+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    16 Sep 2014
    Mieszka w
    limanowa

    Spalanie/kontrolka żyda

    Witam posiadam mk3 2.0 TDDi 90km
    I mam bardzo dziwne odczucia odnośnie spalania w tym fordzie.

    Jeżdze stałą trasą 7,5 KM do roboty w jedną strone dobrą drogą na spokojnej jeździe (nie miasto).
    Ostatnio po 34km od momentu zaświecenia się pierwszy raz żyda zalałem 11litrów, później przejechałem 80km od momentu zatankowania i znowu się żyd świeci, po zgaszeniu auta(zapalenia auta po robocie) żyd zaświecił się dopiero po 20km i odrazu na stacje pojechałem, tam znowu 11 litrów zalałem i po 93km znowu się rezerwa świeci...
    W tej chwili jest 7km na rezerwie, zrobiłem test zegarów, który wskazuje F076, a to niby oznacza około 30% paliwa(jeśli źle myśle poprawcie) .

    Dodaje zdjecie gdzie znajduje się w tej chwili wskazówka:
    http://zapodaj.net/images/2c892a9724dd1.jpg

    I to jak to z tym jest, te auto tyle pali...?, czy wskazówka i kontrolka żyda szaleją czy coś innego?
    Mam wersje bez komputera i nie moge sprawdzić zasiegu na kokpicie.

    Licze na rozjaśnienie umysłu.

    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Link ze zdjęciem nie działa. Poza tym takie wnioskowanie spalania na podstawie zaświecenia się rezerwy jest bardziej niż niemiarodajne. Jak sam zauważyłeś
    Cytat Zamieszczone przez Berend Zobacz posta
    po zgaszeniu auta(zapalenia auta po robocie) żyd zaświecił się dopiero po 20km
    rezerwa pali się z duży marginesem błędu. Ja jeżdżę na gazie i załóżmy po zatankowaniu benzyny mam zasięg 200 km, to potem spada w dół, przez pewien okres czasu, do 120 i dopiero przy którymś odpaleniu zaczyna pokazywać znowu rzeczywistą ilość paliwa. Jeżeli chcesz wiedzieć ile dokładnie spala to na stację - do pełna - jeździsz 400-500 km i znowu do pełna najlepiej na tym samym dystrybutorze. Ilość zatankowanych litrów za drugim razem przez ilość kilometrów, razy 100 i masz spalanie
    Ostatnio edytowane przez jedrek2206 ; 12-03-2015 o 18:12

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Kolega wie ,że jeżdżenie autem z tak niskim poziomem paliwa może mieć przykre skutki - woda w przewodach paliwowych + mróz albo zatkanie filtra paliwa ( uszkodzenie pompki wspomagającej ) zalegającymi na dnie różnymi zanieczyszczeniami , które przy tak niskim poziomie doskonale są mieszane z paliwem ?

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Kolega wie ,że jeżdżenie autem z tak niskim poziomem paliwa może mieć przykre skutki - woda w przewodach paliwowych + mróz albo zatkanie filtra paliwa ( uszkodzenie pompki wspomagającej ) zalegającymi na dnie różnymi zanieczyszczeniami , które przy tak niskim poziomie doskonale są mieszane z paliwem ?
    To jest mit. Paliwo i tak jest zasysane z dna zbiornika. A po pierwsze w zbiorniku jest filtr wstępny.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar MondeoManiac
    Imię
    Marcin
    Model
    2.0 TDCi
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    MKIII, MKIV
    Od
    15 Apr 2013
    Mieszka w
    Czarnocinek
    Ale, czy nie lepiej/praktyczniej "zalać pod korek" i mieć wywalone na kilkanaście dni? Panie @fundil
    My name is Maniac...
    MondeoManiac

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    No ba, jasne że lepiej.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    16 Sep 2014
    Mieszka w
    limanowa
    Nie działa Wam link do zdjecia?
    http://zapodaj.net/21ada8d73ac7e.jpg.html

    Wrzuciłem jeszcze raz.
    Samochód podczas robienia zdjecia stał na równym, prosze zobaczyć na położenie wskazówki.
    I jak wiarygodne są pomiary paliwa z testu zegarów ?
    F 076, 76/258=30% pełnego zbiornika...?


    Pozdrawiam

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar werwer
    Model
    MKIII
    Silnik
    90ps TDDI
    Opis
    Lift 2003.12
    Od
    03 Aug 2013
    Mieszka w
    Mielec
    Bodajże poniżej F 068 nie schodzi, robiłem testy
    A co do wiarygodności rezerwy, to ciężka sprawa, i bóg raczy wiedzieć co inżynierowie forda mieli na myśli.

    U mnie np. rezerwa świeci zasięg na 70km spalanie 6.8 po dolaniu paliwa za 50zł 10.6l zasięg 202km (czyli komputer wyliczył że spalanie wzrośnie do 8 litrów??? powinno być zasięgu 225 ale to szczegół
    Innym razem mam rezerwę ze 60 do końca a po paru godzinach wyskakuje 90km do końca??
    Spalanie pokazuje prawdę jak się z pół baku wyjeździ, wcześniej lejąc pod korek +- 1~2 litry to norma
    Tak że traktuj rezerwę z przymrużeniem oka i nie jeździj na niej długo, ja tyko przy zakupie auta widziałem najmniejszą liczbę do końca, było to 17km i nie zbliżyłem sie jeszcze do tego drugi raz

    ---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

    Poprawka wskaźnik pokazuje u mnie od F062-240
    tu masz podobny temat: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...azanie-rezerwy

    ---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:30 ----------

    Najlepiej zalać pod korek, zrobić ileś tam kilometrów, najlepiej kole 200 ~300 zalać znowu i przeliczyć, bedzie to majbardziej wiarygodne spalanie,

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Też miałem problemy z wyliczaniem rezerwy i kontrolki. Ale po czyszczeniu zbiornika i pływaka wszystko wróciło do normy.


    Cytat Zamieszczone przez werwer Zobacz posta
    U mnie np. rezerwa świeci zasięg na 70km spalanie 6.8 po dolaniu paliwa za 50zł 10.6l zasięg 202km (czyli komputer wyliczył że spalanie wzrośnie do 8 litrów??? powinno być zasięgu 225 ale to szczegół
    Innym razem mam rezerwę ze 60 do końca a po paru godzinach wyskakuje 90km do końca??
    Zauważyłem że takie objawy są zależne od stylu jazdy. Przykładowo jak jeździ moja żona to spalanie wrasta. Kilka razy miałem tak że Żonka oddała mi mondka z zapaloną rezerwą. Przejechałem się kawałek i po ponownym odpaleniu rezerwy nie było.
    Więc komp wylicza średnie z ostatniego cyklu po ponownym odpaleniu liczy odnowa.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar werwer
    Model
    MKIII
    Silnik
    90ps TDDI
    Opis
    Lift 2003.12
    Od
    03 Aug 2013
    Mieszka w
    Mielec
    Też muszę się podjąć czyszczenia baku, straszne patrochy miałem we filtrze ostatnio jak jeździłem na rezerwie i auto nie wkręcało się na więcej jak 2700obr, i czasami odnoszę wrażenie że pływak cie przycina (może to złudne), w każdym razie mimo garażu czekam aż się trochę ociepli.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Ry2y
    Imię
    Marcin
    Model
    Volvo V50 & Subaru WRX
    Silnik
    1.6D & 2.0T
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Rezerwa nie jest uzależniona od ilosci paliwa w zbiorniku. Zapala się kiedy wyliczony przez komputer zasięg zmniejszy sie do 80km. Tak wiec, kiedy spalanie masz 10l/100 to zapali się jak masz 8 litrow w baku, jak masz spalanie 5l/100 to paliwa będzie w baku 2 razy więcej.
    I'm not insane, my mother had me tested!

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Chyba najlepszy sposób pomiaru ilości paliwa miał Trabant.
    Wkładało się plastikową wyskalowaną miarkę i można było zmierzyć z dokładnością do 1L
    A teraz mamy wprzęgniętą w to elektronikę i bryndza.......auto postoi pod innym kątem i już błędy.
    Ot - z ostatniej chwili.....na wskaźniku było 1/3 skali a komp meldował dystans 188 km do przebycia (po trasce ok 200km)......postał trochę w garażu (całą noc i trochę) i "raptem" poziom skoczył na połowę zbiornika a komp- 320 km.......

    A od ostatniego tankowania na "full" przejechane ok 540 km.

    "Pokręciłem" się po mieście jakieś 15 km i wskazania poszły w dół......wskazówka na 1/3 a komp - 260 km (gdzie podziało się 40 km??)

    Generalnie traktuję wskazania dość lekko orientacyjnie......tankuję najpóźniej "jak się zaświeci" ale też zdarzyło się że przejechałem 30-50 km pomimo wskazań na kompie.....0.....

    Ale również zdarzyło się że przy 0 na kompie i po 10km silniczek się zakrztusił i "w te pędy" skręciłem na "cepka"(akurat byłem w pobliżu)

    Jedno jest pewne - kontrolka zaświeca się gdy komp wskazuje 80 km.....później "pika" przy 40 i 20,i 0......ale ile jest w zbiorniku? - tego nie wie nikt
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Ry2y
    Imię
    Marcin
    Model
    Volvo V50 & Subaru WRX
    Silnik
    1.6D & 2.0T
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Trochę to dziwne, że w dobie nanotechnologii, lotów kosmicznych i innych cudów, samochody mierzą ilość paliwa na oko.
    I'm not insane, my mother had me tested!

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez Ry2y Zobacz posta
    samochody mierzą ilość paliwa na oko.
    No właśnie nie na oko, tylko wyliczają średnią z ostatniej jazdy. A to chyba nie jest na oko
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar Ry2y
    Imię
    Marcin
    Model
    Volvo V50 & Subaru WRX
    Silnik
    1.6D & 2.0T
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez fundil Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Ry2y Zobacz posta
    samochody mierzą ilość paliwa na oko.
    No właśnie nie na oko, tylko wyliczają średnią z ostatniej jazdy. A to chyba nie jest na oko
    Mówię o ilosci paliwa w baku. Pływak to takie mierzenie na oko.
    I'm not insane, my mother had me tested!

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    16 Sep 2014
    Mieszka w
    limanowa
    Licząc tak średnie spalanie z moich tankowania do momentu zaświecenia się rezerwy i wskazania wskazówki mniej więcej przy zerze wychodzi mi absurdalne spalanie 11 litrów! To jest chore!

    3 razy zdarzyło mi się tak, że jadąc od momentu żyda i do tankowania 11 litrów przejeżdzałem niespełna 100km...
    A wcześniej Astra 1,7 TD na tym dystanie(do roboty ) spalanie mi oscylowało w okolicach 5,5 litra.

    A 2 miesiące temu miałem regenerowaną pompe i sprawdzane wtryski....

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Berend Zobacz posta
    3 razy zdarzyło mi się tak, że jadąc od momentu żyda i do tankowania 11 litrów przejeżdzałem niespełna 100km...
    Zatankuj pod korek i z tego oblicz spalania.

    Cytat Zamieszczone przez Berend Zobacz posta
    A 2 miesiące temu miałem regenerowaną pompe i sprawdzane wtryski....
    A jak będziesz dalej na rezerwie jeździł to zapewne w niedalekiej przyszłości kolejna regeneracja.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Zamieszczone przez Berend
    A 2 miesiące temu miałem regenerowaną pompe i sprawdzane wtryski....
    A jak będziesz dalej na rezerwie jeździł to zapewne w niedalekiej przyszłości kolejna regeneracja.
    A Netoper dalej z tym mitem
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez fundil Zobacz posta
    A Netoper dalej z tym mitem
    Jak rozumiem, zalecasz częste jeżdżenie na rezerwie i dajesz gwarancję, że nie ma możliwości aby to negatywnie wpływało na układ zasilania paliwem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Nie mówię że lepiej non stop na rezerwie. niezbyt to komfortowa sytuacja przynajmniej dla mnie. Ale paliwo i tak jest zasysane z spodu zbiornika. I nieważne czy jest pełny zbiornik czy rezerwa
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 10:28
  2. [MkIII] Spalanie gazu i benzyny + świecąca się kontrolka
    By mondeo185 in forum LPG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-10-2014, 22:24
  3. [TDCi MKIII] kontrolka swiec zarowych i dodatkowo żółta kontrolka silnika
    By woju27k in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 12:02
  4. [MkII] migająca kontrolka kontrolka poduszki powietrzej MONDE
    By pawellko in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 11:30
  5. kontrolka nad kontrolka paliwa
    By szafa in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2005, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów