymiany + płukanie układu
    jeśli chodzi o lusterko to jest na zaczepach plastikowych
    poszukaj w "szukaj" było parę razy na ten temat
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    tak jak pisze rc23, termostat do wymiany, zapewne jest cały czas otwarty i chłodzi na dużym obiegu, a co do lusterka to przestaw jak najbardziej w prawo, przez powstałą szparę wsuń palce i wyczujesz zatrzaski
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  5. #4

    Re: [MkI] Słaby nawiew ciepłego powietrza

    Cytat Zamieszczone przez kordian
    Jak czytam forum, to widzę, że inni też mają podobny problem, ale jakoś nie mogę wyczytać jednoznacznego rozwiązania.

    Otóż mnie również nie może złapać odpowiedniej temperatury, bo latem dochodzi może do 1/3 miernika temperatury, a teraz, to dochodzi ledwie do N lub nieco powyżej, skutkiem czego dłuuugo muszę czekać, by zaczęło wiać ciepłe powietrze. A jak już wieje, to raczej letnie. A tu zima za pasem!!!
    Jak jest w Waszych MkI? Może MkI tak mają??? Pamiętam, jak go sprowadzałem z Nimiec, kiedy na dworzu było -15C, to po przejechaniu 100km jeszcze nei zdejmowaliśmy kurtek zimowych w samochodzie...

    I jeszcze jedno - przestało mi chodzić lusterko kierowcy góra-dół(elektryczne). Jak próbuję wyjąć szybkę, by zajrzeć do środka, to mi się tak mocno trzyma, że boję się, że zaraz połamię. Ktoś wyjmował lusterko w GLX?

    I czy jest ktoś z Łodzi, komu się w weekendy nudzi i lubi sobie pogrzebać przy mondku? Bo chętnie bym wymienił inne uwagi
    Niestety koledzy maja racje.Mondeo jak jest sprawne grzeje dobrze,tym bardzej benzynowe silniki

  6. #5
    kordian
    Gość
    OK, dzięks. W tym tygodniu muszę to zrobić, bo za długo się już z tym bujam.

    Z lusterkiem też powojuje. Zajrze jeszcze do ksiązki serwisowej w formie elektornicznej, by niczego nie połamać.

    Termostat się łatwo samemu wymienia? Pewnie kto się zna, to łatwo ;-)

  7. #6
    jak bedziesz kupowal pamietj o uszczelce.Zamieniki maja najczesciej w kpl,oryginal nie,do niego trzeba dokupic :metal

  8. #7
    kordian
    Gość
    Uszczelce do termostatu?

    I last but not least. Pamiętam, że kiedyś rozgorzała dyskusja nad rodzajami termostatów. Czy mam po prostu iść i powiedzieć "poproszę termostat do MkI" czy dodać jakiś szczegół?

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    podaj jaki silnik
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  10. #9
    Witam . To moj pierwszy post na forum ale może sie przyda. Po wymienie termostatu ściągnij przewody od nagrzewnicy, wlej do wylotowego wody i przedmuchaj sprężonym powietrzem (ja to robiłem pompką do materacy taką 1,5 l ) wyleciało sporo syfu , ale za to teraz ogrzewanko jest super :metal

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar remik07
    Model
    SAAB
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    inny
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    EL-Łódź
    Cytat Zamieszczone przez kordian
    Uszczelce do termostatu?

    I last but not least. Pamiętam, że kiedyś rozgorzała dyskusja nad rodzajami termostatów. Czy mam po prostu iść i powiedzieć "poproszę termostat do MkI" czy dodać jakiś szczegół?
    Tak możesz zrobić , na Tuwima przy Nowej (Tuwima 88/90) jest sklep z oryginalnymi częściami do forda tel 630-60-28 , zadzwoń i zapytaj czy mają - pewnie tak tyle że ceny tam to sufit. Jednak jak podjedziesz i zapytasz o koszt łącznie z usługą , to może dadzą rabacik??
    Chyba ,że wolisz sam się pobawić , pozdr.
    w mkp od 2003 do 2014
    Saab 9-3 SportKombi

  12. #11
    kordian
    Gość
    Tak, kojarze na Tuwima ten sklep. Ceny mają rzeczywiście europejskie. A do tego, jak kupiłem gumki do stabilizatora, to mechanik mi powiedział, że nie pasują. Nie mogłem wymienić, bo jeżdziłem z nimi pół roku

    Termostat z kumplem sobie wymienie, bo się zna.

    dito - dzięki za wskazówkę, przeczyszczę cały układ, bo mam już dosyć marznięcia zimą w mondziaku!

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar remik07
    Model
    SAAB
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    inny
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    EL-Łódź
    zobacz jeszcze w INTERCARS na Łąkowej 3/5 - zamiennik pewnie będzie taniej - objawy które opisałeś wskazują zdecydowanie na uszk termostat więc sądzę ,że jego wymiana załatwi sprawę , dziwi mnie jednak fakt ,że nie zwróciłeś uwagi na zwiększone zużycie paliwa , czyżby krótkie dystanse po mieście??
    pozdr
    w mkp od 2003 do 2014
    Saab 9-3 SportKombi

  14. #13
    kordian
    Gość
    Dzięks, sprawdze i tam. Od nowości tak miałem. W sumie samochód nie kupowałem dla siebie i tak się z nim bujam od 20 miesięcy

    Ale jednego nie można mu odmówić - nic się w nim mi jeszcze nie popsuło! Oprócz łożyska, ale to wiadomo - eksploatacja. Poza tym mondziak jest troche jak dla mnie za duży po mieście = za dużo pali Swego czasu jeździłem nim połowę miesiąca, drugą tramwajami heh, bo wychodziło mi jakies 400-500 zł miesięcznie za benzynę

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    sprawdz tez czy linka od pokretła ciepło/zimno Ci sie niewypieła w jedym z aut miałem taki przypadek-juz miałem wymieniac termostat ale niepodabało mi sie to pokretło cos za lekko chodziło,rozebrałem,patrze a tu linka wypieta od strony nagrzewnicy no i auto latało cały czas na duzym obiego i strasznie wolno sie nagrzewało
    Adam +48603-78-75-73



  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar Breko
    Od
    23 Oct 2006
    Mieszka w
    GRUPA LUBELSKA
    hehe a to jaki ford, Tobie nie grzeje a ja caly rok musze jezdzic w samej bieliznie jeszcze dobrze nie wsiade a juz mam temp taka ze klime trzeba wlaczac albo okna otwierac, na grzanie nie narzekam, a co do lusterka to bardzo latwo i sprawnie sie demontuje, jak mozesz to odchyl je max na samochod, i masz super dojscie, wsadz paluszki i samo zeskoczy z plastikowych zaczepow, nie ma co sie bac tam nic nie peknie ani sie nie zlamie, smialo...i niech moc bedzie z Toba. pozdro.

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Breko
    Od
    23 Oct 2006
    Mieszka w
    GRUPA LUBELSKA
    hehe a to jaki ford, Tobie nie grzeje a ja caly rok musze jezdzic w samej bieliznie :) jeszcze dobrze nie wsiade a juz mam temp taka ze klime trzeba wlaczac albo okna otwierac, na grzanie nie narzekam, a co do lusterka to bardzo latwo i sprawnie sie demontuje, jak mozesz to odchyl je max na samochod, i masz super dojscie, wsadz paluszki i samo zeskoczy z plastikowych zaczepow, nie ma co sie bac tam nic nie peknie ani sie nie zlamie, smialo...i niech moc bedzie z Toba. pozdro.
    Wypasiona MK IV - 100 000 zł
    przynależność do GRUPY LUBELSKIEJ - Nie ma Grupy Lubelskiej...

  18. #17
    Kursant
    Od
    14 Apr 2006
    Mieszka w
    Piasek, Pszczyna, Tychy
    Ja wymieniałem termostart, bo w lecie za bardzo sie grzał i teraz mam problem, bo robi się chłodo i już nie mam tyle ciepła co rok temu. Kupiłem zamienik - niby jak oryginał, ale coś jednak nie tak.
    MkI '94 1.6 LPG EUROGAS, klima, elektryka

    I świat się kręci na 15"

  19. #18
    kordian
    Gość
    Tak, to był termostat! Teraz mam już cieplutko nawet po 10 minutach jazdy, o czym mogłem kiedyś pomarzyć, strzałka temperartury też jest prawie po środku, więc jest już super!

    A teraz szukam wkładu do elektrycznego lusterka od strony kierowcy. Na allegro są tylko podgrzewane. Zna ktoś może kogoś, kto tym handluje? Może być zamiennik, bo taki mam termostat i działa!

  20. #19
    witaj
    tez tak mialem, zrob tak: Sprawdz filtr pylkowy, miesci sie pod przednia szyba, potem sprawdz termostat- proste, wymontuj wsadz do garnka z woda podgrzej go i zobacz czy sie otwiera, jak nie to wymien. Co do lusterka to jest na zaczepach plastikowych, wystarczy lekko szarpnac od spodu i cala szybka lusterkla wyjdzie, zobaczysz tam w srodku obudowy polaczenia przegubowe, poprostu powciskaj je i bedzie hulalo

  21. #20
    u mnie wskaznik nie przekracza 1/3 wskaznika jesli wyzej to cos wg mnie jest nie tak

Podobne wątki

  1. [MkIII] Słaby nawiew
    By cybermaxi in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 10:22
  2. [MkII] słaby nawiew
    By Ufo in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 13:59
  3. [TD][mkI] Nie ma ciepłego powietrza z nadmuchu - nagrzewnica
    By adam_priva in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 16:58
  4. [MkII] słaby nawiew powietrza
    By Grzana in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2008, 21:52
  5. BRAK ciepłego powietrza
    By dlugimaciek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-09-2005, 18:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów