+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz

    MK II Podmiana tarcz licznika na indiglo

    WITAM grono .
    Postanowiłem się szarpnąć i kupić mondkowi zestaw tarcz do licznika indiglo .Koszt ok 200 złotych
    (tarcze + inwerter) Wybrałem zestaw nr :2 z podświetleniem piało-seledynowym .Nie będzie się gryzł z zielonym podświetleniem nawiewów i klamek .

    Czas potrzebny na wymianę to ok 4-ech godzin w dwóch etapach , ale da się i w dwie eliminując błędy i wypaczenia które zrobiłem .

    Potrzebne materiały i narzędzia ;
    1/. Śrubokręt krzyżakowy średni .
    2/.Zestaw do lutowania .
    3/. Smartfon z nawigacją i aparatem fotograficznym ułatwi pracę .
    4/. nożyk
    5/.Próbnik instalacji 12V czyli żaróweczka z kabelkiem ew.miernik uniwersalny .
    6/. Silikon lub klej .
    7/. Widelec .
    8/. Kawałek przewodu elektrycznego , obcinaczki , taśma izolacyjna .

    Przystępujemy do pracy .Najpierw odkręcamy licznik .Czyli podważając nożykiem wyciągamy zegar lub tripa po prawej stronie licznika , oraz włączniki szyby ogrzewanej -po lewej .Śruby są pod nimi .Reszta jest we wnęce zegarów Odkręcamy je i po wyciągnięciu koła kierownicy do góry i w dół wyciągamy osłonę liczników
    Następnie włączamy zapłon i robimy zdjęcie wskaźnikowi paliwa .Pomoże nam to później przy kalibrowaniu wskaźników .Od bidy możemy zapamiętać położenie wskazówki .
    Kolejna czynność to odkręcenie zegarów .Śruby są widoczne na obwodzie licznika .Odkręcamy je i wysuwamy licznik do siebie i w taki sposób by od tyłu wsadzić lewą rękę .Od tyłu musimy namacać wtyczkę z wiązką idącą do licznika .Na środku jest zatrzask do wciśnięcia .Wciskamy go i wypinamy wtyczkę .Dla naszych potrzeb tą wtyczkę nazwę lewą gdyż jest ona dla nas istotna .Drugą wtyczkę wypinamy identycznie tylko prawą ręką .Wyciągamy licznik na zewnątrz ..Wypinamy maskownicę liczników poprzez zwolnienie zatrzasków na obwodzie obudowy i mamy dostęp do tarcz .Zdejmujemy wskazówki podważając je widelcem .Po czym podważamy kołki dużych zegarów nożykiem i wyciągamy jpalcami .

    Kolejny etap to przyklejenie tarcz indiglo .
    Zaczynamy od dużych tarcz .Smarujemy tylną część tarcz ( nowych) silikonem lub klejem - ja użyłem silikonu montażowego i przykładamy je na stare tarcze .Zgrywamy otwór na kołek i wkładamy go w gniazdo .Następnie centrujemy otwory na oś wskazówki by się pokryłyi całość dociskamy z czuciem
    palcami .Resztę tarcz wklejamy analogicznie , z tym że małe tarcze nie mają kołków .

    NIE ZAKŁADAMY WSKAZÓWEK

    .Całość zostawiamy na noc do wyschnięcia .

    Następnego dnia układamy przewody do tarcz w/g własnego uznanie i wyprowadzamy je w na zawnątrz .Najlepiej od dołou .Instrukcja montażu dołączana przez producenta zaleca podcięcie zamków przy montażu maskownicy .My pomijamy ten krok jako zbędny .Dla sprawdzenia poprawności montażu zakładamy maskownicę bacząc by nie przeciąć wychodzących kabli .Ja wykonałem nożem nacięcia - rowki w obudowie i wprowadziłem w nie kable .

    Kolejny krok to podłączenie elektryczne .

    Tarcze z inwerterem łączymy ze sobą dostarczonym okablowaniem .nam pozostaje podłączenie dwóch kabli .Plusa i minusa .Instrukcja proponuje przylutowanie kabli zasilających do ścieżek czy żarówki .Pominę tą propozycję milczeniem .Teraz ważna uwaga :testy w nocy pokazały że [odświetlenie jest za macne i bije po oczach .Konieczne jest puszczenie zasilania przez ściemniacz .Jak go nie mamy to w
    instrukcji jest rozpiska jak go dodać .Jeżeli mamy to bierzemy do ręki lewą wtyczkę i kabel który nas interesuje to skrajny kabel górny lub dolny .Sprawdzamy to poprzez włączenie świateł pozycyjnych i podanie masy próbnikiem instalacii 12V lub miernikiem .Jak żaróweczka się zaświeci to przekręcamy ściemniaczem .Ma reagować na ruchy ściemniacza .Jeżeli mamy pewność że to kabel właściwy to nacinamy izolację lub przecinamy go i łączymy z czerwonymkablem + idącym do inwertera .Całość lutujemy i nakładamy koszulkę termokurczliwą lub izolujemy taśmą .Kolejny kabel to czarny (-) do inwertera .Tu z kolei miałem problem .Logicznym miejscem do jego podłączenia jest kabel (-) oświetlenia liczników .I tu mnie zatrzymało na dłuższy czas .Nie mogłem znaleźć stabilnej masy .a bałem się podpinać do jakiegokolwiek kabla dającego przejście do masy .Dlaczego ? Dlatego że jakiś czujnik np: poziomu paliwa może być sterowany masą ze zbiornika paliwa .A taką masą nie chciałem zamykać obwodu .Dlatego poszukałem innej masy .Wybrałem lewy włącznik szyby ogrzewanej .Tam dochodzi czarny kabel który ma dwie końcówki .Do niego dolutowałem ( _) inwertera .Oczywiście po sprawdzeniu czy ten kabel jest masowy poprzez podanie (+) przez żaróweczkę .Całość zlutowałem i zaizolowałem .

    Teraz testujemy czy tarcze świecą i reagują na ściemniacz .Jeżeli nie to sprawdzamy do skutku poprawność połączeń , jeżeli tak to Całość kabli i inwerter wkładamy za licznik w dowolny sposób ( tak by weszło ) po czym montujemy panel zegarów BEZ MASKOWNICY I WSKAZÓWEK .To ważne .Wcześniej wpinamy wtyczki do licznika .Na razie nie skręcamy .

    Etap ostatni to kalibracja liczników

    .Może jest prostszy i lepszy sposób ale ja to robiłem tak ..
    a/ wskaźnik poziomu paliwa .
    Przekręcam kluczyk na zapłon ,, czekam minutę i patrzę na zdjęcie w którym miejscu miałem wskazówkę .Montuję tak samo jak było .Wkładam wskazówkę i LEKKO dociskam Tak by nie ocierała o tarczę .Następnie kilka razy przekręcam kluczyk na (0) po czym na zapłon i patrzę czy wskazówka się przesuwa bez ocierania .. Jeżeli się zacina to palcami lub widelcem lekko wysuwam wskazówkę do góry .

    b/Czujnik temperatury wody

    Uruchamiamy silnik na 10 minut tak by się dobrze nagrzał w wkładamy lekko wskazówkę na minimum zakresu normal Późniejsze obserwacje pokazały że to dobre ustawienie .

    c/ obrotomierz .

    Ustawiamy na nagrzanym silniku .Wyciągamy palcami kołek tarczy obrotomierza i wkładamy leciutko wskazówkę na swoje miejsce w pozycji pionowo w dół .i uruchamiamy silnik na wolnych obrotach .Pewnie obrotomierz pokaże ze trzy tysiące obrotów .Nasze wolne obrotu to coś koło 900-950 .Na wskazówce to zakres raczej nie widoczny .Patrzymy o jaki kąt trzeba wskazówkę przesunąć by pokazała 900 obr .Wyłączamy silnik , pozwalamy wskazówce opaść , wyciągamy ją palcami i robimy korektę ustawienia .I tak do skutku .Mnie to zajęło ok dwie minuty i ok 6-ciu korekt położenia .Jak uznamy że jest OK .To Wkładamy kołek i sprawdzamy czy się nic nie zacina .Jeżeli tak to palcami podnosimy lekko wskazówkę do góry .

    d/ Prędkościomierz .

    Wyciągamy kołek i zakładamy wskazówkę w pozycji pionowo w dół .Odpalamy nawigację i jedziemy na przejażdżkę .Na pewno będzie różnica pomiedzy wskazaniem navi a licznika .Wtedy robimy korektę analogicznie jak przy obrotomierzu .Za 6-7 razem powinno być OK .
    Gdy już wszystko ustawimy to po raz ostatni sprawdzamy podświetlenie i pracę wskaźników izakładamy maskownicę Powinna wskoczyć bez wyciągania obudowy licznika .Wtede dokręcamy licznik i osłonę panelu liczników .Zakładamy zegar lub tripa i włączniki szyb ogrzewanych .Ustawiamy kierownicę tak by nam było wygodnie
    i FINITO


    Na koniec parę słów komentarza ..

    1/. Pozostawiłem całe kiedyś tam założone podświetlenie tarcz diodami led .( nie będzie się kurzyło )
    2/. Serwis zdjęciowy sobie podarowałem gdyż jak wyglądają tarcze indiglo można zobaczyć na YT .a zdjęcia i tak mocno odbiegają od stanu faktycznego i nic nowego nie wnoszą do tematu .
    3/.Jeżeli chodzi o efekty wizualne , to w nocy rewelacja .Tyle ze trzeba przyciemnić .W dzień słoneczny tarcze i wskazania są widoczne , w dzień lekko pochmurny świetnie widoczne .
    4/. Heineken smakował lepiej niż zazwyczaj
    5/I ostatnie : Z czterech godzin jakie spędziłem przy podmianie tarcz więcej niż połowę zmarnowałem na kombinowaniu : jak to zrobić .Stąd ten manual .Mam nadzieję że się przyda .

    Na specjalne życzenie Polsat właśnie puścił film "Kevin sam w domu " ja zaś wrzucę fotki :_
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 27-11-2014 o 19:04
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz


    Tak wyyglądają liczniki z odległości 5 metrów .

    A tak z bliska .




    Fotka zrobiona w dzień z podświetleniem




    I bez

    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 05-12-2014 o 19:55
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  4. #3
    Klubowicz honorowy Awatar Krisu
    Imię
    Krzysztof
    Model
    X-TYPE
    Silnik
    3.0 234 KM
    Od
    25 Dec 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    No i ja się rzuciłem. Nie bez problemów. Przede wszystkim WIELKIE DZIĘKI dla Piotrka- Virus500. Poskładał mi wszystko i wykonał cyfrowy czujnik temp. wraz z wyświetlaczem. . Dzisiaj spaliłem se jeszcze stabilizator od indiglo. Podłączyłem się przed zegarami. + ok, minus ok, a jednak nie. Po włączeniu długich tarcze gasły. Zgasł też stabilizator - koszt raptem dobrego browara, ale zabawa wróciła. W końcu wlutowałem się w żarówkę podświetlenia zegarów. Założone są też podświetlenia wskazówek. Trzeba to dokładnie wypośrodkować, ponieważ wskazówki haczyły. Wrzucę fotki jak to u mnie wygląda, jak tylko wstawię zegary
    Phone 531207640
    Gdyby ktoś zabłądził







  5. #4
    Klubowicz honorowy Awatar Krisu
    Imię
    Krzysztof
    Model
    X-TYPE
    Silnik
    3.0 234 KM
    Od
    25 Dec 2009
    Mieszka w
    Gdańsk

    Tak troszkę ekstrawagancko se pojechałem. Podświetlenie wskazówek, temp silnika cyfrowo plus logo MKP plus nick. Za układ temperatury wieeelkie dzięki jeszcze raz Virusowi- Piotrkowi - 500. I za wszelką pomoc oraz radę. Za moje wymysły typu logo i nick + okienko pod cyfer temperatury zapłaciłem jakieś 30ziko więcej. Reszta to standard idiglo. Fotka w dzień zrobiona. Efekt nocny nie do opisania. A widoczne obwódki alu to z wcześniejszych modów
    Ostatnio edytowane przez Krisu ; 10-01-2015 o 19:12
    Phone 531207640
    Gdyby ktoś zabłądził







  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Szkoda że nie pomyślałem o nicku u mnie .Podoba mi się wyświetlak temperatury .Zaczyna mnie korcić taki właśnie .
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  7. #6
    Klubowicz honorowy Awatar Krisu
    Imię
    Krzysztof
    Model
    X-TYPE
    Silnik
    3.0 234 KM
    Od
    25 Dec 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    Szkoda że nie pomyślałem o nicku u mnie .Podoba mi się wyświetlak temperatury .Zaczyna mnie korcić taki właśnie .
    Noo. Efekt kapitalny
    Phone 531207640
    Gdyby ktoś zabłądził







  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Ładnie pojechałeś, ale skoro kolega Virus ogarnia tak elektronikę to mogłeś się pokusić o procentowe wyświetlanie paliwa
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  9. #8
    Klubowicz honorowy Awatar Krisu
    Imię
    Krzysztof
    Model
    X-TYPE
    Silnik
    3.0 234 KM
    Od
    25 Dec 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Gdzieś poczytałem u nas na forumie i znalazłem UKP. Uniwersalny komp pokładowy
    Cosik takiego mi się marzy http://www.reveltronics.com/pl/produ...-pokladowy-ukp
    Phone 531207640
    Gdyby ktoś zabłądził







  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    A jak w jezdzie noca, nie oslepiaja, nie mecza na dlugich dystansach ??

  11. #10
    Klubowicz honorowy Awatar Krisu
    Imię
    Krzysztof
    Model
    X-TYPE
    Silnik
    3.0 234 KM
    Od
    25 Dec 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez 1olek Zobacz posta
    A jak w jezdzie noca, nie oslepiaja, nie mecza na dlugich dystansach ??
    Jest gitarka. Na ori ściemniaczu u mnie lata to wszystko, wskazówki tyż
    Phone 531207640
    Gdyby ktoś zabłądził







  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    A abs się dalej świeci, czy to starsza fotka ?
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  13. #12
    Klubowicz honorowy Awatar Krisu
    Imię
    Krzysztof
    Model
    X-TYPE
    Silnik
    3.0 234 KM
    Od
    25 Dec 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    A abs się dalej świeci, czy to starsza fotka ?
    Focia świeżynka . Świeci
    Phone 531207640
    Gdyby ktoś zabłądził







  14. #13
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    22 Oct 2016
    Mieszka w
    Kolo
    Witam,

    Wie ktoś jak poprawić taki defekt,chodzi o ciemniejsze podświetlenie w niektórych miejscach?
    Ostatnio edytowane przez Ozontom ; 08-08-2017 o 23:08 Powód: Brak foto

Podobne wątki

  1. [MkII] Indiglo nawiewów
    By bender131 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 16:42
  2. [MkI] Zmiana tarcz licznika mk1
    By pawel798 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 00:59
  3. [MkII] Indiglo
    By schabolub in forum Tuning
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 23:16
  4. [MkII] tarcze indiglo
    By rc23 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-04-2006, 11:46
  5. tarcze indiglo
    By adas_221 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-08-2005, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów