+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 2.0 TDCi 130 KM PRND
    Od
    26 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław

    Olej do 2.0 TDCi

    Witam.

    Przeglądałem forum i znalazłem masę tematów - jednak żaden tak do końca nie pasuje do mojego przypadku. Szykuje się u mnie wymiana oleju w najbliższym tygodniu. I chciałem kogoś bardziej doświadczonego zapytać co zalać. Krótki opis co i jak - może komuś podpowie co mi doradzić

    1. Od mniej więcej 100k jeżdżę na Ford Formula F 5W-30.

    2.Auto ma w tym momencie licznikowe ~240k.

    3. Chciałbym pozostać przy syntetyku - nie wiem tylko czy przy oryginale. Z silnika ubywa jakieś 1l oleju na 4k km. Jakieś delikatne wycieki były - ale nie aż na tyle mocne żeby całość ubywała w ten sposób.

    4. W poprzednim Fordzie przy zmianie marki oleju znacznie spadło jego zużycie przez silnik - czy w tym wypadku też coś takiego jest możliwe?

    5. Dodatkowo chciałbym zastosować jakąś płukankę - do tej pory lałem jakąś Liqui Moly. Warto zainwestować w coś droższego?

    Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    W swoim Mk3 TDCi stosowałem co 15 tys. km LM Special F 5w30, co wymianę płukanka LM (ta droższa bo są dwa rodzaje) oraz raz na 40 tys. km LM Ceratec.

    Silnik chodził bardzo dobrze, świeży olej bardzo długo pozostawał jasny jak na diesla no i na te 15tys brał mi ok 3mm oleju z miarki.

    Zaraz po kupnie Mk3 gdy zajżałem pod korek oleju to klawiatura była czarna, cała w spiekach. Po 2 wymianach LM wnętrze silnika było czyste, dosłownie żywy metal

    Teraz moje Mk3 ma znajomy i zastpsował jakiś inny olej podczas wymiany, w efekcie dość sporo mu silnik bierze.

    W Mk4 też mam ten LM, tą samą płukankę oraz Ceratec. Obecnie po 12 tys od wymiany stan na bagnecie jest bez zmian. Jedynie kolor oleju jest bardzo czarny, no ale jeszcze ze 2 wymiany na LM i myślę że silnik będzie czysty wewnątrz jak ten z Mk3

    Twój silnik bierze 1l na 4 tys. km to bardzo dużo i nie sądzę żeby dobry olej dużo tu poprawił. Ale nie zaszkodzi spróbować, szczególnie tego Cerateca.

    Wysłane Mobilnie
    Ostatnio edytowane przez ARTi ; 11-01-2016 o 18:54
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  4. #3
    Zielony listek Awatar hajer2010
    Model
    mk3
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    ghia 2005 . 155km
    Od
    27 Aug 2014
    Mieszka w
    wodzisław
    Lej jaki byl przedtem i niekombinuj jak byl 5w30 to taki daj i niebuj sie przebiegiem u mnie caly czas jest 5w30 orginalny fordowski i co 20tys od wymiany do wymiany nic mi niebierzd a przebieg 302 tys km

    Wysłane z mojego PSP3502DUO przy użyciu Tapatalka

  5. #4
    Zielony listek Awatar reVron
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 160 arabusów pod maską
    Od
    18 May 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Legionowo
    Podłącze sie pod temat kolegi jak pozwoli
    Też mi sie zbliża przegląd. Do tej pory lałem fordowski 5w30, ale jak że pracuje w hurtowni z częściami mam możliwość kupna motula, lm czy valvo w podobnej cenie do fordowskiego (dla forda leje castrol)
    Moje pytanie czy zmienić? I czy zostać przy 5w30 czy dać mu 5w40?
    Z pozostałych wymian zostało mi ze 2 litry formuły to myślę że dolanie do motula czy lm nie zaszkodzi? Można oleje mieszać jak podobna klasa lepkościowa?
    Nalatane mam ponad 270tys, olej zmieniam co 12tys i od wymiany do wymiany może, ale to może, z bagnetu ubyje milimetr, dwa

    Wykute z mojego G4
    Corolla E10 1,4 88KM -> Avensis T22 2,0 128KM -> Mondeo MKIII 2.0 TDCI 160KM

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Sep 2015
    Mieszka w
    Zabrze
    Ja do swojego cały czas leje pełny syntetyk 5w30 z tym że Motorcraft. Gość który u mnie zajmuje się Fordami i tylko i wyłącznie nimi twierdzi że to najlepszy olej dla tych samochodów

  7. #6
    Zielony listek Awatar reVron
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 160 arabusów pod maską
    Od
    18 May 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Legionowo
    Pieswszą wymiane zrobiłem na motorcrafta, dwie następne to już formula f. Ale zmienił bym na coś innego bo jak mam dopłacać drugie tyle za castrola ale w butelce forda to nie ma sensu. Kusi mnie motul, tylko czy 5w30 czy w40?

    Wykute z mojego G4
    Corolla E10 1,4 88KM -> Avensis T22 2,0 128KM -> Mondeo MKIII 2.0 TDCI 160KM

  8. #7
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    ja już drugą wymianę leję 5w40. poprzednio miałem liqui moly, teraz zalałem shella.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    ja po chipie u heka tez spostrzegłem ze mam do wymiany olej. wlałem valvoline 5w30. specyfikacja prawie taka sama jak oleju ktory polecił heko. na razie nie narzekam i polecam na oleju juz troche zrobione i nic złego się nie dzieje. http://allegro.pl/valvoline-maxlife-...841615154.html link do oleju jak byś się zdecydował
    Ostatnio edytowane przez kuba01a ; 10-02-2016 o 10:15

  10. #9
    Zielony listek Awatar reVron
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 160 arabusów pod maską
    Od
    18 May 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Legionowo
    Dzięki. Akurat myślałem nad motulem specific lub 8100, oba 5w30, ale niewiem jaka jest różnica. Ewentualnie jeszcze liquimoly

    Wykute z mojego G4
    Corolla E10 1,4 88KM -> Avensis T22 2,0 128KM -> Mondeo MKIII 2.0 TDCI 160KM

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    05 Apr 2014
    Mieszka w
    Malbork
    Cytat Zamieszczone przez reVron Zobacz posta
    Pieswszą wymiane zrobiłem na motorcrafta, dwie następne to już formula f. Ale zmienił bym na coś innego bo jak mam dopłacać drugie tyle za castrola ale w butelce forda to nie ma sensu. Kusi mnie motul, tylko czy 5w30 czy w40?

    Wykute z mojego G4
    to po ile ten olej kupujesz?

    bo ja zawsze biorę tu ; http://allegro.pl/show_item.php?item=5194198778
    a castrola po 50pln nigdzie nie widziałem

  12. #11
    Zielony listek Awatar reVron
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 160 arabusów pod maską
    Od
    18 May 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Legionowo
    Cytat Zamieszczone przez kamilg.86.86 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez reVron Zobacz posta
    Pieswszą wymiane zrobiłem na motorcrafta, dwie następne to już formula f. Ale zmienił bym na coś innego bo jak mam dopłacać drugie tyle za castrola ale w butelce forda to nie ma sensu. Kusi mnie motul, tylko czy 5w30 czy w40?

    Wykute z mojego G4
    to po ile ten olej kupujesz?

    bo ja zawsze biorę tu ; http://allegro.pl/show_item.php?item=5194198778
    a castrola po 50pln nigdzie nie widziałem
    Do tej pory kupowalem w internetowym sklepie forda za jakieś 100 zyły z groszami. Sam handluje olejami między innymi i castrola mam za jakieś 75, mobila jeszcze taniej. Będąc dzisiaj w fordzie zapytałem się o cene formuly, i ola boga, dla detalisty 270zl za piątke, dla mojej firmy po maksymalnych rabatych 2 paczki. Jestem teraz ciekaw dlaczego w internecie jest taki tani?

    Wykute z mojego G4
    Corolla E10 1,4 88KM -> Avensis T22 2,0 128KM -> Mondeo MKIII 2.0 TDCI 160KM

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Ja mam w tdci na blacie prawie 300k km. Nt oleju nie bede się wypowiadał jednak co do plukanki polecam firmę pro tec.
    Tylko nie na allegro bo dużo niby oryginalow mają. Do tego leje razem z nowym olejem nano tez od pro teca. Olej jest b.długo czysty na bagnecie a na 15k km doleje może 300ml a wolno z reguły nie jeżdżę

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  14. #13
    Zielony listek Awatar reVron
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 160 arabusów pod maską
    Od
    18 May 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Legionowo
    A powiedzcie mi czy mogę zalać silnik 5w40? Czy warto?
    Podobno jest lepszy do butowania ze względu na wyższą temperature

    Wykute z mojego G4
    Corolla E10 1,4 88KM -> Avensis T22 2,0 128KM -> Mondeo MKIII 2.0 TDCI 160KM

  15. #14
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Feb 2016
    Mieszka w
    Czeladź
    Również się podepnę pod temat.
    Zakupiłem swojego pierwszego klekota, padło na MKIII 2.0 TDCI i chcę zrobić pierwszy serwis olejowo-filtrowy. Mam pytanie o normy Forda dot. oleju, czy norma WSS M2C 917A, zawiera tak jakby w sobie normę 913C? Pytam, bo mam olej motul x-cess 8100 5w40, który spełnia normę 917A i nie wiem czy mogę go zalać, a został mi po drugim aucie i szkoda żeby się zmarnował. Dodam że przebieg z licznika to 189tys,.w papierach wydaje się prawdziwy ale różnie to bywa i teraz zalany jest castrol 5w40 ale jaki dokładnie to nie wiem.

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez ARTi Zobacz posta
    Twój silnik bierze 1l na 4 tys. km to bardzo dużo i nie sądzę żeby dobry olej dużo tu poprawił. Ale nie zaszkodzi spróbować, szczególnie tego Cerateca.
    Nie wiem - zapieczone pierścienie?uszczelniacze zaworów? - gdzieś olej znika.
    Z Ceratekiem pomysł dobry- potwierdziła by się jego "moc".
    Sam stosowałem wraz olejem LM,ale efektu nie zauważyłem.......ale od wymiany do wymiany oleju nie uzupełniam.....bo po co?.....i tak do minimum na miarce daleko.
    Cytat Zamieszczone przez reVron Zobacz posta
    Z pozostałych wymian zostało mi ze 2 litry formuły to myślę że dolanie do motula czy lm nie zaszkodzi? Można oleje mieszać jak podobna klasa lepkościowa?
    Cytat Zamieszczone przez Akrak Zobacz posta
    i nie wiem czy mogę go zalać, a został mi po drugim aucie i szkoda żeby się zmarnował
    Nic się nie wydarzy - na pewno przez te 12-15k km. - oleje są "mieszalne",ale następna wymiana polecam odpowiednią specyfikacje,a najlepiej "fordowski" - "kombinowałem" z LM i Castrolem i w końcu przyszła pora na "ori".......silnik jak pracował tak pracuje,a w kieszeni zostało...i to sporo.
    Cytat Zamieszczone przez reVron Zobacz posta
    A powiedzcie mi czy mogę zalać silnik 5w40? Czy warto?
    Można - chociaż zalecany to W30.......czy warto? - bo ja wiem?......miałem i taki przez dwie wymiany - żadnych różnic.
    Ani cichszy silnik,ani lepiej rozgrzewający się,czy stabilniejsza temperatura.......

    Generalnie - "lejta co chceta" aby ze specyfikacją Forda,a jeżeli "coś zostało" czy jakaś super-mega promocja czy darowizna - w miarę rozsądnie (nie jakiś 20W50) - na jedną wymianę może być,a na dolewkę - zawsze.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Feb 2016
    Mieszka w
    Czeladź
    Mi głównie chodzi o to czy olej spełniający normę WSS M2C 917A, spełnia jednocześnie WSS M2C 913C? Czy te cyfry na końcu oznaczają w kolejności normy i każda kolejna (lepsza?) spełnia i nadaje się do poprzednich? Czy te 913C to minimum co ma spełniać a każda kolejna wyższa to lepiej?

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Nie - ta cyfra na końcu to inna specyfikacja.
    • WSS M2C 913A - Przeznaczony do silników benzynowych oraz do silników Diesla (wyjątki: 1.9 TDI Ford Galaxy z pompowtryskiwaczami oraz silniki TDCI). Obniżona lepkość wysokotemperaturowa HTHS.
    • WSS M2C 913B - Przeznaczony do silników benzynowych oraz do silników Diesla, w tym do silników TDCI (wyjątek: 1.9 TDI Ford Galaxy z pompowtryskiwaczami). Obniżona lepkoścć wysokotemperaturowa HTHS.
    • WSS M2C 917A - Przeznaczony do silników 1.9 TDI z pompowtryskiwaczami (Ford Galaxy). Wysoka lepkość wysokotemperaturowa HTHS.
    • WSS M2C 934A - Przeznaczony do silników benzynowych oraz do silników Diesla o obniżonej emisji spalin zgodnie z normą EURO IV, wyposażonych w filtr cząstek stałych. Low SAPS z bardzo niewielką zawartością siarki, fosforu, popiołów siarczanowych. Obniżona lepkość wysokotemperaturowa HTHS.
    • WSS M2C 934B - Przeznaczony do nowych silników Diesla - Landrover i Jaguar (2.7L, 3.0L V6 wyprodukowanych po 2010) o obniżonej emisji spalin zgodnie z normą EURO V. Low SAPS z bardzo niewielką zawartością siarki, fosforu, i popiołów siarczanowych. Obniżona lepkość wysokotemperaturowa HTHS.

    Skopiowane z neta......

    Galaxy 1.9 TDI to silnik VW.

    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 17-02-2016 o 01:28
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 May 2015
    Mieszka w
    Inowrocław
    Do każdego auta zawsze leję Motula. Najlepszy olej. Zawsze też stosuje płukankę Liqui Moly co wymianę.

  20. #19
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Feb 2016
    Mieszka w
    Czeladź
    No z tym olejem to chciałem przekombinować, stanęło na na Fordowskim 5w30, a Motul do drugiego auta. A płukankę też zakupiłem, widać jakiś efekt po pierwszym użyciu czy potrzeba kilku wymian? zakupiłem też LM do czyszczenia wtryskiwaczy, na razie nic się nie dzieje ale przy pierwszym serwisie profilaktycznie przepłukam. Muszę jeszcze poczytać jak posprawdzać kondycję newralgicznych punktów tego silnika (wtryski, pompa, turbina) żeby wiedzieć dokładnie czym jeżdżę. Trochę nie w temacie ale tylko zapytam czy da się kondycję tych elementów zdiagnozować przez komputer, sczytując parametry, doładowanie turbiny, czy wtryski nie leją itd. czy jednak mechanicznie, rozebrać i sprawdzać?

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Akrak Zobacz posta
    Muszę jeszcze poczytać jak posprawdzać kondycję newralgicznych punktów tego silnika (wtryski, pompa, turbina) żeby wiedzieć dokładnie czym jeżdżę. Trochę nie w temacie ale tylko zapytam czy da się kondycję tych elementów zdiagnozować przez komputer
    Oczywiście że tak chociaż to nic nie zmieni - podzespoły auta są albo sprawne albo "be"...nikt nie określi stopnia zużycia na podstawie odczytu parametrów (no......ogólnikowo można bo nie ma wartości stałych a "od-do")
    Cytat Zamieszczone przez Akrak Zobacz posta
    czy jednak mechanicznie, rozebrać i sprawdzać?
    To bez sensu - szkoda czasu i pieniędzy.
    Jeżeli silnik odpala w sek.obroty jałowe są stabilne,płynnie przyspiesza,nie szarpie na wyższych obrotach,nie wydaje dziwnych dźwięków,nagrzewa się prawidłowo i trzyma temperaturę - wymieniaj olej,filtry;lej paliwo (może być z dodatkiem jakiegoś separatora,czy rewilizatora - to nie zaszkodzi) i śmigaj.
    Czas i eksploatacja pokażą wartość auta.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [MkIII] Który olej do 2.0 TDCi?
    By dziku999 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 20:49
  2. [MkIII] olej do tdci
    By anabolix in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 07:01
  3. [TDCi MKIII] jaki olej do tdci
    By wojtek64 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-10-2009, 22:58
  4. [MkIII] Jaki olej do 2.0 tdci
    By edward2001 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-12-2006, 16:36
  5. [MkIII] Jaki olej do TDCI
    By ArtGen in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 19:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów