+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź

    Angry 2.2 nawracające problemy z EGR - traci moc, brak sprężynki

    Witajcie,

    ręce opadają. Mam już 2 EGRy, które przekładam co jakiś czas. Zwykle wyskakiwała sprężynka jak się zacinał i tracił moc podczas jazdy. Teraz, podczas normalnej jazdy na autostradzie potrafi nagle stracić moc, ale sprężynka się nie zapala. Ostatni odnotowany błąd sczytany kompem to "nadmierny przepływ spalin", związany z EGR.
    Po raz kolejny wyjąłem EGR, rozebrałem na części pierwsze, działa bez zarzutu, nie jest zawalony nagarem, wszystko pracuje luźniutko.
    Nie mam DPF, rok prod. 2006, EGR elektryczny na 2 kable. Nie zaślepiany.

    Co może być nie tak, dlaczego tak się dzieje i co jeszcze mogę sprawdzić?
    Leję ostatnio głównie Diesel Gold albo Vervę.

    Czy jest szansa, żeby to padło normalnie działało?
    Ostatnio edytowane przez MayheM ; 13-03-2015 o 17:54

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Jestem prawie pewny, ze sprezynka i brak mocy to blad niezależny od egr'a.
    Skoro to ten prosty egr to go zaslep/odlacz.
    Sprezynkowe kody to raczej nie kody egr'a. Egr zapala check engine.
    Z tego co pamiętam egr powinien być zamknięty caly czas "na autostradzie"
    No chyba ze staje w pozycji otwartej i cos się dzeieje z ciśnieniem w dolocie ale to gdybanie bo widziałem taki zaciety egr w akcji i samochodu się nie dalo odpalić
    Winy szukałbym w układzie wtryskowym, ewentualnie turbo. Czym odczytujesz bledy ?
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Tari, Błędy czytane ELMem + Forscan (potwierdzone na WDS) - zawsze są to błędy EGR.
    Jak pisałem, sprężynka się nie pojawia ostatnio, gdy wychodzi błąd nadmiernego przepływu spalin (P0402)

    EGR rozbierałem i działa super płynnie, nie jest uwalony lepkim nagarem.
    Raz jak się zaciął poprzedni (i zacinał) to wyskakiwała sprężynka, a jak zaciął się w pozycji otwartej to nie mogłem właśnie odpalić. Ale te problemy już nie występują.

    Zaślepić się nie da, bo wywala check a i ma słabsze przyspieszenia. To nie jest ten sterowany podciśnieniem tylko elektryczny.

    Co do turbo... Sterowanie klapkami geometrii działa płynnie, nic innego nie sprawdzałem. Kolektor drożny też.
    Ostatnio edytowane przez MayheM ; 14-03-2015 o 09:58

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez MayheM Zobacz posta
    Diesel Gold albo Vervę.
    Na początek zrezygnuj z tych paliw.
    Zaślep EGR masz rocznik 06r wić blaszka musi być EGR. Zobaczysz czy pomoże.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Fundil,

    jeździłem na zwykłym ON prawie rok (głównie Statoil albo Orlen). Tylko mazisty nagar się zbiera w układzie.

    EGR próbowałem zaślepiać i zapala się na stałe CHECK + jest jakby przymulony, nie ma pełnych przyspieszeń.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Dziwne. Ja po czyszczeniu dolotu przeszło rok jeździłem na zwykłym ON i po rozebraniu niedawno nie było nic czysto lekko mokry z oleju to co wyrzuca odma.
    A MAP-a czyściłeś???
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Ja mam z zona dwie sztuki 2,2.
    W jednym egr zaslepiony bo się nie domykal miał mniej mocy i trochę kopcil. Brak bledow. Teraz jezdze sobie z checkiem i jest ok. A w drugim jeszcze działa egr i nie zauważam roznicy przyspieszen. Ewentualnie na korzyść zaslepionego.
    Diesel gold ze statoila razem z lotos dynamic to w ostra zime jedyne paliwa które daja rade
    W tym egr o którym mówisz nie tylko mechanika pada lecz potencjometr odczytujący polozenie zaworu w tym czarnym elemencie do którego podpinasz wtyczke. Zapnij na styki miernik i zobacz czy płynnie zmienia się opor jak wciskacz np. srubokret w dziure.- zakres ustaw do 10kohm, chyba miedzy 2 a 7kohm to działa - mogę się mylic kiedyś można było to kupic potem już nie.. na allegro nie widze. nie wiem jak jest teraz http://img1.sprzedajemy.pl/540x405_c...mk-6261791.jpg.
    Zrob sobie jakiś test do 100km/h normalnie i z zaslepionym i wtedy będziesz mogl stwierdzić czy to zamula. Nie powinno.

    aha i najwazniejsza informacja. Jak pada ten potencjometr to nie on jest winny tylko egr stracil szczelność na ośce obrotowej. Tam podobno gdzies jest oring ale ja go nigdy nie znalazłem. Fakt ze rozbierałem egry, które już były nieszczelnie. Tam się przedostaje wtedy jakiś syf i zapieprza potencjometr. Jakbys był zainteresowany fotkami to mogę poszukać
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Titanium
    Od
    20 Jun 2010
    Mieszka w
    Jaktorów
    Pozwolicie, że podepnę się pod temat,
    Mam problem trochę podobny też 2.2, podpięty komp. widzi błąd EGR lub jego obwodu.
    Rozebrałem EGR i się okazało że był cały zasyfiały, elektronika do wyrzucenia cała reszta ok, mechanizmy nasmarowane zakonserwowane, silniczek działa. Znalazłem w Gdyni oryginalną elektronikę za 298zł i jak kaski przybędzie to zakupię.
    Ale jak przeciągnę samochód ok. 4-5tyś (gdy rozgrzany) to zapala się sprężynka, i jak jest nie rozgrzany i trochę dynamiczniej rozpędzam auto to praktycznie za każdym razem się zapali. Oczywiście moc traci wraz z zaświeceniem kontrolki sprężynki.
    Czego mam się spodziewać, uszkodzonej tylko elektroniki EGR czy sterowanie turbiną się sypie, a może coś jeszcze?
    Ostatnio edytowane przez COBRA-C3 ; 15-03-2015 o 23:19

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Nie obraz się ale może diagnostyka parametrow pracy silnika najpierw... Cisnienia itp. Lepiej zaloz swój temat jak będziesz miał jakies konkretne informacje. I przypominam to co pisałem wyżej. Wymienisz elektronikę egra i znowu ci go zasyfi i 300zl w plecy. Przede wszystki zaslep egr i zobacz co się będzie dzialo.
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Witajcie,

    okazało się że w moim EGR nie ma jednego bolca na zębatce (w zasadzie w dwóch EGR, które posiadam).
    W jednym z nich uzupełniłem ten bolec, ale chyba znów się ułamał, bo po 2 dniach EGR się zablokował w otwartej pozycji i nie mogłem odpalić. Wtedy doraźnie zaślepiłem i.... Działa już ponad tydzień, z tym, że nie odpinałem od niego wtyczki. Zero błędów i jeździ aż miło. O wiele lepiej niż jak odpinałem wtyczkę i wskakiwał check.
    Aha, w moim EGR nie ma żadnej elektroniki ani potencjometru. Pod plastikiem od wtyczki idą tylko 2 ścieżki do zasilania silniczka i nic poza tym.

    Teraz zamierzam spróbować zrobić bolce z wierteł tytanowych albo szpilek od łożyska rolkowego, tylko ktoś wie jakie łożysko się nada, aby pasowały?
    Chyba, że jest luz na "grzybku" i i tak będzie się zacinał...

    Na razie jeżdżę na zaślepionym i zobaczę. Bo już mam dość użerania, a płacić za nowy 1700PLN raz w roku to porażka.

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    bolce mozna kupic, ja mam worek 100 sztuk :P Nie rob z wiertel. Sa "miekkie" w czesci niewiercacej. Bolce sie urywaja jak potencjometr jest zepsuty. Potencjometru nie widac. Czy wtyczka ktora, wpinasz ma 5 pinow czy dwa?
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Tari, ma 5 pinów, ale dochodzą do niej dwa kable. I te dwa kable są przylutowane od środka do dwóch metalowych ścieżek, które po złożeniu dotykają styków silniczka.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    nie ogarniam. wydawalo mi sie ze znam juz wszystkie egr'y jakie sa. Wydaje mi sie ze jesli wtyczka ma 2 kable to pozostale 3 po prostu ktos ucial.. Zobacz zdjecia o czym ja mowie i jak masz co innego to pokaz na zdjeciach https://plus.google.com/photos/10577...86942878582929
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Osłabł i dymi rano - sprężynki brak
    By kamiloo89 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 08:26
  2. [TDCi MKIV] 2.0 TDCI traci moc błędów brak
    By inqo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 17:43
  3. [MkIII] Sprężynki LESJOFORS
    By porkis in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-08-2012, 21:11
  4. [TDCi MKIII] Zgasł podczas jazdy. Brak sprężynki. Nie mógł odpalić.
    By kosma71 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 14:07
  5. [TDDi MKIII] Problemy z odpalaniem, nadmierne kopcenie, brak mocy
    By pmmatrix in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 10:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów