+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    [MkI]Sterownik Centralnego Zamka

    koledzy jaką funkcje spełnia sterownik centralnego zamka ? bo może to jest przyczyną że umnie centralny wogóle niedziała , zamki wszystkie przeczyszczone wd 40 wszystkie kostki i nic ani mechanicznie ani z pilota ,- może centralka jest walnięta .

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    zmniejsz litery w tytule
    przeczytaj regulamin
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  4. #3
    U mnie jest to samo. A kiedyś pojechałem na szrot i podpiąłem taką samą centralkę i też nie działało

  5. #4
    no to mnie niepocieszyłeś .

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    jeżeli przeczyściłeś wszystkie siłowniki i nic, to niestety ale czeka Cię kupno nowych (używanych), ja u siebie reanimowałem dwa i działają do tej pory (ponad rok), a dwa dokupiłem, a co do sterownika, to możesz go wypiąć a zamek i tak będzie działał, sprawdź jeszcze czy wogóle dochodzi napięcie do siłownika, przy otwieraniu i zamykaniu
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  7. #6
    jest ale małe 0,55 v. wszystkie
    cztery by się popaliły ? żeby choć jeden się odezwał a tu niestety cisza.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    chyba tylko wymiana, możesz zadzwonić do tego gościa , napewno się dogadasz taniej jak weźmiesz cztery sztuki, a 40 zł. to normalna cena, dokładnie taka jaką ja płaciłem
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  9. #8
    chyba tak zrobie żeby tyko to było to.

  10. #9
    a jak bym podłonczył ten sterownik u siebie to by coś pomogło?http://www.allegro.pl/item136558997_...w_magicar.html

  11. #10
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    kolego zacznij od początku. Podaj zwyczajnie masę i napiecie na odłączony od instalacji na zamek i zobacz czy on się zamyka i otwiera ( i tak ze wszyskimi zamkami po kolei)- wtedy będziesz wiedział czy to padły zamki czy centralka. Jeżeli zamki działają to masz do sprawdzenia instalację - na której może być gdzieś przerwa- albo samą centralkę ... musisz też sprawdzić czy siłowniki master dają sygnał na centralkę - rozpiskę kabli, na których powinien się pojawić sygnał zamykania i otwierania znajdziesz na stronie www.mondek.prv.pl ... napisałem jak bym zrobił ja- TY możesz robić jak chcesz, ale moim zdaniem należy zacząć od sprawdzania a kończyć na kupowaniu a nie na odwrót- bo może się okazać że kupisz siłowniki, centralkę a na sam wyjdzie że jakaś kostka zaśniedziała albo kable się załamały i zwierają ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  12. #11
    a to jest możliwe żeby 4 zamki padły na raz czy któryś jest dominujący z nich podawałem napięcie na sam zamek i nic tam są takie 3 zaciski na tej kostce od zamka chyba o tą kostke chodzi. bo do siłownika idzie więkrza kostka i tam napięcie jest na jednym zacisku 12v . Ja to napięcie podawałem z prostownika moze trzeba z akumulatora?

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez GABI1974
    a to jest możliwe żeby 4 zamki padły na raz czy któryś jest dominujący z nich podawałem napięcie na sam zamek i nic tam są takie 3 zaciski na tej kostce od zamka chyba o tą kostke chodzi. bo do siłownika idzie więkrza kostka i tam napięcie jest na jednym zacisku 12v
    u mnie nie działały 3 z 4 zamków + padaka zamka klapy w kombi - reanimowałem wszystkie ... ale przy padnięciu 4 zamków na prawdę zastanawiałbym się nad innym powodem ... nie wiem jak te zamki wyglądają w MKI ale w MKII idzie tylko jedna wtyczka z kablami do samego zamka i tyle - nie wiem czy były MKII bez centrala bo u mnie to wygląda na siłownik zintegrowany z zamkiem... tak czy inaczej zobacz czy dochodzi napięcie- najlepiej by było żebyś dorwał schemat instalacji i zobaczył jak ten zamek jest sterowany bo ja mam wrażenie, że tam jest stałe zasilanie i masa i dodatkowo sygnał zamykanie otwieranie +12 V na któryś z zacisków (wychodziłoby, że są 4 przewody do zamka....)
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  14. #13
    u mnie jest tez kostka która dochodzi do zamka ale ma 3 zaciski teraz ktory jest masa a który plus.

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez GABI1974
    u mnie jest tez kostka która dochodzi do zamka ale ma 3 zaciski teraz ktory jest masa a który plus.
    niestety nie wiem ... a tak wogóle to masz 1,8 TD a nie TDI ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    różnie, zazwyczaj wawa
    A u mnie jest taka systuacja, że od czasu do czasu nie działa centralny. Zauważyłem, że wtedy nie działa także wewnętrzne blokowanie zamków poprzez wciskanie klamki od strony kierowcy, za to działa to przy pozostałych klamkach. I jak już wcisnę jedną z pozotałych klamek a następnie odblokuje (czasem muszę to zrobić kilka razy) centralny załapuje. Co może być tego przyczyną?
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  17. #16
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez mareckis
    A u mnie jest taka systuacja, że od czasu do czasu nie działa centralny. Zauważyłem, że wtedy nie działa także wewnętrzne blokowanie zamków poprzez wciskanie klamki od strony kierowcy, za to działa to przy pozostałych klamkach. I jak już wcisnę jedną z pozotałych klamek a następnie odblokuje (czasem muszę to zrobić kilka razy) centralny załapuje. Co może być tego przyczyną?
    przyczyną jest syf w zamku kierowcy. weź w łapę puszkę wd40 otwórz drzwi kierowcy, zamknij palcem rygiel i w tą dolną część zamka napsiiiiikaj wude -u mnie działa ... a jeżeli szukasz przyczyn to być może masz już kiepskie parapety i leje się woda prosto na zamek (miałem to samo =>po wymianie parapetu i konserwacji zamka jak ręką odjął....)
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    różnie, zazwyczaj wawa
    Parapety sprawdzałem, są O.K. Spróbuje z środkiem ala WD tylko słyszałem że one wypłukują smar itd. Acha, ten zamek od strony kierowcy potrafił w zime zamarznąć, ale w ten sposób, że otworzyć drzwi się dało ale zamknąć już nie, wtedy korzystałem z czegoś ala WD i po wciśnięciu klamki wewnętrznej pomagało. Tak niestety zdarzyło się kilka razy kiedy temparatura mocno spadała.
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  19. #18
    Zielony listek
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    MK II 1.8 16V Kombi Pb + LPG
    Od
    25 Nov 2005
    Mieszka w
    Piaseczno
    Witajcie
    U mnie sytuacja z centralnym (z kluczyka) wygląda tak ,że gdy otwieram z zewnątrz drzwi kierowcy, otwierają się zamki we wszystkich drzwiach i jest ok. natomiast gdy włożę kluczyk do zamka w drzwiach pasażera ,działa zamek tylko w tych jednych drzwiach. Sprawa druga to, to ,że zawsze po otwarciu drzwi pasażera kluczykiem ,muszę klamkę jeszcze trochę pociągnąć w kierunku otwarcia bo coś ją nie do końca otwiera. Jeśli otwieram drzwi pasażera od środka to niemam problemu z ich zamknięciem. Czy możecie koledzy mi to jakoś wytłumaczyć? Wkurza mnie stanie przy aucie i kombinowanie z zamykaniem drzwi.

    Centralny z pilota miałem mieć ale elektryk niemógł znależć centralki do sterowania wszystkimi zamkami
    Był 1.8 16V Pb+LPG 1994 r. KOMBI Bordo ,,,, potem MKI 1.8 TD 1994r.KOMBI Granat Metalic.,,,,, żona śmiga Focus MKI 1.6 16 V 2001r. Pb+ LPG,,,, a ja MKII 1.8 16V Pb+LPG 1999r. KOMBI Srebrny.

  20. #19
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez grzes
    Centralny z pilota miałem mieć ale elektryk niemógł znależć centralki do sterowania wszystkimi zamkami
    zmień elektryka bo to nie fachowiec ...
    druga sprawa- wcale nie musi być centralki- mogą być siłowniki połączone bezpośrednio ze sobą - jeżeli centralka jest to siedzi sobie za schowkiem...

    a w Twoim przypadku proponuję po pierwsze dostać się do zamka (o zdejmowaniu tapicerki poszukasz sobie na forum) i sprawdzić czy żadne cięgno nie spadło albo się nie skrzywiło bo mam wrażenie że tak sie właśnie dzieje... dodatkowo warto utopić zamek w wd40- no chyba że chcesz go rozebrać i wyczyścić wszystko dokładniej -ja sobie odpuściłem...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  21. #20
    a centralny skąd bierze zasilanie z centralki?

Podobne wątki

  1. [MkII] sterownik zamka centralnego
    By krzysiekbyd in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 00:13
  2. [MkII] Sterownik centralnego zamka
    By mario82 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 21:16
  3. [MkII] sterownik centralnego zamka
    By NUMERO-1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2007, 11:07
  4. [MkI] Sterownik centralnego zamka
    By DPoe in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2007, 15:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów