+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Pompa wody.

  1. #1
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki

    Pompa wody.

    Bardzo proszę o pomoc , może ktoś miał już taki problem jak mój i może coś mi doradzi. Zapaliła mi się dziś kontrolka chłodzenia. Oczywiście natychmiast się zatrzymałem i sprawdziłem stan płynu. Miałem go więcej niż powinienem ale kontrolka świeci się dalej. Dopiero po dojechaniu do domu zauważyłem,że w zbiorniczku płynu , przy włączonym silniku panuje jakiś straszny spokój. Nawet nie drgał. Ani nie leciał płyn tą wąską gumową rurką u góry zbiorniczka. Myślę,że padła pompa ale pewności nie mam. Może to jakaś usterka czujnika czy też elektryki.
    sprawdziłem już pompy w Ewcarze i Fordsklep, cena ponad 400 zł. jest na teraz dla mnie trochę duża ale jest tam też pompa za 140 zł.. Czy warto w ogóle sobie zawracać nią głowę ?
    Czy podczas mrozu może być tak,że tą wąską rurką gumową nie pompuje płynu ?
    Ze względu na rodzaj mojej awarii bardzo goni mnie czas. Samochód jest mi potrzebny cały czas. Muszę nim jutro pojechać do pracy. Nie mogę sobie pozwolić na dzień wolny dlatego proszę podpowiedzcie mi coś.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar maciek2109
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    10 Sep 2011
    Mieszka w
    Praszka,Kraków
    Generalnie to chyba musiałbyś wykręcić wkład pompy z obudowy i zobaczyć czy nie oberwał Ci się talerzyk metalowy w pompie i nie obraca się razem z łopatkami. Co gorsza może łopatki plastikowe się wytarły i nie ma się już co obracać?
    Samą naprawę "talerzyka" znajdziesz chyba nawet w dziale sam naprawiam. Ja założyłem sam wkład za ok. 130 zł z Thermoteca to coś jak ten DOLZ za 140 zł. Są metalowe łopatki także nie ma opcji że się obrobią. Zrobiła już z 30k i cisza.
    Ostatnio edytowane przez maciek2109 ; 18-01-2016 o 21:53

  4. #3
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki
    Czy gdy zepsuła Ci się pompa to nie leciało tym gumowym wężykiem ? Chciałbym być bardziej pewny,że to na pewno pompa bo jutro lecę gdzieś po nową.
    I też paliła Ci się kontrolka braku płynu ? Trochę to dziwne byłoby chyba ? Gdzie w ogóle jest czujnik płynu ? Szukam i szukam i nic.
    Ostatnio edytowane przez Motyl73 ; 18-01-2016 o 22:26

  5. #4
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    kontrolka od poziomu płynu jest na check panelu, czujnik jest w zbiorniczku wyrównawczym. A na zegarach jaka temp była? Może masz przerwę na kablu gdzieś
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar maciek2109
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    10 Sep 2011
    Mieszka w
    Praszka,Kraków
    U mnie padła uszczelka na pompie, dlatego stwierdziłem że przy okazji wymienię, bo koszt nie duży. Także tu była inna sytuacja. Czujnik jest wkręcony w dolną część zbiorniczka tak jak pisał Linarr, także jeśli płyn był to jakiś niekontakt. Pytanie właśnie czy się zagotował?

  7. #6
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki
    Na zegarze o.k. , płyn jest i się nie gotuje. Chłodniejszy niż zazwyczaj ale i temperatura dziś niższa była to może dlatego. Wentylatorów też nie słyszałem ani prze kilkadziesiąt kilometrów drogi ani nawet w korku.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar maciek2109
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    10 Sep 2011
    Mieszka w
    Praszka,Kraków
    Hmmm, a może termostat się nie otwiera i przez to płyn nie leci na chłodnicę i w zbiorniczku masz ciszę bez bąbelków z górnego wężyka ?

  9. #8
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki
    Cisza. A termostat wymieniony kilka tygodni temu. Jutro sprawdzę wszystkie kable bo może niepotrzebnie się martwię.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar maciek2109
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    10 Sep 2011
    Mieszka w
    Praszka,Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Motyl73 Zobacz posta
    Cisza. A termostat wymieniony kilka tygodni temu. Jutro sprawdzę wszystkie kable bo może niepotrzebnie się martwię.
    No to sprawdź dla pewności jak się nagrzeje czy chłodnica ciepła.

  11. #10
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki
    Zaraz to sprawdzę.

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Motyl73 Zobacz posta
    Myślę,że padła pompa ale pewności nie mam.
    A ogrzewanie działa?
    Jak działa to z pompką wszystko OK, tym bardziej że temperatura na zegarach też OK.
    A kontrolka od poziomu płynu mogła się zaświecić bo np czujnik obrósł kamieniem albo jakiś niekontakt na przewodach.
    Ostatnio edytowane przez Linarr ; 19-01-2016 o 12:31 Powód: dubel :p
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki
    Bardzo mi Panowie pomogliście. Sprawdziłem dokładnie każdą wskazówkę którą mi podsunęliście. Otóż kontrolka świeciła się ale wszystko zdjąłem, wyczyściłem i jest o.k. Mocno mnie zmyliła ale jest już dobrze. I tak coś było nie tak z chłodzeniem. Na postoju węże były gorące , wentylatory się zapuściły a chłodnica zimna jak lód. A więc termostat wylądował w śmietniku. Oskara dla gościa który wymyślił tą dolną śrubkę w obudowie termostatu. Poradziłem sobie tylko dlatego,że bardzo się zaparłem bo na naprawę miałem tylko 40 minut i zimno było jak diabli. Stary termostat był Wurth, byłem przekonany,że jest dobry no ale cóż , rzecz martwa ..... Mam teraz tylko duży obwód chłodzenia. Jutro ma przyjść przesyłka z fordsklep.pl Przy okazji, przydałby się sklep stacjonarny z częściami Motorcrafta. Nowy termostat to oczywiście Ford ori. Koszt około 60 zł. + kurier. Jeśli za tak śmieszne pieniądze odzyskam dobre chłodzenie to coś takiego może zdołować.
    Zauważyłem za to pewien problem. W sklepach dostaniesz wszystko jeśli Twój samochód jest w miarę nowy. Mój niestety jest już pełnoletni, rdzewieje i już nie wygląda tak jakbym chciał. Dlatego dla większości sklepów jest to złom. Takie odniosłem wrażenie po kilku telefonach dzisiejszych. A co z takimi jak ja ? Dbam o samochód jak tylko mogę. Części prawie zawsze z górnej półki. Ze względu na przebiegi, bezpieczeństwo jest dla mnie priorytetem i na elementy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo nigdy nie żałowałem pieniędzy. Mondeo może i nie wygląda ale sprawuje się bardzo dobrze.
    Suma sumarum dziękuję wszystkim za podpowiedzi, okazały się pomocne. Awaria która mnie dopadła była po prostu sumą dwóch zdarzeń stąd moje obawy.
    Temat ten pokazuje,że na czujniki też czasem musimy zwrócić uwagę :-)

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Pompa wody
    By romex9 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 22:18
  2. [MkIII] Pompa wspomagania i pompa wody - TDCi
    By Oktan in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 19:45
  3. [Zetec] pompa wody 2.5 v6
    By osiolek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-01-2008, 20:47
  4. Pompa wody
    By adaskom in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-04-2006, 23:35
  5. [MkI] Pompa wody
    By Harob in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2006, 19:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów