+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Pieszy Awatar dalcio11
    Imię
    Bartek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    05 Aug 2015
    Mieszka w
    Busko Zdroj

    Immobiliser, komputer czy coś innego? Pomocy. Mondeo MK2

    Witam.
    Prawie rok temu kupiłem powypadkowe Mondeo MK 2 99 r. z benzynowym silnikiem 2.0. W momencie kupna nie odpalałem go, ponieważ chłodnica była uszkodzona. Ponadto akumulator był rozładowany więc uwierzyłem sprzedawcy na słowo, że silnik jest okej. Po powrocie do domu prowizorycznie zalałem układ wodą, podładowałem akumulator i bez żadnych problemów odpaliłem auto. Z racji, że nadal się uczę nie miałem czasu od razu zabrać się za naprawę. Po pewnym czasie chciałem go przepalić. Zamiast normalnego odgłosu rozrusznika słychać było tylko jego strzelanie. Pompa normalnie "buczała". Wyjąłem go, sprawdziłem wszystko co było możliwe. Wszyściutko co mogło zawinić było w porządku. Na innych akumulatorach było to samo. Zdecydowałem wiec, że zajmę się tym w wakacje. Zostawiłem tak go na około pół roku. Akumulator z którym kupiłem auto padł całkowicie, wiec samochód stał bez baterii. W połowie sierpnia auto było gotowe do drogi. I tu spotkało mnie kolejne zaskoczenie. Tym razem nawet nie było słychać ani strzelania rozrusznika ani nawet pompy paliwa, która zawsze do tej pory odzywała się przy przekręcaniu kluczyka. Gdy łączę rozrusznik na krótko to kręci ale nie odpala. Wszystkie kontrolki na liczniku się świecą tak jak powinny. Pompa jest okej bo druga, identyczna również nie działa. Jedyne co słychać po przekręceniu kluczyka na drugą pozycje to cykanie w lewej części komory silnika w obrębie puszki filtra powietrza. Wiem, że mógł rozkodować się lub zepsuć immobiliser z powodu długiego odłączenia akumulatora. Znajomy elektryk wspominał też coś o możliwym uszkodzeniu komputera. Czerwona dioda przy zegarku w ogóle nie świeci w żadnej pozycji stacyjki. Dziś, po szybkich czterech obrotach kluczykiem w stacyjce zaświeciła się ona dokładnie na 10 sekund po czym zgasła. Dodam, że po tych obrotach, gdy kontrolka świeci w momencie naciskania na kluczyku przycisku zamknięcia drzwi to na 4 sekundy dioda zaczyna migać po czym gaśnie. Bezpieczniki sprawne. Powypadkowy wyłącznik pompy paliwa również sprawdzony.
    Co radzicie? Co to może być? Proszę o pomoc. Starałem się opisać wszystko dokładnie. Jeśli o czymś zapomniałem to chętnie uzupełnię wypowiedź. Wiem, że zapewne były już takie wątki ale jestem tu nowy i jeszcze nie ogarnąłem wszystkiego. Z góry dziękuję za pomoc i sugestie. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez dalcio11 ; 27-12-2015 o 02:18

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Jacob_
    Imię
    Jakub
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Fordziarz z wyboru :D
    Od
    25 Jan 2013
    Mieszka w
    Barczewo/Olsztyn
    Ja mialem podobnie.
    Tylko tyle ze pamietam, ze u mnie pompa paliwa chodzila normalnie, slychac bylo ze pracuje...
    Rozrusznik na krotko krecil ale nie odpalal...
    Dioda na zegaru kurcze nie pamietam.... Ale albo migala ciagle, tzn mrugala, albo jakos jak u Ciebie...
    U mnie padlo immo. Nie dalo rady juz zakodowac ponownie, tylko trzeba bylo obejsc immo :/ dalem do jakiegos poleconego elektryka, obszedl immo za jakies 300zl (po znajomosci, bo tak to chyba 500) i potem wszystko odpalilo bez problemu.

    Dodam, ze moj samochod tez stal jakies z pol roku z padnietym aku

    Wysłane z mojego D2303
    Nareszcie V6

  4. #3
    Kursant
    Model
    Było MKII TD jest MKIII TDCI 130 Kucy
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondi MKIII Trend X
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Łódź że miasto takie...
    Jeśli auto stało pół roku z padniętym akumulatorem, to najprawdopodobniej zwiesiła się pamięć eeprom w kompie. Przy zejściu napięcia poniżej 10 v to norma w wielu urządzeniach elektronicznych. Moja rada : spróbuj odłączyć akumulator, zewrzyj klemy na pół godziny, podłącz naładowany akumulator i patrz czy dioda przy zegarze przed przekręceniem kluczyka mruga , a po przekręceniu w poz. II zapala się na chwilę i gaśnie. Jeśli tak , to przyjął kluczyk i jest ok. musi kręci. To co zrobiłeś podczas 4 krotnego przekręcenia stacyjki i wciśnięcia pilota, to fonkcjia programowania pilotów .... Można wprogramować do 4 przy czym wejście w programowanie (4 przekręcenia kluczyka) wykonuje się raz , a potem wciskasz po kolei każdego pilota. po każdym wciśnięciu dioda zamruga, że przyjęła.

  5. #4
    Pieszy Awatar dalcio11
    Imię
    Bartek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    05 Aug 2015
    Mieszka w
    Busko Zdroj
    Dzieki za radę ale niestety zwarcie klem nawet na godzinę nic nie dało. Ani pompa ani dioda nie daja znaku życia. Akumulator nowy, naładowany na full.

    A co do immo: czy jesli padłby właśnie immobiliser to czy mimo to samochód otwierałby sie z pilota?

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Tak. Immobilajzer nie pozwala tylko na odpalenie auta.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  7. #6
    Pieszy Awatar dalcio11
    Imię
    Bartek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    05 Aug 2015
    Mieszka w
    Busko Zdroj
    W takim razie co mogę zrobić z tym fantem poza odstawieniem samochodu do elektryka? Są jakieś możliwości naprawienia tego samodzielnie? Gdzie w ogóle szukać usterki jeśli to możliwe?

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    PB + LPG
    Od
    25 May 2017
    Mieszka w
    Wroclaw
    Cześć, udało się ustalić usterkę? U mnie podbne objawy z tym, że auto mam w ciągłej eksploatacji, rano odpaliłem a po południu nie mogę. Objawy - brak odgłosu pompy (sprawdzona na krótka działa dla pewności podmieniłem na 100% sprawną) cykanie w okolicach bezpieczników/kostki 40 pinowej (bezpieczniki sprawdzone, przekaźnik pompy podmieniony z przekaźnikiem klaksonu też nic nie dał - wnioskuje, że oba sprawne...) przełącznik "uderzeniowy" sprawdzony...

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    a jak zachowuje sie dioda przy zegarku/tripie? miga czy świeci ciągle na czerwono?
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    PB + LPG
    Od
    25 May 2017
    Mieszka w
    Wroclaw
    Dioda miga, po przekręceniu kluczyka gaśnie. Po wyjęciu przekaźnika R11 (EEC) cykanie z puszki bezpieczników ustało i cyka tylko z okolic dolotu/kostki 40 pin. Podmiana przekaźnika z R10 (światła drogowe) skutek: dalej cyka z skrzynki bezpieczników. Jakieś sugestie?
    Ostatnio edytowane przez sapekmk2 ; 20-09-2018 o 20:19

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    16 Apr 2016
    Mieszka w
    Lubaczów
    Witam kolego. Udało Ci się usunąć usterkę, bo mam identyczne objawy. Samochód mam w Norwegii i nie wiem co robić. Mam niedaleko serwis forda , czy oni dadzą radę. Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Marian Solilak ; 03-02-2019 o 21:52

Podobne wątki

  1. [MkIII] Niewłaściwy komputer!!! POMOCY
    By pecetowiec in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 07:31
  2. [MkI] immobiliser mondeo mk1 TD 96rok
    By djvolume in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 17:40
  3. [MkI] Mondeo -kierunki ,szwankowanie , komputer ? Pomocy !
    By lukasz9501 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 22:26
  4. [MkI] gdzie jest komputer - pilne pomocy!
    By sleep in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2007, 21:46
  5. komputer silnika - mkII zetec 2.0i '98, POMOCY ! :)
    By snaj in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2007, 08:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów