+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    [MkI] Chyba zagotowali - odpowietrzanie ukł chłodniczego

    prosze o pomoc! Otóż jeden ze wspaniałych serwisów FORDA na Śląsku wymieniał mi płyn chłodniczy i w trakcie tzw proceesu odpowietrzania zauważyłem że z silnika idzie lekki dymek oraz dało się słyszeć metaliczne stuki zaworów - mechanik stwierdził że lekko się przegrzał silnik bo układ jest zapowietrzony ( wszystkie wężyki gorące, brak grzania, zimna chłodnica) . Pytanie czy w związku z tym mogło dojść do jakiś poważnych uszkodzeń typu zatarcia, czy takie chwilowe przegrzanie jest w miarę bezpieczne?
    Za wszystkie rady poparte osobistym doświadczeniem serdeczne z góry dzięki!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Przegrzanie nigdy nie jest bezpieczne weź od nich na piśmie to że podczas wymiany płynu przegrzali silnik, w razie jakichś problemów to oni niech naprawiają szkody które narobili.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Exodos
    Przegrzanie nigdy nie jest bezpieczne weź od nich na piśmie to że podczas wymiany płynu przegrzali silnik, w razie jakichś problemów to oni niech naprawiają szkody które narobili.
    :metal Potem sie wyprą że to nie oni zrobili tylko Ty zarżnołeś silnik. A co na piśmie to na piśmie, już sie nie wywiną. I znowu musze to powiedzieć Ach te serwisy
    P.S
    Napisz skąd jesteś

  5. #4
    RE: pawpor Dąbrowa Górnicza. Dzięki za podpowiedź ale dręczy mnie jeszcze jedno te metaliczne stuki. Po ostygnięciu silnika niby wszystko oki. Krótko mówiąc czy były one wywołane chwilowym przegrzaniem i rozrzedzeniem oleju?

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Mi się wydaje że nie powinno nic stukać, olej wymieniony ??

  7. #6
    Wymiana oleju tuż przed wymiana płynuu chłodniczego

  8. #7
    Zielony listek Awatar Andy Ice Man
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mk III X100 TDCi 130KM '03 Platinum
    Od
    07 Apr 2006
    Mieszka w
    ZST/Oslo
    Witam :metal
    Opcja "szukaj" w necie i proszę:
    w wyniku przegrzania silnika może dojść do zniszczenia uszczelki pod głowicą, a także zapieczenia-zakleszczenia pierścieni w tłokach, pęknięcia głowicy lub zatarcia całego silnika. W przypadku zniszczenia uszczelki, płyn chłodzący przedostaje się do przestrzeni roboczej tłoka. Powoduje to dymienie na biało nierówną pracę silnika ciężki rozruch i gotowanie płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym. W nowych silnikach zastosowano uszczelki metalowe, wielowarstwowe, które wytrzymują znacznie większe obciążenia termiczne i chwilowe przegrzanie nie niszczy ich. Zapieczenie się pierścieni tłokowych w rowkach, powoduje utratę ich sprężystości co w efekcie doprowadza do spadku ciśnienia sprężania w cylindrach. Objawia się to utrudnionym rozruchem i zwiększonym zużyciem oleju przez silnik.

    Jeżeli powyższy opis ni się do ciebie nie ma to wymień olej i przeczyść układ chłodzenia, a potem jeździj dalej.

  9. #8
    czesc
    Ostatnio wymienialem plyn, nic nie odpowietrzalem bo uklad w mondeo jest samoodpowietrzajacy. Przypuszczam, ze jak po wlaniu plynu do zbiornika uruchomili silnik to nie sprawdzali stanu plynu i po kilku minutach silnik zagrzal sie z powodu malej ilosci plynu. Druga moja sugestia jest wadliwy termostat. Jak silnik nagrzal sie to termostat nie otworzyl sie przy odppwiedniaj temperaturze i zagrzalo silnik. Piszesz, ze miales gorace przewody, ale chlodnica zimna, z tego wzgledu stawiam na termostat. Nastepna sprawa jest, gdy silnik jest goracy i jest wlasciwy obieg plynu (czytaj sprawna pompa plynu chopdzacego oraz termostat) to przy temp 90 stopni powinien wlaczyc sie Tobie wentylator chlodnicy. Co do uszkodzen to ciezka sprawa.. Moglo dojsc do zatarcia panewek, zapieczenia pierscieni itd. AAAAa sprawdz olej jakiego masz koloru, moze przez przypadek strzelil ci korek w bloku lub uszczelka po glowica i plyn dostaje sie do oleju, wtedy olej ma kolor bialo szary i przypomina maz. Po wymianie nic nie powinno stukac, piszczec itp. Ja stawiam na wadliwy termostat, brak kontroli temp. przez serwis oraz ich niedbalstwo. wymiana plynu to jedna z najprostszych czynnosci serwisowych. Zalewajac uklad nowym plynem trzeba bezwglednie kontrolowac stan plunu w zbiorniczku wyrownawczym i wtedy bedzie wsio ok. Poza tym plyn wymienia sie przy wlaczonym ogrzewaniu, jak to nie bylo zachowane to w momencie wlaczenia ogrzewania najnormalniej zabraklo plynu bo okad nagrzewnicy napelnil sie. Ale tak jak pisalem, stawiam na termostat. Pytanie Ile plynu wlali do ukladu ? tyle samo co spuscili? powinno wejsc w granicach 7 litrow.

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez mymlon
    Poza tym plyn wymienia sie przy wlaczonym ogrzewaniu, jak to nie bylo zachowane to w momencie wlaczenia ogrzewania najnormalniej zabraklo plynu bo okad nagrzewnicy napelnil sie. Ale tak jak pisalem, stawiam na termostat. Pytanie Ile plynu wlali do ukladu ? tyle samo co spuscili? powinno wejsc w granicach 7 litrow.
    No,ale czy jestes tego pewny?Ogrzewanie w mondku z tego co sie orientuje nie jest sterowane w ten sposobb,ze wpuszcza lub zatzymuje plyn za pomocu zaworu. W mondku jak czytalem grzanie jest klapkami sterowane,tak wiec uklad tak czy owak od razu napelnia sie plynem wlacznie z nagrzewnica.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  11. #10
    skad bierze sie cieple powietrze? Tak jest nagrzewnica, co do klapek to tez masz racje sa. Cytuje ksiazke: JESLI UKLAD ZOSTANIE USTAWIONAY NA OGRZEWANIE OTWIERA SIE PRZESLONA CIEPLEGO POWIETRZA I NASTEPNIE ZIMNE POWIeTRZE PRZEPLYWA PRZEZ WYMIENNIK CIEPLA*CZYTAJ NAGRZEWNICA)WYMIENNIK CIEPLA ZNAJDUJE SIE W OBUDOWIE UKLADU OGRZEWANIA I JEST WYPELNIONY PLYNEM Z UKLADU CHLODZENIA...ZIMNE POWIETRZE OGRZEWA SIE NA PLYTKACH WYMIENNIKA CIEPLA- to jest zbudowane tak jak mala chlodnica, te plytki to sa , tak jak w chlodnicy uzebrowania, moge chyba takiego stwierdzenia uzyc , tak wiec...jest nagrzewnica. nie rozbieralem jeszcze tego poza tym kazda ksiazka powie Tobie, ze nalezy wymieniac plyn przy wlaczonym ogrzewaniu. Tak jak napisalem, ja tak zrobilem i wszystko hula ze hoho. Zadnych problemow. Tak samo ludziska pisza, zeby przy wymianie sciagac przewody. Pytam sie po co???? najnizszym punktem jest zawor w chlodnicy, grzejesz silnik, odkrecasz, spuszczasz p[lyn i to wsio. No potem oczywiscie zalewasz uklad plynem itd. Juz o tym kiedys pisalem. zaworek zwlykla moneta odkrecasz, tylko uwazaj by na pasek sie nie polalo bo bedzie piszczal, no i uwaga na oparzenia byc moze chodzilo Tobie o przeslony rozdzielajace powietrze, nie wiem, ale tak to dziala

  12. #11
    aaaaaa, poza tym na forum jest nawet temat: przewody do nagrzewnicy http://www.mondeoklubpolska.org/modu...wtopic&t=21315

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez mymlon
    skad bierze sie cieple powietrze? Tak jest nagrzewnica, co do klapek to tez masz racje sa. Cytuje ksiazke: JESLI UKLAD ZOSTANIE USTAWIONAY NA OGRZEWANIE OTWIERA SIE PRZESLONA CIEPLEGO POWIETRZA I NASTEPNIE ZIMNE POWIeTRZE PRZEPLYWA PRZEZ WYMIENNIK CIEPLA*CZYTAJ NAGRZEWNICA)WYMIENNIK CIEPLA ZNAJDUJE SIE W OBUDOWIE UKLADU OGRZEWANIA I JEST WYPELNIONY PLYNEM Z UKLADU CHLODZENIA...ZIMNE POWIETRZE OGRZEWA SIE NA PLYTKACH WYMIENNIKA CIEPLA- to jest zbudowane tak jak mala chlodnica, te plytki to sa , tak jak w chlodnicy uzebrowania, moge chyba takiego stwierdzenia uzyc , tak wiec...jest nagrzewnica. nie rozbieralem jeszcze tego poza tym kazda ksiazka powie Tobie, ze nalezy wymieniac plyn przy wlaczonym ogrzewaniu. Tak jak napisalem, ja tak zrobilem i wszystko hula ze hoho. Zadnych problemow. Tak samo ludziska pisza, zeby przy wymianie sciagac przewody. Pytam sie po co???? najnizszym punktem jest zawor w chlodnicy, grzejesz silnik, odkrecasz, spuszczasz p[lyn i to wsio. No potem oczywiscie zalewasz uklad plynem itd. Juz o tym kiedys pisalem. zaworek zwlykla moneta odkrecasz, tylko uwazaj by na pasek sie nie polalo bo bedzie piszczal, no i uwaga na oparzenia byc moze chodzilo Tobie o przeslony rozdzielajace powietrze, nie wiem, ale tak to dziala
    Wiem jak jest naisane w ksiazce,w peugeocie tez tak mialem,ale nigdzie nie jest napisane ,ze dzieki temu uklad nagrzewnicy sie napelnia.I w tej kwestii polemizowalem z Toba.Otworzenie ogrzewanianie nie jest rownowazne z calkowitym napelnienm ukladu poniewaz nagrzewnica znajduje sie w malym ukladzie.Nalewajac plyn wlasnie w pierwszej kolejnosci ten uklad jest zalewany.Termostat dopiero jak sien otworzy pozwala na wypelnienie calego ukladu i w tym czasie trzeba pilnowac stanu plynu w zbiorniczku wyrownawczym.W zastawie byl zawor na rurach doprowadzajacych plyn do nagrzewnicy i tam nie otworzenie ogrzewania grozilo zapowietrzeniem.Tutaj otworzenie ogrzewania na maksa wlasciwie nie wiem czemu ma sluzyc,moze szybciej sie odpowietrza.Sam nie wiem,ale sie dowiem z ciekawosci. :metal :metal :metal
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez pragim
    RE: pawpor Dąbrowa Górnicza. Dzięki za podpowiedź ale dręczy mnie jeszcze jedno te metaliczne stuki. Po ostygnięciu silnika niby wszystko oki. Krótko mówiąc czy były one wywołane chwilowym przegrzaniem i rozrzedzeniem oleju?
    Mozliwe ze to olej prosi o wymiane.Jednak teraz wszystko na serwis mozesz" zlozyc".
    Swoja droga pytanie: jak oni to zrobili?Nie uzupelnili plynu?
    Nalany plyn full do zbiorniczka nie powinien spowodowac az takiego braku

  15. #14
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Swoja droga pytanie: jak oni to zrobili?Nie uzupelnili plynu?
    Nalany plyn full do zbiorniczka nie powinien spowodowac az takiego braku
    No wlasnie to jest zagadka,ale wiesz magikow jest od groma.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

Podobne wątki

  1. [MkI] Odpowietrzanie hamulcy MK1 z ABS
    By kamil_hp19 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 09:44
  2. [TD MkII] Wyciek płynu (chyba chłodniczego) od strony kierowc
    By harrys in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 22:19
  3. [MkIII] odpowietrzanie wysprzęglika
    By MarekPrint in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 13:06
  4. [MkI] odpowietrzanie ZETEC'a
    By myst in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-01-2006, 01:06
  5. Hamulce odpowietrzanie
    By gnacik in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-08-2005, 08:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów