+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    20 Jul 2015
    Mieszka w
    Sieradz

    Problem z odpalaniem

    Witam, posiadam Mondeo MK IV z silnikiem 1.8 TDCi 115km.

    Mam problem z autem, który jest dość ciężki do zidentyfikowania. Zaczęło się od tego, że co jakiś czas nie mogłem odpalić auta na ciepłym silniku. Na zimnym palił bez problemu i od czasu do czasu po postoju nie chciał odpalać. Wystarczyło odczekać i znów było w porządku. Elektromechanik polecił mi wymianę akumulatora i wydawało się przez chwilę, że to pomogło, ale to zwykły zbieg okoliczności, a problem powrócił. Póżniej problem zaczął się nasilać. Musiałem odczekiwać nawet godzinę, żeby auto odpaliło. W tej chwili wolę go już w ogóle nie gasić na postoju. Ostatnio inny już mechanik po podłączeniu komputera wskazał na zawór EGR, więc zaślepiłem go żeby sprawdzić czy to rzeczywiście taka przyczyna. Oczywiście nie. Problem nierozwiązany.

    Zastanawiam się, z której strony szukac teraz rozwiązania - czy to może być pompa? Może jeszcze coś innego? Miał ktoś podobną sytuację? Będę wdzięczny za wszelkie rady i wskazówki.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.2 TDCI- 155 KM
    Od
    16 Feb 2013
    Mieszka w
    Koszalin
    Hmmm... Moze poczytaj na forum o czujniku położenia wałka, podobno tez podobne objawy moze dawać.
    Poprawcie mnie jeśli się mylę :-)
    Ostatnio edytowane przez Kubora ; 20-07-2015 o 21:18

  4. #3
    Kursant
    Opis
    ford mondeo mkIV 1.8 tdci
    Od
    14 Jul 2012
    Mieszka w
    Notts
    na początek wymień czujnik o którym pisze Kubora

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Na początek podłącz pod komputer auto i sprawdź błędy. Metodą prób i błędów wydasz dużo pieniążków.
    Ostatnio edytowane przez Robert68 ; 20-07-2015 o 23:09

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    20 Jul 2015
    Mieszka w
    Sieradz
    Komputer z początku nie pokazywał błędów, potem pokazał właśnie EGR, którego zaślepienie nic nie dało. Czujnik położenia wału też już rozważałem i mechanik wsadził mi jakiś stary, ale to też nie pomogło. W tej chwili obstawiają rozrusznik... Dzięki za pomoc. Zobaczymy co z tego będzie. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś przydatne informacje to chętnie poczytam.
    Ostatnio edytowane przez jarek64 ; 21-07-2015 o 19:51

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    08 Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Niech mechanik sprawdzi przelewy wtryskiwaczy na gorącym silniku a najlepiej wtedy gdy nie chce zapalić.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    20 Jul 2015
    Mieszka w
    Sieradz
    Problem rozwiązany. Po wymianie rozrusznika auto odpala bez problemu. Okazało się, że rozrusznik pobierał za dużo prądu dlatego komputer automatycznie odcinał zapłon. Może komuś się jeszcze przyda ten wątek na forum.

  9. #8
    Kursant Awatar NexE
    Model
    Mondeo
    Silnik
    120kW
    Od
    05 Mar 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Miałem identyczną sytuację, Mechanicy i ja stawiali na akumulator, mechanicy dodatkowo, że wtryski przelewaja ( SUGEROWALI SIE "RENO LAGUNA" . Po wymianie aku i 2 dniach problem powrocił, wymiana rozrusznika i problem ustał. Auto zaczęło palić od strzała.

    Ojciec ma jednego speca na mazurach, gdzie tylko posłuchał rozruchu auta iu odrazu wiedział ze to rozrusznik, no normalnie magik bo nawet serwis Forda nie miał pojęcia o co chodzi i cała inna rzesza mechaników także nie wiedziała.

    Cena jaką zapłaciłem 390zł

  10. #9
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo 2009 2.2 tdci
    Od
    27 Aug 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    NexE czy ten problem polegał na tym, że musiałeś trzymać dłużej przycisk aby silnik zaskoczył. U mnie jest tak czasami, że muszę dłużej (kilkanaście sekund) przytrzymać przycisk aby odpalił (rozrusznik chodzi, ale nie chce załapać silnik), a czasami jest wszystko ok. Mi też jeden mechanik powiedział, że to pewnie rozrusznik...

  11. #10
    Kursant Awatar NexE
    Model
    Mondeo
    Silnik
    120kW
    Od
    05 Mar 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Ja mam klasycznie, na kluczyk. Tak musiałem dłużej kręcić, bywało, że silnik nie odpalał za pierwszym razem, przy drugiej próbie silnik odpalał juz okej. Jedyne co zauważyłem to to, że rozrusznik kręcił tak, jakby był słaby akumulator, czyli sporo wolniej.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Problem z odpalaniem
    By Tomczyk00 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 11:51
  2. [MkIV] Problem z odpalaniem
    By arturcat in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2014, 00:47
  3. [TDCi MKIII] Problem z odpalaniem MK3
    By Michal282 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 13:38
  4. [TD MkII] problem z odpalaniem
    By patarator in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 13:07
  5. problem z odpalaniem 1.8 TD MKI
    By tomasz501 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-10-2007, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów