+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Gość

    [MkI] Puka przy ruszaniu___

    Panowie - myślałem, że to będzie przegub ale niestety... przegub wymieniony [nawet całą półośka], a puka nadal... Wygląda to tak, że jak zmieniam bieg z 1 na 2 to muszę bardzo delikatnie wysprzęglić bo w innym razie coś puknie... z 2 na 3 również sytuacja się powtarza. Natomiast jak Mondziak nabierze prędkości to objaw znika... CO to może pukać ?

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2

  4. #3
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Sprawdź dokladnie wahacze
    A poduszka skrzyni ?

  5. #4
    Uszkodzona poduszka przenosi drgania takze podczas jazdy,niezależnie od biegu i predkości

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar WBmondeo
    Imię
    Wojtek
    Opis
    MKIV
    Od
    13 May 2005
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    sprawdz sanki,
    w mondeo czesto sie zdaza ze puszcza spaw na srubie i wtedy sie nie da dokrecic bez nacinania profila,
    u mnie tak właśnie było
    (WOJTEK) MKIV 1,8 TDCI 125 KM Sea Grey / Ford Capri 78' 2,3 V6

  7. #6
    Gość
    Stawiam na wahacz... kierownica mi się lekko przekręciła w lewą stronę i delikatnie ściąga też w lewo... ale kurcze oglądałem te tulejki i wyglądają jeszcze całkiem, całkiem ...

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    25 Mar 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    W moim, też tulejki wyglądają całkiem dobrze a ściąga przy hamowaniu jak jasny gwint
    Przerabiałem ten temat już 2 razy ,tuleje w wahaczech do wymiany a najlepiej wahacze od MKII.

  9. #8
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez babka
    Przerabiałem ten temat już 2 razy ,tuleje w wahaczech do wymiany a najlepiej wahacze od MKII.
    Może się orientujesz jaki jest koszt zakupu wahaczy od mk II ?

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar mazurek01
    Imię
    Jacek
    Model
    S-max
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Turowola-Kolonia
    Obecnie u siebie zauważyłem dokładnie to samo to wszystko przez te cholerne dziury.Jak mondka ściągałem 3 lata temu z niemiec to nawet nie wiedziałem,że coś skrzypi-stuka i wogóle.Choć trzeba przyznać,że powoli poprawia się sytuacja na lubelszczyźnie pod względem lepszych dróg.Stawiam na wahacze lub końcówki drążków.Ale u siebie wymienię dopiero po zimie,żeby te zdążyły się wytłuc jeszcze bardziej

    [i][i][i] Już nigdy nie będzie tak samo...

  11. #10
    Gość
    Ale u siebie wymienię dopiero po zimie,żeby te zdążyły się wytłuc jeszcze bardziej Smile
    I masz takie ostre puknięcie jak zmieniasz bieg z 1 na 2 ? no i na dołkach też lekko puka... i ściąga leciutko ?

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar mazurek01
    Imię
    Jacek
    Model
    S-max
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Turowola-Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ek
    I masz takie ostre puknięcie jak zmieniasz bieg z 1 na 2 ? no i na dołkach też lekko puka... i ściąga leciutko ?
    Dokładnie,ale już obchodzę się delikatniej z gazem i nie jest źle.Po zimie jak to naprawię to tak jakbym miał nowy wózek

    [i][i][i] Już nigdy nie będzie tak samo...

  13. #12
    Gość
    Koledzy jutro jadę do serwisu usunąć tą usterkę i proszę o jakiś rady - jakie tulejki są najlepsze i ile powinny kosztować itd. interesuje mnie wszystko co jest istotne i związane z wyjęciem lewego wahacza...
    Koledzy z Lublina - ile sobie krzyczy serwis PODKOWA za taką akcję ?

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Uszkodzona poduszka przenosi drgania takze podczas jazdy,niezależnie od biegu i predkości

    może być żę jak na jałowcu na postoju lekko buja bydą to już coś nie tak z poduszką?

  15. #14
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Uszkodzona poduszka przenosi drgania takze podczas jazdy,niezależnie od biegu i predkości

    może być żę jak na jałowcu na postoju lekko buja bydą to już coś nie tak z poduszką?

  16. #15
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Uszkodzona poduszka przenosi drgania takze podczas jazdy,niezależnie od biegu i predkości

    może być żę jak na jałowcu na postoju lekko buja bydą to już coś nie tak z poduszką?

  17. #16
    Gość
    u mnie objaw jest taki, że przy ruszeniu słychać ostre puknięcie i przy zmianie biegu w chwili jak dodaje gazu... podczas jazy i na jałowym jest cichutko

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar luki_b
    Imię
    Łukasz
    Opis
    MKIII Kombi 2.0 TDCI Ghia
    Od
    18 Aug 2006
    Mieszka w
    Gliwice
    Witam!!
    U mnie wystepuje ten sam objaw co u ciebie @Piotr_ek, jak wrócisz z warsztatu daj znać czy objawy ustąpiły.
    Bo sam już kombinowałem w każda strone i nic mi z tego nie wyszło
    pozdro
    Był: Silver SedanMKI ....Upgrades: Motor 1,6L => 1,8 L + 1,6L gearbox... Był: Silver Kombi Ghia MKII 2,5 V6 i stado 170 radosnych kucyków... Jest Platinium Kombi Ghia MKIII 2.0 TDCI 115 KM => update by Heko => 160 KM i 400 Niutków

  19. #18
    Gość
    A więc objaw ustąpił... wymieniona została jedna tulejka na wahaczu prawym [ja stawiałem na lewy] i dokręcić było trzeba prawą końcówkę drążka kierowniczego... autko jak nowo narodzone, żadnych stuknięć, puknięć. Dodatkowo zainwestowałem w ustawienie zbieżności...

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar luki_b
    Imię
    Łukasz
    Opis
    MKIII Kombi 2.0 TDCI Ghia
    Od
    18 Aug 2006
    Mieszka w
    Gliwice
    @Piotr_ek
    dzięki za info , teraz wiem do jakiego zakresu wymiany się ograniczyć :metal
    pozdro
    Był: Silver SedanMKI ....Upgrades: Motor 1,6L => 1,8 L + 1,6L gearbox... Był: Silver Kombi Ghia MKII 2,5 V6 i stado 170 radosnych kucyków... Jest Platinium Kombi Ghia MKIII 2.0 TDCI 115 KM => update by Heko => 160 KM i 400 Niutków

Podobne wątki

  1. [MkI] Przy skrecie coś puka?????
    By markol4 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 21:24
  2. [MkI] puka/sztrzela przy hamowaniu
    By MASTA in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2008, 00:52
  3. [MkII] coś puka??
    By mutombo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2007, 21:17
  4. [MkII] Coś skrzeczy i puka przy skręcie kierownicą
    By STraits in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-11-2006, 06:52
  5. Stuka, puka piszczy przy zimnym silniku
    By mymlon in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2006, 16:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów