+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 18 z 39 PierwszyPierwszy ... 814151617181920212228 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 780
  1. #341
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    ale nadal daje głos też bezpośrednio po włączeniu zapłonu.
    Zmiana w konfiguracji GEM "układ czujnika pasów bezpieczeństwa" na "Inne"
    I tak właśnie mam teraz ustawione - a mimo to pipczy zarówno po włączeniu zapłonu, jak i podczas jazdy.

    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    PS. Trochę to dziwne, bo ja mam pipczenie pasów po ruszeniu z miejsca, a:

    Konfiguracja zegarów (IC):
    "Wskazanie pasa bezpieczeństwa" : DISABLED
    To akurat nie ma znaczenia, czy się to ustawi, czy nie to i tak sygnalizacja działa - zależnie od GEMa(?)

    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Konfiguracja GEM:
    "Ostrzeżenie pasów bezpieczeństwa" : NIE
    "Układ czujnika pasów bezpieczeństwa" : Inne
    A to już faktycznie dziwne jest
    U mnie (w starym GEMie) ostrzeżenie było wyłaczone i nie sygnalizował, po przełączeniu na TAK sygnalizował a opcja "Układ czujników" nic nie zmieniała.
    W nowym GEMie od razu ustawiłem ostrzeżenie, układ był na "Inne" i nie zmieniałem - więc muszę to sprawdzić, może teraz zmiana wyboru układu czujnika coś zmieni?

    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    Natomiast nadal nie działa grzanie przedniej szyby tuż po odpaleniu auta
    Bo masz benzynę i PCM benzyny nie obsługuje tej funkcji? To jest tylko w kopciuchach.
    Nie nie - nie chodzi o automatyczne grzanie, ale o możliwość włączenia grzania w ogóle Przy różnicy wersji (nowe zegary-stary GEM) to nie działa, w ogóle nie da się szyby włączyć, ale po zmianie GEMa liczyłem na to, że będzie grzała - a tu nic właśnie, dalej nie da się włączyć Może trzeba spróbować jeszcze świeższego GEMa...
    Dobra, zmiana!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #342
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Ale w GEMie oczywiście masz aktywną opcję "Podgrzewana przednia szyba"?

  4. #343
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jakub
    Model
    E34 Touring 525TDS & MK2 Kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    29 May 2014
    Mieszka w
    Katowice Gliwice
    biednie, nawet w mk2 pokazuje chwilowe na postoju
    mk2 kombi 2.0 cały czas w nieustannym remoncie
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...owany-odbudowa
    205/50 R16

    galeria z rozbiórki
    https://plus.google.com/photos/11361...CITlzMyjhNbbcQ

  5. #344
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Ale w GEMie oczywiście masz aktywną opcję "Podgrzewana przednia szyba"?
    Mam, i szybę da się normalnie włączyć jak jest cieplej, tak jak dzisiaj... a jak zimno to zaskakuje dopiero po paru minutach
    Dobra, zmiana!

  6. #345
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Aug 2014
    Mieszka w
    Łomża
    Te piszcznie po przelaczeniu na zaplon mozna wyłączyć. Nie jest to ta opcja "inne", bo tego nie ruszałem po zmianie Gema na polift . Na poczatku piszczało mi po ruszeniu, ale cos zmieniłem i teraz mam też po zapłonie. Będę w domu to sprawdzę.

  7. #346
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Ale w GEMie oczywiście masz aktywną opcję "Podgrzewana przednia szyba"?
    Mam, i szybę da się normalnie włączyć jak jest cieplej, tak jak dzisiaj... a jak zimno to zaskakuje dopiero po paru minutach
    Z tego co czytam to masz klasyczny objaw niedziałania szyby od 4 st w dół (dopiero jak się silnik nagrzeje i trochę wnętrze też). Chyba, że to jeszcze coś innego. Ale... zapewne zmieniłeś zegary na poliftowe? Jeśli tak to masz to samo co ja. Zmiana GEM-u nic nie da. Możesz zmieniać kilka GEM-ów, aż trafisz, albo trzeba by było cały GEM przeprogramować. Chyba nawet na tym forum gdzieś czytałem, że ponowne programowanie całego modułu pomaga.
    Ja to programowanie olałem i obszedłem problem. Zrobiłem sobie wyłącznik czujnika temperatury zewnętrznej. Moje rozwiązanie, choć manualne, może nie jest idealne ale działa i mogę powiedzieć, że ten problem mnie już nie dotyczy.
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 04-04-2016 o 19:07
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  8. #347
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Ja też kiedyś miałem problem z tym, mi na szczęście udało się dopasować GEM za pierwszym razem. Ale tak jak pisałem już tu GEM mam z ostatniego liftu
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  9. #348
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Pytanie czysto techniczne. Za każdym razem jak podłączam swoje MK3 to FORScan pyta się czy auto zostało wyprodukowane po 2003 roku. Czy tak ma być? Moje jest z 2002 więc klikam, że nie. Czy poliftowe zegary i GEM w przedliftowym aucie ma jakieś znaczenie przy łączeniu z FORScanem?
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  10. #349
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Jak Forscan przeskanuje moduły, pyta czy zapisać profil. Potem jak się znowu podłączasz do tego samego auta, pyta czy użyć profilu - jak potwierdzisz, nie wyszukuje już modułów i nie pyta o rok produkcji i ogólnie jest szybciej

    A rok produkcji to chyba ma coś wspólnego z użyciem szyny MSCAN?

    ---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

    Zegary mam polift i to taki z chwilówką, a GEM teraz mam niby polift, ale z softem koniec 2012.

    Jest jeszcze możliwa jedna kwestia, mianowicie zegary są oczywiście benzyna, ale GEM z klekota - może to ma znaczenie? I, też oczywiście, o wiele łatwiej kupić GEM z dizla niż z benzyny...

    ---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:43 ----------

    @mic1225 dotarłeś już do domu?
    Dobra, zmiana!

  11. #350
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    GEM w zasadzie nie ma tu nic do rzeczy. Testowałem kilka modułów GEM zarówno z benzyny jak i "dizla". Efekt zawsze był ten sam. Z moimi poliftowymi zegarami szyba nie grzała. Co ciekawe założenie moich przedliftowych zegarów rozwiązywało problem. To jest na pewno tylko kwestia zegarów. Teraz mam poliftowe zegary i GEM i szyba nie działa poniżej 4 st. C. Jak już wcześniej pisałem sprawę załatwia odpięcie czujnika temperatury zewnętrznej. To jest jakoś ze sobą powiązane i to zegary blokują grzanie przedniej szyby.
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 05-04-2016 o 00:01
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  12. #351
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Tu chodzi o późniejsze pytanie o przełącznik MSCAN/HSCAN.
    Jeśli klikniesz TAK przy pytaniu czy auto jest po 2003 roku to będzie na koniec prośba o przełączenie przełącznika. Jeśli NIE to nie będzie.

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  13. #352
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    A to gites. Ja kupiłem ten droższy interfejs z automatycznym przełącznikiem MSCAN/HSCAN, który mi poleciłeś. Działa wyśmienicie.
    Czyli w zasadzie to u mnie wszystko jedno co kliknę, bo i tak sobie przełączy automatycznie, prawda?
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  14. #353
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    @bluebob, Forscan o rocznik przed/po 2003 zapyta tylko raz, później utworzy sobie profil.
    Wejdź w ustawienia Forscana: zakładka "Connection" i "MSCAN Support" ustaw na "RTS Relay". Od tego momentu Forscan nie powinien już pisać abyś "przełączył przełącznik", tylko sam sobie go przełączy programowo bez potrzeby Twojego klikania na OK.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 05-04-2016 o 20:05

  15. #354
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Oki, ale FORScan wogóle nie pyta mnie o przełącznik tylko o to, czy samochód jest sprzed czy po 2003 roku. Chodzi mi o to czy jest jakaś różnica jeśli zapyta czy auto jest po 2003 czy nie jest? A co do przełącznika to mój błąd. Źle się wyraziłem, przepraszam. Ten co mi poleciłeś ma automatyczny przełącznik MSCAN/HSCAN, więc sam się automatycznie przełącza.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  16. #355
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Różnica jest taka, że przy 2003> szuka modułów także na MSCAN jak EATC i ACM a przy <2003 chyba ich nie szuka.
    Nie wiem, musiałbym sprawdzić.

  17. #356
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Ja mam przedlifta i jak kliknę na "nie" to EATC znajduje. ACM nie pamiętam czy widzi, ale chyba nie (zmieniłem tylko radio z kaseciaka na navi Blaupunkt DX).
    U siebie w przedlifcie mam tylko wymienione zegary i GEM polift.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  18. #357
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    EATC w przedlifcie nie jest na MSCAN. Odczytuje go nawet elm bez przełącznika. MiniVCM też widzi EATC w przedlifcie, a on na 100% nie widzi MSCAN.

    Wysłane z mojego Tab2A7-10F
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  19. #358
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    W przedlifcie EATC jest na ISO.

  20. #359
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    W przedlifcie EATC jest na ISO.
    Dokładnie.

    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  21. #360
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    2004r
    Od
    30 Sep 2015
    Mieszka w
    Toruń
    Witam aż specjalnie zakupiłem stn1170 od viakona aby to sprawdzić mam mondka z 2004r. tdci opcja ze spalaniem chwilowym normalnie się wyświetla w forscanie zmiana ów opcji niestety nie nic nie daje w zegarach siedzi soft z 2002r. Jeśli jednak chciałby ktoś sprawdzić w Toruniu czy u niego jest taka możliwość zapraszam
    Ostatnio edytowane przez Gizu ; 06-04-2016 o 00:56

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 15:51
  2. [MkIII] Dwa błędy z Forscana
    By muody1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2013, 13:25
  3. [MkIII] Mondeo mk3 dodanie chwilowego spalania do komputera
    By ciumekkk in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 09:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów