+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Zielony listek Awatar Grzesiex1
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    MK III TDCI 2005r HB
    Od
    12 Apr 2005
    Mieszka w
    £aziska Górne (okolice Katowic)

    ³o¿ysko t³oczka hamulcowego

    Witam
    Czy mo¿na gdzie¶ dostaæ ³o¿ysko (koronka) które znajduje siê wewn±trz tylnego t³oczka hamulcowego ? wypad³o po kilka kulek podczas wymiany uszczelki w t³oczku.
    Mondeo MKIII 2005 r. 2.0 TDCI GHIA

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar d¿izas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Tam nie ma ¿adnego ³o¿yska Grzegorz.
    Trzy kulki znajduj± siê we takich wg³êbieniach pomiêdzy dyskami mechanizmu hamulca rêcznego. W momencie kiedy zaci±gasz rêczny, dzwignia wraz z jednym dyskiem zmienia swoje po³o¿enie, kulki wysuwaj± siê z tych wg³êbieñ na p³ask± powierzchniê dysku odpychaj±c jednocze¶nie t³oczek, który zaciska klocki na tarczy hamulcowej. Ot ca³a filozofia.
    Rozbierz ponownie zacisk na czê¶ci pierwsze, z³ó¿ go ponownie jak nale¿y i wszystko powinno dzia³aæ.

  4. #3
    Zielony listek Awatar Grzesiex1
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    MK III TDCI 2005r HB
    Od
    12 Apr 2005
    Mieszka w
    £aziska Górne (okolice Katowic)
    nie o kulki od rêcznego mi chodzi. Je¶li wyci±gniesz pier¶cieñ sprê¿ysty z t³oczka i wymontujesz gwintowany swo¿eñ to pod nim jest podk³adka i takie koronkowe niby ³o¿ysko.
    Mondeo MKIII 2005 r. 2.0 TDCI GHIA

  5. #4
    Zielony listek Awatar Grzesiex1
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    MK III TDCI 2005r HB
    Od
    12 Apr 2005
    Mieszka w
    £aziska Górne (okolice Katowic)
    wie kto¶ mo¿e jaka jest kolejno¶æ elementów w samym t³oczku hamulcowym (nie w zacisku) do t³oczka wchodzi, ³o¿ysko, podk³adka, trzpieñ i pier¶cieñ zabezpieczaj±cy, tylko nie wiem w jakiej kolejno¶ci to by³o bo siê wszystko wysypa³o.
    Mondeo MKIII 2005 r. 2.0 TDCI GHIA

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar d¿izas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    O tym w³a¶nie pisa³em.
    Swoje zaciski regenerowa³em ponad rok temu i z tego co pamiêtam idzie to nastêpuj±cej kolejno¶ci od strony wewnêtrznej:
    -uszczelka swo¿nia
    -swo¿eñ do którego mocowana jest d¼wigienka hamulca rêcznego.Z dugiej strony jest zakoñczony p³ask± powierzchni± z wg³êbieniami na kulki. Z tego co pamiêtam trzeba go za³o¿yæ w odpowiedniej pozycji.
    -kulki z podk³adk± plastikow±, która pe³ni rolê koszyczka dla w/w kulek.
    -drugi swo¿eñ krórego jedna strona jest zakoñczona p³ask± powierzchni± z wg³êbieniami na kulki tak jak w pierwszym swo¿niu. Druga strona stanowi gniazdo dla t³oczka.
    -wszystko z³o¿one razem nale¿y umie¶ciæ w korpusie i przekrêciæ o 90* nastêpnie zabezpieczyæ zawleczk± (sprê¿ynk±) o której piszesz.
    Do tak z³o¿onego zacisku mo¿na zamontowaæ d¼wigienkê hamulca rêcznego i sprawdziæ czy mechanizm dzia³a poprawnie.
    Podczas poruszania d¼wigni± ten drugi swo¿eñ (gwintowany) powinien delikatnie wysuwaæ siê i chowaæ. Nic nie powinno wypadaæ.
    Potem ju¿ tylko uszczelka t³oczka, t³oczek, os³ona przeciwpy³owa i zacisk gotowy do monta¿u i odpowietrzania.

    P.S. Tak jak pisa³em robi³em to ju¿ jaki¶ czas temu wiêc mog³em jak±¶ pierdo³ê pomin±æ chocia¿ wydaje mi siê ¿e nie.
    Po raz kolejny potwierdzam ¿e nie ma tam ¿adnego ³o¿yska tylko plastikowa podk³adka z bodaj¿e trzema kulkami.
    Kulki mo¿na dobraæ z ma³ego ³o¿yska lub kupiæ uszkodzony zacisk i wykorzystaæ elementy które potrzebujesz podczas regeneracji swojego zacisku.
    Ostatnio edytowane przez d¿izas ; 01-12-2015 o 21:09

  7. #6
    Zielony listek Awatar Grzesiex1
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    MK III TDCI 2005r HB
    Od
    12 Apr 2005
    Mieszka w
    £aziska Górne (okolice Katowic)
    Ja o kozie ty o wozie ;-) ciagle t³umacze ze nie o mechanizm który w zacisku siedzi mi chodzi. Jak wyci±gniesz t³oczek to w samym t³oczku s± tez bebechy i o te elementy mi chodzi
    Mondeo MKIII 2005 r. 2.0 TDCI GHIA

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar d¿izas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Tego nie wiem i nie rozbiera³em, gdy¿ nie ma takiej potrzeby podczas regeneracji zacisku.

  9. #8
    Zielony listek Awatar Grzesiex1
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    MK III TDCI 2005r HB
    Od
    12 Apr 2005
    Mieszka w
    £aziska Górne (okolice Katowic)
    no ale w zestawie uszczelek do regeneracji jest jedna któr± w³a¶nie do wnêtrza t³oczka siê montuje, dok³adnie to na koniec trzpienia z gwintem. Chcia³em j± wymieniæ ale niestety rozsypa³o mi siê to podczas rozbierania i nie wiem jak to posk³adaæ.
    Mondeo MKIII 2005 r. 2.0 TDCI GHIA

  10. #9
    Zielony listek Awatar Grzesiex1
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    MK III TDCI 2005r HB
    Od
    12 Apr 2005
    Mieszka w
    £aziska Górne (okolice Katowic)
    opanowa³em temat kolejno¶æ sk³adania elementów samego t³oczka 1 - na sworzeñ nak³adamy now± uszczelkê i wk³adamy go do t³oczka, nastêpnie idzie podk³adka z kulkami (taki niby ³o¿ysko) potem kolejna podk³adka i pier¶cieñ zabezpieczaj±cy. Ja podk³adki za³o¿y³em odwrotnie i ca³y p³yn wywali³o przez malutk± dziurkê która znajduje siê w t³oczku (w rowku w który wchodzi wê¿sza czê¶æ os³ony przeciwkurzowej t³oczka)
    Mondeo MKIII 2005 r. 2.0 TDCI GHIA

Podobne w±tki

  1. [MkIII] wymiana klocków i sposoby na wci¶niêcie t³oczka
    By lukasz206 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 24-01-2017, 21:35
  2. [Duratec] Wyjêcie t³oczka separatora oleju 2.0 PB
    By duzeM in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 21:57
  3. [MkIII] Uszczelka przeciwkurzowa t³oczka ty³ - jaka?
    By sebaq in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 21:33
  4. [MkII] Regeneracja t³oczka
    By elninho86 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 13:29
  5. [MkII] gumowa os³ona t³oczka ty³
    By airzocho in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2006, 18:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów