+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    24 Sep 2014
    Mieszka w
    Kraków

    Nie odpala, dziwne tykanie

    Witam,

    Dzisiaj autko zgasło podczas jazdy. Przekręcałem kluczyk - gasły kontrolki, przekręcam dalej i cisza - nic. Okazało się że przepalił się bezpiecznik : 41 (20A) opis - Urządzenie sterujące silnikiem

    Wymieniłem na nowy, mondziak zapalił. Po upływie kilku godzin chciałem zobaczyć czy wszystko jest ok - niestety jedna próba i coś jakby rozładowało mi aku. Kontrolki na desce blado świecą, w samochodzie mruga całe oświetlenie. Po przekręceniu zapłonu coś bez przerwy tyka (przekaźnik?) pod maską i włączyły się same wycieraczki.

    Proszę o porady samochód nie odpala i pewnie lada moment rozładuje się do końca. Porozpinałem wszystko, jutro pod prostownik a potem sprawdzanie. Jeśli ktoś się orientuje bardzo proszę o pomoc na co zwrócić uwagę, albo do kogo wstawić samochód w Krakowie aby to dobrze zrobił.
    Ostatnio edytowane przez swiezy_sorbent ; 01-12-2014 o 20:12

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak nłladujesz akumulator i odpalisz silnik to sprawdź miernikiem jak wygląda ładowanie, bo masz klasyczne objawy usterki ładowania.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    24 Sep 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Jest opcja że z całego roztargnienia rano zostało światełko w kabinie i mogło mi go rozładować.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez swiezy_sorbent Zobacz posta
    Jest opcja że z całego roztargnienia rano zostało światełko w kabinie i mogło mi go rozładować.
    Ale skoro odpaliło i jechało, to altek powinien podładować akumulator, przy sprawnym altku podczas jazdy nie powinno zabraknąć prądu, a z tego co opisujesz wygląda że zabrakło prądu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    24 Sep 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Rano padło podczas jazdy, zmieniłem ten bezpiecznik odpaliło i zostawiłem (nie jeździłem). Obawiam się że mogło zostać też światełko w kabinie.
    Ostatnio edytowane przez swiezy_sorbent ; 01-12-2014 o 21:36

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez swiezy_sorbent Zobacz posta
    i zostawiłem (nie jeździłem). Obawiam się że mogło zostać też światełko w kabinie.
    A to w takim układzie mogło wyssać akumulator.
    Jednak dla spokojności ducha jak odpalisz po naładowaniu akumulatora sprawdź miernikiem te ładowanie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    24 Sep 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Problem wrócił,

    Dzisiaj podłączyłem akumulator po ładowaniu, ford ładnie zapalił więc bez zastanowienia ruszyłem w przejażdżkę. Podczas samochód nagle zgasł no i upaliło mi znowu ten sam bezpiecznik nr 41 (20A) Urządzenie sterujące silnikiem.
    Auto na razie porzuciłem w bezpiecznym miejscu - jakbym wpiął bezpiecznik pewno bym znowu kawałek przejechał ale szkoda nerwów i sił na spychanie.

    Przypuszczam zwarcie, przetarty kabel w tym obwodzie no ale jak zlokalizować ten obwód ?

    Ktoś może potrafi pomóc ?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez swiezy_sorbent ; 03-12-2014 o 12:26

  9. #8
    Kursant Awatar Bunio
    Imię
    Bogdan
    Model
    GHIA
    Silnik
    kombi
    Opis
    Ford Mondeo GHIA mk 3 kombi 2.5 PB+LPG
    Od
    14 Oct 2009
    Mieszka w
    Działdowo
    A może sprawdź rozrusznik, może tulejki przytarte i opór jest duży, dlatego pali bezpiecznik

    ---------- Post added at 12:48 ---------- Previous post was at 12:41 ----------

    Wyciągnij rozrusznik, wyczyść i nasmaruj, to powinno rozwiązać problem
    " tylko Lorda stać na Forda "


  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Rozrusznik nie jest zabezpieczony bezpiecznikiem, musiałby być ze 400A
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 04-12-2014 o 09:29 Powód: w dieslu nie ma cewki
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Imię
    Tomek
    Model
    Fokus Kombi
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Opis
    Mondeo na jakiś czas musiałem odstawić
    Od
    09 May 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    41 - czarny duży przekaźnik?

    Nie miał czasem osmalonej którejś nóżki i nie był przegrzany?
    Jeśli nie wiesz, to wyjmij go i obejrzyj dokładnie (DOKŁADNIE) skrzynkę ... wg mnie powinieneś znaleźć tam czarną smołę

    Ja miałem u siebie identyczne objawy - najlepsze to to "machnięcie wycieraczkami".
    Nie wiem czym to było spowodowane, ale spalił mi się ten przekaźnik ... wymieniłem na nowy, a że poszło jak z płatka, to więcej nie wnikałem. Jakiś czas było ok, potem zaczęły się cyrki. Latem jak chłodny odpalał od cyknięcia, jak się nagrzał to początkowo za 2,3 razem, a z czasem niestety nie chciał tylko właśnie takie cuda i machnięcie wycieraczkami. Nie skojarzyłem, aż przez przypadek szukając jakiegoś spalonego bezpiecznika i chcąc go odpalić nagrzanego stuknąłem przekaźnik. Auto odpaliło ... Potem coraz częściej musiałem go wyjąć i wsadzić ponownie, aż jednego dnia poczułem że jest ciepły a potem zauważyłem właśnie że na nóżce pojawił się stopiony/spalony czarny plastik.
    Wymieniłem skrzynkę (miałem na szczęście jakąś starą) i wszystko działa. Coś się zaczęło kopcić wewnątrz - jakieś ścieżki czy coś.

    A co do odpalenia auta ... to jest na to "myk" aby obejść ten przekaźnik (nie wiem czy zadziała w dieslu, ale przynajmniej w moim banzyniaku działało) pod aku jest kabel z wtyczka do rozrusznika, która idzie do stacyjki ...Można ją rozpiąć i odpalić auto na krótko z + z aku - ktoś chyba kiedyś o tym pomyślał.
    Ostatnio edytowane przez mixol11 ; 03-12-2014 o 21:53 Powód: uzupełnione inf o przyczynie

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    24 Sep 2014
    Mieszka w
    Kraków
    mixol 11 oświeciłeś mnie aby zajrzeć jescze raz do tej czarnej skrzynki !

    Panowie mój błąd, otwieram temat na nowo. Zasugerowałem się przepalonym bezpiecznikiem z innego forum i byłem pewny że to ten o którym była tam mowa. Przyjrzałem się skrzynce jeszcze raz i u mnie pada inny !

    Zaznaczyłem na czerwono -> F11, jeśli dobrze odczytałem ->(11 / 20 A / Układ zapłonowy, sterowanie silnikiem, Ogrzewanie silnika – diesel )

    http://obrazki.elektroda.pl/5266149300_1417642880.jpg
    Ostatnio edytowane przez swiezy_sorbent ; 03-12-2014 o 23:00

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imię
    Tomek
    Model
    Fokus Kombi
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Opis
    Mondeo na jakiś czas musiałem odstawić
    Od
    09 May 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    ha
    czyli skrzynka w komorze silnika, u mnie była ta w kabinie

    no to więcej nie pomogę, ale fajnie że coś się ruszyło
    co ciekawe objawy masz identyczne ... a 2 różne sprawy
    a może świece żarowe ... skoro to TD i o grzaniu mowa
    Ostatnio edytowane przez mixol11 ; 03-12-2014 o 23:10

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    24 Sep 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Tak, w tej skrzynce przy akumulatorze. Możliwe że to świece ? Nim to się stało zaczęły się pojawiać problemy z odpaleniem na zimnie.

Podobne wątki

  1. [Zetec] MK I 1.6 16V, nie odpala, dziwne zachowanie
    By Blady214 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 21:38
  2. [TDCi MKIII] Dziwne odpala 2.2 TDCi ogrzane przez WEBASTO
    By MiLAP in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 15:53
  3. [TD MkII] nie odpala, dziwne objawy
    By dksmok in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 23:13
  4. [MkII] Dziwne tykanie pod kierownicą
    By jerzy121 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 19:40
  5. [Zetec]Słabo odpala.- dziwne
    By akwedukt76 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 19:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów