+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Jurek
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Bytom

    [MkI] CVT MKI TD - gdzie on jest???

    Od razu uprzedzam - opcja szukaj wykorzystana, uzbrojony w wydruki postów udałem się na poszukiwanie filtra CVT... i pudło. Jeżeli ktoś może zrobić foto tego ustrojstwa w MKI lub wskaże na zdjęciu w poście będę wdzięczny.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    A proszę Cię bardzo


  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Jurek
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Bytom
    Dzięki - a jakiś plan ogólny, żebym wiedział gdzie delikwenta szukać? Podobno jest na ścianie grodziowej - ale tam go nie widać, czy w MKI jest tak samo jak w MKII?

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    MK II 1.8 16V Kombi Pb + LPG
    Od
    25 Nov 2005
    Mieszka w
    Piaseczno
    wikar, to co pytasz ,to jest to ustrojstwo na podszybiu między gniazdem amortyzatora a pompą hamulcową, taki elektrozawór, myślę ,że na fotce fuel111 jest to w MKII , ja mam MKI i jest tak jak u ciebie.
    Wikar tak aprpos, czy dzieje się tobie coś przez ten zawór? jakie masz objawy bo ja też podejżewam ,że to ustrojstwo może i u mnie coś psocić? napisz w czym on niedomaga?
    Był 1.8 16V Pb+LPG 1994 r. KOMBI Bordo ,,,, potem MKI 1.8 TD 1994r.KOMBI Granat Metalic.,,,,, żona śmiga Focus MKI 1.6 16 V 2001r. Pb+ LPG,,,, a ja MKII 1.8 16V Pb+LPG 1999r. KOMBI Srebrny.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Od
    09 Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Mam pytanie co to za filtr i co ile sie go wymienia ja jeszcze niewymieniałem

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    MK II 1.8 16V Kombi Pb + LPG
    Od
    25 Nov 2005
    Mieszka w
    Piaseczno
    tego filtra nie wymienia się ci ileś tam,poprostu jak działa to jest w porządku a jak nie działa to wtedy trzeba coś z nim zrobić. Przynajmniej ja tak myślę ale mogę się mylić.
    Był 1.8 16V Pb+LPG 1994 r. KOMBI Bordo ,,,, potem MKI 1.8 TD 1994r.KOMBI Granat Metalic.,,,,, żona śmiga Focus MKI 1.6 16 V 2001r. Pb+ LPG,,,, a ja MKII 1.8 16V Pb+LPG 1999r. KOMBI Srebrny.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Od
    09 Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    ale za co on jest odpowiedzialny?

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Jurek
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez grzes
    wikar, to co pytasz ,to jest to ustrojstwo na podszybiu między gniazdem amortyzatora a pompą hamulcową, taki elektrozawór, myślę ,że na fotce fuel111 jest to w MKII , ja mam MKI i jest tak jak u ciebie.
    Wikar tak aprpos, czy dzieje się tobie coś przez ten zawór? jakie masz objawy bo ja też podejżewam ,że to ustrojstwo może i u mnie coś psocić? napisz w czym on niedomaga?
    U mnie to ustrojstwo buczy - od dawna - dźwięk zmienia natężenie zależnie od obrotów i pracy wspomagania... ale sądząc z postów to typowa przypadłość i już do niej przywykłem. W którymś z postów, chyba werca, natknąłem się na sugestię że zabrudzenie wkładu filtra CVT ma wpływ na zwiększone dymienie - a ta przypadłość dotknęła mnie ostatnio. Niestety, nie potrafię zlokalizować żadnej pokrywki pod którą może ukrywać się ta gąbka a zdjęcia na forum pokazują wyłącznie MKII.

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    To jest fotka z MK I poza tym czysci się lub wymiwnia gąbkę. Trzeba całkiek energicznie pociągnąć i zejdzie. Tylko nie na mrozie bo pęknie.
    Dokładne tłumaczenie to Continuously Variable Transmision - przekładnia bezstopniowa w tym wypadku chodzi o dokładne dozowanie powietrza do otwarcia zaworu EGR i stopnia uchylenia tego właśnie zaworu.

  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Jurek
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Bytom
    No to już zupełnie nie mam pojęcia gdzie to siedzi, w moim nie ma - albo tracę wzrok - tego dekielka... a przynajmniej nie wygląda tak jak na tym zdjęciu. Może były różne wersje?

  12. #11
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    A może poprzednik wyciął.

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Od
    15 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa-Ursus
    mam pytanie skoro mam zaślepiony egr to chyba niema sensu czyścić tej gąbki
    bartek.
    powerd by diesel
    niestety rozbity mk1 (na zawsze w sercu)
    teraz koncern vw&audi

  14. #13
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak masz zaślepiony, to nie ma sensu jej ruszać.

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Od
    22 May 2005
    Mieszka w
    Braniewo
    Cytat Zamieszczone przez wikar
    No to już zupełnie nie mam pojęcia gdzie to siedzi, w moim nie ma - albo tracę wzrok - tego dekielka... a przynajmniej nie wygląda tak jak na tym zdjęciu. Może były różne wersje?
    Szukany filterek znajduje się pod plastikową okrągłą przykrywką na jednym z gumowych powietrznych przewodów w elemencie, który to tak różnie brzęczy w zależności od obciążenia silnika, umieszczonym przy kielichu lewego amortyzatora od strony podszybia . Nic szczególnego tam nie ma, ot zwykłą gąbka, którą łątwo jest zastąpić inną, czystą. Pod spodem jest jeszcze bardzo gęste siteczko, które warto jest dobrze przemyć, bo jak nikt tam wczesniej nie zaglądał, potrafi być pięknie zabite brudem.
    Jakiś czas temu też tam zaglądałem, wyczyściłem, ale jakiejkolwiek różnicy nie zauważyłem. EGR chodzi prawidłowo, nawiewy i przyspieszenie obrotów przy wstecznym biegu również, więc sterowanie powietrzem odbywa się jak należy.
    Bardziej obrazowo się nie da, a fotki nie zrobię bo nie mam czym.

    PS. Z tego co widzę na fotce, jak ten net się muli, to pewnie ktoś u ciebie założył przewód gumowy i darował sobie ten filterek.
    MKI 1.8 TD '93 SEDAN / Thunder Tiger MTA-4 4,6cc PRO-28
    http://escom.pl/piotr/tu_mieszkam.kmz

  16. #15
    Zielony listek
    Imię
    Jurek
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Bytom
    Więc u mnie go chyba nie ma... aczkolwiek nie sądzę żeby poprzedni właściciel go wymontował, raczej leniwy był - wszystko, łącznie z wymianą akumulatora, robił w ASO. Bo ukryty gdzieś głębiej raczej nie będzie - poniżej dokłądniejsze zdjęcie.


  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar GrzegorzD
    Imię
    Grzegorz
    Model
    C-max/Grande Punto '07
    Silnik
    1,8 PB 125 KM/1,4 77KM
    Od
    17 Sep 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Bujaków koło Kęt
    Cytat Zamieszczone przez wikar
    Cytat Zamieszczone przez grzes
    wikar, to co pytasz ,to jest to ustrojstwo na podszybiu między gniazdem amortyzatora a pompą hamulcową, taki elektrozawór, myślę ,że na fotce fuel111 jest to w MKII , ja mam MKI i jest tak jak u ciebie.
    Wikar tak aprpos, czy dzieje się tobie coś przez ten zawór? jakie masz objawy bo ja też podejżewam ,że to ustrojstwo może i u mnie coś psocić? napisz w czym on niedomaga?
    U mnie to ustrojstwo buczy - od dawna - dźwięk zmienia natężenie zależnie od obrotów i pracy wspomagania... ale sądząc z postów to typowa przypadłość i już do niej przywykłem. W którymś z postów, chyba werca, natknąłem się na sugestię że zabrudzenie wkładu filtra CVT ma wpływ na zwiększone dymienie - a ta przypadłość dotknęła mnie ostatnio. Niestety, nie potrafię zlokalizować żadnej pokrywki pod którą może ukrywać się ta gąbka a zdjęcia na forum pokazują wyłącznie MKII.
    U mnie też od jakiegoś czasu coś słychać z tych okolic: coś jakby "buczenie", czy "jęczenie" dzwięk zmienia się też w zależności od obrotow. Na wolnych go słychać, potem powoli się podnosi aby tek przy 1000 obr/min zniknąć... Czy to może być ten filtr i czymś to grozi??

  18. #17
    Cytat Zamieszczone przez wikar
    Więc u mnie go chyba nie ma... aczkolwiek nie sądzę żeby poprzedni właściciel go wymontował, raczej leniwy był - wszystko, łącznie z wymianą akumulatora, robił w ASO. Bo ukryty gdzieś głębiej raczej nie będzie - poniżej dokłądniejsze zdjęcie.

    Witam
    Nie ma filtra cvt bo masz podawane powietrze z obudowy filtra powietrza gumowym wężykiem.
    Też mam mkI 95 czerwiec i takie właśnie jest zastosowane rozwiązanie.
    Sławek

  19. #18
    Witam i o radę pytam.
    Dokucza mi bzykanie tego jak nazywacie CVT. Piszczy tak łajdactwo że szlag trafia. Otworzyłem go ale gąbeczka jak z fabryki w środku czyściutko i suchutko. Urządzonko na pierwszy rzut oka działaniem przypomina nieco membranową pompkę akwarystyczną, więc pomyślałem że brzęczy jak nie może i... faktycznie. Jak wyjąłem z góry przewód prowadzący z filtra powietrza to po przyłożeniu palca było czuć, że zasysa ale brzęczy, zaś jak wypiąłem te dwa przewody z boku to przestał jęczeć. Jeden z przewodów idzie na drugą stronę komory silnika i wchodzi do od góry czegoś (co to jest?) co przypomina błyszczącą zakrętkę ale od spodu wyłazi mi smoła. Może ktoś już miał z tym do czynienia zanim zacznę rozbierać nie to co trzeba? Poza tym czy to może mieć coś wspólnego ze zwiększonym zużyciem paliwa ?

  20. #19
    Kursant
    Opis
    MKIII
    Od
    02 Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław [WRC-PMS]
    Heh, mam to samo tylko u mnie ten zawór tyka, a już wiem co za gwizadnie mnie wczoraj do szewskiej pasji doprowadzalo!!! Dłączam się częściowo do pytania

    Pozdrawiam
    --------------
    Fidoklm

  21. #20
    nie ma co sie stresować: zaślepicie EGR a cvt odłączcie po tej operacji i po problemie
    aha łatwo sie mówi i łatwo sie to robi
    potrzeba blasze najlepiej miedzianą tak 3cmx6cm
    i 2h wolnego czasu. do wykonania bez garażu. operacja bardzo prosta

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-10-2012, 14:01
  2. [MkII] gdzie jest IMO w mk2
    By pawelszal in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 12:29
  3. [Duratec]Koledzy gdzie jest zawór EGR i od czego on jest?
    By wiejo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 11:28
  4. [MkI] gdzie to jest?
    By gustav1121 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2007, 19:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów