+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    08 Oct 2015
    Mieszka w
    Sędziszów

    Samoczynne "pikanie" klaksonu + awaryjne. Uciążliwy problem.

    Witam serdecznie. Moje autko to Mondeo MK3 TDDCi 130 km 2004r. Koledzy chciałem się poradzić w jednej sprawie. Mianowicie od jakiegoś czasu po zamknięciu auta z kluczyka i załączeniu alarmu, z parkingu dobiegało, co jakiś (nieregularny) czas, krótkie "trąbnięcie" połączone z podwójnym mignięciem świateł awaryjnych. Ponadto, gdy samochód nie jest zamknięty to po krótkim czasie również włączają się co jakiś czas awaryjne (podwójne mignięcie). Zauyważyłem to ostatnio przy myciu Forda. Czy któryś z Was miał podobny problem ? Jeżeli chodzi o alarm to wydaje mi się, że jest oryginalny ale na 100% tego pewien nie jestem. Co radzicie, bo problem jest dosyć denerwujący. Dodam, że jestem posiadaczem Mondeo dopiero od początku roku.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśli masz fabryczny alarm to na lampce podsufitowej powinieneś mieć po bokach czujniki ultradźwiękowe:

    Para nadajnik i odbiornik po każdej stronie (biały plastik).
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 08-10-2015 o 12:57

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    08 Oct 2015
    Mieszka w
    Sędziszów
    Jutro sprawdze tak jak napisales czy jest to alarm fabryczny. Jezeli tak to co powinienem zrobic zeby problem zniknal ? Wypiac te czujniki ?
    Ostatnio edytowane przez Deuvie90 ; 09-10-2015 o 13:36

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Szczerze? Nie mam pojęcia... Podałem tylko w jaki sposób możesz sprawdzić czy masz alarm fabryczny czy dokładany. Ale jeśli słyszysz "trąbienie" a nie "wycie, piszczenie" to na 99% masz fabryczny.
    To co opisujesz to raczej wygląda na walnięty sterownik alarmu. Sam z siebie nie powinien się załączać gdy auto jest otwarte a alarm rozbrojony.

    Piszesz, że zauważyłeś to po myciu. Nigdzie Ci nie cieknie woda? Np. na dywanik pasażera? Może tak się dziać z powodu sparciałej uszczelki przy gnieździe filtra kabinowego. Jeśli woda dostaje się do centralki alarmu to już mamy odpowiedź czemu tak się dzieje.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    08 Oct 2015
    Mieszka w
    Sędziszów
    Ogolnie jak auto jest nie zamkniete to co jakis czas migaja awaryjne. Raz na 2-3 minuty. Bez sygnalu dzwiekowego tak jak jest to przy zamknietym samochodzie. Tyle ze wtedy sa to nieregularne trabniecia np raz na pol godziny, raz na kilka godzin. Uszczelki sa w porzadku przynajmniej nie zauwazylem zadnego ciekniecia. W kazdym badz razie w niedziele i poniedzialek bede cos z tym kombinowal wiec jezeli znajde jakas przyczyne to sie 'pochwale'. Jeszcze jak moglbys napisac gdzie ten sterownik moge znalezc. Czytalem cos ze jest za schowkiem ale pewny nie jestem. I jakbys mial wiedze jak mozna calkowicie odlaczyc alarm w najgorszym wypadku to bylbym wdzieczny. Dzieki !

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie wiem co odpowiada za alarm fabryczny. Chyba GEM. Gem jest za schowkiem w górnym prawym rogu pod szybą. Jeśli za alarm odpowiada GEM to chyba nie da się go odłączyć. Ewentualnie deaktywować WDSem.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Pikanie pasów i licznik "trip"
    By Klepa in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-06-2015, 11:04
  2. [MkI] "Pikanie" przy zamykaniu auta centralnym
    By mateosz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 20:00
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów