+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    03 Nov 2015
    Mieszka w
    Kraków

    Odpięcie nawigacji w balupunkt travelpilot ex

    Mam pytanie, czy da się w jakiś sposób wypiąć nawigację w orginalnym radiu blaupunkt travelpilot ex? Mam taki problem, że co jakiś czas wyskakuje mi błąd 'CD error' i z tego co czytałem to jak ściągnąłem klemy zrestartowało się radio, w tym nawigacja, która teraz chce od nowa załadować mapy przez co prosi o płytkę cd. Mój napęd cd jest zepsuty, że nie ma możliwości włożenia płyty, po prostu jej nie wsuwa. Dlatego chciałbym wiedzieć, skoro nie używam tej nawigacji, czy da się w jakiś sposób odciąć jej prąd żeby nie prosiła o tą płytkę? Wyciągnąłem radio i próbowałem po kolei wypinać antenę oraz poszczególne konektory w kostce, ale nic to nie pomaga. Czy zatem nawigacja nie ma osobnego źródła prądu tylko jest jeden fragment kostki odpowiedzialny za źródło prądu dla całego radia?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    nawigacja to integralna czesc radia, nic nie zrobisz, mozesz zmienic radio.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    03 Nov 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Ok dzięki. W zasadzie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Teraz jeszcze pozwolę sobie wykorzystać temat i zapytam na jakie radio najlepiej zmienić? Zależy mi na tym, żeby radio było tanie, nie musi mieć nawet czytnika cd, ale grunt żeby w prosty sposób dało się podpiąć sterowanie z kierownicy.

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Kup fordowskie, tylko nie wiem czy ramki nie bedziesz musial wymienic. SONY wyglada fajnie. Sa wersjie MP3 lub ze zmieniarka 6CD. Poczytaj w dziale caraudio.



    ---------- Post added at 16:14 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

    Tu masz zestawienie tego co fabryka montowala: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176346

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    03 Nov 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Hah no i kupiłem i okazuje się, ze jest ciut dłuższe od obecnego i nie wejdzie do końca tej szuflady. Wspomniałeś o ramce. Czy kryje się to pod pojęciem 'konsola', bo nigdzie nie mogę znaleźć tego do kupienia? Czy może bardziej opłaca się porzeźbić trochę i przyciąć tam gdzie radio jest przydługie?

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Masz polifta oczywiscie Ramka to to, ale upewnij sie ze nie jest od anglika zanim kupisz, zreszta poczytaj na forum, koledzy pisali o tym duzo. http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-li...105520745.html

    ---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:45 ----------

    P.S. Wymiana ramki/konsoli to zadna filozofia, latwo sie to rozkreca i rozpina.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-12-2013, 21:02
  2. [MkI] odpięcie tylnego hamulca
    By pierdlas in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 09:05
  3. Mapy do nawigacji BLAUPUNKT TRAVELPILOT 2003r
    By GumaMK3 in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 21:56
  4. [MkIII] Balupunkt radio, model ?
    By mk3driver in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 21:36
  5. [MkII] Odpięcie kabla na filtrze
    By zmija in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-01-2009, 22:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów