+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    [MkII] mondeo 1.8 td - duze spalanie , wysokie obroty ..

    witam .. mam problem z duzym spalaniem mondka (=- 10 l bardzo spokojna jazda) .. w sumie mam go jakies 3 tygodnie .. i jeszcze trzeba troche pojezdzic .. ale mam z dwa pytania ... a mianowice ...
    na biegu jalowym obory trzymaja mi sie tycke przed 1000 rpm ( caly czas nawet jak silnik sie zagrzeje - nie ma problemow z grzaniem bardoz szybko temp jest okey )
    Mam tez taki dziwny objaw - nie zawsze - czasami raczej jak silnik jest zimnejszy ( ale nei jestem pewien) ze puszczajac gaz przy zmianie biegow oborty mi nie spadaja a wrecz podwyzszaja sie o jaikeis 300-400 ... ( tu czytalem duzo o boosterze ... i zmaierzam go sprawdzic w pierwszej kolejnosci ) ...
    I co tu z tym zrobic ? ?czy to normalne ?? Bo wysokiego spalania jade w koeljnosci - wymiana filtrow - sprawdzenie tego boostera ... ale to dopiero w weekend .. czyms jeszcze mam sie zainteresowac , co z tymi obrotami na jalowym ?/ )



    ps. z tymi obrotami to chcialem jeszcze dopisac ze jak dzisaj go palilem w garazu .. to odpalil i wskoczyl fajnie na 750 obrotow ... wyjechalem z garazu przejechalem troche i juz spowrotem trzymal +- 950 , niecale 1000

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Karol
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    MKI TD
    Od
    10 Jan 2006
    Mieszka w
    Wejherowo
    obroty to: albo sprężyna powrotna na pompie pękła-zobaczysz czy dzwignia wolnych obrotó nie wracai czy da się nią ręką ruszać, a jak nie to 2 możliwości-silniczek wolnych obrotów, albo potencjometr na pompie. Co do spalania-taki urok MKII przyzwyczaj sie lepiej.
    "Prawdziwe samochody skończyli produkować w 73"
    .
    nie ma mondeo bez dachu... to ja kupiłem bez podłogi...

  4. #3
    Cytat Zamieszczone przez generalX
    obroty to: albo sprężyna powrotna na pompie pękła-zobaczysz czy dzwignia wolnych obrotó nie wracai czy da się nią ręką ruszać, a jak nie to 2 możliwości-silniczek wolnych obrotów, albo potencjometr na pompie. Co do spalania-taki urok MKII przyzwyczaj sie lepiej.
    ze pali 10 litorw w miescie .... toz tu wszyscy pisza ze 8 nie przekraczaja ....

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Karol
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    MKI TD
    Od
    10 Jan 2006
    Mieszka w
    Wejherowo
    poczytaj dokladnie. np co Henryk pisał i tak ma połowa ludzi z MKII
    "Prawdziwe samochody skończyli produkować w 73"
    .
    nie ma mondeo bez dachu... to ja kupiłem bez podłogi...

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez generalX
    poczytaj dokladnie. np co Henryk pisał i tak ma połowa ludzi z MKII
    nop ale druga polowa ;o kolega ma mk2 2000 rok i mu pali 7 litrow .. wiem bosam nim jezdizlem pare razu i sprawdzalem ;o;o

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    spox ... silniczek działa skoro przy zmianie biegu obroty się podwyższają ... proponuję sprawdzić czy ten silniczek działa PRAWIDŁOWO -czy przypadkiem się czasem nie przywiesza-a z tego co piszesz tak właśnie jest (proponuję troszkę zluzować linkę od silniczka), przesmarować linkę od niego i WYREGULOWAĆ wolne obroty zgodnie z instrukcją z ksiażki sam naprawiam(podawaną nie raz na forum)
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  8. #7
    Cytat Zamieszczone przez BS
    spox ... silniczek działa skoro przy zmianie biegu obroty się podwyższają ... proponuję sprawdzić czy ten silniczek działa PRAWIDŁOWO -czy przypadkiem się czasem nie przywiesza-a z tego co piszesz tak właśnie jest (proponuję troszkę zluzować linkę od silniczka), przesmarować linkę od niego i WYREGULOWAĆ wolne obroty zgodnie z instrukcją z ksiażki sam naprawiam(podawaną nie raz na forum)
    spoko zaraz odzsuzkam sobie ta ksiazeczke ...

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez goofer0
    Cytat Zamieszczone przez BS
    spox ... silniczek działa skoro przy zmianie biegu obroty się podwyższają ... proponuję sprawdzić czy ten silniczek działa PRAWIDŁOWO -czy przypadkiem się czasem nie przywiesza-a z tego co piszesz tak właśnie jest (proponuję troszkę zluzować linkę od silniczka), przesmarować linkę od niego i WYREGULOWAĆ wolne obroty zgodnie z instrukcją z ksiażki sam naprawiam(podawaną nie raz na forum)
    spoko zaraz odzsuzkam sobie ta ksiazeczke ...

    Ot, tak nie znajdziesz, napisz na PRIV. :metal :metal :metal

Podobne wątki

  1. [Duratec] Duze spalanie mondeo mk3 1.8
    By mody007 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-04-2014, 19:55
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 19:12
  3. [MkI] Spalanie 17l/100 wysokie obroty
    By rolnik23 in forum LPG
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 23:39
  4. Moc silnika, duze spalanie, wysokie wolne obroty...
    By Awaken in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2007, 01:03
  5. Wysokie spalanie + skaczące obroty
    By Andrewg in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-09-2005, 22:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów