+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Kursant Awatar Kubiszon
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    04 May 2015
    Mieszka w
    Olsztyn

    Nietypowy problem z odpaleniem

    Pojawiło się ostatnio sporo tematów dotyczących nieodpalania mondziaków, przejrzałem je, ale żaden z nich nie oddaje mojego problemu.

    Otóż ze dwa tygodnie temu zacząłem mieć problem z odpaleniem mojego Forda. Sprawa wygląda tak. wsiadam do autka, przekręcam kluczyk na grzanie świec i słyszę pod maską cykani jakby przekaźnika. na wyświetlaczu komputera pokazują się trzy kreski zamiast temperatury i przekręcenie na rozruch nie daje żadnego efektu. Rozrusznik nie kreci, po prostu głucha cisza.

    Zgłębiłem trochę temat i i wiem już, że to cykanie dochodzi z przekaźnika świec żarowych. Mówię sobie fajnie, znalazłem przyczynę. Niestety podmiana na inny przekaźnik nie dała żadnego rezultatu, dalej jest to cykanie i nie da się odpalić autka. Jak narazie ratuje się zupełnym wyjęciem przekaźnika, wtedy autko odpala tak jak zwykle i żadna kontrolka się nie świeci.

    Ciężko jest mi określić kiedy zaczął się ten problem ale dodam, że po tym jak postał tak ze trzy dni nie ruszany to trochę się pogorszyło. Teraz przy prawie każdym odpalaniu muszę wydłubywać przekaźnik.

    Jak narazie nie mam jak sprawdzić błędów, bo kabelek przyjdzie do mnie dopiero jutro albo pojutrze. Jak tylko sprawdzę to dodam wszystko czego się dowiem .

    Wydaje mi się, że takiego tematu jeszcze nie było, albo ja po prostu nie znalazłem . Jeśli się powtórzyłem to sorki i prosiłbym o link .

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Wiesz u mnie jak się cokolwiek wyjmie to nie odpali wogóle, wytargaj aku i zobacz pkt masy czy mają dobry kontakt bo może aku wylał i zrobił się syf.

    Który to przekaźnik ?

    Aha jak by doszło do wymiana przekaźnika to szukaj na alledrogo w sklepach motoryzacyjnych są bardzo drogie, a w necie za 3-5 pln kupisz nówki.

    PS. przekaźnik może się zawiesić ew. robić zwarcie ale to jak jest mechanicznie w środku dłubany - chyba że jakiś poprzedni właściel bawił się w mcgivera.


    Cały czas do przodu

  4. #3
    Kursant Awatar Kubiszon
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    04 May 2015
    Mieszka w
    Olsztyn

    Nietypowy problem z odpaleniem

    Też mnie to zaskoczyło, ale po wyjęciu odpala identycznie jak z nim. Jest to przekaznik od świec żarowych o taki


    A tak wygląda problem o ktorym mowie
    https://vimeo.com/134932871

    Co do dłubania to szczerze wątpie, bo wszystko wyglada jak z fabryki. Akumulator napewno nie wylał, bo ostatnio czyściłem dolot i wszedzie było czysto. Masa sprawdzę pózniej, ale to zawsze jakis trop 😉.

    Edit: Chciałem kupić taki przekaźnik, ale w inter partsie nie mieli. Wybiore się chyba na sztot i wezme kilka, zapewne kosztują grosze.


    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Kubiszon ; 30-07-2015 o 13:49

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    W aso chcą ponad 130pln za ten przekaźnik w interdrogo zamiennik jakieś 30 bo kupowałem, na alledrogo są po 5-7pln a na szrocie wołają nawet 15pln, kup ze 3 bo i tak się przydadzą.

    Dźwięk jest taki jak by się przywieszał ten przekaźnik, wymień i zobacz - tylko czemu pali bez niego ...


    Cały czas do przodu

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar michal198
    Model
    Citroen C5 x7 2012r
    Silnik
    2.0 HDI 140KM
    Opis
    był Mondeo mk3 TDDI 115/143KM HEKO
    Od
    24 Aug 2012
    Mieszka w
    Austria
    te kreski zamiast temperatury pokazują mi się jeśli włączę alarm tj zamknę z pilota samochód a otworze kluczykiem w drzwiach czyli jakbym się włamał, wtedy kreci rozrusznik ale nie odpali odcięcie jest chyba na pompie paliwa.

  7. #6
    Kursant Awatar Kubiszon
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    04 May 2015
    Mieszka w
    Olsztyn
    Brzmi jakby przekaźnik się wieszał, ale jak wsadziłem tam na próbę jakiś inny ze skrzynki bezpieczników to dźwięk był taki sam. Myślę że tak nagle dwa nie zaczęły by się wieszać. Alarm raczej nie jest problemem, bo też o tym pomyślałem i po naciśnięciu otwierania na kluczyku nic się nie zmienia. Odcięcie paliwa też raczej nie wchodzi w grę, bo w czasie tego cykania mogę sobie kręcić kluczykiem na następną pozycję a rozrusznik i tak nie ruszy. Wszystko wtedy gaśnie i pupa blada, cofam kluczyk na pozycję drugą a cykanie dalej słychać.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Też właśnie dziwne, chyba żeby alarm wariował i coś blokował a da się go wyłączyć - może centralka się wysypała ?

    Bo żeczywiście dziwna sprawa.


    Cały czas do przodu

  9. #8
    Kursant Awatar Kubiszon
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    04 May 2015
    Mieszka w
    Olsztyn
    Będe musiał poszukać centralki alarmu w takim razie, ale jakoś nie wiąże z tym większych nadzieii. Tak pomyślałem jeszcze, może zwarcie w obwodzie świeczek, albo walnięte świece ?


    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Świece to na bank nie są, co do lokalizacji to jak fabryka to chłopaki pisali że centralka często jest za zegarami lub za panelem głownym tam gdzie radzio/klima


    Cały czas do przodu

  11. #10
    Kursant Awatar Kubiszon
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    04 May 2015
    Mieszka w
    Olsztyn

    Nietypowy problem z odpaleniem

    W takim razie trzeba bedzie popatrzec na ten alarm. Dodam jeszcze, że wcześniej przy odpalaniu zdarzyło mu się czasami nierówno pracowac, miał tak z 500 obrotów i chodził jak stary traktor. Najczęściej w trakcie jak tak sobie nierówno chodził, świeciła się kontrolka od świec właśnie. Po około 10 sekundach wszystko wracało do normy, żadnej kontrolki a silnik chodził równo.

    Edit:
    Dzisiaj zauważyłem jeszcze jeden objaw, nie wiem czy związany czy nie. Ruszałem spod sklepu i po chwili uslyszałem gong rezerwy, wskazówki zrobiły pełen obrót jak przy odpinaniu akumulatora. Po tym zapaliła się rezerwa, zasięg spadł do zera a wskazówka paliwa leżała na dnie, mimo że przed chwilą pokazywała 1/4 baku. Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale raczej nie było to typowe zachowanie.

    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Kubiszon ; 01-08-2015 o 01:54

  12. #11
    Kursant Awatar Kubiszon
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    04 May 2015
    Mieszka w
    Olsztyn

    Nietypowy problem z odpaleniem

    Odkopuje temat !
    Jako, ze idzie zima a problem dalej nierozwiazany to trzeba cos na niego zarazdzic.
    W skrocie, przekaznik dalej cyka, nie jest to wina alarmu bo bez przekaznika odpala normalnie, bledow brak, po za tym zwiazanym z brakiem przekaznika od swiec. Zauwazylem natomiast, ze przy grzaniu swieczek, sruba w skrzynce bezpiecznikow rozgrzewa sie do ponad 200 stopni (sprawdzalem termometrem cyfrowym), bez przekaznika nic sie nie grzeje wlacznie ze swiecami oczywiscie 😄.
    Teraz pytania, po pierwsze dlaczego ta nakretka sie tak potwornie grzeje ? Wiem ze swiece ciagna duzo pradu, ale az tyle zeby tak sie to grzalo ?
    Po drugie, co jeszcze sprawdzic i czy wina moze lezec po stronie swieczek ?


    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Kubiszon ; 03-10-2015 o 11:44

  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez Kubiszon Zobacz posta
    Edit:
    Dzisiaj zauważyłem jeszcze jeden objaw, nie wiem czy związany czy nie. Ruszałem spod sklepu i po chwili uslyszałem gong rezerwy, wskazówki zrobiły pełen obrót jak przy odpinaniu akumulatora. Po tym zapaliła się rezerwa, zasięg spadł do zera a wskazówka paliwa leżała na dnie, mimo że przed chwilą pokazywała 1/4 baku. Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale raczej nie było to typowe zachowanie.
    To już bez mydła problem z zasilaniem, zawsze po odpięciu aku zegary właśnie tak się zachowują (lub imo - ale on nie ma za dużo wspólnego z zegarami) , czyli wszystkie masy + przekaźniki + główny przekaźnik pod aku, nawet się nie zastanawiaj bo zgaśnie ci silnik przy jeździe na autobanie i będzie problem. Bakiem na razie się nie przejmuj - zalej ze 20 litra i sprawdź czy się rusza wskaźnik.


    Cytat Zamieszczone przez Kubiszon Zobacz posta
    W skrocie, przekaznik dalej cyka, nie jest to wina alarmu bo bez przekaznika odpala normalnie, bledow brak, po za tym zwiazanym z brakiem przekaznika od swiec. Zauwazylem natomiast, ze przy grzaniu swieczek, sruba w skrzynce bezpiecznikow rozgrzewa sie do ponad 200 stopni (sprawdzalem termometrem cyfrowym), bez przekaznika nic sie nie grzeje wlacznie ze swiecami oczywiscie ��.
    Teraz pytania, po pierwsze dlaczego ta nakretka sie tak potwornie grzeje ? Wiem ze swiece ciagna duzo pradu, ale az tyle zeby tak sie to grzalo ?
    Po drugie, co jeszcze sprawdzic i czy wina moze lezec po stronie swieczek ?
    Która śruba ? zrób fote, i czy przekaźniki też się grzeją ? sprawdź klemy przy aku i pkt. masy.
    Ostatnio edytowane przez sokoleokoo2 ; 03-10-2015 o 19:51


    Cały czas do przodu

  14. #13
    Kursant Awatar Kubiszon
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    04 May 2015
    Mieszka w
    Olsztyn
    Co do zegarow to problem sie nie powtorzyl juz i mam nadzieje ze tak pozostanie.
    http://images61.fotosik.pl/1069/b8ca0c2394a4df59med.jpg
    Chodzi o te nakretke na srodku skrzynki bezpiecznikow. Klemy czysciutkie i przesmarowane. Szukalem ostatnio tego glownego przekaznikapod aku, ale jakos nie moge go wypatrzec. Jakas dokladniejsza lokalizacja ? Punkty masy musze przeczyscic.


    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

  15. #14
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Zwal aku, i obudowe akumulatora, do gołej blachy, pod stelażem będą przewody a za nimi właśnie ten przekaźnik ja go wyciągałem ze 20 min a nowy aplikowałem ze 40 min najtańszy na aledrogo bez osłonki wodnej ja wsadziłem w pół butelki i śmiga.

    Pkt. masy masz pod aku, u mnie była taka korozja że 3 dni w wd40 się moczyło i o mało co gwintu nie urwałem. Ostrożnie. Aha tą śrubę puszcze bezpieczników wykręć oczyść i nasmaruj jakaś miedzią i powinien być git.


    Cały czas do przodu

  16. #15
    Kursant Awatar Kubiszon
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    04 May 2015
    Mieszka w
    Olsztyn

    Nietypowy problem z odpaleniem

    Problem chyba rozwiazany

    Wyczyscilem dzisiaj wszystkie punkty masy i przesmarowalem zeby nie zardzewialy. Przekaznik wrocil na swoje miejsce, i narazie jest git. Niestety tej sruby w puszcze bezpiecznikow nie dalem rady odkrecic, a nie chcialem nic polamac. Wyczyscilem ja tylko tak jak sie dalo i przesmarowalem miedzia, zeby sie wilgoc nie dostala.

    Teraz tylko preforma sprawdze czy swieczki git, jak nie to jeszcze wymienie i bedzie prawie gotow na zime. Wczoraj wieczorem jak go w garazu odpalalem bez swiec to az sie przerazilem siwa chmura za soba 😀.

    Dzieki wszystkim za pomoc, mam nadzieje ze nie bede musial sie z tym juz meczyc 😉.

    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Kubiszon ; 04-10-2015 o 17:27

  17. #16
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    22 Oct 2015
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Witam.

    Podczepię się do tematu. A mianowicie od wczoraj wieczoru mam dziwny problem z odpalaniem zimnego silnika. Odpala się jakby w trzech etapach. Za pierwszym razem jakby aku był za słaby. Następnie po powrocie kluczyka w stacyjce do pozycji zerowej i przekręceniu na zapłon migają sprężynki i zero możliwości odpalenia silnika. No i trzeci etap ponownie przekręcenie na 0 na pozycję II (za każdym razem czekam aż kontrolki pogasną) i silnik normalnie szybko odpala bez męczenia alternatora. Silnik to 2.0 TDCI 130PS. W lecie wymieniony był aku oraz czujnik położenia wału.
    Ja obstawiałbym jakąś świecę żarową ale mogę być w błędzie.
    Jakieś sugestie?

    Aha po odpaleniu auto normalnie śmiga. Z tego co widzę ma problem z osiągnięciem temp. ale to pewnie wina małego termostatu, za który zabieram się jeszcze przed 1 listopada.

  18. #17
    Kursant Awatar Kubiszon
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    04 May 2015
    Mieszka w
    Olsztyn

    Nietypowy problem z odpaleniem

    Temat dotyczyl tddi i u mnie problem byl troche inny. Ciezko cos wywnioskowac z tego co napisales, ale sproboj najpierw pod kompa sie podpiac i zczytaj bledy. Moze cos sie uda z tego wymyslic.


    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Kubiszon ; 22-10-2015 o 18:45

  19. #18
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    22 Oct 2015
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    A i jeszcze jedno. Jak silnik się rozgrzeje to odpala za pierwszym razem. Więc temat tyczy się jedynie zimnego silnika.

  20. #19
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    polkowice
    Witam, podpinam się pod temat. Też mam nietypowy problem z odpalaniem, ale chodzi o Mondeo MK3 2001r. 1.8 125KM. Jeżeli temperatura spadnie więcej niż -10 stopni, samochód dziwnie się zachowuje:
    Przekręcam kluczyk, na wyświetlaczu nie pokazuje się temperatura zewnętrzna tylko trzy kreski---, stan licznika po 5 sekundach znika i też pojawiają się trzy kreski---, nie bardzo można przekręcić kluczyk dalej, wszystko co na wyświetlaczach znika, auto nie wykazuje żadnej reakcji, dodam tylko, że z pod maski słychać jakiś pisk w okolicach przepustnicy. Kiedyś też tak się zachował, ale po 30 minutach przekręcania kluczyka, pokazał temperaturę -40 stopni i odpalił. Myślałem, że to wina czujnika temperatury zewnętrznej, ale podmieniłem na inny , objawy przy takiej temperaturze są taki same, akumulator też sprawdziłem i jest dobry. Najlepsze jest to jak chce go odpalić rano i jest temperatura więcej niż -10 stopni nie odpali, ale jak wracam z pracy po 8h i jest temperatura np. -6 stopni, to odpala bez najmniejszego problemu. Zdurniałem i nie wiem gdzie szukać przyczyny, spotkaliście się z czymś takim?

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    W dieslach komputer nie pozwala uruchomić silnika poniżej -35stopni. Nie wiem jak jest w benzynie. Skoro pokazało ci -40stopni to sprawdziłbym ten trop.
    Aha, czy w benzynie też są dwa czujniki temp? Który wymieniłeś?

Podobne wątki

  1. [Zetec] Problem z termostatem ale nietypowy....
    By misiek1979 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-08-2013, 09:27
  2. [TD MkII] Nietypowy problem z boosterem
    By tomowolf in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 23:43
  3. [MkIII] Nietypowy problem z klimą w MK3
    By herdzio in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 22:13
  4. [MK II]Radio nietypowy problem
    By tylini89 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 15:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów