+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 2003r.
    Od
    23 Sep 2015
    Mieszka w
    wrocław

    [Mondeo Mk3] Wymiana filtra kabinowego problem

    Witam,

    ostatnio zauważyłem, że wlewa mi się spora ilość wody od strony pasażera. Dodatkowo woda ta prawdopodobnie przecieka również do tyłu. Poczytałem trochę forum i znalazłem wątek na temat filtra kabinowego i jego uszczelki. Podjąłęm się próby wymiany, jednak napotkałem na pewien poważny problem.

    Osłona filtra kabinowego bardzo mocno doczepiona jest do szyby. Na boki przesuwa się bez problemu, jednak gdy chce ją podnieść do góry trzyma się mocno szyby. W jaki sposób zdemontować tą część?

    Filtr mogę wymienić jak na tym filmiku
    https://www.youtube.com/watch?v=hipeNPahwDA

    ale chciałbym jednocześnie wymienić uszczelke i zasilikonować odpowiednie elementy w tym ten łączący ten plastik z szybą.

    W jaki sposób odczepić ten plastik od szyby?

    Z góry dziekuje za pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar tomek1689
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Sep 2012
    Mieszka w
    Pszczyna
    w tym plastiku jest taka podłużna zakładka zaczepiona w rowek metalowy pod szybą. U mnie wychodzi to w palcach, u Ciebie może już ktoś to silikonował. Złap po boku ten plastik jak najbliżej szyby i delikatnie ciągnij w górę szyby, powinno wyskoczyć.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    W moim poprzednim Mondku robiłem ten zabieg i pamiętam że podważałem ten plastik śrubokrętem do góry. Trzeba było się trochę przyłożyć ale poszedł. On siedzi w dodatkowej prowadnicy, która podczas demontażu też potrafi wypaść.

    W obecnym Mk3 fachman podczas wymiany przedniej szyby zdjął w pierwszej kllejności uszczelki idące wzdłuż słupków i poszło mu to dość sprawnie. Oczywiście w pierwszej kolejności należy zdemontować ramiona wycieraczek.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 2003r.
    Od
    23 Sep 2015
    Mieszka w
    wrocław
    dziękuje za porady, niestety chyba sobie z tym sam nie dam rady

    odkręciłem wszystkie śruby trzymające osłonkę, próbowałem podważyć ją od strony szyby, podnosić do góry, na boki, niestety siedzi tak mocno w tym zaczepie, że boję się uszkodzić szybę
    na boki można przesuwać osłonę dowolnie, więc nie była wcześniej klejona silikonem, ręki od spodu też nie włożę, gdy za mocno podnoszę plastik do góry, zaczyna się łamać od strony szyby :/

    gdyby w jakiś prosty sposób dało się odczepić tą listwę trzymającą filtr :/

    przejrzałem dodatkowo uszczelki wokół drzwi, wszystkie są w dobrym stanie, a co dziwne od strony pasażera z przodu dywanik jest lekko wilgotny, a z tyłu mogę wiadro wody nazbierać :/ czy to na pewno wina filtra kabinowego? Może woda przedostaje się do środka w inny sposób?

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Na tył leje Ci się drzwiami.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 2003r.
    Od
    23 Sep 2015
    Mieszka w
    wrocław
    w tygodniu rozkręcę drzwi i sprawdzę co może być tego przyczyną, sytuacja dość dziwna, bo obstawiałem, że przecieka filtr kabinowy (problem zaczął się po wymianie jesienią filtra), teraz po zimie cała prawa strona auta zalana wodą :/

    jesienią do uszczelki pod oknami przykleiłem listwę chromowaną (kupiona w jakimś markecie na metry), może to ona jest winowajcą i zbiera wodę, która przedostaje się pod uszczelke?

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    W temacie wcieku drzwiami http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...highlight=woda Jak woda stoi u pasażera w nogach to pewnie leci filtrem. U mnie woda dostawała się drzwiami, tylną wycieraczką i tylną lampą do tego płyn od spryskiwaczy wsiąkał w słupek/podsufitkę

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Ford miał niezłe problemy ze szczelnością Mondeo. U mnie też ciekło ze złączki przewodu tylnego spryskiwacza, pod przednim słupkiem A. Tylne prawe drzwi oczywiście ciekły. Pomogła zabawa z taśmą izolacyjną, jednak jak już coepli się na dobre to zrobię poprawkę ale z masą uszczelniająca (Sikaflex). Oczywiście tylną wycieraczkę przerabiałeś razem ze mną w ostatnim czasie.
    Przy filtrze kabinowym nie cieknie (póki co), ale na dniach (jak tylko przyjdzie Sikaflex) rozbieram obudowę i kleję.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 28-02-2016 o 19:49

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Oczywiście tylną wycieraczkę przerabiałeś razem ze mną w ostatnim czasie.
    Do dziś nie ma problemu Trochę smaru mi wylazło ale dałem go dość obficie Ale zaraz po wycieraczce zaczęło lać się lampą i to z podwójna mocą. Kolega się śmiał że auto wytwarza podciśnienie i musi zasysać

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wymiana filtra kabinowego
    By Johnny in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 17-01-2019, 16:59
  2. Wymiana filtra kabinowego w mkI i mkII
    By Administrator in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 11:40
  3. [MkI] wymiana filtra kabinowego
    By RUFI in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 13:42
  4. [MkII] Wymiana filtra kabinowego MkII 1.8 TD
    By klausikvip in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 21:25
  5. [MkIII] Wymiana filtra kabinowego
    By marcos74 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-07-2008, 10:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów