+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Jul 2015
    Mieszka w
    wloclawek

    Rosnaca temperatura silnika

    Witam. Jestem posiadaczem Mondeo 2.0 tdci 130 KM z 2006 roku. Mam problem z grzejcym sie silnikiem, w czasie jazdy po miescie lub poza przy spokojnej jezdzie jest wszystko w porzadku, ale np jak jade autostrada dluzej powyzej 160 km/h albo podjezdzam pod jakies wzniesienie i silnik jest juz bardziej obciazony to gwaltownie rosnie temperatura prawie do czerwonego pola, wtedy zdejmuje noge z gazu i temp. po chwili wraca do normy. W zimie gdy jest na zewnatrz nizsza temperatura tego problemu nie ma. Czytalem ze moze to byc wina niesprawnego egr, a ja mam po czesci zaslepiony bo bardzo kopcil, po czesci bo moj egr jest z elektronika i jak go calkowicie zaslepilem to wywala czek i jakby stracil na mocy co bardzo mnie zdziwilo bo wszyscy pisza ze powinien sie lepiej zbierac. Mial moze ktos podobny problem do mojego? Jesli tak to prosze o porade. Z gory dzieki.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez grzegorz81 Zobacz posta
    Witam. Jestem posiadaczem Mondeo 2.0 tdci 130 KM z 2006 roku. Mam problem z grzejcym sie silnikiem, w czasie jazdy po miescie lub poza przy spokojnej jezdzie jest wszystko w porzadku, ale np jak jade autostrada dluzej powyzej 160 km/h albo podjezdzam pod jakies wzniesienie i silnik jest juz bardziej obciazony to gwaltownie rosnie temperatura prawie do czerwonego pola, wtedy zdejmuje noge z gazu i temp. po chwili wraca do normy. W zimie gdy jest na zewnatrz nizsza temperatura tego problemu nie ma. Czytalem ze moze to byc wina niesprawnego egr, a ja mam po czesci zaslepiony bo bardzo kopcil, po czesci bo moj egr jest z elektronika i jak go calkowicie zaslepilem to wywala czek i jakby stracil na mocy co bardzo mnie zdziwilo bo wszyscy pisza ze powinien sie lepiej zbierac. Mial moze ktos podobny problem do mojego? Jesli tak to prosze o porade. Z gory dzieki.
    wyczyść chłodnice, wypłukać układ chłodzenia, między chłodnicą klimy a chłodnicą wody pewnie koklusz i problem z odpowiednim chłodzeniem
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Jul 2015
    Mieszka w
    wloclawek
    Czym najlepiej go przeplukac zwykla woda wystarczy?

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez grzegorz81 Zobacz posta
    Czym najlepiej go przeplukac zwykla woda wystarczy?
    najlepiej to zdemontować chłodnice wody, chemię do mycia auta, najpierw chłodnice tą chemią a później wodą ale nie wysokim ciśnieniem, bo radiatory pozaginasz i zamiast polepszyć, to pogorszysz
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    20 Jan 2014
    Mieszka w
    Ząbki
    Mam identyczny problem, tylko mój "zaczyna się" przy przyspieszaniu od 100 km/h. Wskaźnik wychyla się prawie na pole czerwone. Wentylator działa. U mnie też tak jest, że gdy "odpuszczę" to temp wraca na wskaźniku do pionu. Również w korkach temperatura normalna.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    20 Jan 2014
    Mieszka w
    Ząbki
    Sorki, że tak późno. To była pompa wody. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [Duratec] spalanie a temperatura silnika, termostat ???temperatura 78-80 stopni
    By dgra86 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 02:25
  2. temperatura silnika
    By Kielon05 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 22:19
  3. [Zetec] Temperatura silnika i nierówna praca silnika.
    By pawellko in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 12:26
  4. [MkII] Temperatura silnika
    By Kaszub in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 00:08
  5. [MkII] Temperatura silnika!!
    By Szrek_27 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2008, 10:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów