+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    [MkIII] Wymiana świec żarowych

    Witam wszystkich. Idzie zima i trzeba będzie posprawdzać świece żarowe. W MKI dość fajnie sie je wymieniało. I teraz pytanie do kolegów.
    Czy miał ktoś jakieś kłopoty przy wymianie świec żarowych w MKIII????
    Ostatnio sie dowiedziałem że w MKIII podczas wymiany lubią się pojawić problemy z wykręceniem starych.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    Mondeo
    Od
    05 Jun 2006
    Mieszka w
    Kraków
    To zależy ile silnik ma przejechane, zdarzało się że podczas wykręcania urywaly się świece żarowe i niestety głowica w góre, żeby wymontować świece należy wykręcić kolektor ssący i jest piękny dostęp do świeć, najlepiej zalać je jakimś odrdzewiaczem i poczekac chwilę, najlepiej wykręcać je tak jak się się gwintuje i co jakiś czas zalewać odrdzewiaczem.

    Dla chcącego nic trudnego

  4. #3
    No nieźle. Mój ma 245 tyś i nie wiem czy miał kiedyś wymieniane świece.

  5. #4
    Zielony listek Awatar QBAMKIII
    Opis
    Corolla T-Sport
    Od
    06 Jan 2006
    Mieszka w
    RADOMSKO/ ŁÓDŹ
    Cytat Zamieszczone przez Czoper
    No nieźle. Mój ma 245 tyś i nie wiem czy miał kiedyś wymieniane świece.
    ho ho to masz niezły przebieg
    Filtry stożkowe K&N
    Atrakcyjne ceny. Wiele modeli.

    Pisać na PW w sprawie ceny do konkretnego modelul

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez QBAMKIII
    Cytat Zamieszczone przez Czoper
    No nieźle. Mój ma 245 tyś i nie wiem czy miał kiedyś wymieniane świece.
    ho ho to masz niezły przebieg
    To spadek po poprzednim właścicielu. Latał za interesami po Wiedniu Bratysławie itp.

  7. #6
    Zielony listek Awatar metal74
    Opis
    MONDEO MK3 2.0 TDCi
    Od
    11 Jun 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Jaki rozmiar klucza do odkręcenia świec żarowych?

  8. #7
    sosnowicz
    Gość
    Jaki rozmiar klucza
    do samych świec dyszka (najlepiej klucz rurkowy lub długa nasadka numer 10)
    do przewodów elektrycznych 8 lub 7, ale tu nawet kleszczami dasz radę.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    proponuję poszukać trochę o tym i dopiero podjąć decyzję czy sam to będziesz robił

    np
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...373&highlight=

    Dodano po 1 min.:

    a wogóle to masz 3tematy niżej podobny do Twojego

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  10. #9
    Kursant Awatar domicel
    Imię
    Damian
    Opis
    FORD MONDEO MK3 KOMBI 2.0 TDDI 115km
    Od
    15 Nov 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    wital ale mi przebierz wielki ja mam 293tys i jedynie ostatnio zerwała mi sie lapa silnika jedynie ale świece może też wymienie niech ma ;D

    Proszę uzupełnić profil o model i silnik auta.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 20-05-2013 o 22:19

  11. #10
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    vanforum.pl, MondeoMKIII, MondeoMK IV, GalaxyMK3
    Od
    10 Aug 2010
    Mieszka w
    okolice Błonia
    dokładnie... jak ktoś ma mondeo TDDI i "myśli" że ma mniej niż 250k to na 90% dał się nabić w butelkę.. oczywiście jest te 10% szansy, że auto ma rzeczywiście mały przebieg ale to pojedyncze egzemplarze... nie ma co się oszukiwać, te samochody to podstawowe auta wielu handlowców.

    Jeżeli chodzi o świece to ja bym sam tego nie ruszał... nawet warsztaty jak wykręcają to mówią, że na odpowiedzialność właściciela. Podobno jak świeca nie działa to po jakimś czasie się zapiecze (bo nie ma co nagaru wypalić). Ja byłem u magików którzy zajmują się wyciąganiem urwanych świec bez demontowania głowicy... koszt wyjęcia jednej urwanej świecy to 500PLN, u mnie była jedna przepalona i udało się wyjąć bez tych 500PLN ale na warsztacie mieli 3 czy 4 auta z których właściciele sami wyjmowali świece :-) Nie mówię, może Ci się uda. Acha no i gość powiedział mi, że sporo osób robi źle odkręcając świece... tzn gdy poczuje opór to spowrotem wkęca i znowu odkręca świecę... to podobno najgorsze co może zrobić bo wtedy może oderwać się sama końcówka i spadnie na tłok, więc jak poczujesz opór no to wtedy decyzja, wykręcasz dalej czy sobie odpuszczasz całkowicie :-)

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Ja wykręcałem sam moje 2 lata temu przy nalocie chyba 250 kkm Najpierw tydzień lałem w okolice swiec wd40 jak nastał ten moment to nagrzałem motor, jak ostygl ttoche to zaczolem po malutku wykręcać raz w 1 raz w drugą 1 świeca to ok 20-30 min i się udało !!! wszystkie 4 były splalolne, zasmolone czarnym na lotem i w ogóle jakaś masakra. Ciekawostka do ok – 10/-12 palił prawie na dotyk bez 4 świec a dopiero poniżej -15 za 2-3 to wtedy już musiałem wymienić


    Cały czas do przodu

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Też wymieniałem świece, w tamtym roku, miałem obawy ale to nic trudnego, spryskałem WD40, odczekałem ze 40min, potem po kolei, jak napotkałem opór to delikatnie wkręciłem, znów zapryskałem i dalej. 3 z 4 sztuk miałem skopcone. Aha podstawa to grzechotka z krótkim ramieniem , aby nie dać dużego momentu obrotowego bo wtedy nie czujesz i wydaje Ci się że kręcisz lekko a urywasz i przekichane. Krótka grzechotka to podstawa.
    MONDEO mk3 2.0 TDCI 130KM by V-tech
    190ps 460Nm http://www.stdrivers.pl

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Rajmund
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mk4 2,0 tdci byly mk3 2,0 TDCi, mk 2 1,8i
    Od
    24 Jan 2010
    Mieszka w
    Kolobrzeg
    Mój Mondek był na serwisie 200tyś (oleje filtry itp.) który zleciłem ASO Przy okazji kazałem też zmienić świeczki. Po przeczytaniu wielu postów o problemach z ich wymianą trochę się tego bałem i zwlekałem. Ostatniej zimy do -15 palił bez problemu, jak było zimniej musiałem go trochę pokręcić ale jakoś zapalał. Aż do czasu jak było coś około -20 i się spóźniłem do pracy bo aku padł a nie było od kogo prądu pożyczyć. W końcu zrobiło się ciut jaśniej temperatura podskoczyła ze dwie, trzy kreski i zjawił się jakiś litościwy sąsiad co prądu pożyczył i autko zapaliło. Ja zrobiłem 70 tys z tych 200 i świeczek nie zmieniałem, poprzedni właściciel też raczej tego nie robił więc prawdopodobnie były to te które dostał w fabryce. Mimo moich obaw wymiana poszła w miarę gładko, początkowo trochę się opierały ale czymś je potraktowali i wyszły. Wszystkie były czarne, oklejone ropą albo raczej mazutem bo tak to wyglądało. Teraz są nowe, auto jakby lepiej pali i czekam jak będzie palił na mrozie ale jak na razie zimy nie widać. Problemy z wymianą świec mają nieliczni ale oni piszą posty, niewielu pisze jeśli nie było żadnych kłopotów. Moje chyba od nowości do 200tys i wyszły bez problemów, ale może taka sztuka bo aku też był od nowości i wymieniłem go dopiero w zeszłym roku po ww incydencie.

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Bo problemy mają ci którzy mieli wymieniane świece i nie zrobili tego prawidłowo (zbyt płytko wkręcona świeca).
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  16. #15
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3 Silver Mechanic
    Od
    24 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja wymieniałem na ciepłym i 3 poszły bez problemu jedna cieżko. ale powolutku i też poszła. próbowałem wymienioną ukręcic w imadle tzn gwint. Nie udało mi sie. to co sie może urważ to grzałka. Jak odkręcisz na siłe to i może pójdzie ale jak powoli to powinno sie udać. Ja wyszedłem z założenia że w warsztacie nikt sie nie bedzie pieścił z moimi świecami. Jak sie urwie to trudno zrobi sie głowice. A ja powolutku z czułościa i sukces. Chodź miałem troche nagaru na kolektorze jak wyczyściłem to sie coś do komory spalania dostało i miałem problem z odpaleniem. Ale wszystko wróciło do normy.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Wymiana świec żarowych - co ile i jak je sprawdzić?
    By dexter74 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 22:33
  2. [TDDi MKIII] wymiana świec żarowych
    By Dołas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 26-01-2013, 11:25
  3. [TDCi MKIII] Wymiana świec żarowych
    By romekcz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 00:15
  4. [TDDi MKIII] Wymiana świec żarowych
    By Szyner in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 08:52
  5. [TD MkII] wymiana świec żarowych w praktyce
    By banderka in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 19:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów