+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Black Arrow ;-)
    Od
    14 Nov 2015
    Mieszka w
    Łódź

    Mondeo MK4 - rocznik 2010-12, na Xenonie.

    Witam szanownych kolegów,

    rozglądam się od dłuższego czasu za swoim pierwszym Mondziakiem i mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości stanę się właścicielem jednego modelu. Moje minimalne wymagania to aby autko było po lifcie z rocznika najlepiej 2010-2012.. Zapewne kombi bo ciekawych hatchbacków jest jednak tak jak kot napłakał.. budżet najchętniej około 45k PLN brutto.. max 48-49k. Ważne też aby auto można było kupić na FV 23%.

    Minimalnie chciałbym aby autko było z wyposażeniem takim jak: Xenon, Convers+, Navi, Parktronic..
    Bardzo chętnie lub opcjonalnie: Skóra (w takim przypadku koniecznie podgrzewane fotele), Relingi etc..
    Co do silnika to najchętniej 2.0 TDCi 140 lub 163KM zestawione ze skrzynią manualną. Mniej chętnie 1,6 Ecoboost.

    Mam kilka modeli na oku i bardzo chętnie poznałbym opinię forumowiczów, którzy mają większe doświadczenie z Mondziakami.. Oprócz opinii na temat modeli, które "wpadły mi w oko" chętnie poznam i będę wdzięczny za porady na co zwracać uwagę (punkty newralgiczne etc.) oglądając modele, które będą zbliżone do mojego ideału...

    To co podoba mi się na dzień dzisiejszy to:

    Nr. 1. http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo...tml#2343a9527f
    Nr. 2. http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo...-ID6ydwpb.html
    Nr. 3. http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo...tml#4b27a35e63

    Nr. 4. - TEN oglądałem, ale odpada bo Faktura tylko VAT marża - http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo...tml#4b27a35e63

    Z góry dzięki Panowie za pomoc i zaangażowanie :-)

    Pozdrowionka
    KAMIL

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    TDDI 90KM
    Opis
    Ford Focus I
    Od
    05 Dec 2006
    Mieszka w
    PL WAWA
    Nie chcę się mądrzyć ale ostatnio zakładałem wątek o zakupie nieco młodszego mondeo za 60tyś w podobnym standardzie i wniosek był taki że jeśli nie wał na vat to kuracja odmładzająca. Tutaj mówimy o samochodzie za 8000-9000 euro dla handlarza. Więc chyba nie ma co spodziewać się czegoś lepszego. Ale może niech ktoś inny się wypowie. Pozdro.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    15 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Ten pierwszy wyglada spoko I cena wmiare

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Pierwszy wyposażeniem i wyglądem bije resztę na głowę. Po zdjęciach można jedynie doczepić się braku zaślepki spryskiwaczy ksenon (chyba ksenon bo nie widać czy jest tam soczewka - choć wszystko wskazuje na to że jest).

    Myślę że wart oględzin
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  6. #5
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    załatw nr VIN to się zobaczy czy jest tak jak piszą
    Pozdrawiam

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Black Arrow ;-)
    Od
    14 Nov 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Zuraw z całym szacunkiem ale 60k to byłoby trochę przegięcie.. Powiem szczerze, że też się nasłuchałem, że to co na Allegro to sam szajs.. i 90% po korekcie przebiegu, ale będąc szczerym to wolę świeżynke z Niemiec nawet jak ją odmłodził ktoś o 50k km. niż.. jeżdżącego od nowości w PL.. Druga sprawa, że wybrane modele już sam weryfikowałem i wszystko raczej pozytywnie wygląda..

    To raport znaleziony na temat nr. 4 - https://www4.macadam.eu/Manager/Sing...3D&language=nl ..Tak jak napisałem ten widziałem i bym pewnie brał gdyby nie FV marża..

    VIN do nr. 2 to: WF0GXXGBBGBC52062 - w tym bardzo brakuje mi Parktronica. - gdyby ktoś coś znalazł w jakiś źródłach to będę zobowiązany za info.

    Vin do nr. 1 podrzucę jeszcze dzisiaj..

    ---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 12:54 ----------

    VIN DO NR. 1 --> WF0GXXGBBGBM09497 -> Będę wdzięczny za wszelkie info -> blachy z Niemiec widać na fotach -> http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo...tml#2343a9527f
    Ostatnio edytowane przez KamiLDZ ; 17-01-2016 o 21:02

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    TDDI 90KM
    Opis
    Ford Focus I
    Od
    05 Dec 2006
    Mieszka w
    PL WAWA
    KamiLDZ

    Nie no...oczywiście pełna zgoda i jak tylko potrafisz zweryfikować że korekta przebiegu to max ingerencji to good for you! Jednak ja osobiście będę celował w auta z mniejszym nalotem. Ja wiem że drogi w Niemczech to nie PL itd (choć ten fakt staje się powoli nie na czasie). Ale to nie jest jedyny driver zużycia pojazdu. w momencie oględzin pojazd jeździ poprawnie ale nigdy nie dowiesz się kto i jak nim jeździł wcześniej. Wolę więc trochę bardziej świeży samochód i nabijać mu na licznik po swojemu. Moim zdaniem dużo zależy na jak długo kupujesz samochód i w jakim celu.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Black Arrow ;-)
    Od
    14 Nov 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Ja dziś dopiąłem numer 1 ze swojej listy. Został prześwietlony od A do Z i wszystko wygląda cacy. Nawet udało mi się wyciągnąć raport i zdjęcia z aukcji, na której stał w Niemczech jeszcze w listopadzie.
    Było kilka kosmetycznych poprawek i nic więcej.. przebieg 100% oryginał. Dzwoniłem też do serwisów w Niemczech gdzie był serwisowany i po VINie wszystko mi potwierdzili.. także uważam, że bardzo dobry deal. Mam nadzieję, że będzie służył :-)

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    to bezawaryjności i wrzucaj foty na flote

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Black Arrow ;-)
    Od
    14 Nov 2015
    Mieszka w
    Łódź
    jak ogarnę formalności i wypucuje to kilka pstryknę i się pochwalę ;-)

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    TDDI 90KM
    Opis
    Ford Focus I
    Od
    05 Dec 2006
    Mieszka w
    PL WAWA
    Kamil a podpowiedz. Jak dobiles do tych aukcji? Vin + google? Czy masz jakies sprawdzone strony? I jeszcze co do przeswietlenia w Niemieckim serwisie. Placisz za takie raporty czy to wszystko free i w locie przez telefon?

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    15 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    O prosze kolejny Happy end. Bez przekretu na vat, cofaniu licznika, no I dobra cena.
    Gratulacje zakupu Kamil

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Black Arrow ;-)
    Od
    14 Nov 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Kilka źródeł... VIN + Google + Telefony do serwisów z których były pieczątki w książce i ogólne podpytanie.. czy był?.. jaki przebieg był na dzień serwisu?.. co było wymieniane i czy może mają jakieś info dla mnie, które mogłoby mnie zmartwić? -Byłem miło zaskoczony jak dużo info Niemcy na telefon udzielają. W Polskim salonie natomiast nawet jak się podjedzie, to wielką łachę robią.

    Wyposażenie oryginalne po VINie można sobie sprawdzić tu -> http://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do

    Co do zdjęć z aukcji z Niemiec, to udało mi się je zdobyć po VIN'ie z http://www.autodna.pl/ .. nie dla każdego VINu działa, ale kilka osób mi poleciło i dla mnie się sprawdziło.. (usługa płatna ale warto).. auto miało kilka charakterystycznych punktów więc mam 100% pewność, że na fotkach jest to samo (zainteresowanym mogę podrzucić mój raport na maila jako przykład tego, czego można się dowiedzieć).

Podobne wątki

  1. [MkII] Nowy silnik 1.8 TD do Mondeo rocznik 99
    By Lucas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2006, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów