+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21
    Zbanowany
    Imię
    Marek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Ford Mondeo III 2.0 DI 16V
    Od
    16 Oct 2012
    Mieszka w
    Marki
    Symetryczne, to drogie opony klasy premium. Można je spotkać przede wszystkim w tych sportowych autach. Właściwości jezdne są zdecydowanie lepsze od "zwykłych opon".
    Powiem Ci, że trochę tych różnic jest, dlatego odsyłam do http://www.motocorner.pl/rodzaje-opon/ - artykuł w którym masz dokładne porównanie tych dwóch rodzajów ogumienia.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Pozwolę sobie na aktualizację.

    Bawarskie auto z laczkami CrossClimate zachowuje się bardzo dobrze. W ostatnich dniach testowaliśmy je na śniegu, błocie pośniegowym i lodzie. Jedynie na lodzie auto nie dało rady podjechać pod stromą górę. Ale na pocieszenie dodam ze auta z nowymi zimówkami wysokiej klasy też nie dały rady. Na 12 tys km ubyło ok 1 mm bieżnika. Czyli nie jest najgorzej. Co ciekawe tył/przód mniej więcej tyle samo.

    Do tej pory brak negatywnych cech czy spostrzeżeń. Cytat kolegi: "nie widzę specjalnej różnicy między zimówkami czy letnimi".
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 13-01-2016 o 11:40

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

  4. #23
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki
    No to jestem po jazdach próbnych. W Warszawie nie było fanu bo ulice pozbawione są lodu i śniegu ale za w Mińsku Maz. jest czadowo. Testowałem opony w lekkim śniegu, wodzie, błocie pośniegowym, na lodzie i lodzie pod wodą. Muszę przyznać,że w końcu jestem przygotowany do zimy. Oponki bardzo, ale to bardzo dobrze mnie zaskoczyły. Jedyny minusik to totalny lód. Niestety Mondeo podczas ślizgu na lodzie praktycznie nie hamuje. Na szczęście takie sytuacje są mega rzadkie. Na tych oponach wpadałem w poślizg na lodzie tylko przy większej prędkości i to nie na asfalcie. Przy normalnej jeździe ( nie takiej jak moja :-) ) opony zachowywały się lepiej od moich starych zimówek. Fajny lód ze śniegiem jest na PKS-ie w Mińsku. Chciałem tam wpaść w poślizg z obrotem ale się nie dało. Opony pomimo lekkich poślizgów nie pozwoliły na zarzucenie tyłem.Ostatni odcinek do domu jadę pośniegu i lodzie i tam nie udało mi się zerwać trzymania, przy normalnej jeździe. A rano na starych oponach szedłem takim ślizgiem,że nogi zrobiły się jak z waty.
    Reasumując : Opony zaliczają się do drogich ( prawie 300 zł za 195/65/15 ) ale naprawdę są warte swojej ceny. Są dość ciche, bardzo dobrze trzymają w różnych warunkach i co bardzo ważne w końcu poczułem pewność w prowadzeniu. Ale najlepsze w nich jest hamowanie. I to nie to ostre ale takie codzienne. Ma się wrażenie,że jak złapią to samochód staje jak wryty. Nie jestem może piratem drogowym ( utrzymuję się w tysiącu w mandatach w roku ) ale zdarza mi się sprawdzić skrajne możliwości kapci. I te oponki są dla mnie. z czystym sumieniem polecam. Taka jest moja opinia. Może zabawna ale specjalnie dla Was zrobiłem dziś kilka rund po Mińsku.
    Tak jak napisał Zenobiusz - Do tej pory brak negatywnych cech czy spostrzeżeń.
    P.S. I na wiosnę nie muszę wydawać więcej kasy. :-)
    P.S. Jestem stosunkowo zapracowany ale jeśli komuś naprawdę bardzo zależy, to pozwolę na małą przejażdżkę. :-)
    Ostatnio edytowane przez Motyl73 ; 14-01-2016 o 19:30

  5. #24
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    I teraz powinno być porównanie z nowymi zwykłymi zimówkami, bo porównywanie do starych to tak jak porównywać kondycję 25 latka i 50 latka
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  6. #25
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki
    Masz rację ale nie mam nowych zimówek. już się trochę wykasowałem a biedny żuczek ze mnie. Przy okazji, ja mam 42 lata i nadal mogę

  7. #26
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    No tak w sumie nie my od testów jesteśmy, no ale dobrze by było porównywać jednocześnie to samo, czyli nowe do nowego.
    Suma sumarum io tak chyba jesteś o jakąs tam kwote do przodu niz jakbys kupowal pozniej letnie w takim sammy rozmiarze?
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  8. #27
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki
    Zapewne wszystko zależy od potrzeb. Chociaż chciałoby się nieraz depnąć to przy moich przebiegiach muszę już liczyć się z finansami. Sezonowa wymiana podwyższa koszty utrzymania samochodu i to dość znacznie. Między innymi dlatego wolę dołożyć do opon wielosezonowych niż kupować dwa komplety. Gdy robiłem dziennie 20 km. finanse nie były problemem. Teraz robię 100 - 150 km. i jeszcze kredyt za mieszkanie doszedł i już inaczej patrzę na portfel. Wszystko sobie dokładnie przeliczyłem, przeanalizowałem opinie i doszedłem do wniosku,że kupno tych opon jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Ale jeśli ktoś będzie miał inne priorytety i np. ważne będą dla niego wyłącznie osiągi pewnie kupi inne opony.
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
    Dodatkowym atutem jest zachowanie gum. Przekroczyły one moje oczekiwania. Niejednemu z ciężką nogą też będą pasowały.

  9. #28
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tomzyl Zobacz posta
    I teraz powinno być porównanie z nowymi zwykłymi zimówkam
    Tak jak pisałem wcześniej. Tam gdzie CrossClimate nie dała rady na lodzie, znajomi z nowymi zimówkami premium też wymiękli. Na lód to chyba tylko kolce.

    W kopnym śniegu, błocie pośniegowym, brei zachowują się jak nowe zimowe. Nie czuć różnicy. W końcu mają homologacje zimówki więc muszą spełniać odpowiednie parametry.

    W sumie nie wiem do czego można by się doczepić. No może mógłby być troszkę tańsze.
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 15-01-2016 o 23:01

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

  10. #29
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki
    Dziś kolejny dzień testów i nareszcie dostałem kupę śniegu. Droga z Warszawy do Mińska była dziś w tragicznym stanie. Ale mnie jechało się dobrze. A chyba nie wszyscy na drodze czuli się dość pewnie bo korki były mega. Miałem jakieś drobne poślizgi ale ani razu nie straciłem trakcji. Na stacji benzynowej, widziałem gościa w całkiem ładnym BMW który obrócił się o 180 stopni. A ja wjechałem tam bez żadnych problemów. Dziś przesiedziałem w samochodzie trochę ponad 5 godzin, także i testów na dziś mam dość.
    Wszędzie da się coś wynaleźć także i ja coś znalazłem w tych oponkach. Gródki lodu na asfalcie słyszałem dość mocno i czułem je na kierownicy. Ale to tak przy 80 - 100 km/h.
    Co do kolców. Gdy odwiedzałem kolegę w Norwegii miałem okazję pojeździć na kolcach. Tyle,że tam inaczej podchodzą do tematu odśnieżania dróg i Norwegowie kolce mieć muszą. Dla Polaka dość dziwne uczucie ale da się do tego przyzwyczaić.
    Czy tylko ja i enyopoznan jeździmy na tych gumach ?
    Ostatnio edytowane przez Motyl73 ; 15-01-2016 o 23:29

  11. #30
    Kursant Awatar jvc
    Opis
    MK4 1.8 tdci 125@146KM 330@413Nm
    Od
    09 Jan 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    No ,ale przecież sam michelin twierdzi że to opona letnia z homologacją opony zimowej. Jest inna od wszystkich całorocznych bo jest bardziej letnia niż zimowa. Różnica między Alpin A5 a CrossClimate będzie moim zdaniem duża , oczywiście w zimie.

    Ciekawe jak będzie za jakiś czas z ząbkowaniem.
    Ostatnio edytowane przez jvc ; 16-01-2016 o 23:13

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Cytat Zamieszczone przez jvc Zobacz posta
    Ciekawe jak będzie za jakiś czas z ząbkowaniem.
    To chyba zależy tylko i wyłącznie od stanu zawieszenia, czy się mylę?
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  13. #32
    Kursant Awatar jvc
    Opis
    MK4 1.8 tdci 125@146KM 330@413Nm
    Od
    09 Jan 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Nie do końca...
    Trzeba rotacje robić, michelin też zaleca i cały czar z oszczędnościami pryska bo rotacje powinniśmy robić co około 8-10 tyś km. przód na tył a tył po skosie na przód.

  14. #33
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    A to rotacjach dobrze wiedzieć, choć np. w przypadku opon kierunkowych po skosie się już nie da.

    Gadałem kiedyś z gumiarzem to mi powiedział żeby bardzo dbać o stan zawieszenia - szczególnie w Fordach z wielowahaczem ponieważ Ford robi zawieszenia bardzo wymagające wobec opon, w sensie że opona naprawdę musi się napracować. Dlatego też zalecił mi nie bać się zakrętów, agresywniejszej jazdy czy luźnych nawierzchni - powiedział że opony muszą się ścierać bo przesadne cackanie się z nimi prędzej czy później doprowadzi do wyząbkowania.
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  15. #34
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Cytat Zamieszczone przez enjoypoznan Zobacz posta
    No może mógłby być troszkę tańsze
    jak spojrzałem na kwoty jakie zaplacilem za 2 komplety opon (16 i 17") to gdybym brał 17 crossy to bym zaoszczędził w stounku do dwóch kompletów bodaj 600zł.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  16. #35
    sosnowicz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez tomzyl Zobacz posta
    jak spojrzałem na kwoty jakie zaplacilem za 2 komplety opon (16 i 17") to gdybym brał 17 crossy to bym zaoszczędził w stounku do dwóch kompletów bodaj 600zł.
    A te 17 cross przejadą taki sam dystans jak dwa komplety opon??

  17. #36
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Zapewne nie, ale dla mnie dużym plusem było by pozbycie się drugiego kompletu kół. Cały rok można jeździć na jednych alusach, rotację zrobić w środku lata (martwy sezon w wulkanizacji) i spokój. Na razie tylko brak rozmiaru do mkIV 235/45/17. A jeśli już będzie, to pewnie trochę szarpnie po kieszeni

    Foto by Adela Carsshoot
    Było Renault 5 Diesel, Mondeo mkI 1,8 LPG oraz mkIII Gihia 2,5v6 LPG

  18. #37
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Cytat Zamieszczone przez kordyl Zobacz posta
    mkIV 235/45/17
    dla MK3 jest max 205/50R17, brak 225/40R18.

    a co do dystansu... na pewno przejadą mniej jak 2 komplety, nawet jeśli będziemy mieli 2 komplety dosyć miękkie jak np Uniroyal Rainsport3
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  19. #38
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Tak wszystko fajnie i pięknie, a ktoś już zdejmował koła które po 4 sezonach na jednym komplecie wielosezonowek jeździły ? 2 lata !!!

    Finał taki że 2 śruby urwane, fela skorodowana i zapieczona na amen - jakoś zeszłą, i gwint nakrętek w stanie śmierci. Oczywiście nikt nie przeważył ... dramat. Wolę mieć 2 komplety, zdrowiej dla mnie i mechanika. Na tym się nie zaoszczędzi.

    Jescze jak w hurtowni robiłem to taki stary dziadek mi mówił nie ma wielosezonowych są to tylko zimówki z innym bieżnikiem.


    Cały czas do przodu

  20. #39
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki
    Koła nie zdejmowane dwa lata ? Sory ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Wymiana klocków czy też jakiekolwiek inne rzeczy robione przez mechanika. Ja nawet nie wiem czy opon nie zajadę w dwa lata. A klocki dokładnie zawsze na koniec zimy zmieniam. Koła trza zdjąć.
    Opony weszły do sprzedaży bodajże w czerwcu a Ty polegasz na opinii starego dziada z podmiejskiej hurtowni bananów ?
    P.S. Jest to opona letnia a nie zimówka z innym bieżnikiem.
    Ostatnio edytowane przez Motyl73 ; 21-01-2016 o 20:53

  21. #40
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Cytat Zamieszczone przez Motyl73 Zobacz posta
    Wymiana klocków
    no jak w 2 lata robi się tyle, że klocki lecą to tak, ale jak ktoś robi po 10-15 tys km rocznie? to wychodzą 4 lata.
    Cytat Zamieszczone przez Motyl73 Zobacz posta
    P.S. Jest to opona letnia a nie zimówka z innym bieżnikiem.
    jest to opona zimowa z letnią homologacją.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 18:12
  2. MK3 – benzyna – kupno
    By Seb in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-01-2013, 21:36
  3. [MkII] Ostrzeżenie – przewody hamulcowe MKII
    By MC in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 07:47
  4. [MkIII] Budowa półosi i podpora – schemat
    By Arti-mz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 16:49
  5. [MkI] Podłączenia bocznych kierunkowzkazów – scham
    By nieska in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 18:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów