+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    giendi
    Gość

    [MkIII] skrzynia biegów

    mam pytanie czy ktoś miał taki problem z biegami (mam Mondeo 1.8 X-line (2005))
    Po wysprzegleniu (np. na swiatlach) baaaardzo ciezko wchodzi mi jedynka, wlasciwie pierwszy opor juz popycha lekko auto do przodu a bieg jeszcze nie wskoczyl, to samo mam ze wstecznym, po wyjezdzie z garazu wrzucam na luz i ide zamknac brame, jak wroce to juz nie moge wrzucic wstecznego, tylko musze go 'przelamywac' przez jakis inny bieg - z duzym trudem.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar konio12345
    Opis
    BMW 335i
    Od
    02 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa

    Re: [MkIII] skrzynia biegów

    Cytat Zamieszczone przez giendi
    mam pytanie czy ktoś miał taki problem z biegami (mam Mondeo 1.8 X-line (2005))
    Po wysprzegleniu (np. na swiatlach) baaaardzo ciezko wchodzi mi jedynka, wlasciwie pierwszy opor juz popycha lekko auto do przodu a bieg jeszcze nie wskoczyl, to samo mam ze wstecznym, po wyjezdzie z garazu wrzucam na luz i ide zamknac brame, jak wroce to juz nie moge wrzucic wstecznego, tylko musze go 'przelamywac' przez jakis inny bieg - z duzym trudem.
    Tak jakby sprzęgło do końc nie wysprzęglało ?

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo
    Od
    05 Jun 2006
    Mieszka w
    Kraków
    sprzęgło z dociskiem do wymiany i będzie OK

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Po pierwsze kolego uzupełnij profil, a po drugie napisz jaki masz przebieg w tym mondeuszu, bo coś mi się nie chce wierzyć że w rocznym aucie sprzęgło
    poszło na spacer.
    wypisuję się z tego kraju...

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Pozwolisz że zacytuję wiadomość od ciebie kolego - powinno pomóc w rozwiązaniu problemu.

    Treść wiadomości -
    "Moje Mondeo ma 29 000km przebiegu. Problemy zaczely sie juz w pierwszym pol roku ale potem zaczely narastac ostro. Najpierw w ASO chcieli tylko smarowac, potem regulowac, w koncu moje autko tak sie pieknie spisalo w serwisie ze majster wogole nie mogl wrzucic wstecznego lub jedynki i postanowili ze cos jednak trzeba z tym zrobic. Najpierw wymienili linki - guzik. Potem rozkrecili zewnetrzny mechanizm przekladni - guzik. W koncu postanowili sprawdzic sprzeglo. Ponoc bylo spalone na 'fioletowo'. A ja jezdze dosyc delikatnie. Nigdy nie przetrzymuje polsprzegla ani nie gazuje na sprzegle. Troche sie martwie bo postraszyli ze wymienili mi to sprzeglo gwarancyjnie ze wzgledu na maly przebieg ale gdybym mial wiecej, lub jesli przyjde w ciagu nastepnych 20 000km po naprawe to juz bekne bo najwyrazniej pale sam. Tylko nie wiem jak.


    Koniec wiadomości

    i co o tym sądzicie? Krzyś pocieszacz - wypowiesz się?
    wypisuję się z tego kraju...

Podobne wątki

  1. [MkII] Skrzynia biegów
    By Kamillo_2005 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 21:43
  2. [TD MkI] Skrzynia biegów MK1
    By piotr_alex in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2009, 14:33
  3. [MkII] skrzynia biegów
    By grzegorzwalczak in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-12-2006, 16:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów