+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice

    [MkI] wymiana termostatu...

    witam

    wymienialem dzisiaj ze znajomym termostat. Wszystko poszlo w sumie cacy, dolalem plynu , odpalam i ....cieknie przy obudowie !!!

    czy miedzy obudowa termostatu jest jakas uszczelka?? bo nie bylo zadnej gdy rozkrecilem...

    jutro zabieram sie za to odpoczatku...

    jaka moze byc przyczyna? zle zamontowany termo w srodku :/ ??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Kielce
    oczywiscie, ze jest... do poprawki i meldowac o efektach!

  4. #3

    Re: [MkI] wymiana termostatu...

    Uszczelka jest na mocowaniu obudowy termostatu do silnika, ale podejrzewam że tego nie rozkręcałeś.

    Nie ma uszczelki na obudowie od frontu, którą zdejmujesz by dostać się do samego termostatu (3 śruby o ile pamiętam 8). Może śruby za słabo dokręciłeś? Dokręć porządnie, przy czym dokręcaj równomiernie po pół obrotu każdą. Tak jak koło. Wówczas będzie cacy.

    D'

  5. #4

    Re: [MkI] wymiana termostatu...

    Cytat Zamieszczone przez kobert
    witam

    wymienialem dzisiaj ze znajomym termostat. Wszystko poszlo w sumie cacy, dolalem plynu , odpalam i ....cieknie przy obudowie !!!

    czy miedzy obudowa termostatu jest jakas uszczelka?? bo nie bylo zadnej gdy rozkrecilem...

    jutro zabieram sie za to odpoczatku...

    jaka moze byc przyczyna? zle zamontowany termo w srodku :/ ??
    Powierzchnia obudowy do splanowania i silikon wysokotemperaturowy cieniutki na laczenie

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice
    zle napisalem , nie cieknie, tylko leje sie powolutku..

    jutro kupie silikon i rozkrece calosc od nowa. Dokrecone jest dosc mocno! wiec ta kwestie pomijam... jeszcze mi przyszlo do glowy ze obudowa pekla, ale nie wydaje mi sie (malo prawdopodobne)


  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez kobert
    zle napisalem , nie cieknie, tylko leje sie powolutku..

    jutro kupie silikon i rozkrece calosc od nowa. Dokrecone jest dosc mocno! wiec ta kwestie pomijam... jeszcze mi przyszlo do glowy ze obudowa pekla, ale nie wydaje mi sie (malo prawdopodobne)

    problem w tym ze mogło peknac.
    Po rozkreceniu dobrze sprawdzic,potem papier scierny na szklana powierzchnie i dokladnie wyszlifowac miejsca styku,aż bedzie widać ze powierzchnia jest szlifowana caloscią.kolejny krok to cienko uszczelnienie zlaozyc i dokrecać,nie silowo jednak bo pzeciagnac mozna łatwo

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice
    no to jutro po powrocie z pracy ,jade autem od bratowej , bo moim sie nie da ucieka woda jak z kranu , przed chwila zszedlem i prawie 3 litry dolalem , a silnik chodzil kolo 5 min

    silikon i papier juz mam , przygotuje sie na jutro. Patrzylem juz ze obudowa jakies 50 gdyby sie okazalo ze peknieta ( oby nie!!) a moze skleje ja silikonem :metal ??!!


  9. #8
    Jesli pekla klejenie nic nie da.Tam wystepuja takie naprezenia termiczne że nie wytrzyma klej Swoja droga to tanio znalazłeś obudowe

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez kobert
    zle napisalem , nie cieknie, tylko leje sie powolutku..

    jutro kupie silikon i rozkrece calosc od nowa. Dokrecone jest dosc mocno! wiec ta kwestie pomijam... jeszcze mi przyszlo do glowy ze obudowa pekla, ale nie wydaje mi sie (malo prawdopodobne)

    Witam mnie też w srodę czeka ta sama robota a uszczelkę z termostatem zalożyłeś myslę że pójdzie gładko bez niespodzianek chociaż kto to wie.Pozdrawiam

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez kobert
    no to jutro po powrocie z pracy ,jade autem od bratowej , bo moim sie nie da ucieka woda jak z kranu , przed chwila zszedlem i prawie 3 litry dolalem , a silnik chodzil kolo 5 min

    silikon i papier juz mam , przygotuje sie na jutro. Patrzylem juz ze obudowa jakies 50 gdyby sie okazalo ze peknieta ( oby nie!!) a moze skleje ja silikonem :metal ??!!

    a wlozyles dobrze teromostat (kulka do wyciecia w obudowie) i czy zapodales nowa uzczelke

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar komandir
    Imię
    Albert
    Model
    MKIII
    Silnik
    lpg
    Opis
    Ford Mondeo Mk3, Ford focus Mk1
    Od
    02 Aug 2005
    Mieszka w
    SANDOMIER\Belgia
    Ja montowałem obudowe jak wymieniałem na silikon i jak narazie nie cieknie nic.Za obudowę zapłaciłem 30 zeta.
    SUZUKI GSX-R albo NIC!!!

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice
    zle wlozylem termostat zaworem (chyba) odpowietrzajacym w dol a nie do gory Poprawione , wszystko pieknie dziala

    silnik w koncu dogrzany :metal

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez kobert
    zle wlozylem termostat zaworem (chyba) odpowietrzajacym w dol a nie do gory Poprawione , wszystko pieknie dziala

    silnik w koncu dogrzany :metal
    Widac slabo "lekcje z czytania forum odrobione" ,watek dosyć czesto sie powtarza

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Wymiana termostatu
    By martyn500 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 10:58
  2. [Zetec] Wymiana termostatu w MkI
    By Edwardo50 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 19:53
  3. Wymiana termostatu
    By ghi in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2007, 09:58
  4. [Zetec] MKI wymiana termostatu
    By MEKOTA in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 23:06
  5. Wymiana termostatu
    By WBmondeo in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-10-2005, 20:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów