+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    22 Mar 2016
    Mieszka w
    Opole

    problem z podłączeniem pilota sterowania radiem

    Witajcie. Jest to mój pierwszy post na tym forum więc z góry przepraszam jeżeli coś zrobiłem nie tak. A więc mój problem pojawił się kiedy postanowiłęm wymienić radio. Poprzedni właściciel popełnił kompletny idiotyzm i wiązki poprzerabiał w tak kosmiczny sposób że wszytsko wylądowało momentalnie w koszu gdy to zobaczyłem. Kiedy postanowiłem dołożyć pilot sterowania radiem usłyszałem że jedyne co musze zrbić to zakupić pilot z wiązka. Tak też zrobiłem. Gdy przesyłka dotarła okazało się że wiązka nie zawiera przejściówki łączącej radio z pilotem ( model 6000 z głośnością na przyciski) a u mnie jest wtyczka z jednym kablem która w radio wchodzi w miejsce sterowania. Moje pytanie brzmi czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak mam połaczyć wtyczkę ze zdjecia od pilota z tą od sterowania wchodzącą do radia z drugiego zdjęcia? I od razu drugie pytanie, czy istnieją jakieś uniwersalne adaptery kiedy to będę zakupywał nowe radio?

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/b1b85d62b9c2ac46
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/69f5af0f32f0bbff
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/64cb095f5aa6d068

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    22 Mar 2016
    Mieszka w
    Opole
    Naprawde? Nikt z pillotem nie jest w stanie wyjać radia tylko po to zeby zobaczyć jaki kabel przechodzi w jaki przez przejściówkę a potem do radia? Super. Dzięki.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar gacznik
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Kombi Ghia '98
    Od
    04 Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Po weekendzie jak będziesz jeszcze potrzebował to mogę Ci sprawdzić.
    Mondeo Tunier '98 1,8 Blacktop -> Swap 2,0 Blacktop + BLOS -> upgrade to full 2000r. spec
    Mondeo liftback '97 1,8 SilverTop GPL
    Fiesta '97 MK4 1,25 16V GHIA
    Fiesta '83 MK1 XR2 1,6 OHV
    Puma '00 1,7VCT Futura
    rsrt.parts@gmail.com

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    22 Mar 2016
    Mieszka w
    Opole
    Będę Ci naprawdę bardzo wdzięczny

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo mk2 1.8td
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Wołomim
    Rozwiązałeś problem? Sam teraz z tym walczę i brakuje mi właśnie tego biało zielonego kabla (nie wiem skąd idzie). Wiem, że z szarej kostki możesz wyprowadzić przewody, z tym że przewód niebiesko pomarańczowy jest do podłączenia plusa - w oryginale powinien działać na stacyjce w pozycji pierwszej. Do działania sterowania radiem są potrzebne trzy przewody: biało szary, biało zielony i prawdopodobnie żółto zielony (tak miałem w poprzednim mondeo z którego wyciągnąłem wiązkę, ostatniego kabla nie jestem pewien, ponieważ kolega którego poprosiłem o wyciągnięcie wiązki go uciął ;p). Nie chce mi się już dzisiaj z tym walczyć, jutro zajrzę co jest z tym niebieskim kablem z szarej wtyczki, prawdopodobnie wpinał się w radio do wtyczki zasilającej radio. Niestety w drugim mondeo mam bałagan w kablach, a w pierwszym nie miałem tej małej kostki do radia - na konektory były wpięte na pewno te dwa kabelki o których pisałem oraz 3 (obstawiam, że była to masa). Pierwsze dwa kable podłączone na dwa dolne konektory, masa na ostatni lub przedostatni.

    ---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

    Biały z zielonym paskiem to sygnał prędkościomierza, ale dalej nie wiem skąd idzie .

    Kurdę, idę do garażu ;p

    ---------- Post added at 21:46 ---------- Previous post was at 21:29 ----------

    Eureka! Działa, niepotrzebnie kombinowalem, wystarczyło wziąć szarą kostkę, druga jej część była już w fordzie ;-). Tak wygląda mała kostka i tak są wzięte przywody.


    Dwa dolne piny, jeden górny.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    22 Mar 2016
    Mieszka w
    Opole
    Wielkie dzięki! A powiedz mi, czy ostatni kablel tj niebiesko czarny nigdzie nie jest podłaczony? Z tego co widzę od dołu: szarobiały, niebieskopomarańczowy i ostatni zielonożółty. Niestety oryginalne radio na przyciski mi padło :/ Powiedz mi czy twoje radio też jest na przyciski czy na gałkę?

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo mk2 1.8td
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Wołomim
    Przyciski, przewód sprawdzę wieczorem.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo mk2 1.8td
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Wołomim
    Wchodzi do szarej kostki i gdzieś znika, wchodzi w grubą wiązkę

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    22 Mar 2016
    Mieszka w
    Opole
    Jesteś w stanie odpiąć ten jeden kabel i sprawdzic czy będzie jakaś różnica w działaniu piltoa? Ponieważ na razie moje radio padło i nie mam jak tego sprawdzić a ciągle mnie meczy od czego on jest.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo mk2 1.8td
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Wołomim
    Nie zadziała.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    22 Mar 2016
    Mieszka w
    Opole
    Czyli najpewniej jest to kabel zasilania. Ale czy ktoś mógłby to potwierdzić? Zmierzyć napięcie na tym kablu czy sprawdzić dokąd dokładnie idzie? Może ktoś na forum to wie?

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo mk2 1.8td
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Wołomim
    Ja stawiam na zasilanie, bo nie ma innego przewodu, który zasila układ - oczywiście pomijając przewód masowy. Swoją drogą jest to plus po stacyjce, pilot nie działa na wyciągniętym kluczyku.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    22 Mar 2016
    Mieszka w
    Opole
    Prawdopodobnie masz rację tylko teraza niema jeszcze pewności co do tego ze napięcie podawane wynosi 12v.

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo mk2 1.8td
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Wołomim
    Montuje dzisiaj wzmacniacz i zestaw pod to radio, teraz muszę jechać do urzędu, jak wrócę postaram się to zmierzyć.

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    22 Mar 2016
    Mieszka w
    Opole
    W dalszym ciągu potrzebuję pomocy. Niestety nie mam kostki przejściówki między radiem a modułem. Więc potrzebuję pmocy w rozpracowaniu kabli. Już myślałem ze ten wątek wszystko wyhjaśnił ale niestety dalej nie dziala. Podłączyłem kable kolejno od góryierwszy pin zielono żółty i na dwa ostatnie piny pomarańczowo niebieski i szaro biały. Niebiesko czarny wraz z masą wychodzącą z modułu zbipołem w jedną wtyczkę i wpiołem w oprawkę żarówki w zegarach, oczywiście plus z plusem minus z masą. NIestety radio na to nie reaguje. Jakieś sugetie?

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo mk2 1.8td
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Wołomim
    Zapomniałem kolego. Wrócę z pracy, wezmę miernik i pomogę rozpracować.

    ---------- Post added at 12:10 ---------- Previous post was at 10:48 ----------

    Po pierwsze pilot działa po stacyjce. Po drugie - ten przewód, którego nie jesteśmy pewni to na 80% zasilanie. Podłącz wszystko jak trzeba, weź plus z radia do modułu i powinno działać. Jak zadziała to możesz szukać właściwego kabelka. Rozejrzyj się jeszcze czy na wysokości popielniczki nie ma wolnej szarej kostki.

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    22 Mar 2016
    Mieszka w
    Opole
    Problem z kablem zielono żółtym jest taki że nie idzie on na samą górę kostki. Sprawdziłęm schemat radia i to jest miejsce na kabel rędkościomierza, osobny. Dwa dolne piny to sterowanie,. Wychodzi na to ze pozostałe kable to zasilanie, zielono zółty sądzac po kolorach to uziemienie o uzilemienie pamięć nie myli.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    22 Oct 2016
    Mieszka w
    Kolo
    Witam,

    Może ktoś pomoc w sprawie pilota,
    Mam manetki pilot,moduł,ale brak instalacji,ta szara wtyczka za radiem jest,radio 6000cd rds eon, czy ktoś może napisać co i jak połączyć? Szukałem instalacji na szrotavh,ale niestety niema,
    Proszę o rozpiske co gdzie wpinac.

  20. #19
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Świdnica
    A ja mam taka instalację jak cos
    instalacja jest w całej wiązce kabli idących od radia a potem w okolice kiery

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    22 Oct 2016
    Mieszka w
    Kolo
    jak czytałem to nie we wszystkich modelach tak jest i akurat u mnie niema,jest tylko szara wtyczką za radiem a do modułu za schowkiem i pod kierownicą do manetki brak

    ---------- Post added at 16:03 ---------- Previous post was at 15:58 ----------

    nie wiem czy dobrze zrozumiałem? masz u siebie czy masz na odsprzedanie?

Podobne wątki

  1. [MkII] montaż pilota sterowania radiem do 5000rds
    By przemek_sbs2k in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 21:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów