+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Apr 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra

    Problem z Forscan Ford Mondeo MKIII 2.5 V6

    Witam.To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.
    Zalogowałem się tu, ponieważ potrzebuje zaczerpnąć porady, mianowicie posiadam interfejs ELM 327 i auto wspomniane w tytule.Po podłączeniu interfejsu pod laptopa przez USB i wcześniejszej konfiguracji interfejsu program Forscan łączy się z moim mondziakiem wykrywając go jako Focusa 1.8 zetec przed Tym jeszcze pojawia się komunikat z wyborem wersji czy nie wiem czego mam opcje do wybory MY 1999 bądź MY 2002 co kolwiek to znaczy.Dodam jeszcze, że po dłużej walce z forscan dałem sobie spokój i postanowiłem przejść na ScanXL, który po długotrwałej konfiguracji funkcjonuje z moim Fordem wspaniale.Mimo przebiegu 310 tys Wykrył sławny błąd P1000.i właśnie chciałbym, aby ktoś pomogł mi skonfigurować Forscan, ponieważ oferuje on szersze możliwości niż ScanXL
    Proszę o szybką odpowiedź

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Pożycz i spróbuj na innym ELM bo FORScan sam wykrywa z jakim autem się łączy oraz wszelkie moduły w nim zamontowane. U Ciebie wyraźnie coś szwankuje wykrywaniem PCM.

    W Forscanie nie ma zbyt wielu opcji konfiguracyjnych więc tam bym nie szukał przyczyny problemów. Raczej w interfejsie.
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Apr 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Dzięki Arti za podpowiedź.Nie trzeba było pożyczać nowe elm.W moim starczyło update sterowników i zmiana tryby w forscan z auto na com.
    Mimo wszystko pokazał się tylko jeden błąd P1000.Kolejne moje pytanie jest czy mając dosyć prymitywny interfejs elm i programy, które z nim wspołpracują można pokombinować cosik z modułem DRL, posiadam reflektory xenonowe, które pobierają sporą ilość prądu, a chciałbym zastosować patent 20-stu czy wiecej procent świateł długich na światłą do jazdy dziennej.Moje mondeo jest z 2001r.
    Proszę o porady czy wystarczy sama ingerencja w ecu czy może dokupienie jakiegos modułu na allegro
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Nic nie zrobisz w ECU. Funkcję DRL uruchamia się w Mk3 poprzez wsadzenie bezpiecznika lub dołożenie brakującego kabelka do instalacji. Ale to nadal będą światła mijania.

    Ratuje Cię taki moduł:

    http://allegro.pl/swiatla-dzienne-mo...293695283.html
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Apr 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Kurka dzisiaj zauważyłem pewien problem, otóż oboroty zaczęły dziwnie spadać zatrzymywały się na 1.5 tys rpm i dopiero spadek.Zaświeciła się kontrolka check engine.Podłączyłem kompa i wyskoczył błąd P1120 związany z czujnikiem przepustnicy.Dodam,że mam włożoną przepustnice od st220.Zamieniłem czujnik od starej przepustnicy oryginalnej 2.5 v6.Obroty się uspokoiły IMRC zaczęło działać, ale check engine świeci się cały czas a błąd w ScanXL cały czas jest wyświetlany co go usunę to po ponownym uruchomeniu samochodu błąd się pojawia.Czy muszę zmienić cała przepsutnice na nowo tą z 2.5.Jakim programem sprawdzić parametry przepsutnicy dodam, że forscanowi znowu coś odbiło i nie funkcjonuje

Podobne wątki

  1. [MkIII] Diagnostyka programem Forscan- Problem IAC
    By wadim90 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 00:10
  2. Ford Mondeo MKIII PB po 2 lifcie
    By krzychpl1 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 16:14
  3. Ford Mondeo MKIII 2.5 v6 czy warto
    By qazi in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 09:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów