+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Dziwny zamek

  1. #1
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa

    Dziwny zamek

    Witam,
    Piszę tutaj bo mam pewien problem. Na początku miałem taki problem z zamkiem, że miałem automatyczne ryglowanie drzwi po przekroczeniu
    10 km/h. Ostatnio coś się tak pochrzaniło, że nie mogłem tą klapką w środku nad klamką do otwierania odryglować drzwi. Ciągnę do końca i nic wraca do pozycji zamkniętej. Postanowiłem poprzez komputer wycofać tą funkcję. Jak na złość zakupiłem pilot do centralki. Programowałem, ale wtedy nie wiedziałem że i tak nie odpali bez przełożenia immo. Więc dalej mam zacinający się pilot. Tylko teraz nie mogę zaprogramować. Gdy przekręcam te 4 razy to nie mam żadnego sygnału, a dodam że przedtem był. Jakby tego było mało to jeszcze po zamknięciu samochodu z pilota po jakiejś godzinie gdy miałem właśnie wyjechać z domu podchodzę do auta i otwieram z pilota łapię za klamkę a tu nic dalej zamknięte dopiero kluczykiem mogę zamknąć drzwi kierowcy. Reszta drzwi normalnie z pilota mogę otworzyć i zamknąć. Nie wiem czy po prostu zamek wyzionął ducha czy ma to związek z programooowaniem pilota. Chyba to zamek bo po całej akcji programowania to normalnie zamknąłem drzwi z pilota.
    Macie jakiś pomysł. Chyba, że to wina mrozu bo szyba też mi zamarzła i jej otworzyć nie mogę.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    Programowałem, ale wtedy nie wiedziałem że i tak nie odpali bez przełożenia immo. Więc dalej mam zacinający się pilot.
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    Gdy przekręcam te 4 razy to nie mam żadnego sygnału, a dodam że przedtem był.
    Nie masz sygnału informującego o rozpoczęciu procedury wprogramowania pilota centralnego zamka bo immobiliser nie rozpoznaje pestki w nowym pilocie (nie jest wprogramowana). Funkcja programowania pilota centralnego włączy się tylko gdy włożysz pilota z zaprogramowaną pestką immobilisera.
    Przełóż ją po prostu ze starego do nowego pilota. A jak to zrobić napisałem tutaj: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post3000043
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 16-01-2016 o 23:52

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    W tym problem,że ten stary pilot nawet nie załącza programowania. Chyba że powtarzając czynność komputer myślał, że za każdym razem nowy kluczyk programuje. Ale nie wim czy to możliwe. Chyba, że to wina zamka kierowcy bo to on jest niby głowny chyba?

    Ale immo działa bo odpala auto bez problemu
    Ostatnio edytowane przez MateoMondeo ; 17-01-2016 o 00:35

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Zamek kierowcy, tak czy inaczej, masz walnięty. Krańcówka zapewne. Natomiast programowanie pilotów blokuje się chyba czasowo na 10 minut przy zbyt wielu próbach.

    W Etis piszą jedynie:

    1.WSKAZÓWKA: Moduł kontrolujący działanie instalacji elektrycznej (GEM) umożliwia zaprogramowanie maksymalnie czterech przekaźników zdalnego otwierania drzwi bez kluczyka. Programowanie wszystkich kluczyków musi być wykonane w tym samym czasie.

    WSKAZÓWKA: Aby wprowadzić tryb programowania, najpierw upewnij się, że akumulator samochodu jest całkowicie doładowany i system zabezpieczający przed kradzieżą nie jest włączony ani uruchomiony (jeżeli jest).

    Zamknij wszystkie drzwi i zapnij pasy bezpieczeństwa, aby w trakcie programowania nie włączały się mylące sygnały dźwiękowe.

    2.Przekręć kluczyk zapłonu z położenia I w położenie II co najmniej cztery razy w ciągu sześciu sekund.
    3.Przekręć kluczyk zapłonu w położenie I.
    4.Moduł GEM znajduje się w trybie programowania.
    5.Naciśnij i przytrzymaj jeden z przycisków na kluczyku aż odezwie się brzęczyk. Oznacza to, że nowy kod przekaźnika został zaakceptowany.
    6.Po każdym zaprogramowaniu rozpoczyna się automatycznie następny tryb uczenia trwający 10 sekund, dzieje się tak maksymalnie cztery razy.
    7.W celu zaprogramowania dodatkowych kluczyków powtórz krok 5.
    8.Układ wyjdzie z trybu uczenia po przekręceniu kluczyka zapłonu w położenie III, lub jeśli w ciągu 10 sekund nie zostanie zaprogramowany nowy kluczyk, lub po zaprogramowaniu czterech nowych kluczyków.
    9.WSKAZÓWKA: Nieprawidłowa procedura programowania nie ma wpływu na zaprogramowane kody.

    Po zakończeniu programowania tylko nowo zaprogramowane kluczyki będą działać.
    10.Sprawdź wszystkie zaprogramowane kluczyki blokując i otwierając drzwi.
    Warto dodać, że jeśli masz 2 piloty a zaprogramujesz tylko jeden, to będzie działał tylko ten jeden, gdyż procedura programowania pilotów usuwa wszystkie wcześniej zapamiętane.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 17-01-2016 o 00:39

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    tylko właśnie minęło jakieś 2h.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    To już nie wiem. Poddaję się.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Warto dodać, że jeśli masz 2 piloty a zaprogramujesz tylko jeden, to będzie działał tylko ten jeden, gdyż procedura programowania pilotów usuwa wszystkie wcześniej zapamiętane
    No właśnie o tym nie wiedziałem, i przełożyłem sobie grot do nowego pilota i zaprogramowałem ale nie mogłem zapalić. Więc znowu grot do starego pilota i zaprogramowałem i działał zamknąłem auto a gdy wracam to nie otwiera się kierowcy. reszta otwarta a kierowcy zamknięta. Analogicznie się dzieje z zamykaniem. Zamykają się wszystkie prócz kierowcy. Kluczykiem jak zamknę też się zamyka tylko kierowcya nie wszystkie ale to pewnie wina zamka.

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Trzeba programować od razu 2 piloty. Nie możesz do tego wyjmować kluczyka, bo przerwiesz procedurę. Po prostu przekręcasz 4 razy kluczyk, wciskasz przycisk na pilocie kluczyka, który jest w stacyjce i w ciągu 10 sekund przycisk na drugim pilocie, który masz w ręku i ewentualnie na kolejnych, aż do 4-ech pilotów. Następnie wyjmujesz kluczyk ze stacyjki i tyle.

    Mimo wszystko zamek kierowcy do wymontowania, rozebrania i do wymiany mikrus bo padł.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 17-01-2016 o 00:57

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    no teraz wiem tylko ironia jest taka, że jak wiem to nie mam możliwości zrobienia tego
    ile taki koszt zabawy z wymianą mikrusa?

  11. #10

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie lepiej wymienić mikrusa?
    Taniej, a poza tym nie masz gwarancji, że w używanym zamku za chwilę nie padnie.

    TT@OneM8

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    tylko za wymianę mikrusa śpiewa sobie 200-300 zł. A gdzie można tego mikrusa wymienić/kupić?

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    za wymianę mikrusa śpiewa sobie 200-300 zł.
    Drogo, zważywszy na to, że sam przełącznik kosztuje kilkadziesiąt groszy. Tak czy inaczej musisz wyjąć zamek. Samodzielna wymiana tego mikroprzełącznika dla średnio-zaawansowanej osoby to 45 minut-godzina.
    Podobną rzecz robiłem kiedyś w Vectrze B, tylko tam było trudniej bo zamek był nitowany a nie skręcany. Mikroprzełącznik do Opla kosztował mnie 0,5zł.

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    a gdzie taki mikroprzełacznik można dostać.

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar skamil89
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    05 Sep 2011
    Mieszka w
    Wójcin
    http://www.tme.eu/pl/ a jaki to poszukaj na forum był napisany jaki model

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    A nie wiecie może czemu nie mogę włączyć programowania pilota?

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Wie ktos może?

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCi 2002r ghia.
    Od
    08 Jul 2011
    Mieszka w
    wrocław
    Może walnięty zamek powoduje, że gem nie chce wejść w tryb programowania

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar skamil89
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    05 Sep 2011
    Mieszka w
    Wójcin
    Tez tak może byc ale nie jestem na 100% pewien

Podobne wątki

  1. [MkIII] Centralny zamek- zamek prawy przód
    By ziutek21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2015, 22:49
  2. [MkI] Centralny zamek - dziwny problem bo zalaniu
    By bocanegra in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 23:34
  3. [MkI] Dziwny odgłos przy hamowaniu i dziwny głos zaciągania
    By Misiek_WR in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-05-2009, 20:54
  4. Dziwny VIN
    By romilk in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 25-01-2007, 12:56
  5. [MkII] Roleta bagażnika i dziwny centralny zamek
    By Marcinsik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-05-2006, 10:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów