+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Gość

    [MkI] półoś i przeguby

    powiedzcie mi jak w mondeo wygląda luz na przegubie wewnętrznym [lewym] ? cała ośka ma straszny luz jak wziąłem do ręki i sprawdzałem do jakby to powiedzieć trzęsie się i w skrzyni biegów i nie wiem czy kupować sam przegub czy używaną półoś z przegubami i czy cena 180 zł jest zła czy dobra za takie cuś ? czy może wywalic tego "złomiaka" w cholerę ...

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    ja bym wywallił złoma w cholere - chociaż są firmy, które parają się regeneracją półosi i robą profesjonalne osie. wywalają wszystko zostaje tylko rura :metal a reszta jest nowa. poza tym czy masz pewność że używana nie jest walnięta? na regenerowaną dostajesz też gwarancję. Idz zobacz na firmę RODON
    pozdrawiam,
    Three most popular words in the world:
    Made in China

  4. #3
    Gość
    ja bym wywallił złoma w cholere - chociaż są firmy, które parają się regeneracją półosi i robą profesjonalne osie.
    kupię używkę 170 zł to jeszcze nie taka fortuna. Czy luz półosi objawia się tak że chodzi mi całą półoś łącznie w częścią która łączy się za skrzynią biegów ? Owszem przegub wewnętrzny mam rozwalony na bank ...

  5. #4
    Tak, nawet jeżeli masz luz o kilka stopni albo dziesiątych stopnia to jest nienajlepiej. Oczywiście luz jest po stronie skrzyni biegówa nie na łożysku koła. Regenerowane półosie mają przede wszystkim nowe przeguby krzyżakowe, które wchodza do skrzyni i dzięki temu mają niew kulki w łożyskach... ta :metal ie tam pierdoły. Wiemieniaj, wimieniaj...
    Półosie idą przede wszystkim od "zrywów" a zwłaszcza kiedy koła są skręcone
    Wieć trzeba uważać. Pozdrawiam,
    Three most popular words in the world:
    Made in China

  6. #5
    Gość
    Oczywiście luz jest po stronie skrzyni biegówa nie na łożysku koła.
    Tak luz mam przy skrzyni...i łupie jak cholera przy zmianie biegów - tak przy niskich prędkościach, trzeba delikatnie wysprzęglać.
    A powiedzcie mi panowie czy rozwalona półoś może być powodem tego, że ściąga mi delikatnie auto do osi jezdni [na lewo] - no i rozwalona półoś to właśnie ta z lewej strony ?

  7. #6
    Skoro ma luzy to może ściągać. Chyba, że auto było trzepnięte. Sprawdź sobie potem zbieżność - wahacze drążki. To wymieniaj tą półoś jak najszybciej!
    Three most popular words in the world:
    Made in China

  8. #7
    Gość
    To wymieniaj tą półoś jak najszybciej!
    Az mnie zimne ciarki teraz przeszły

    Już na niej 4 tys zrobiłem... musi wytrzymać do przyszłego tygodnia...bo chwilowo czasu o kasy nie mam...myślę, że przy delikatnej jezdzie da radę

Podobne wątki

  1. [MkIII] 2.0 TDCI przeguby
    By SGNS in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 23:17
  2. [MkII] przeguby półosi
    By banderka in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 21:13
  3. [MkI] Chyba przeguby zew/wew
    By nemeziss84 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-09-2008, 11:26
  4. [MkI] przeguby
    By Pawi in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2006, 12:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów