+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Model
    Vectra C i Megane Coupe 1ph2
    Silnik
    1.9cdti i 1.6 16v
    Od
    06 Jan 2015
    Mieszka w
    wwa

    Ford Mondeo Mk2 2.5 V6 Ghia '98 Automat Skóra Warszawa

    Witam,

    Drodzy forumowicze, mam do was pytanie odnosnie poniższego auta:

    http://otomoto.pl/ford-mondeo-mk2-2-...C35249259.html


    Czy ktoś może zna to auto, albo miał podobne i może powiedzieć na co zwrócić uwagę, ew. na jakie koszty sie przygotować?

    Poszukuje drugiego auta do jazdy po mieście, najlepiej w automacie, pojemność 2.5 litra i jego spalanie nie stanowi dla mnie problemu. Bardziej zastanawiam sie nad samą skrzynia biegów, czytałem trochę na forum i opinnie są skrajne. Zdaje sobie sprawę, ze wszystko moze się popsuć, ale martwi mnie fakt, że nie mogłem znaleźć nigdzie na Allegro uzywanej skrzyni do tego modelu, czy to znaczy, ze są one, aż tak żadkie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar bumblebee
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII look ST
    Silnik
    2,0 TDCi 146 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Owczary/Oława
    Nie wiem jak ford ale ja za naprawę skrzyni w lagunie 3,0 zapłaciłem 2 tys (wroclaw). Patrz czy po wbiciu wstecznego nie "zastanawia się" zanim ruszy,czy płynnie przerzuca i redukuje biegi.
    Poza tym automat to sama przyjemność

    Na stanie VCMII Rotunda 507219220

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Skrzynia rzadko pojawia się na necie, bo mało kto kupuje używkę... to loteria, koszt takiej skrzyni "sprawnej" to ok 800 PLN, plus włożenie, wymiana oleju -> circa 1500 PLN
    Niektórzy wolą dać ok 2 tysie za remont skrzyni i jeżdżą spokojnie -> uważaj na kontrolkę O/D Drive na zegarach nie ma prawa się palić i migać, chyba że użyjesz zielonego przycisku, sprawdź też olej po jego wyglądzie i zapachu można wiele wywnioskować, powinien mieć rubinowo czerwoną barwę, stan sprawdzaj na rozgrzanym samochodzie
    Sam mam V6 w automacie i remontowałem skrzynkę więc wiem jakie są bolączki. Ma płynnie zmieniać biegi i nie szarpać... POWODZONKA W ZAKUPACH
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    o automatach to może powiedzieć coś np @Netoper @SteelRat

    z tego co ja słyszałem to te automaty dzielą się na takie, które się już zepsuły i na te, które się jeszcze nie zepsuły
    Carpe diem...

  6. #5

    Model
    Vectra C i Megane Coupe 1ph2
    Silnik
    1.9cdti i 1.6 16v
    Od
    06 Jan 2015
    Mieszka w
    wwa
    Dzięki Panowie za odpowiedź,

    Apowiedzcie mi proszę jeszcze jaka jest róznica pomiedzy skrzyniami w MK2 i MK3, oczywiscie poza tym, że MK3 ma tiptronic

    Znalazłem jeszcze takie cudo MK3, troche bardziej zaniedbane i większy przebieg, ale raptem 500 pln różnicy. Nie wiem, czy ten MK3 jest okazją, czy to MK2 jest duzo za drogie?

    http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-ghi...tml#794e7f0495

  7. #6
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    bez przesady, do Mk2 V6 skrzyń było dużo jeszcze nie tak dawno, teraz mniej, bo to już bardzo stare auto jednak
    Kompletne używki poniżej 1k pln były, ale np sama regeneracja konwertera to 700 jest, więc ewentualny remont to 2k+, a to już coraz bliżej całego auta
    Skrzynie Mk3, to inny temat, wiem tylko tyle, że w nmich lubią lecieć sterowniki po 200k km ponoć, sterownik to koszt 2-3 k PLN.

    to Mk3 to pewnie trupidło, cena niska, ale poobijane, golasowe też... pewnie ma i rdzy masę.
    Mk2 wygląda ładnie, nawet bardzo wypaśne jest, ale jak z bliska?

    Auta w automacie mają dużo rzadziej wywalone uszczelki pod głowicami, ale też im się zdarza.

    Skrzynia w Mk3 nie ma NIC wspólnego z Mk2, to całkiem inne konstrukcje.
    Ostatnio edytowane przez SteelRat ; 07-01-2015 o 13:38
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszę mieć auto, by móc pracować, muszę mieć pracę, by móc utrzymać auto.
    Się nie ścigam, się tylko śpieszę, bo muszę zatankować.

    Rycząca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchnią
    - było minęło.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pablo81 Zobacz posta
    te automaty dzielą się na takie, które się już zepsuły i na te, które się jeszcze nie zepsuły
    No zgadza się, u nas był robiony przy jakichś 200tyś, teraz ma prawie 300tyś i odpukać na razie żadnych niepokojących objawów,

    [quote=jarek_lech;2836698]jaka jest róznica pomiedzy skrzyniami w MK2 i MK3, oczywiscie poza tym, że MK3 ma tiptronic
    No właśnie to jest ta różnica.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8

    Model
    Vectra C i Megane Coupe 1ph2
    Silnik
    1.9cdti i 1.6 16v
    Od
    06 Jan 2015
    Mieszka w
    wwa
    Cytat Zamieszczone przez jarek_lech Zobacz posta
    jaka jest róznica pomiedzy skrzyniami w MK2 i MK3, oczywiscie poza tym, że MK3 ma tiptronic
    No właśnie to jest ta różnica.
    Lubie takie cięte riposty no dobra z tym MK3 to może trochę poleciałem

    Co do tego MK2, uzyskałem takie informacje, auto sprowadzone z DE, uzywane bardzo zadko, były robione reparaturki tylnich nadkoli, podwozie i profile zabezpieczone. W skrzyni olej niewymieniony, zawieszenie - robione tylko elemanty gumowe. Sworznie albo stabilizatory z przodu podobno są do wymiany. Pytanie czy te 6tys. to nie jest troche za dużo? Pytam bo nie chce wyjsć na typowego Miro handlarza, który wyskoczy z ceną z kosmosu.
    Ostatnio edytowane przez jarek_lech ; 07-01-2015 o 14:43

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśl;i faktycznie z nim jest wszystko OK to te 6 tyś jest odpowiednie.
    Po fotkach nie potrafię ocenić auta, ale z opisu to mi nie pasuje
    1998r przebieg 157 tyś.
    auto mało używane, garażowane,
    a w blacharce tyle zrobione co u nas by trzeba by było robić (bo się sypać zaczęło) przy 250 tyś, a nasze nie garażowane, rocznik 97 a przebieg prawie 300tyś.

    100% BEZWYPADKOWE
    Wypadek to jak straty w ludziach są, a np owinięte dookoła przystanku bez strat, to tylko drobna obcierka.

    Trza by w realu je oblukać i przejechać się, z tym że skrzynia musi być dobrze zagrzana, bo często dopiero na ciepłej potrafią jakieś usterki wychodzić, przy obecnych temperaturach dobre rozgrzanie skrzyni to co najmniej z pół godziny jazdy po mieście.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 07-01-2015 o 16:29
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10

    Model
    Vectra C i Megane Coupe 1ph2
    Silnik
    1.9cdti i 1.6 16v
    Od
    06 Jan 2015
    Mieszka w
    wwa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    ale z opisu to mi nie pasuje 1998r przebieg 157 tyś..
    Na to nawet nie patrze, Pan twierdzi, że auto robiło ok. 2 tys kilometrów rocznie. Ok, sam mam takie auto którym przez 8 miesiecy zrobiłem 1200 km, ale wychodze z załozenia, że przy starszych samochodach, przebieg jest jak cena - do ustalenia

    Może jakoś przy weekendzie znajde chwile to podjade je obejrzeć i zdam relacje (w sobote ma być +7C, to skrzynia szybiej sie nagrzeje)

    I tak najpierz bedę musiał sprzedać Megane, żeby mieć na Mondeo

  12. #11
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    1998r przebieg 157 tyś.
    auto mało używane, garażowane,
    a w blacharce tyle zrobione co u nas by trzeba by było robić (bo się sypać zaczęło) przy 250 tyś, a nasze nie garażowane, rocznik 97 a przebieg prawie 300tyś.
    toś teraz poszalał przebieg nie ma nic do rdzy, gumy w zawieszeniu też mogą sparcieć jak auto nie jeździ
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  13. #12

    Model
    Vectra C i Megane Coupe 1ph2
    Silnik
    1.9cdti i 1.6 16v
    Od
    06 Jan 2015
    Mieszka w
    wwa
    Cytat Zamieszczone przez Linarr Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    1998r przebieg 157 tyś.
    auto mało używane, garażowane,
    a w blacharce tyle zrobione co u nas by trzeba by było robić (bo się sypać zaczęło) przy 250 tyś, a nasze nie garażowane, rocznik 97 a przebieg prawie 300tyś.
    toś teraz poszalał przebieg nie ma nic do rdzy, gumy w zawieszeniu też mogą sparcieć jak auto nie jeździ
    Zgadza się, zony megane jest z 2000r ma przejechane 105tys i gumy tez juz zaczynaja się odzywac. Wbrew pozorom, samochód szybciej się niszczy jak stoi niz jak jeździ :-). Niestety nie miałem czasu kiedy podjechac i obejrzec to Mondeo, ale widze, ze znowu zostało wystawione, ciekawe czy ktos je ogladał.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Dacia Logan
    Silnik
    Diesel z LPG
    Od
    01 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Jeżeli to jest oryginalny przebieg w mkII to zaraz padnie konwerter

    Śmierdzi angolem i hak plus cd4e to zabójstwo.


    Wolna jazda jest niebezpieczna bo człowiek zasypia za kierownicą

  15. #14
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez mad Zobacz posta
    Śmierdzi angolem
    zapytaj gościa o vin

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów