+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek Awatar Achmed
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mondeo mkIV
    Od
    15 Mar 2010
    Mieszka w
    Warka

    opony lato 2015 17" 235/45/17

    Witam szukam jakiś dobrych opon w takim rozmiarze jak w tytule dodam że mają pasować do forda mondeo mk4 z orginalną felgą taki rozmiar mam na słupku i taki właśnie chcę założyć, powiedzmy że wszystkie chińczyki odpadają co moglibyśćie mi jeszcze polecić w rozsądnych pieniądzach?? może ktoś ma podobny problem z wyborem opony w takim rozmiarze, zastanawiałem się nad oponą uniroyal rainsport3, luz barum bravuris3 , nokian z-line oczywiście gumy nowe chyba że ktoś ma dostęp do jakiś bardzo dobrych używanych continentali csc5 lub jakieś michały, bo na allegro jeśli chodzi u używki to połowa klejona.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witaj,

    Super, że chcesz rozmiar homologowany. Nie podałeś jednak Twojego budżetu jakim dysponujesz. Barum a Nokian to zupełnie różne klasy opon i cenowo też się różnią, a pomiędzy nimi jest wspomniany Uniroyal.
    Oto dwa nasze artykuły na temat RainSport3:
    - test Uniroyal RainSport 3
    - Uniroyal RainSport 3, powrót opony na mokrą nawierzchnię

    Jeżeli jednak chodzi o inne modele, to można je porównać w naszej wyszukiwarce wpisując model samochodu lub bezpośrednio wybierając rozmiar. Proszę pamiętać, że minimalny indeks prędkości i nośności w przypadku podanego auta to 94 W.

    Nokian zLine w naszej porównywarce w tej chwili kosztuje najtaniej 394 zł za sztukę, ale też ciekawa może być oferta DUNLOP
    SP Sport Maxx 395,83. To są opony już z najwyższej półki.

    Można wszystko przeglądać i porównywać na naszej stronie

    Pozdrawiamy

    Ekipa rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  4. #3
    Zielony listek Awatar Achmed
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mondeo mkIV
    Od
    15 Mar 2010
    Mieszka w
    Warka
    Jeśli chodzi o budżet to opony w cenie od 1200 do 1700 zł. może teraz będzie coś łatwiej dopasować, a jeżeli chodzi o wysyłkę od was za pobraniem to jaki to koszt??


    jednak uniroyal xD już zamówiłem.
    Ostatnio edytowane przez Achmed ; 20-01-2015 o 10:59

  5. #4
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witaj,

    My nie jesteśmy sklepem internetowym i nie zajmujemy się sprzedażą, a porównujemy opony oraz ich ceny do tego dostarczając informacje z branży oponiarskiej.
    Wracając do samej kwestii modeli to ten budżet mniej więcej pozwala na montaż opon z najwyższej półki.

    Przekraczając lekko budżet można pomyśleć o:
    > DUNLOP Sport Maxx RT
    > GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 2
    > CONTINENTAL ContiSportContact 5
    > PIRELLI PZero Nero
    > NOKIAN zLine
    > BRIDGESTONE Potenza RE050A
    > MICHELIN Primacy 3

    To są opony klasy premium i jeżeli są nieco droższe w momencie zakupu to poziom wytwarzanego oporu toczenia, a także wyższa żywotność spowoduje niejako zwrot poniesonych nakładów w czasie.
    Opony można porównać jak już wspomnieliśmy między sobą jak i cenowo na naszej stronie.
    Zapraszamy też na naszego Facebooka

    Ekipa rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  6. #5
    Kursant Awatar sztygar
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    12 Jan 2014
    Mieszka w
    Poznań
    DUNLOP Sport Maxx RT - najlepsza opona na lato. Serio. To co oni zrobili to genialne. Na profilu Dunlopa na Facebooku swojego czasu był wątek, ludzie mający BMW, Mercedesy bardzo chwalili tą oponę. Nawet Kelban rekomendował ją jako najlepszą oponę z jaką mieli do czynienia.
    "Aerodynamics is for those who cannot manufacture good engines"

  7. #6
    Zielony listek Awatar Achmed
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mondeo mkIV
    Od
    15 Mar 2010
    Mieszka w
    Warka
    już zamówiłem Uniroyale i przyszły tak że po ptakach a i budżet mi nie pozwalał bardzo szaleć bo w sumie miałem 2k na opony i pomalowanie felg a i tak lekko przekroczyłem limit

  8. #7
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witaj,

    No w sumie zawsze jak się coś planuje to się przekracza budżet Uniroyale to średnia półka więc zawsze coś, ale do opon wymienonych wcześniej ciężko je porównywać. To w takim razie po malowaniu felg i założeniu wszystkiego czekamy na fotki

    Pozdrowienia od ekipy rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  9. #8
    Zielony listek Awatar Achmed
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mondeo mkIV
    Od
    15 Mar 2010
    Mieszka w
    Warka
    felgi sfotografuję odrazu ale na aucie dopiero wiosną xD

  10. #9
    Zbanowany
    Imię
    Marek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Ford Mondeo III 2.0 DI 16V
    Od
    16 Oct 2012
    Mieszka w
    Marki
    Z góry Ci powiem, że tanio raczej nie będzie. Na jakieś opony z wyższej półki trzeba szykować te 350 do nawet 450 zł/sztukę. Moja propozycja to Opony Uniroyal RainSport 3 235/45R17 94Y. Jest to średnia półka ale do Mondeo w zupełności Ci wystarczy. Dobrze będą się spisywały na mokrej jak i suchej nawierzchni. Prędkość też im raczej nie straszna. No i nie buczą. Obecnie ich cena na Motointegrator oscyluje w granicach niecałych 400 zł. W sezonie pewnie trochę wzrośnie.

  11. #10
    Zielony listek Awatar Achmed
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mondeo mkIV
    Od
    15 Mar 2010
    Mieszka w
    Warka
    Tak wyglądają felgi po odnowieniu lakier szary chrom z odcieniem grafitu + czarne wykończenie środka no i oczywiście oponki uniroyal rainsport3 xD zestawik na lato jak się patrzy
    Dodam że dziś odebrane od http://www.felgenman.pl oczywiście z Radomia







    Ostatnio edytowane przez Achmed ; 31-01-2015 o 15:30

  12. #11
    Pieszy Awatar artecki1
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    01 Oct 2014
    Mieszka w
    szczecin
    ja chyba zdecyduje sie na nokiana, co prawda toyo tez ma dobre ceny lecz teraz mam zimowe nokiany i jestem zadowolony

  13. #12
    Zielony listek Awatar Achmed
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mondeo mkIV
    Od
    15 Mar 2010
    Mieszka w
    Warka
    ja właśnie wybierałem między tym co mówisz a uniroyalem i jednak wziołem coś bardziej na deszcz...

Podobne wątki

  1. Nowe opony zimowe na sezon 2014/2015
    By rezulteo opony in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 20:33
  2. [MkIII] Opony na lato
    By frobek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 13:30
  3. [MkII] Jakie opony na lato 16"
    By KODZIU in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 16:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów