+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    Kursant Awatar Krylo
    Imię
    Krystian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    23 Nov 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Ja robiłem całe zawieszenie tył, hamulce i do tego właśnie piasty NTY i po 4KKM prawa strona padła także za bardzo nie polecam czekam teraz na lewą

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    22 Aug 2016
    Mieszka w
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez shadix Zobacz posta
    Mi w jednym czasie padły dwie piasty z tyłu. Najpierw kupiłem SKF'a za 270zł, ale gdy padła druga piasta postawiłem na słowacką firmę starline, dałem 165zł. I na obie piasty nie narzekam, i skf i ten starline zrobiły już 10tys km i nic się nie dzieje.
    daj namiary na piaty SKF za 270 zł.gdzie tak tanio można kupić

  4. #23
    Kursant
    Opis
    mk3 2.0 pb
    Od
    02 Sep 2011
    Mieszka w
    lublin
    Nalatalem na tej piescie 50kkm po tym przebiegu zaczęła mieć lekki luz bez szumu wymieniłem na skfa żeby nie zaglądać. Patrzcie przy zakupie czy wtyczka od ABS nie jest odwrotnie zamontowana. Ja miałem zamiast do dołu to do góry

  5. #24
    Pieszy
    Model
    Mondeo MK III HB
    Silnik
    1.8 125 KM LPG stag 4
    Od
    29 May 2013
    Mieszka w
    Bielsko-biała
    Po przeczytaniu waszych opinii i kilku innych na internetach zrezygnowałem z zakupu nty,ale wziąłem łożysko z polskiej firmy Margo,rozmawiając ze sprzedającym telefonicznie dowiedziałem się że pośród tych które ma w sprzedaży( nty,driveshaft,Margo) i w tym zakresie cenowym,to na margo praktycznie nie mają reklamacji,do tego gwarancja 3 lata bez limitu kilometrów,z racji że robię rocznie max 10tyś km a samochód posłuży mi nie więcej niż 4 lata,zakup 3 krotnie droższego Skfa wydał się bezsensowny,w końcu po co w 16 letnim fordzie łożysko które ma wytrzymać następne 16??.Jeśli nawali w najbliższym czasie to postaram się w tym poście napisać ile przebiegu wytrzymało,i jak sprawa wygląda z gwarancją.

  6. #25
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez lkamin Zobacz posta
    rozmawiając ze sprzedającym telefonicznie dowiedziałem się że pośród tych które ma w sprzedaży( nty,driveshaft,Margo) i w tym zakresie cenowym,to na margo praktycznie nie mają reklamacji
    ....taką samą rozmowę miałem przed zakupem łożysk Optimal - wytrzymały 2k km.
    Reklamowałem? - no nie bo reklamować coś co się kupiło za 3 dychy?....no niby można,ale czy warto tracić czas i nerwy?
    Zawsze znajdzie się powód odmowy - nieautoryzowany montaż(po za serwisem),uszkodzona (wyeksploatowana) piasta czy czop.

    Aby ubiegać się o prawo do reklamacji należałoby dokonać wymiany w warsztacie - uzyskać fakturę i gwarancję na usługę - robiąc to samodzielnie możemy zapomnieć.....

    No w przypadku łożyska zintegrowanego z piastą może być łatwiej,chociaż tu gwarant może np. podać powód uszkodzenia - przegrzanie spowodowane wadliwym układem hamulcowym......i do widzenia

    Reklamowałem kiedyś akumulator znajomej - jej reklamacji nie uznano w sklepie.....dokonali "jakiegoś" pomiaru i "do widzenia - jest ok".....winę zwalili na stan elektryki pojazdu.
    Podjechałem do elektryka i zleciłem odpowiednie pomiary,i wyszło na wydruku z profesjonalnego sprzętu:
    -układ ładowania prawidłowy.
    -obciążenie przy rozruchu w normie
    -pobór mocy w spoczynku - brak
    -zdolność rozruchowa - 50%
    - akumulator do wymiany.

    Z takim "kwitem"udałem się do sklepu i nawet nie "piknęli" - dali akumulator zastępczy na czas reklamacji i poprosili o kontakt telefoniczny.......nie odezwali się nawet a ten zastępczy służył kolejne 3 czy 4 lata do momentu sprzedaży auta...

    Tak że nie ma co wierzyć handlowcom - ci zrobią wszystko aby sprzedać
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  7. #26
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo mk1, mk3 1.8 b 110
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Tarnów

    Piasta SKF

    Witam panowie ja w dwa lata na skf przejechałem 40 tys i nic się nie dzieje z nimi złego, trzeba pilnować zacisku bo jak się przegrzeje tarcze i piastę to każde łożysko padnie.
    Generalnie drogie części też mogą być podrabiane albo wadliwe nie ma reguły.
    Pozdrawiam!
    Hiena.

  8. #27
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    niestety jest reguła bo na skf rzadziej ludzie narzekają. druga sprawa to bezpieczeństwo. wolę nie sprawdzać na sobie czy tania piasta wytrzyma. poza tym co oznacza tania? 200 tys. km na SKF czy 50 tys. na tej za 1/3 ceny SKF?

  9. #28
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    wiem temat stary ale dodam parę groszy od siebie
    2,5 roku temu wymieniałem piastę na NTY do dzisiaj ma nalatane około 45tyś i jest ok sprawdzałem ją dzisiaj przy okazji wymiany piasty na drugim kole też na NTY producent dokłada teraz śruby na bit torx a nie jak kiedyś na nasadkę torx
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  10. #29
    Pieszy
    Imię
    Łukasz
    Model
    MkIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    2006r
    Od
    11 Aug 2020
    Mieszka w
    Wrocław
    krumDobrze wiedzieć K ja też się przymierzam do wymiany na te bo nie chce przepłacać . Podjadę na Rogowska kupić i wymiana pod blokiem . A pytanko co do dokręcenia , używałem klucza dynamometrycznego czy zwykła grzechotką dokręcałeś?
    Ostatnio edytowane przez lukasz5117 ; 17-01-2021 o 22:35

  11. #30
    Kursant
    Opis
    mk3 2.0 pb
    Od
    02 Sep 2011
    Mieszka w
    lublin
    Mialem zamontowane piasty NTY. po 40kkm szumu nie bylo, byl luz, dosyc dobry. Obie po pewnym czasie poszly do wymiany przed obawa ze odpadnie kolo. Z lewej strony zakupilem uzywana piaste z demontazu a z prawej dalej kombinowalem. Zrobilem okolo 100kkm z lewej strony nic nie robilem nawet jak przegrzalem tarcze. Z prawej strony w tym czasie chyba byly 2 piasty, trzecia zakupiona oryginal Moge wyzbierac wszyskie piasty i takie ladne zdjecie zrobic W NTY oczywiscie odwrocona i niepasujaca wtyczka od ABS. Przez 160kkm z lewej strony wymienilem piaste 2 razy(raz nty a potem uzywka) a z prawej nie policze juz
    Z polosiami to nie wspomne I mimo wszysko polosie uzywane sa duzo lepsze niz te nowe chinskie g***a. Przerabialem temat. Kiedys sie studiowalo uczylo, kombinowalo jak moglo teraz bym nie kupil czesci z tej firmy. Szkoda pieniedzy i czasu.

  12. #31
    Pieszy
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    11 Jan 2023
    Mieszka w
    Warszawa

    POLECAM

    A ja ze swojej strony mogę polecić NTY. Nie przejechałem się w żadnej części, a montowałem je do Focusa MK2. Cena/Jakość to piękna sprawa - a wiadomo, że focus mk2 nie jest jakimś drogim autem, więc po co przepłacać za części. Wszystko działa, nie miałem żadnej awarii.

    Wymieniałem łożyska, zaciski, sondę lambda. Wszystko działa

    ---------- Post added at 11:43 ---------- Previous post was at 11:42 ----------

    Ja polecam części NTY.

    Montowałem je do Focusa mk2. Wszystko działa. Wymieniałem łożyska, zaciski, sondę lambda i kupowałem też filtry submarki Winfil. Wszystko bardzo spoko, a stosunek cena/jakość jest super.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Krokowiec firmy "ERA" opinie
    By Gin in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 04:03
  2. [All] Opinie o sprzęgle firmy SRL.
    By kvazi555 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 00:22
  3. [MkI] Felgi polskiej firmy ATT, jakie opinie?
    By cosin in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 11:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów