+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar szwagier
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII
    Od
    30 Sep 2006
    Mieszka w
    Gdańsk

    [MkI] Jak rozpoznać generację LPG

    Swojego Mundka kupiłem w miarę niedawno z LPG. niestety coś szwankuje zanim jednak poproszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki chcę się dowiedzieć co tam jest wpakowane. Poprzedni właściciel powiedział mi tylko że to nie jest sekwencja. Do instalacji nie mam żadnej instrukcji. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia bez stacji? Czym się różnią poszczególne generacje? Może jutro uda mi się podrzucić jakieś foto (problem z wolnym czasem)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Od
    29 Nov 2006
    Mieszka w
    Chełm
    Prawdopodobnie II generacji.
    MkI 1.8 pb/lpg-stag300 kombi, była ASB teraz jest manual ;/


  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar alienides
    Imię
    Paweł
    Opis
    V70 D4 + Clio
    Od
    29 Sep 2005
    Mieszka w
    Szwecja
    Mozesz sam poptrzec co masz w samochodzie Zobacz jaka butla, przeciez powinna miec tabliczke z danymi producenta(bedzie data). Tak samo obejrzyj reduktor i komputer jesli znajdziesz, bo czasami go dziwnie ukrywaja . Jak nie widac na wierzchu to szukaj nawet w skrzynce bezpiecznikow, chyba ze go nie ma Nawet guzik do zmiany gaz/benzyna moze cos ciekawego powiedziec Jak cos znajdziesz to pisz na forum. Dziwne ze nie masz zadnych papierow na montaz lub homologacji , a w dowodzie masz?
    MkI 1,8 16v+LPG sedan 1994 zielony
    Rodzinna kolekcja

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Od
    29 Nov 2006
    Mieszka w
    Chełm
    butle produkują oddzielne firmy np. stako co do reduktorów to są 3 rodzaje: podciśnieniowe (montowane tylko do silników gaźnikowych) elektroniki oraz reduktory do sekwencji. Co do komputerków to jest ich kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt) rodzajów. A centralką bym się nie sugerował bo gazownicy robią różne cuda...
    MkI 1.8 pb/lpg-stag300 kombi, była ASB teraz jest manual ;/


  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar alienides
    Imię
    Paweł
    Opis
    V70 D4 + Clio
    Od
    29 Sep 2005
    Mieszka w
    Szwecja
    Cytat Zamieszczone przez rufus_k
    butle produkują oddzielne firmy np. stako co do reduktorów to są 3 rodzaje: podciśnieniowe (montowane tylko do silników gaźnikowych) elektroniki oraz reduktory do sekwencji. Co do komputerków to jest ich kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt) rodzajów. A centralką bym się nie sugerował bo gazownicy robią różne cuda...
    \

    Przeciez o tym pisze ze instalka to skaldanka z roznych klockow. Jak nie ma zadnego punktu zaczepienia to chociaz od tego moze zaczac. Masz lepszy pomysl??
    MkI 1,8 16v+LPG sedan 1994 zielony
    Rodzinna kolekcja

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar szwagier
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII
    Od
    30 Sep 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez alienides
    Mozesz sam poptrzec co masz w samochodzie Zobacz jaka butla, przeciez powinna miec tabliczke z danymi producenta(bedzie data). Tak samo obejrzyj reduktor i komputer jesli znajdziesz, bo czasami go dziwnie ukrywaja . Jak nie widac na wierzchu to szukaj nawet w skrzynce bezpiecznikow, chyba ze go nie ma Nawet guzik do zmiany gaz/benzyna moze cos ciekawego powiedziec Jak cos znajdziesz to pisz na forum. Dziwne ze nie masz zadnych papierow na montaz lub homologacji , a w dowodzie masz?

    W dowodzie jest, a w karcie pojazdu nie ma. Przy przerejestrowywaniu nie robili z tego powodu problemów i zostawili tak jak było. Teraz jestem w pracy Jak znajdę chwilę w tygodniu to biorę się za podglądanie instalki. Dam znać czego się doczytałem

  8. #7

    Re: [MkI] Jak rozpoznać generację LPG

    Cytat Zamieszczone przez szwagier16
    Swojego Mundka kupiłem w miarę niedawno z LPG. niestety coś szwankuje zanim jednak poproszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki chcę się dowiedzieć co tam jest wpakowane. Poprzedni właściciel powiedział mi tylko że to nie jest sekwencja. Do instalacji nie mam żadnej instrukcji. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia bez stacji? Czym się różnią poszczególne generacje? Może jutro uda mi się podrzucić jakieś foto (problem z wolnym czasem)
    Opisz wszystko co znajdziesz od LPG pod maska silnika w aucie.Nie podejrzewam zeby ktoś I generacje założył jednak,pewnie jest druga ale jaki mikser i paronik do V^ jest zamontowany?
    I napisz jakie masz problemy?

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar szwagier
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII
    Od
    30 Sep 2006
    Mieszka w
    Gdańsk

    Re: [MkI] Jak rozpoznać generację LPG

    Opisz wszystko co znajdziesz od LPG pod maska silnika w aucie.Nie podejrzewam zeby ktoś I generacje założył jednak,pewnie jest druga ale jaki mikser i paronik do V^ jest zamontowany?
    I napisz jakie masz problemy?[/quote]


    Przepraszam że tak długo to trwało.
    Postaram się wkleić kilka zdjęć (nie wiem czy się uda bo ostatnio miałem z tym problem). Podpiszę co na nich wyczytałem.
    Wielkie Sorry fotek nie bedzie mimo usilnych starań Imageshack odmówił posłuszeństwa (Nawet Net przeciw mnie )

    Co znalazłem:
    (kompletnie się na tym nie znam więc wybaczcie opisy 5cio latka)
    -mała czarna puszka z dwoma wiązkami przewodów z lewej strony pod maską opis STAG2-E6 Uzn=12V T=-30'C...+70'C
    -Srebrna puszka z 1 wiązką przewodów przypinane kostką (na oko 12-16 pinów) pod maską z prawej strony opis DETEC BASIC DTB01
    -okrągłe coś pod akumulatorem dochodzą tam przewody z płynem chłodzącym (parownik??? to tam spuszcza się mazut? )opis LOVATO MAJOR(niebieska naklejka) nr 679-0192006(chyba taki ale pewny nie jestem bo dojście pod psem)
    -Znalazłem jeszcze jakiś zawór albo co. Nie dopatrzyłem się tam żadnego opisu ale dochodzą tam 2 pojedyncze przewody a wychodzęca z niego miedziana lub mosiężna rurkajest zawinięta w spiralę

    Mam nadzieję że ktoś zrozumie moje brednie



    Co do problemów:
    -normalne wolne obroty na ciepłym silniku 500-650. Z benzyny na gaz przełącza automatycznie przy niecałych 2000obr. Wszystko było by OK gdyby nie bujało na obrotach. Czasem obroty stoją, często bujają się od 450 do 800 ale cały czas pracuje na gazie, Czasem jednak obroty spadają do 200 przełącza się na benz,skaczą do 2500,przełącza na gaz,spada do 200 przełącza na benz,podskakują do 2500..........i tak do czasu aż nie zgaśnie, a wtedy trzeba trochę kręcić rozrusznikiem aby zagadał. Sprawdzałem co się dzieje gdy podczas tego bujania włącze mu na stałe benz. W takim wypadku obroty na benzynie utrzymują się na 2500-3000 przez około 30sek poczym spadają do swoich500-650 i po włączeniu gazu obroty też są normalne
    -inna sprawa to wystrzały gazu. Występują tylko na gazie i tylko przy mocniejszym wciśnięciu gazu po chamowaniu silnikiem zwłaszcza jeśli obroty są poniżej 2000.

    Przewody świece filtr powietrza były wymieniane okoł 1000km temu


    Dziś całkiem się podłamałem bo zaóważyłem że któryś z niedawnych wystrzałów zerwał mi zaczepy razem ze sporymi kawałkami obudowy filtra .Podobno powinny tam być jakieś "grzybki"??nie znalazłem tam nic co wyglądało by na wstawiane.


    Jeśli ktoś załapie o co chodzi w tym poście to nie może być człowiekiem. Naprawdę się starałem opisać wszystko jak najdokładniej.
    Przy okazji. Może ma ktoś namiary na obudowę filtra powietrza do V6

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Od
    29 Nov 2006
    Mieszka w
    Chełm
    No to masz II generacje założoną, odwiedź magika gazownika niech zmieni filterek i wyreguluje, co do strzałów... jak założysz nową obudowe.. albo posklejasz starą niech założy Ci jakieś zabezpieczenia (na pewno masz założony klapomikser ale mimo to niech założy coś jeszcze) w razie małego wystrzału zawsze to zwiększenie szansy na to, że nie rozwali Ci obudowy i przepływki...
    MkI 1.8 pb/lpg-stag300 kombi, była ASB teraz jest manual ;/


Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Jak rozpoznać wersję 130 konną
    By arturc94 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 10:59
  2. [MkIII] Przycisk ESP, Jak to rozpoznać
    By mondziava in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 07:55
  3. [MkII] 2.5 V6 kto ma 2 generację
    By mmaurycy in forum LPG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 09:25
  4. Jak rozpoznać??
    By adrianno in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 10:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów