+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Bieg 1 i 2

  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar konio12345
    Opis
    BMW 335i
    Od
    02 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa

    [MkIII] Bieg 1 i 2

    Słuchajcie przydarzyła mi się taka historia - po szybkiej jeździe na autostradzie (postanowiłem w końcu sprawdzić ile wyciąda moja furka) - szybka oznacza licznikowy przedział 200-260 przez około 100 km okazało się, że podjeżdzając do bramki nie mogę włączyć ani 1 ani 2 - dokładnie przesunąć drążka zmiany biegów w lewo. Ponieważ miałem jeszcze drugie 100 km do przejechania a 2 dni potem wracałem tamtędy to okazało się, że sytuacja jest powtarzalna.

    Natężenie jej i przykre objawy są zależne jak mocno przeginalęm pałę na autostradzie - jak ograniczałem się do 160-220 - to zanim stanąłem na bramce to działoło już ok. Jak jechałem szybciej to musiałem potem ruszać z trójki

    Ktoś ma jakieś sugestie co może być przyczyną.

    Aha - wiem, że jechałem szybko - na co dzień jeżdzę jak emeryt i poprosze o uwagi do skrzyni a nie stylu jazdy

    Przy okazji uwaga, że strasznie brakuje 6 biegu - bez problemu za każdym razem samochód dochodzi do czerwonego pola czyli 6800

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Oszczędzaj skrzynie, bo w serwisie występuje jako cała i kosztuje prawie 10 000 PLN.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar TomekWino
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford MK III, IV
    Od
    23 May 2006
    Mieszka w
    Rzeszów
    Sprawdz czy czasem poziom oleju w skrzyni nie za niski

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar konio12345
    Opis
    BMW 335i
    Od
    02 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez TomekWino
    Sprawdz czy czasem poziom oleju w skrzyni nie za niski
    Sprawdzę niedługo jadę na przegląd - ale wątpię, żeby to był powód czasowego braku możliwości przesunięcia lewarla w płaszczyznę 1-2 bieg. Inne biegi w tym czasie wchodzi bez najmniejszch problemów ....

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar konio12345
    Opis
    BMW 335i
    Od
    02 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez TomekWino
    Sprawdz czy czasem poziom oleju w skrzyni nie za niski
    Sprawdzę niedługo jadę na przegląd - ale wątpię, żeby to był powód czasowego braku możliwości przesunięcia lewarla w płaszczyznę 1-2 bieg. Inne biegi w tym czasie wchodzi bez najmniejszch problemów ....

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    No to moze sprzęgiełko się kończy - za mała siła wycisku i ciężko wrzucić te biegi. Nie wiem jak MMT6 jest zbudowana, ale w MTX75 dosyć często się to zdarzało że nie wchodził bieg wsteczny oraz 1 i 2 przez słabe sprzęgło.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar FeveR
    Opis
    MK2 V6 LPG
    Od
    03 Jan 2006
    Mieszka w
    Wroclaw
    Cytat Zamieszczone przez straits
    No to moze sprzęgiełko się kończy - za mała siła wycisku i ciężko wrzucić te biegi. Nie wiem jak MMT6 jest zbudowana, ale w MTX75 dosyć często się to zdarzało że nie wchodził bieg wsteczny oraz 1 i 2 przez słabe sprzęgło.
    mam wrazenie ze kolega ma nie tyle problem z wrzuceniem 1 czy 2 tylko przesynieciem lewarka max w lewo (po to zeby wogole pozniej wrzucac 1 lub 2). Przynajmniej tak moznaby zrozumiec jego opis.

    1 3 5
    |_|_| nie mozliwy jest rouch po lini poziomej z centralnego polozenia
    | | | do skrajnego lewego
    2 4 R

    o to chodzi ??
    pozdrawiam Fever

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar konio12345
    Opis
    BMW 335i
    Od
    02 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Dokładnie o to - przy czym po dłuższej lub krótszej chwili mija - przy normalnej jeździe nie ma kompletnie żadnych problemów.

    Nie wie, czy to ma znaczenia - ale od "nowości" sprzęgło bierze dość nisko i dość "zdecydowanie" w porównaniu z innymi samochodami którymi jeździłem - ale ztego co czytałem kiedyś na forum to MKIII tak ma...

    Aha skrzunię mam raczej MTX75 - pieciobiegową - rozumiem, że ta druga o której pisze straits jest sześciobiegowa.

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez konio12345
    Dokładnie o to - przy czym po dłuższej lub krótszej chwili mija - przy normalnej jeździe nie ma kompletnie żadnych problemów.

    Nie wie, czy to ma znaczenia - ale od "nowości" sprzęgło bierze dość nisko i dość "zdecydowanie" w porównaniu z innymi samochodami którymi jeździłem - ale ztego co czytałem kiedyś na forum to MKIII tak ma...

    Aha skrzunię mam raczej MTX75 - pieciobiegową - rozumiem, że ta druga o której pisze straits jest sześciobiegowa.
    ST220 ma 5 biegową skrzynie ??? Oj chyba nie. Mi się wydaje że jak byłeś w Lublinie to widziałem 6 biegów

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar konio12345
    Opis
    BMW 335i
    Od
    02 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez straits
    ST220 ma 5 biegową skrzynie ??? Oj chyba nie. Mi się wydaje że jak byłeś w Lublinie to widziałem 6 biegów
    Niestety szara rzeczywistość jest inna

    ST220 mają 6-biegowe skrzyni ale dopiero po lifcie - mój jest z 1 połowy 2003 - więc ma 5 biegów. Nawet w specyfikacji podają teraz nieco wyższą szybkość maksywalną 250 zamiast 243. Co się nie dziwię - mi wg GPS-a pojechał 247 ale to już na czerwonym polu.

  12. #11
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Mi się marzy 6 biegówka, ale juz odpuściłem. Następne mondeo będzie miało 6 biegów. Jeśli jest to MTX75 to całe szczęście że tak powiem. Skrzynie można rozebrać i sprawdzić co jest nie tak. Ostatecznie wymienić to co jest do wymiany. Podejrzewam że coś nie tak musi być z synchronizatorem 1/2 biegu. Możliwe że z powodu dużej prędkości i siły ośrodkowej gdzieś się cholerstwo blokuje.

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Marek
    Opis
    Ford Mondeo MK2 1,8 16v kombi & Audi A4 Avant 1,8T quattro
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Podejrzewam że coś nie tak musi być z synchronizatorem 1/2 biegu.
    Opis raczej wyklucza awarię synchronizatorów.
    Synchronizatory poszczególnych biegów uruchamia pionowy ruch dźwigni zmiany biegów natomiast poziomy nie wymusza na nich żadnego działania.
    Wg. mnie usterka leży po innej stronie.
    Valent w nadwoziu: kombi , Ford Mondeo kolor: Diamond White, zasilanie Bi-Fuel
    Audi A4 Avant 1.8T Quattro

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Michał Gałuszka
    Opis
    Mondeo MK4 2,5T Titanium
    Od
    01 Oct 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja mam podobny problem.

    Ciężko wchodzi mi drugi bieg. Wydaje mi się, że bez względu na styl jazdy. Jak zdecydowanie (mocno) przerzucę z jedynki na dwójkę to jest OK. Gdy redukuję z wyższego biegu albo włożę dwójkę delikatnie to nie wchodzi. Czasem zdarza się, że tryby zachrzęszczą albo bieg nie wejdzie w ogóle.

    Mam skrzynię sześciobiegową.
    Macie jakieś pomysły co mogę z tym zrobić?
    Michał Gałuszka
    2005 MKIII ST220, Machine Silver
    2007 MKIV 2,5T Titanium X, Panther Black

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez fatboyx
    Ja mam podobny problem.

    Ciężko wchodzi mi drugi bieg. Wydaje mi się, że bez względu na styl jazdy. Jak zdecydowanie (mocno) przerzucę z jedynki na dwójkę to jest OK. Gdy redukuję z wyższego biegu albo włożę dwójkę delikatnie to nie wchodzi. Czasem zdarza się, że tryby zachrzęszczą albo bieg nie wejdzie w ogóle.

    Mam skrzynię sześciobiegową.
    Macie jakieś pomysły co mogę z tym zrobić?
    akurat u Ciebie wygląda na to że jakiś synchro pada ... a skoro masz 6 biegowką skrzynkę to jak widziałeś wyżej jest ona wymieniana modułowo...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  16. #15
    jarkom
    Gość
    Ja swoją musiałem wymienić - zgrzytały wrzucane biegi. Kupiłem używkę (6 biegów) i jest spoko

  17. #16
    6 biegowe skrzynie Forda sa awaryjne

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar konio12345
    Opis
    BMW 335i
    Od
    02 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    6 biegowe skrzynie Forda sa awaryjne
    Pierwszy raz się cieszę, że mam 5 biegów

  19. #18
    Pozostaje pytanie czy skrzynia biegow od ST220 jest rózna od ST200 i mniejszych pojemnosci benzyniakow MKIII
    Bo skrzynie od 1,8l i 2l silnika MKIII znajziesz bezproblemu,ST220 bedzie trudniej odszukac

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wentylator 2 bieg.
    By lisek1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 18:54
  2. [MkIII] Mam tylko 3 i 4 bieg
    By Jankes in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 23:12
  3. [MkII] rezystor 3 bieg
    By rafalg in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-07-2006, 17:13
  4. [MkII] Wyskakuje 3 bieg
    By 3po3 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-02-2006, 13:38
  5. 3 bieg wentylatora
    By Piottro in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2005, 21:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów