+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    13 Dec 2015
    Mieszka w
    Wrocław

    Kupuję pierwsze Mondeo

    Witam wszystkich forumowiczów!

    długo szukałem w miarę pakownego auta rodzinnego, ale w końcu zdecydowałem się na Mondeo (myślałem o Insignii, Focusie, 508 czy C5).

    Zależy mi przed wszystkim na zadbanym egzemplarzu, który pojeździ kolejne 4-5 lat. Oglądałem kilka egzemplarzy i najczęściej były to "odpicowane" egzemplarze od handlarzy z najprawdopodobniej cofniętymi licznikami.
    Znalazłem w końcu zadbany egzemplarz (tak mi się wydaje, po odwiedzinach w salonie).
    Ale...
    Czy taki egzemplarz nie jest nieco za drogi, jak na dość ubogą wersję (bez tempomatu, bluetooth, converse'a, LEDów itp)?
    Jakich wydatków eksploatacyjnych mogę się spodziewać po zakupie? (oczywiście oprócz filtrów, oleju,

    http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo...-ID6ye8Jt.html

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Model
    Pepiczkowa kura
    Silnik
    1,6
    Od
    12 Aug 2011
    Mieszka w
    Bełchatów/Warszawa
    dwumas turbina to chyba najwieksze wydatki nie wiem jaki tam jest rozrzad,reszta pewnie w normie,a cena do negocjacji,jechac sprawdzic w innym aso i jak warte zabierac tyko ponegocjowac troche
    Rafał:725-385-056-Plus gg:36615612

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    13 Dec 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Dzięki za odpowiedź.
    Auto jeszcze na jakieś gwarancji Forda (chyba takiej poprzeglądowej), ale wątpie, że pokryją koszty wymiany np. turbo.
    Po prostu nie obserwowałem cen aut w tym roczniku, dlatego nie wiem jak się to kształtowało. Czy warto w tym modelu mieć bogatszą wersję, ze względu na lepsze materiały (tak robi VW) we wnętrzu, czy plastiki są we wszystkich takie same?
    Czy ktoś ma doświadczenie z dokładaniem do auta czujników parkowania (z tyłu auta są zaślepki czujników, ale po wrzuceniu wstecznego nic się nie dzieje - chyba tylko zaślepki) czy np tempomatu?

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Model
    Pepiczkowa kura
    Silnik
    1,6
    Od
    12 Aug 2011
    Mieszka w
    Bełchatów/Warszawa
    salony sie cenia,auto ma wyzsza cene zapewne ze wzgledu na ta gwarancje,dopytaj co zawiera,sprawdz po vinie etc jaki mialo przebieg rok temu przy przegladzie
    rozejrzyj sie po olx allegro za cenami ,mniej wiecej bedziesz wstanie okreslic ile da ciebie ono jest warte
    Rafał:725-385-056-Plus gg:36615612

  6. #5
    Pieszy Awatar ninio
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4 WAGON
    Silnik
    2.0L Duratec-HE PFI (145P
    Opis
    Czarna strzała
    Od
    16 Oct 2011
    Mieszka w
    Garwolin
    Cytat Zamieszczone przez dodo34 Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź.

    Czy ktoś ma doświadczenie z dokładaniem do auta czujników parkowania (z tyłu auta są zaślepki czujników, ale po wrzuceniu wstecznego nic się nie dzieje - chyba tylko zaślepki) czy np tempomatu?
    mam taki sam rocznik z PL salonu (benzyna 2.0 145koni) z gwaracnją rozszerzoną FP oraz pakietem ubezpieczenia jak dla auta nowego. Przy tej cenie zdecydowanie pakiet ratował sytuacje pomimo maks zniżek u ubezpieczyciela aktualnego.
    Czujniki w miejsce fabrycznych otworów dołożyłem sam. mam samo bipanie ale mi wystarcza.
    Tempomat również dokładałem sam, aktywacja u kolegi mayak, który aktywował ryglowanie drzwi przy okazji.
    W sumie jeżeli nie potrzebujesz bajerów to taki pakiet w zupełności na nasze drogi wystarczy.

    PS. ja mam z przodu zderzak z zaślepkami na LED, czy to było od któregoś miesiąca dostępne?. rocznik i czas rej podobny mam jak ten w ofercie.
    z pozdrowieniami, Paweł

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    13 Dec 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    [QUOTE=ninio;2991575]
    Cytat Zamieszczone przez dodo34 Zobacz posta
    Czujniki w miejsce fabrycznych otworów dołożyłem sam. mam samo bipanie ale mi wystarcza.
    Tempomat również dokładałem sam, aktywacja u kolegi mayak, który aktywował ryglowanie drzwi przy okazji.
    Przepraszam, a czujniki kupowałeś sam (internet, sklep) czy dokładałeś w ASO.
    To samo, co do tempomatu, czy sam kupowałeś kierownicę, czy kolega Mayak zrobił to kompleksowo?


    Jeśli to nie problem, to napisz proszę jaki to jest koszt.

    Oczywiście, Mondeo, które przesłałem w ofercie, jest z zaślepkami na Ledy, ale znalazłem już na stornie signumsc zamienniki, które podobno świecą jak oryginały.

  8. #7
    Pieszy Awatar ninio
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4 WAGON
    Silnik
    2.0L Duratec-HE PFI (145P
    Opis
    Czarna strzała
    Od
    16 Oct 2011
    Mieszka w
    Garwolin
    Cytat Zamieszczone przez dodo34 Zobacz posta
    Przepraszam, a czujniki kupowałeś sam (internet, sklep) czy dokładałeś w ASO.
    To samo, co do tempomatu, czy sam kupowałeś kierownicę, czy kolega Mayak zrobił to kompleksowo?


    Jeśli to nie problem, to napisz proszę jaki to jest koszt.
    poszło PW by wątku nie zaśmiecać.
    z pozdrowieniami, Paweł

  9. #8
    Kursant Awatar zalexPL
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Opis
    2010r, kombi, HEKO tu grzebał 150/390 :D
    Od
    04 Jun 2014
    Mieszka w
    Łochów
    o ile przebieg aktualny i w dobrym stanie mechanicznym to myślę że to całkiem niezła propozycja. Krajowy więc możesz sprawdzić historie.
    Co do jakości plastików to Mondeo nigdy nie było w tym zbyt wysoko ale to jest plift a w nim poprawili tą jakość więc powinno być ok.
    turbo, dwumasa to jak we wszystkich dieslach ale jak auto nie było katowane to powinno jeszcze długo posłużyć. W tym silniku podobno turbo jak i dwumasa są całkiem wytrzymałe.
    Ogólnie sprawdź auto, zbij troszkę cenę i myślę że będziesz zadowolony.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez dodo34 Zobacz posta
    Znalazłem w końcu zadbany egzemplarz
    Gratki
    Cytat Zamieszczone przez dodo34 Zobacz posta
    Czy taki egzemplarz nie jest nieco za drogi, jak na dość ubogą wersję (bez tempomatu, bluetooth, converse'a, LEDów itp)?
    Wszystko idzie dołożyć
    A silniczek można zrobić na fabryczne 163 koniki bez żadnych ingerencji
    a i Convers+ można dokładając potem poprzerabiać :P
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  11. #10
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez zalexPL Zobacz posta
    W tym silniku podobno turbo jak i dwumasa są całkiem wytrzymałe.
    nie podobno, tylko są wytrzymałe
    Pozdrawiam

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    13 Dec 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

    Auto biorę do sprawdzenia. Po negocjacjach ceny (ok 36-37tys) raczej się zdecyduje. Sprawdzona historia w ASO, z napraw gwarancyjnych: pęknięta przednia szyba (tylko szyba) i wymiana alternatora. Reszta to bieżące

    Obawiam się nieco zawieszenia i przekładni kierowniczej, które podobno nie są najmocniejszą stroną modelu. Czy gwarancja Ford Polska jest w ogóle coś warta, ktoś miał jakieś doświadczenia?
    Generalnie, jakie są jeszcze słabe punkty do szczegółowego sprawdzenia, oprócz rutynowej kontroli u mechanika? Turbo, sprzęgło, podłączenie pod kompa, zawieszenie?

    Aha, i czy ktoś życzliwy mógłby mi napisać, co dokładnie potrzebuję, żeby zainstalować LEDY w miejsce zaślepek? Światła kupię signumsc, do tego ramki. Czy jeszcze coś potrzebuję?

Podobne wątki

  1. [Duratec] Pierwsze Mondeo
    By iceireland in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 13:08
  2. moje pierwsze mondeo
    By stefan1 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 16:52
  3. Pierwsze mondeo
    By wilk1987 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 09:03
  4. Pierwsze Mondeo
    By frodo84 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 11:11
  5. kupuję mondeo
    By marcodj in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 13:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów