+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    01 Dec 2015
    Mieszka w
    kołobrzeg

    nie odpala na mrozie

    witam wszystkich moje mk4 1,8 tdci nie pali na mrozie mechanik powiedział ze swiece sa ok , nie dochodzi prad do sterownika .podejrzewa komputer czy to jest mozliwe pomózcie prosze

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar szczerba
    Imię
    Bogdan
    Model
    MK5 Trend Kombi
    Silnik
    2,0TDCi 150->180->210KM
    Opis
    Brak
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    na wsi k/Miechowa (KMI), Grupa krwi: A Rh-
    Cytat Zamieszczone przez kacio Zobacz posta
    ... moje mk4 1,8 tdci nie pali na mrozie
    Jakie błędy pokazał komputer?

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    01 Dec 2015
    Mieszka w
    kołobrzeg
    nie ma zadnych bledów

    ---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:53 ----------

    nie pokazuje błedów

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar szczerba
    Imię
    Bogdan
    Model
    MK5 Trend Kombi
    Silnik
    2,0TDCi 150->180->210KM
    Opis
    Brak
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    na wsi k/Miechowa (KMI), Grupa krwi: A Rh-
    Cytat Zamieszczone przez kacio Zobacz posta
    nie ma zadnych bledów

    ---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:53 ----------

    nie pokazuje błedów
    Rozumię, że "nie pokazuje błędów" to znaczy program diagnostyczny Forscan lub podobny nic nie wykazał a nie brak błędów na zegarach pojazdu.
    Jeżeli świece są OK, silnik i jego wszystkie czujniki oraz sterowniki są OK to możesz mieć problemy ze złym paliwem (wydzielenie parafiny)

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    01 Dec 2015
    Mieszka w
    kołobrzeg
    mechanik powiedział ze nie ma zasilania na sterowniku swiec i obarcza za to uszkodzony komputer .forscan pokazał bład przekaznika swiec zarowych czy to jest mozliwe

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar szczerba
    Imię
    Bogdan
    Model
    MK5 Trend Kombi
    Silnik
    2,0TDCi 150->180->210KM
    Opis
    Brak
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    na wsi k/Miechowa (KMI), Grupa krwi: A Rh-
    Cytat Zamieszczone przez kacio Zobacz posta
    ...forscan pokazał bład przekaznika swiec zarowych
    Pisałeś, że nie pokazało żadnych błędów?!
    Od sprawdzenia/wymiany przekaźnika należy zacząć!

  8. #7
    Kursant
    Model
    VOLVO V40
    Silnik
    1.9 DI 116KM
    Od
    26 Nov 2015
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez kacio Zobacz posta
    mechanik powiedział ze nie ma zasilania na sterowniku swiec i obarcza za to uszkodzony komputer .forscan pokazał bład przekaznika swiec zarowych czy to jest mozliwe
    Wcześniej nie odczuwałeś problemu z rozruchem do czasu kiedy znaczenie spadły temp. na zewnątrz i pojawił się problem.
    Do temp. -5 stopni nic szczególnego się nie działo. Akumlator dawał jeszcze rade do czasu......
    Przekaznik świec zarowych nie podgrzewa świec i nie ma jak wytworzyć się ciepłe powietrze w cylindrach i nie do chodzi do samozapłonu
    Zregeneruj lub wymień na nowy przekażnik

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    01 Dec 2015
    Mieszka w
    kołobrzeg
    chodzi o to ze na zegarach nic nie pokazywało, a forscan pokazał, przekaznik dobry tylko prad do niego nie dochodzi podobno

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Znajdź przekaźnik - to po pierwsze - R4 w skrzynce komory silnika (prawy z czterech na dole)

    Przekaźnik ma dwa styki cewki (wąskie) i dwa prądowe (szerokie).
    Sprawdź go - podłączając (+) i (-) do styków wąskich powinno być "kliknięcie" i wtedy powinno być połączenie styków szerokich.

    W gnieździe skrzynki bezpieczników na jednym ze styków szerokich powinno być napięcie (bez włączania zapłonu)- jeżeli nie ma - bezpiecznik F4 (środkowy z trzech - niebieski)

    Teraz sterowanie przekaźnika.

    Na jednym z konektorów powinno się pojawić napięcie po przekręceniu kluczyka na zapłon. to jest z PCM.

    Ale jest jeszcze jeden bezpiecznik monitorujący działanie świec - F2 (na dole skrzynki w grupie 11 bezpieczników - po lewej stronie górny)...powinien być 5A (beżowy) - też do sprawdzenia
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    01 Dec 2015
    Mieszka w
    kołobrzeg
    dzieki sprawdze jutro

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Oczywiście nie chcę negować diagnozy mechanika,bo być może wszystko to sprawdził,ale wiadomo jak jest - są różni.......
    Właściwie przy sprawnym akumulatorze i silniku - nawet bez podgrzania świecami powinien odpalić.......chyba że ta "nowoczesna elektronika" robi "pod górkę"
    Ostatecznie wiele starszych silników nie było wyposażonych w podgrzewanie a odpalały....
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Niech mechanik sprawdzi/przedzwoni wiązki, w Mk4 jest kilka miejsc gdzie wiązki potrafią się uszkodzić.

    Niedawno czytałem na fcp wątek gdzie komuś nie grzały świece właśnie przez uszkodzony kabelek w wiązce.
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  14. #13
    Kursant
    Model
    VOLVO V40
    Silnik
    1.9 DI 116KM
    Od
    26 Nov 2015
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Właściwie przy sprawnym akumulatorze i silniku - nawet bez podgrzania świecami powinien odpalić.......chyba że ta "nowoczesna elektronika" robi "pod górkę"
    Ostatecznie wiele starszych silników nie było wyposażonych w podgrzewanie a odpalały....
    I tutaj się z Tobą nie zgodzę co napisałeś.......jak bez podgrzania świeć przy niskich temperaturach ma auto odpalić???
    Wytłumacz mi nową teoria diesla......sam dieslem jezdzisz !!!

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    01 Dec 2015
    Mieszka w
    kołobrzeg
    panowie dzieki za rady ,a okazało sie ze uszkodziła sie wiazka pod nadkolem podobno przegnila 340 zl

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez paolo999 Zobacz posta
    I tutaj się z Tobą nie zgodzę co napisałeś.......jak bez podgrzania świeć przy niskich temperaturach ma auto odpalić???
    Wytłumacz mi nową teoria diesla......sam dieslem jezdzisz !!!
    No cóż - "nowa teoria"
    Diesla nie wymyślono "wczoraj" a sporo lat wcześniej.....
    Ale niedawno całkiem "wymyślono" google i czasem warto tam zerknąć zanim napisze się - wybacz.....bzdurę.

    Ot co np. napisano w https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik...ie_samoczynnym

    "W powszechnie stosowanych silnikach paliwo wtryskiwane jest do komory wstępnej, komory wirowej lub bezpośrednio do cylindra. W silnikach z komorą wstępną i wirową stosuje się zwykle świece żarowe, których żarzenie (rozgrzanie do czerwoności) wspomaga wystąpienie samozapłonu w zimnym silniku. Występuje tu bowiem silniejsze chłodzenie sprężanego powietrza od chłodnych ścianek cylindra i głowicy, niż w przypadku silnika z wtryskiem bezpośrednim. Zasilanie paliwem odbywa się poprzez układ hydraulicznego systemu wtrysku paliwa. Są to pompy sekcyjne, pompy rozdzielaczowe i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne (pompowtryskiwacze, system common rail) – te ostatnie konstrukcje świec żarowych zasadniczo nie wymagają."

    I chociaż z dieslami miałem do czynienia kiedy być może jeszcze świata nie oglądałeś to ten fragment tekstu mnie nieco zaskoczył,chociaż nie zdziwił - ostatecznie dawne silniki,chociażby polski Leyland SW400 czy 680 (Star,Jelcz i wiele innych maszyn) nie miały "żarówek" - to wtrysk bezpośredni.......Duratoq-i fordowskie też....PSA - też

    OT - "nowa teoria"

    ---------- Post added at 15:13 ---------- Previous post was at 15:08 ----------

    Cytat Zamieszczone przez kacio Zobacz posta
    okazało sie ze uszkodziła sie wiazka pod nadkolem podobno przegnila 340 zl
    Zawsze taniej niż sterownik,który mógłby być dodatkowo niepotrzebnie wymieniony.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  17. #16
    Kursant
    Model
    VOLVO V40
    Silnik
    1.9 DI 116KM
    Od
    26 Nov 2015
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez paolo999 Zobacz posta
    I tutaj się z Tobą nie zgodzę co napisałeś.......jak bez podgrzania świeć przy niskich temperaturach ma auto odpalić???
    Wytłumacz mi nową teoria diesla......sam dieslem jezdzisz !!!
    No cóż - "nowa teoria"
    Diesla nie wymyślono "wczoraj" a sporo lat wcześniej.....
    Ale niedawno całkiem "wymyślono" google i czasem warto tam zerknąć zanim napisze się - wybacz.....bzdurę.

    Ot co np. napisano w https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik...ie_samoczynnym

    "W powszechnie stosowanych silnikach paliwo wtryskiwane jest do komory wstępnej, komory wirowej lub bezpośrednio do cylindra. W silnikach z komorą wstępną i wirową stosuje się zwykle świece żarowe, których żarzenie (rozgrzanie do czerwoności) wspomaga wystąpienie samozapłonu w zimnym silniku. Występuje tu bowiem silniejsze chłodzenie sprężanego powietrza od chłodnych ścianek cylindra i głowicy, niż w przypadku silnika z wtryskiem bezpośrednim. Zasilanie paliwem odbywa się poprzez układ hydraulicznego systemu wtrysku paliwa. Są to pompy sekcyjne, pompy rozdzielaczowe i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne (pompowtryskiwacze, system common rail) – te ostatnie konstrukcje świec żarowych zasadniczo nie wymagają."

    I chociaż z dieslami miałem do czynienia kiedy być może jeszcze świata nie oglądałeś to ten fragment tekstu mnie nieco zaskoczył,chociaż nie zdziwił - ostatecznie dawne silniki,chociażby polski Leyland SW400 czy 680 (Star,Jelcz i wiele innych maszyn) nie miały "żarówek" - to wtrysk bezpośredni.......Duratoq-i fordowskie też....PSA - też
    Jeśli korzystasz z wikipedii to brawo Ty jak w reklamie sieci plus gsm. Dodam, że wszystkie publikacje na wikipedii nie są kontrolowane jeżeli chodzi o poprawność treści. Nikt nie kontroluje zamieszczanych danych czy informacji. Jest "mistrzem" tego forum a teoria że common rail nie potrzebuje świeć podczas mrozów to jest totalna BZDURA. Zamontuj spalone świece i tak jezdzij a pózniej pochwal się swoją wiedzą i testami na forum.
    Więcej pokory i zastanów się dwa razy zanim innych wprowadzisz w błąd

    ---------- Post added at 15:51 ---------- Previous post was at 15:41 ----------

    Kolego CzarekJ no to zakładaj spalone świece do twoje common rail i przeprowadzaj testy w niskich temperaturach.
    Inni koledzy z MKP tez chetnię czegoś nowego się dowiedzą, moze czegoś nowego nauczą a może zostaniesz nowym konstruktorem na miarę Rudolf Diesel
    Ostatnio edytowane przez paolo999 ; 08-01-2016 o 16:52 Powód: literowka tekstu

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez paolo999 Zobacz posta
    Jeśli korzystasz z wikipedii to brawo Ty
    Itd.itp.....

    Panuj kolego nad emocjami - ja nikogo nie obrażam.

    Taka jest moja wiedza i wcale nie z "wiki"

    Jeżeli znasz różnicę między wtryskiem pośrednim a bezpośrednim - powinieneś wiedzieć że świece żarowe przy wtrysku bezpośrednim są stosowane stosunkowo niedawno.
    Wcześniej ich po prosu nie było.

    Jeżeli nie posiadasz takiej wiedzy - najlepiej nie wypowiadaj się.
    Cytat Zamieszczone przez paolo999 Zobacz posta
    zakładaj spalone świece do twoje common rail i przeprowadzaj testy w niskich temperaturach.
    Akurat mam VP-44....... i uszkodzony przewód zasilający świece - przy -14 odpalał.......2X po 5s. kręcenia i OK.
    Twarda praca na początku,ale.......

    I raz jeszcze - bez emocji.

    A po za tym Twoja uwaga w poście 13 niczego nie wniosła do tematu.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez paolo999 Zobacz posta
    Jeśli korzystasz z wikipedii to brawo Ty
    Itd.itp.....

    Panuj kolego nad emocjami - ja nikogo nie obrażam.

    Taka jest moja wiedza i wcale nie z "wiki"

    Jeżeli znasz różnicę między wtryskiem pośrednim a bezpośrednim - powinieneś wiedzieć że świece żarowe przy wtrysku bezpośrednim są stosowane stosunkowo niedawno.
    Wcześniej ich po prosu nie było.

    Jeżeli nie posiadasz takiej wiedzy - najlepiej nie wypowiadaj się.
    Cytat Zamieszczone przez paolo999 Zobacz posta
    zakładaj spalone świece do twoje common rail i przeprowadzaj testy w niskich temperaturach.
    Akurat mam VP-44....... i uszkodzony przewód zasilający świece - przy -14 odpalał.......2X po 5s. kręcenia i OK.
    Twarda praca na początku,ale.......

    I raz jeszcze - bez emocji.

    A po za tym Twoja uwaga w poście 13 niczego nie wniosła do tematu.
    Brawo CzarekJ niech kolega paolo999 przypomni sobie a jeśli nie widział to w necie znajdzie jak odpalało się np. AUTOSAN a przy naprawdę dużych mrozach to niech sprawdzi jak stary diesel czyta gazetę .

  20. #19
    Kursant
    Model
    VOLVO V40
    Silnik
    1.9 DI 116KM
    Od
    26 Nov 2015
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez paolo999 Zobacz posta
    Jeśli korzystasz z wikipedii to brawo Ty
    Itd.itp.....

    Panuj kolego nad emocjami - ja nikogo nie obrażam.

    Taka jest moja wiedza i wcale nie z "wiki"

    Jeżeli znasz różnicę między wtryskiem pośrednim a bezpośrednim - powinieneś wiedzieć że świece żarowe przy wtrysku bezpośrednim są stosowane stosunkowo niedawno.
    Wcześniej ich po prosu nie było.

    Jeżeli nie posiadasz takiej wiedzy - najlepiej nie wypowiadaj się.
    Cytat Zamieszczone przez paolo999 Zobacz posta
    zakładaj spalone świece do twoje common rail i przeprowadzaj testy w niskich temperaturach.
    Akurat mam VP-44....... i uszkodzony przewód zasilający świece - przy -14 odpalał.......2X po 5s. kręcenia i OK.
    Twarda praca na początku,ale.......

    I raz jeszcze - bez emocji.

    A po za tym Twoja uwaga w poście 13 niczego nie wniosła do tematu.
    Brawo CzarekJ niech kolega paolo999 przypomni sobie a jeśli nie widział to w necie znajdzie jak odpalało się np. AUTOSAN a przy naprawdę dużych mrozach to niech sprawdzi jak stary diesel czyta gazetę .
    Nie pouczaj mnie bo odpalałem Stara 266 za pomocą gazety

    ---------- Post added at 17:46 ---------- Previous post was at 17:45 ----------

    Gorole Hanysa chca uczyć no prosze

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez paolo999 Zobacz posta
    odpalałem Stara 266 za pomocą gazety
    No właśnie - i na pewno przy tym silniku świec żarowych nie znalazłeś.
    Więc po co te nerwy?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Po próbie odpaleniu silnika na.mrozie nie odpala
    By Pedro123 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 16-01-2016, 08:27
  2. [Duratec] Ford mondeo mk3 nie odpala na mrozie
    By damian6352 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 09:14
  3. [TDCi MKIII] Nie odpala na mrozie dziwne objawy
    By Piotrekpiter2 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-01-2015, 17:40
  4. [TDDi MKIII] Nie odpala na mrozie. Pompa wtryskowa?
    By mop in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-01-2013, 12:06
  5. [MkIII] nie odpala na mrozie
    By koberad in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów