+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Czarne combi <3
    Od
    13 Jan 2016
    Mieszka w
    Grudziądz

    Problemy zwiazane ze szkoda oc wycena auta itp

    witajcie panowie, mam spore obawy mianowicie kilka dni temu mialem stluczke oczywiscie nie z mojej winy, jako ze na poprzedniej kolizji sie przejechalem bylem stratny gruba kase chcialbym sie zabezpieczyc odpowiednia wiedza przed wizyta likwidatora, nie rozpisujac sie chodzi o obawy przed szkoda calkowita mam mondeo mk3 combi z silnikiem diesla z przebiegiem 209k km autko z 02r ma xenony i pare dupereli dokladane grzane fotele (dolozone maty) climatronik dolozony komputer tzn zamontowana manetka lecz nie wgrany soft (po kliknieciu info pika) w styczniu zaplacilem za auto 7800zl gdzie mam na to fakture w zeszlym mc wymienilem termostat chlodnicy oleju na ktory mam paragon ale tego pewnie i tak nie policza znajac moje doswiadczenie ( na vectre c za swieze naprawy wydalem ponad 2k gdzie uznali ze sa koszta exploratacyjne i zwrot sie nie nalezy mimo ze pol auta na gwarancji) wracajac do mojej malej mendy mam uszkodzony komplet prawych drzwi wymagaja wymiany, problem z klamka z przodu trzeba niezle szarpnac by sie otworzyly oraz mam do wymiany chociaz i tak nie planuje jej wymieniac bo jest tylko lekko uszkodzona guma co idzie wzdloz progu, przedni zderzak, blotnik,kolpak i tylne nadkole do lakierowania, jesli chodzi o aso to kompletne drzwi z listwami blisko 6k (za 2szt) nie chcacy palnalem ze kierownica sie minimalnie przekrecila w lewo lecz auta nie sciaga itp. Wedlug cen aso same drzwi plus lakierowanie wszystkiego co trzeba przekracza kwote z kupna mojego auta, co zrobic jesli wycenia auto przed kolizja nizej niz na fakturze (posiadam je 2mc wiec dziwne by bylo jak by sie trzymali swojego cennika ktory bedzie nizszy niz wartosc auta) i co moge zrobic by policzyli mi czesci tak by nie bylo calki, nie chce mi sie wiezyc ze drzwi nie da sie taniej dostac niz za 2500zl szt bo tyle wola aso oczywiscie wole rozliczenie gotowkowe, chce zrobic wszystko sam nie liczac lakierowania i prac zwiazanych z lakierka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Będzie standardowo, czyli szkoda całkowita. Zaniżą wartość auta przed kolizją, zawyżą wartość "wraku" i wypłacą różnicę czyli tyle co nic.
    Oczywiście będziesz się musiał odwołać. I to pewnie nie raz...

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 09-02-2016 o 21:47

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Pomian
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII '06
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    grafitowe kombi - dla rodziny i dla frajdy
    Od
    12 Jul 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Albo zaproponują naprawę na zamiennikach po 200 złotych za drzwi.

    Ja ostatnio walczyłem i ostatecznie wywalczyłem naprawę w ASO na oryginałach. Ale było ciężko, a auto nowsze.

    Wymiziane na mądrymfonie.

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Czarne combi <3
    Od
    13 Jan 2016
    Mieszka w
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Będzie standardowo, czyli szkoda całkowita. Zaniżą wartość auta przed kolizją, zawyżą wartość "wraku" i wypłacą różnicę czyli tyle co nic.
    Oczywiście będziesz się musiał odwołać. I to pewnie nie raz...

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
    O tym wszystkim wiem ale mam podstawy do tego ze auto jest wiecej warte niz beda oni uwazac niecale 3mc temu kupione i mam fakture z faktyczna cena (nie zanizana by zaoszczedzic na podatku) tylko pytanie czy mam prawo zadac wartosci z faktury czy tego co ich ten gow****y system pokaze, 4mc temu mialem calke z vectra c ale umowa byla miejsza niz wartosc to nie bylo sie czym podeprzec, wracajac do tematu chyba nie ma podstaw do tego by w 3mc auto stracilo na wartosci do tego co mi wilicza, nie chce stracic na tym, boje sie tez tego ze na drzwi moga policzyc amortyzacje czesci chociaz nie jest to element ktory w czasie eksploatacji sie zuzywa, dodatkowo sa w ori lakierze bo szpachtla nie odpadla

    Z drugiej strony liczac po zamiennikach i tak tanio nie bedzie nie wiem czy mozna dostac zamienniki drzwi, w najgorszym razie kupie uzywki pod kolor, lecz wolal bym wywalczyc jak najwiecej bo jesli starczy na ori czy cos lepszego to kupie, rodzina sie powieksza a bezpieczenstwo to priorytet dodam jeszcze ze i sprawca jak i ja mamu ubezpieczenie w mtu, moze to jakos wplynie na utrzymanie klienta u siebie
    Ostatnio edytowane przez Bielas ; 09-02-2016 o 22:48

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Oczywiście masz prawo nie zgodzić się z wyceną wartości auta przez ubezpieczyciela. W ostateczności możesz nawet powołać rzeczoznawcę, który wyceni auto po jego faktycznym stanie a nie po tabelkach EuroTaxu.

    PS. Jeśli będziesz sam kupował drzwi to oczywiście bierz poliftowe. Nie bierz z przedliftów bo tam były problemy z korozją.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 10-02-2016 o 12:32

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Czarne combi <3
    Od
    13 Jan 2016
    Mieszka w
    Grudziądz
    Co do korozji to wiem mam na oku komplet drzwi poliftowych z anglika z chrom klamkami jesli nie starczy na nowe

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Co Ci po chromowanych klamkach z Anglika jak dziurę na kluczyk będziesz miał po stronie pasażera a nie kierowcy?
    Nie wiem czy klamki da się zamienić lewa-prawa ale wtedy masz chromy po złej stronie klamki (na dole zamiast na górze).

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 11-02-2016 o 18:06

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Czarne combi <3
    Od
    13 Jan 2016
    Mieszka w
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Co Ci po chromowanych klamkach z Anglika jak dziurę na kluczyk będziesz miał po stronie pasażera a nie kierowcy?
    Nie wiem czy klamki da się zamienić lewa-prawa ale wtedy masz chromy po złej stronie klamki (na dole zamiast na górze).

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
    Co do chromow po prostu mi sie podobaly co do zamka od czege mamy centralny z pilota ale mniejsza o to bo temat z czesciami z angola polecial do kosza a w sobote bede miec drzwi w ori kolorze ale niestety za komplet 800zl lecz sa kompletne szyby boczki elektryka jesli chodzi o autko wyszla szkoda calkowita dostane 3700zl a wartosc wyceniona na 7500 wiec starczylo by na naprawe na nowych ori z allegro

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Tak w ciemno policzą Ci 30 % wartości części .Na przyszłość jak masz ponad standardowe wyposażenie czy coś wartościowego zrobionego pokuś się o wycenę wartości auta przed szkodą - będzie łatwiej .Na chwilę obecną po otrzymaniu wyceny zrobionej przez TU możesz się odwołać , dostarczyć kosztorys z ASO zapewne trzykrotnie wyższy i / lub rozejrzeć się za firmą która pomaga w uzyskaniu dodatkowej kwoty niż ta wynikająca z kosztorysu .Pełno tego w necie .

    Koledzy mają rację .Tak to zrobią by wyszła szkoda całkowita a potem złupią na pozostałościach .

    W moim przypadku szkodę naprawiłem sam opierając się na używkach w kolorze i sporo mi zostało .Na awatarze widać efekty .Miałem bity tył .
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 11-02-2016 o 21:04
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Czarne combi <3
    Od
    13 Jan 2016
    Mieszka w
    Grudziądz
    Juz gosc z tu byl napisalem co ile za ile w ostatnim poscie ale w sumie jestem zadowolony, dogadalismy sie podciagnal mi dodatkowe wyposazenie i uskrobalo sie troszke wiecej niz na poczatku z 6k (z groszem) poszlo do 7500 wedlug systemu wartosci przed kolizja a dostalem 3700zl spokojnie porobie co trzeba i zostanie na dodatki

Podobne wątki

  1. [MkI] Wycena, szkoda całkowita?
    By DJ_LJA in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 21:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów