+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar wechu
    Imię
    paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    ford mondeo mk3 2.0 tddi
    Od
    30 Dec 2012
    Mieszka w
    kiełczówek

    wymiana pompy TDDi

    witam, czy może mi ktoś powiedzieć, czy jest możliwa wymiana samej pompy bez elektroniki i czy wiaze sie to z ustawieniem tej że elektroniki do pompy??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Hmm jeżeli da się zamontować nowy sterownik do starej pompy to nie widzę przeszkód aby zrobić odwrotnie z tą regułą aby pompa była tej samej serii np. masz pompę VP44 serii 0470504035 to drugą musisz mieć z tej samej serii.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar wechu
    Imię
    paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    ford mondeo mk3 2.0 tddi
    Od
    30 Dec 2012
    Mieszka w
    kiełczówek
    radzono mi ,żeby zostawić ta samą elektronikę skoro działa dobrze,

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Cytat Zamieszczone przez wechu Zobacz posta
    skoro działa dobrze
    jeżeli dobrze działa to można pozostawić ale i tak będziesz musiał załatwić kogoś z IDS-em do przeprogramowania imo w sterowniku pompy.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar wechu
    Imię
    paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    ford mondeo mk3 2.0 tddi
    Od
    30 Dec 2012
    Mieszka w
    kiełczówek
    dzięki za rade ,trzeba szukać fachowca, a czy moze wiesz czy te pompy ktoś regeneruje, czy warto je regenerowac?

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Cytat Zamieszczone przez wechu Zobacz posta
    czy warto je regenerowac
    przerabiam właśnie ten temat "regeneracja pompy" i nie polecam, bo tak naprawdę nie możesz być pewny czy wszystko zostało wymienione. Na dzień dzisiejszy wydałem na regenerację 2950 (fakt faktem, że z roczną gwarancją) i co tydzień ją reklamuje, a najbardziej śmieszne jest to, że serwis udziela mi odpowiedzi w takim stylu "pracownik zapomniał wymienić panu korektor kąta wtrysku - no ale to tylko ludzie" to już 4 reklamacja - kasa została zwrócona i pompa powędrowała do innego serwisu z kopią faktury oraz wykazem wymienionych części (zobaczymy co będzie tym razem). W twoim wypadku kupiłbym używkę i dał do sprawdzenia, w razie nie trzymania parametrów pracy - zwrot. Zostaje tylko kwestia programowania immo - ale to Ty musisz zdecydować. Ja opisałem tylko swoją przygodę

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar wechu
    Imię
    paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    ford mondeo mk3 2.0 tddi
    Od
    30 Dec 2012
    Mieszka w
    kiełczówek
    masakra, to faktycznie ,nie opłaca sie regenerować, Za tą cenę mozna kupić 2 używki

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Te auta mają już swoje lata i regeneracja się nie opłaca, zwłąszcza że mało kto robi to dobrze. Ja teraz wymianieąłem pompe wody + wspomagania z robocinzną, płynami i termostatami wyszło 1200, i to ostatnia rzecz jaką nową wsadzałem bo się nie kalkuluje auto max sprzeda się za 8tyś a naprawa pompy 3 tyś, wogóle bez sensu.

    kupić za 300pln na alegro, jest kilka na aucie dogadać się na miejscu z przekłądką i jeździć. Ja widziałem w tranzycie po regeneracji to nie dość że głośniej pracuje to więcej pali. Najczęściej idzie sterownik i czujnik hala


    Cały czas do przodu

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    Najczęściej idzie sterownik i czujnik hala
    wszystko się zgadza, tylko ja chcę tym mondowozem jeszcze ze 3-4 latka pobiegać i na szrot, więc postanowiłem zregenerować pompę, a że zapłaciłem za pełną regenerację to teraz wymagam, bo widzę i wiem jak silnik pracował wcześniej a jak pracuje obecnie. A tak na marginesie to już wiem, że do tego zakładu nie będę w przyszłości nic wysyłał (regenerują pompy, turbo i wtryskiwacze).
    Ostatnio edytowane przez Siwy dym ; 21-01-2016 o 22:37

  11. #10
    Kursant Awatar Dombek
    Imię
    Dominik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie
    Kolego za 2950 regeneracja pompy??? Mnie się to w pale nie mieści jak mechanicy naciągają ludzi. Jakoś w grudniu ubiegłego roku robiłem pompę jednemu z kolegów z FCP okazało się że korpus pompy był nieszczelny i kąt wtrysku był nie do ustawienia, więc wsadziłem używaną koszty to pompa 300zł plus kodowanie 150zł. W swojej pompie z kolei wymieniałem tłoczek regulacji kąta wtrysku nowy za 300 zł wszystko chodzi jak należy. Co do sterownika jeśli chcesz przełożyć swój oryginalny do innej pompy to nic nie trzeba grzebać w kompie pług&play
    Ostatnio edytowane przez Dombek ; 26-01-2016 o 00:16

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar wechu
    Imię
    paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    ford mondeo mk3 2.0 tddi
    Od
    30 Dec 2012
    Mieszka w
    kiełczówek
    kolego Dombek ,rozumiem ,ze naprawiasz autka, moze będziesz wiedział co za licho siedzi w moim. zimą odpala bardzo ładnie i po chwili tak jak by sie dławił z braku paliwa, szarpie silnikiem ,załozyłem jasny wężyk i w paliwie ani bąbelka powietrza. po rozgrzaniu ustaje , latem natomiast po nagrzaniu silnika zgaszeniu i odpalaniu po kilku minutach silnik nie wchodzi na obroty albo gasnie,. masz jakąś wiedzę na ten temat?? pozdrawiam

  13. #12
    Kursant Awatar KIM
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    27 Jan 2016
    Mieszka w
    Łódź
    A ja bym sprawdzil pompke pomocnicza przy zbiorniku i czujnik polozenia walu z zaznaczeniem na to drugie

    Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

  14. #13
    Kursant Awatar Dombek
    Imię
    Dominik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie
    Jak kolega wyżej napisał pompka pomocnicza do sprawdzenia. Ja to robię tak na początek organoleptycznie sprawdzam czy drga i bżęczy a dodatkowo mam dorobiony wężyk z trójnikiem i manometrem do 5 bar i jak jest potrzeba to ściągam oryginalny wąż ten od filtra do pompy i zakładam ten z zegarem. Moja pompka (już nie oryginał) podaje 0.3 bara już nadaje się do wymiany a u znajomego jak sprawdzałem (oryginał) to dawała 0.6 bara i silnik jakoś tak milej pracował niż mój. Ta pompka ma za zadanie tylko podać paliwo do pompy ale jak nie pracuje to działa trochę jak dławik.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] MK III Wymiana paska od pompy wspomagania i pompy wody
    By speedy32 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 22:39
  2. [TDDi MKIII] Sterownik pompy wtryskowej mk3 TDDI 115 KM
    By uli in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 13:05
  3. [MkIII] Wymiana paska pompy wody w TDDI
    By sylwek1980 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-09-2007, 21:30
  4. Rodzaj pompy w TDDi
    By urth in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-03-2005, 20:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów