+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: brak mocy

  1. #1

    [MkIII] brak mocy

    Mam problem 1.8 TD 1996/97 brak mocy silnik ciagnie do jakiś 2700 obr. Potem już koniec. Booster czysciłem zaczoł tylko mniej kopcić.Filtry wymienione. Silnik oleju nie bierze od wymiany do wymiany stan. Turbo delikatnie gwizda prawie niesłyszalnie. Może miał ktos podobny problem.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Bogusław
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    20 Oct 2005
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Hejka, nie pomogę z diagnozą ale wypadałoby żeby temat postu nie dotyczył MKIII skoro masz MKI. Wtedy łątwiej będzie Ci pomóc.
    Pozdrawiam
    Conan MKIII 2.0 TDDI 115KM Kombi, CB TTI 880 + Midland 145, HTC TYTNII + AutoMapa; Focus II 1.6 TDCi; HTC DesireHD + AutoMapa

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    spalanie w normie? booster NA PEWNO chodzi? bo objawy, które opisujesz są baaardzo podobne do do padaki boostera... napisz czy tak jest od kiedy kupiłeś auto czy może stało się to niedawno-nagle. Sprawdź czy wężyk idący do boostera jest cały (są dwa odcinki gumowe i jeden metalowy po środku) i czy z tego wężyka dmucha powietrze sprawdź też regulację boostera - wykręcanie śruby przyspiesza jego otwarcie a wkręcanie opóźnia. Czy auto kopci?
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Od
    15 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa-Ursus
    tyz mialem ten problem, tyle ze u mnie wyczyszczenie boostera dalo rezultat coprawda niewielki ale jak zacząlem się bawić jego regulacją to już bylo znacznie lepiej i teraz jest okiej mam kopniaczka w granicach 2500rpm
    bartek.
    powerd by diesel
    niestety rozbity mk1 (na zawsze w sercu)
    teraz koncern vw&audi

  6. #5
    próbowałem boostera przeczyściłem ale może żle ustawiłem wkrecając srubke. wcześniej przed boosterem dymił bardzo jak depnołem do dechy pedał ale teraz juz nie, troszkę zadymi na początku ale niewiele. Ciagnie do około 2700 na piatym biegu i dalej juz prawie wogóle sie nierozpedza nie dymi ani na czarno ani na biało odpala też naraie dobrze mimo że silniczek wspomagania obrotów niedziała.Na początku jak go kupiłem to szedł bezproblemu teraz od jakis 3 miesięcy lipa i to dośc nagle.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar ZahMaster
    Model
    MKIV
    Silnik
    221 po chipsie :D
    Od
    10 Sep 2006
    Mieszka w
    KOL
    Turbo pada?? ale pewnie się myle.
    Postrach owadów
    -------------------
    ONLY DIESEL

  8. #7
    Dzięki koledze BS pokjręciłem troszkę śrubka na boosterze i faktycznie jakby koni przybyło teraz chodzi jak złoto troszke jeszcze kopci jak bardziej depne ale podjade do zakładu i tam powinni wyregulować dokładniej

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Ja bym się tym przykopceniem nie martwił, mój też puści bąka jak się go depnie mocniej, chyba że twój kopci jak rodowity STAR to juz inna bajka.

  10. #9
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    22 Feb 2014
    Mieszka w
    Śrem
    Ja się podłącze do tematu, bo już próbowałem wszystkiego. Brak mocy, ale nie wiem czym spowodowany. Auto skacze po obrotach mianowicie- raz ma 750 obr/min, a raz jakby był na ssaniu 1000-1100 obr/min. Do tego dochodzi całkowite zamulenie przy wduszeniu pedału gazu do oporu, przyspieszam na pół wciśniętym pedale. Membranki wymienione przy boosterze były, turbo było sprawdzane jest w porządku już nie mam pomysłu na mojego ropniaka ;/ A zachwalają niezawodność 1,8 TD Endura. Czy ktoś jest w stanie zdiagnozować problem lub/i dać namiar na dobrego mechanika Śrem-Mosina-Poznań? Spalanie jest na poziomie 7-8 litrów ON. Ciśnienie na tłokach w normie, normalnie nie wiem co robić, bo wszystko wskazuje na awarię pompy wtryskowej.
    Ostatnio edytowane przez kendex ; 09-08-2015 o 19:04 Powód: Treść ważna dla posta.

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar DjCaro
    Imię
    Karol
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MkII Ghia 1.8TD sedan 99r
    Od
    16 Oct 2009
    Mieszka w
    Trzebinia
    Kolego darsan a ile ci teraz wystaje śruby od regulacji poza nakrętkę kontrującą ?

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez DjCaro Zobacz posta
    Kolego darsan a ile ci teraz wystaje śruby od regulacji poza nakrętkę kontrującą ?
    kolega darsan logował się ostatnio w 2007r wiec pytanie jest zbędne, wystarczy dobrze czytać , kolego @kendex sprawdź czy korektor kąta tryka-bo u mnie w td 88KM takie nierówne obroty były jak kabelek jeden od niego okazał się urwany-po zrobieniu kabelka zaczął pracować równo, co do słabej reakcji na pedał gazu, sprawdź wężyk od boostera do turbo czy szczelny i wykręć śrubke od regulacji boostera o pół obrotu i zobacz czy lepiej -może ktoś po wymianie membran nie ustawił tego dobrze, bo o czystości filtra powietrza czy paliwa - zakładam że nie masz staroci i zasyfionych?

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  13. #12
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    22 Feb 2014
    Mieszka w
    Śrem
    @ratmed24
    Filtr paliwa i powietrza nówki 500 km temu wymiana oleju plus wszystkie filtry łącznie z kabinowym(bo to już była 3 wymiana oleju od ostatniego jego wymienienia-uznałem, że to już czas). Kable wychodzące od pompy w porządku, wężyk od boostera uwalony na czarno jakby olejem.
    Ostatnio edytowane przez kendex ; 10-08-2015 o 20:07

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    ZK
    Silnik
    125
    Od
    05 Jan 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    J.w. sprawdź oba wężyki http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Przew...deo-1.8TD/1092 muszą być szczelne.

  15. #14
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    22 Feb 2014
    Mieszka w
    Śrem

    Sprawa rozwiązana.

    Dziękuje panowie za wszystkie odpowiedzi. Diagnoza mnie niestety nie pocieszyła, bo pompa padła. Została poddana regeneracji, chociaż i tak idzie on na sprzedaż. Dziękuję wam bardzo

  16. #15
    Zbanowany
    Imię
    Marek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Ford Mondeo III 2.0 DI 16V
    Od
    16 Oct 2012
    Mieszka w
    Marki
    A może coś nie tak z przepustnicą? Raczej małoprawdopodobne, ale należałoby to wykluczyć.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    przepustnica w mk1 td?

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Brak Przepływomierza Mondeo mk2 2,0 TDCI czy to normalne brak mocy
    By manieeek2 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 03:10
  2. [TDCi MKIII] Brak mocy, brak wskazania temperatury, kontrolka silnika
    By mizer82 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 02:47
  3. [Duratec] brak mocy, duże spalanie, brak wolnych obrotów
    By tokarszczak in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 17:49
  4. [TDCi MKIII] brak mocy + migająca kontrolka + brak komunikacji
    By kanak in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 01:00
  5. Brak mocy, brak przyśpieszenia
    By rennis in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-09-2007, 13:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów