+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy Awatar martinek19951
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    20 Dec 2015
    Mieszka w
    Kutno

    Angry Przy hamowaniu bardzo głośno piszczy.

    Witam!

    Jako, że jestem nowy na forum chciałbym się przedstawić. Jestem Marcin i od 4 grudnia jestem właścicielem srebnego Mundka z 2001 roku. W papierach niby Trend ale dużo mi się nie zgadza z opisem wersji w internetach więc raczej nieźle doposażony. Jest to moje trzecie po Cinquocento i Yaris Verso autko. Sprowadzony z Niemiec, użytkowany przez dwóch starszych panów. Bezwypadkowy. Oryginalny przebieg 141 tyś, cała dokumentacja (dekra itd.) od daty produkcji łącznie z regularnymi wymianami olejów i filtrów leży w mojej szawce. Mam nawet wszystkie instrukcje, oczywiście po niemiecku Auto w idealnej kondycji, jak na ten rocznik dosłownie wygląda jak nowy . Odkąd zasiadłem za jego sterami, szukam jakiejkolwiek wymówki aby tylko zrobić nim kilka kilometrów. Jedno jest pewne, następnym autem również będzie Mondeo III tylko, że ST220 albo MKIV

    A teraz pozwólcie, że opiszę problem jaki mnie męczy. Z autkiem, wszystko cacy oprócz jednego. Od samego początku jak hamuję, słychać pisk, czasem o okropnie wysokiej częstotliwości. Fakty odnośnie pisku wyglądają następująco:

    - występuje gdy jadę do 20-30 km/h i lekko wciskam pedał hamulca, gdy mocniej to pisk zanika
    - gdy hamuję z większych prędkości, problemu niezależnie od stopnia wciskania pedału nie ma, występuje dopiero gdy auto zwalnia i się toczy jak np. podczas dojazdu do czerwonego światła na skrzyżowaniu
    - gdy ruszam zimnym autem z parkingu, czasami problemu nie ma wcale, pojawia się po przejechaniu kilkuset metrów
    - klocki jeszcze są, nie są zużyte

    - tarcze wyglądają tak: [/URL]

    Auto stoi na prawie nowych Pirelli Four Seasons P6 16", czy z racji podwójnego bieżnika (lato/zima) mogą mieć cokolwiek wspólnego z tym problemem? Wpływają na toczenie się kół, stawiają opór? Szczerze wątpię ale nie mam dużej wiedzy w mechanice samochodowej i nieraz dowiadywałem się rzeczy o których mi się nigdy nie śniło.

    Czy jest sposób na zażegnanie problemu? Czy będę musiał zainwestować w nowe tarcze i klocki? Patrzyłem już części i jeśli już musiałbym wymieniać to brałbym zestaw Brembo, co o tym myślicie?

    Starałem się znaleźć podobny problem na forum jednak nie mogę, bądź nie potrafię. Dlatego jeśli takowy jest to proszę o przebaczenie oraz link.

    Bardzo będę wdzięczny jeśli Koledzy pomożecie bo auto takie duże a ja robię się w nim malutki gdy przy hamowaniu czuję na sobie dziesiątki spojrzeń


    Proszę na przyszłość w tytule opisywać konkretnie problem a nie zgłaszać nic nie mówiące "mam problem"
    Netoper
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 30-12-2015 o 12:58

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Przetrzyj powierzchnię klocków, tą stykającą się z tarczą papierem ściernym, powinno pomóc.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  4. #3
    Pieszy Awatar martinek19951
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    20 Dec 2015
    Mieszka w
    Kutno
    Dobra spróbuję i napiszę jakie efekty. Mam nadzieję, że pomoże. Dzięki
    Marzenia są po to by marzyć, cele są po to aby je osiągać.

  5. #4
    Pieszy Awatar martinek19951
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    20 Dec 2015
    Mieszka w
    Kutno
    Niestety, pomogło ale tylko na chwilę. Klocki mają zrobione ledwo 20 tyś. km. Najwidoczniej są marnej jakości.
    Nawet przejechanie szlifierką nie pomogło. Czeka mnie chyba wymiana. Jaką firmę klocków polecacie? Czy będę musiał wymienić również tarcze?
    Ostatnio edytowane przez martinek19951 ; 30-12-2015 o 07:40 Powód: Dopisanie tekstu
    Marzenia są po to by marzyć, cele są po to aby je osiągać.

  6. #5
    Kursant Awatar Rea
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.5 V6
    Od
    26 Oct 2013
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Cytat Zamieszczone przez martinek19951 Zobacz posta
    Czy będę musiał wymienić również tarcze?
    Jeśli mają wymaganą grubość i są równo zużyte to możesz tylko klocki.
    Jeśli mają wymaganą grubość ale są nierówno zużyte możesz oddać do przetoczenia.

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Nie szalej tak z wymianą, ja jakieś 7tyś km temu założyłem nowy zestaw bosha klocki + tarcze przód i też tak piszczy, na chwile pomaga przetarcie klocków papierem..
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Nasmaruj zewnętrzną stronę klocka i prowadnice pastą antypiskową. Ja użyłem ATE. Pomogło.
    Alfa Romeo 159
    ,BMW 325 ,Seat Ibiza. Było Mondeo mk3

Podobne wątki

  1. [MkII] problem z hamulcami
    By Groszek1570 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 20:30
  2. [MkIII] Problem z hamulcami...
    By Ar2rB in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 14:36
  3. [MkIII] Problem z ABS/Hamulcami
    By Tauo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 11:29
  4. [MkIII] Problem z hamulcami
    By gilus in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 22:20
  5. [MkI] problem z hamulcami w mkI !!!
    By oogarek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-02-2008, 21:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów