+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    Kursant Awatar qndziu
    Imię
    Konrad
    Model
    Fiat Bravo
    Silnik
    1.4 T-jet 120 KM 2010
    Od
    01 Mar 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Dziwne masz wskazania temperatury zewnętrznej raz czerwona raz żółta (...) Czerwona powinna zapalić się przy 0 stopni a wskazanie masz 1 stopień...
    Nie siej już chłopakowi zamętu z tymi gwiazdkami, bo zawsze przy przekręcaniu kluczyka zapala się najpierw żółta, potem czerwona, a potem albo gaśnie, albo pali się któryś kolor, zależnie od temperatury, u niego jest 1 st. więc pali się żółta. Wszystko z tym ma ok.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    MK III GHIA
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    18 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    dzwonilem dzis do mechanika mial wgrac wszystko od poczatku i zobaczymy, kody od nowa sa przypisane do wtryskow teraz tylko te mapy czy cos ma wgrac do kompa. Co do pompy to jej chyba nie rozbierali tylko przelewali ...

    ---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 15:40 ----------

    Napisze cos wiecej jal bede wiedzial bo juz mnie to zaczyna wku... wypytam sie dokladnie o wszystko i napisze....

  4. #23
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    22 Feb 2015
    Mieszka w
    głuszyca
    Cytat Zamieszczone przez samsi Zobacz posta
    dzwonilem dzis do mechanika mial wgrac wszystko od poczatku i zobaczymy, kody od nowa sa przypisane do wtryskow teraz tylko te mapy czy cos ma wgrac do kompa. Co do pompy to jej chyba nie rozbierali tylko przelewali ...

    ---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 15:40 ----------

    Napisze cos wiecej jal bede wiedzial bo juz mnie to zaczyna wku... wypytam sie dokladnie o wszystko i napisze....
    No to masz rozwiązanie. Padły Ci wtryski a nie zrobiłeś pompy. Ona jest i tak wytarta i bedzie sypać opiłkami. Wiec załatwiłeś nowe wtryski i znowu wydatek. Tu nic nie da żadne wgrywanie. Wspomnisz moje słowa. Trzeba zregenerować pompe i spróbować wyczyścić wtryski.
    Ciekawe skąd taki doświadczony warsztat masz.
    Ostatnio edytowane przez goldmed ; 25-02-2015 o 18:59

  5. #24
    Kursant
    Model
    MK III GHIA
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    18 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Ten koles nie regeneruje wtryskow , zawozi je gdzies (mowil ale nie pamoetam) za pierwszym razem wszystko zawiozl tzn pompe, listwe, wtryski, zrobili tak jak pisalem wtryski regenerowali pompe i listwe sprawdzili. W piatek odebralem auto w poniedzialek je znow oddalem. Wykrecil je i znow pojechal je sprawdzic powiedzieli, ze sa ok

    ---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

    Juz Wam powiem ,ze rozkładam rece .... tyle kasy wpakowane a auto nie sprawne

  6. #25
    Kursant
    Model
    MK III GHIA
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    18 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Panowie wtryski zostały zakodowane od nowa , trzyma kody, ale i tak odpala za drugim trzecim razem jak sie rozgrzeje i silnik jest ciepły pali za pirrwszym .... co jeszcze moge sprawdzic ?

  7. #26
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez samsi Zobacz posta
    ale i tak odpala za drugim trzecim razem jak sie rozgrzeje i silnik jest ciepły pali za pirrwszym .... co jeszcze moge sprawdzic ?
    Kompresja, luzy zaworowe, zapowietrzanie układu paliwa, świeczki żarowe też nie zaszkodzi mimo że przy dodatnich temperaturach nie powinno to mocno wpływać
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #27
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCi 2002r ghia.
    Od
    08 Jul 2011
    Mieszka w
    wrocław
    Obastawił bym zapowietrzanie się. Posprawdzaj szybkozłączki przy filtrze i pompie mogli coś połamać przy rozpinaniu. Patrząc ma filmik to jak dla mnie trochę krótko go kręcisz, ale to moje subiektywne odczucie...

  9. #28
    Kursant
    Model
    MK III GHIA
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    18 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    To sadzicie ,ze moze zle przyszlifowal tłok? Bo podobno tez to robił

  10. #29
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez samsi Zobacz posta
    zle przyszlifowal tłok? Bo podobno tez to robił
    A co temu tłoku dolegało że go szlifował?
    Wyciągał go z silnika?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #30
    Kursant
    Model
    MK III GHIA
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    18 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Ciekl 3wtrysk i podobno dlatego musial go szlifowac, najgorsze jest to ,ze ze mnie taki mechaniK jest ,ze nie mam pojecia na ten temat, jesli ktos bylby tak dobry i napisal gdzie i co mam sam sprawdzic przed domem bede wdzieczny. co do krecenia to nigdy nie musialem go dluzej krecic on lapie ale gasnie na poczatku ...

  12. #31
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Nie ma czegos takiego jak szlifowanie tloka przy lejacym wtrysku. Masz niepelne informacje albo ktos Cie oklamal.

  13. #32
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    czy on ci chodzi na 4 gary po tym zapaleniu ? Ja bym odpinal wtyczki od wtryskow i zobaczyl czy jest roznica w pracy. Jeśli przy odpięciu ktoregos nic się nie zmieni to wtrysk do rozebrania. Dowiedz się czy regeneracja wtryskow odbyla się na oryginalnych częściach bo zaworki chińskie potrafią się blokować
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  14. #33
    Kursant
    Model
    MK III GHIA
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    18 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Chodzi , ale stwierdzilem juz ,ze musze podskoczyc do tego kolegi z forum, bo juz mam dosyc ..

Podobne wątki

  1. [MkI] do mondeo 95r. jaki cylinder ?
    By AgaiSzymon in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 00:36
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-01-2010, 22:49
  3. [mk3] Który to cylinder
    By Alfioso in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2009, 15:15
  4. [MkII] Nie pali na jeden cylinder
    By MiG in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2006, 21:27
  5. Jeden cylinder nie pali ...
    By jimi74 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-05-2006, 15:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów