+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Kursant Awatar aerografit
    Imię
    Adam
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MK4 w nudnym srebrnym kolorze ;)
    Od
    03 Apr 2016
    Mieszka w
    Oświęcim

    Question Szyba przednia - wymiana na podgrzewaną angielską - czy warto?

    Mam na swojej szybkie przedniej (nie grzanej) 3 małe pajączki powstałe od kamieni. Nie są duże, ale jak wiadomo szyba prędzej czy później będzie się kwalifikowała do wymiany. Akurat w dodatku tak się składa, że mam możliwość dorwać przednią szybę tylko że z anglika (przebieg ponad 250000km) i podgrzewaną. W związku z tym mam pytania:
    1. Czy w ogóle warto taką szybę montować? Chodzi o to czy od wycierania wycieraczkami w lewą stronę mogła się ta szyba w jakiś sposób wyrobić i sprawiać później problemy przy użytkowaniu?
    2. Czy fakt że jest to szyba grzana ma duże znaczenie? Pewnie gdzieś wychodzą od niej kable. Tylko gdzie, w którym miejscu by niechcący ich nie obciąć?
    3. Jeśli załóżmy uda mi się dorwać przycisk do panelu z włącznikiem podgrzewania przedniej szyby to czy będzie wszystko działało wtedy? Czy to jest jakaś wyższa technologia?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Sam fakt posiadania przedniej szyby ogrzewanej jest bezcenny zimą .Daje błogie samozadowolenie .Czy coś się wyrobi w szybie od wyvieraków - Nie gdyż ścieżki są wtopione w szybę w środek .I żadna wycieraczka tego nie ruszy .A jak ruszy będziesz miał bieżnik na szybie .Kabelki są pewnie tam gdzie zawsze .Dolny prawy i lewy narożnik szyby .Do ogrzewanych szyb jest osobny obwód wraz z przekaźnikiem .Warto sprawdzić czy jest u Ciebie .Trza by dorwać rozpiskę przekaźników i bezpieczników i oblukać Jeżeli nie to można sklecić osobny obwód .Bardziej chałupmiczy i" manualny" - z tym będzie łatwo .Lub ori , ale tu trzeba nieco pogrzebać w kieszeni .Moim zdaniem warto .Fajna sprawa .
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 11-04-2016 o 21:41
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  4. #3
    Kursant Awatar aerografit
    Imię
    Adam
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MK4 w nudnym srebrnym kolorze ;)
    Od
    03 Apr 2016
    Mieszka w
    Oświęcim
    Wiem, że warto i że fajna sprawa (grzana szyba) Do tej pory jeździłem samochodami z lat 1993 i 1998 zatem doskonale znam urok skrobania szyb w zimie. Dlatego też pomyślałem, że warto byłoby taką szybę mieć skoro mam taką (niepowtarzalną) możliwość.
    Czyli mówisz, że z boku jednego i drugiego na dole idą kabelki. Dobrze wiedzieć.

    Pytając się o "wyrabianie szyby" raczej miałem na myśli kwestię hmm... zdzierania się szkła? Bo to że w szybie ogrzewanej mikrodruciki są w środku szkła to wiem Chodzi o to czy np jak wycieraczki przez 250000km przebiegu latały w lewą stronę to czy teraz jak przełożę szybę i wycieraczki będą latały w prawo to czy wszystko będzie ok? Czy np. nie wyrobiła się dotychczas jakaś (że tak to nazwę) strefa poślizgu pod wycieraczki czy coś? Pytanie jest istotne, bo Fachowcy którzy mi będą zakładali szybę pytali czy szyba jest bardzo wyrobiona i czy nie lepiej kupić nową.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar MondeoManiac
    Imię
    Marcin
    Model
    2.0 TDCi
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    MKIII, MKIV
    Od
    15 Apr 2013
    Mieszka w
    Czarnocinek
    Żeby się szyba wyrobiła, to musiałyby po niej śmigać chyba metalowe wycieraczki? Co to za fachowcy? Moja po 250 tysiącach była matowa od piachu, myjni, etc. ... Wyglądała tak, że żona nawet nie wiedziała, że ma wtopione "grzałki". Zauważyła je dopiero w nowej! Na pewno lepiej kupić nową, ale nie sądzę, żeby stara nie nadawała się do użytkowania przez nadmierne zużycie...
    My name is Maniac...
    MondeoManiac

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Mój ma 230 kkm i cała szyba -2 paski grzeje .Jeżeli jest to tak samo rozwiązane jak u mnie to do kabelków dojdziesz zdejmując prawy plastik pod wycierakami .Jeżeli tam końcówka do podłączenia to najprawdopodobnie masz instalację
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez aerografit Zobacz posta
    (przebieg ponad 250000km) i podgrzewaną. W związku z tym mam pytania:
    daj sobie spokój !!!!

    Nie kombinuj tak .
    Ta szyba jest już tak wypiaskowana ,że aż strach .


    pozdrawiam Tomek
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 12-04-2016 o 22:27 Powód: Usunięto dubla.
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  8. #7
    Kursant
    Opis
    mk3 2.0 pb
    Od
    02 Sep 2011
    Mieszka w
    lublin
    Ja mam z anglika szybke, nie jestem za bardzo zadowolony. W słoncu nic nie widze Na jesieni albo blizej wakacji będzie nowa podgrzewana. Jak masz możliwośc to ją dobrze obejrzyj

  9. #8
    Kursant Awatar aerografit
    Imię
    Adam
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MK4 w nudnym srebrnym kolorze ;)
    Od
    03 Apr 2016
    Mieszka w
    Oświęcim
    Obejrzałem na żywo, wygląda całkiem ok tylko właśnie: jak się ją poleje wodą to w miejscach gdzie chodziły wycieraczki robi się taka wyraźnie zaznaczona strefa - po prostu woda inaczej się układa w polu chodzenia wycieraczek, a inaczej na reszcie (nietartej) szyby. Stąd właśnie moje pytanie. Tylko podkreślę, że to tylko widać gdy polejemy szybę wodą. Tak normalnie to szyba wygląda jak nówka.

    Druga sprawa: ów szyba w tym angliku była wymieniana, bo napisy na niej nie zgadzają się z resztą szyb w samochodzie, w dodatku nie jest oryginalna Forda tylko firmy Shatterprufe. Także nie wiem czy to dobrze czy źle . Kolejne "coś": z lewej strony przy słupku wystają luzem na wierzch jakieś dwa czarne kabelki. To są rozumiem od tejże szyby? Jeśli tak to strach pomyśleć kto i jak wstawiał temu brytolowi tą szybę...

    A interesuję się tą szybą dlatego, że mam możliwość dorwania jej za darmo. Ponoszę jedynie koszt jej wycięcia i przeklejenia, co przy moich kontaktach i znajomościach i tak wyniosłoby mnie symboliczne 140zł.

  10. #9
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    szczerze mówiąc, wolałbym dołożyć i mieć nówkę funkiel od Pilkingtona (jak zrobiłem 2 lata temu) i za 620zł z montażem miałem grzaną bez czujnika w mkaczy.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Też sugeruję nową, to co piszesz o tej szybie, nie przemawia na jej korzyść.
    wypisuję się z tego kraju...

  12. #11
    Zielony listek Awatar mszh725
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV 2012 Tit.S
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM +VAT :)
    Opis
    kolejne MDO :)
    Od
    12 Sep 2015
    Mieszka w
    Otwock Mały
    Ja też sugeruję nową. Lepiej poczekać z chwilę, odłożyć więcej i cieszyć się podgrzewaniem i ładnymi widokami.
    Było MK3, jest MK4

  13. #12
    Kursant Awatar aerografit
    Imię
    Adam
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MK4 w nudnym srebrnym kolorze ;)
    Od
    03 Apr 2016
    Mieszka w
    Oświęcim
    Panowie, zdecydowałem się wbrew waszym sugestiom jednak wprawić tą szybę - a co mi szkodzi. Raz się żyje, a jeśli się w jakiś sposób nie sprawdzi to przecież wiele nie tracę, zawsze można wprawić później nową. Tylko teraz staram sie ogarnąć jak idzie ta cała instalacja tego grzańca i co tak właściwie potrzebuję mieć. Szybę i ten włączniczek podwójny od włączania grzania szyby na panelu nad radiem mam. W docelowym aucie z tego co sprawdzałem to są tam pod szybą (pod tą plastikową osłoną co w niej są wycieraczki) gniazdka wtyczek z zaślepkami. To znaczy, że instalacja pod to jest, tak? I czy to znaczy, że wklejam, podpinam szybę, podpinam przycisk grzania i gotowe?
    Jeśli nie to co dalej? Przełożę szybę, wepnę wtyczki w te gniazdka i ... gdzie i czego mam szukać dalej?

    PS: Te "wystające kable" o których wspominałem post wyżej jednak nie były od szyby (i nadal jeszcze nie wiem od czego są :P).
    Ostatnio edytowane przez aerografit ; 22-05-2016 o 21:28

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Cytat Zamieszczone przez aerografit Zobacz posta
    Panowie, zdecydowałem się wbrew waszym sugestiom jednak wprawić tą szybę - a co mi szkodzi. Raz się żyje, a jeśli się w jakiś sposób nie sprawdzi to przecież wiele nie tracę, zawsze można wprawić później nową. Tylko teraz staram sie ogarnąć jak idzie ta cała instalacja tego grzańca i co tak właściwie potrzebuję mieć. Szybę i ten włączniczek podwójny od włączania grzania szyby na panelu nad radiem mam. W docelowym aucie z tego co sprawdzałem to są tam pod szybą (pod tą plastikową osłoną co w niej są wycieraczki) gniazdka wtyczek z zaślepkami. To znaczy, że instalacja pod to jest, tak? I czy to znaczy, że wklejam, podpinam szybę, podpinam przycisk grzania i gotowe?
    Jeśli nie to co dalej? Przełożę szybę, wepnę wtyczki w te gniazdka i ... gdzie i czego mam szukać dalej?

    PS: Te "wystające kable" o których wspominałem post wyżej jednak nie były od szyby (i nadal jeszcze nie wiem od czego są :P).
    Jeżeli te kable są prawa- lewa strona i są grube to jednak będą od szyby .Ja wywaliłem te kostki i skręciłem złączkami na śruby .I zabezpieczyłem przed zalaniem .Tam idzie duży prąd i lubią te złączki robić niekontakt . W obwodzie ( u mnie ) są jeszcze bezpieczniki bodajże 30A prawa lewa strona osobno i przekaźnik tylko nie pamiętam jeden czy dwa .I jeszcze jedno halo .Grzanie szyby przedniej działa tylko przy włączonym silniku .Sprawdź czy masz sprawne bezpieczniki i przekaźnik-i .
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  15. #14
    Kursant Awatar aerografit
    Imię
    Adam
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MK4 w nudnym srebrnym kolorze ;)
    Od
    03 Apr 2016
    Mieszka w
    Oświęcim
    To też zauważyłem (i poniekąd wyczytałem), że przy wyłączonym silniku nie działa grzanie. Póki co z przyczyn technicznych (rozbiórka itd.) nie bardzo powinienem odpalać silnik więc nie będę w stanie tego potwierdzić czy wszystko działa jak należy.
    A te przekaźniki gdzie są ulokowane tak w ogóle?

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Cytat Zamieszczone przez aerografit Zobacz posta
    To też zauważyłem (i poniekąd wyczytałem), że przy wyłączonym silniku nie działa grzanie. Póki co z przyczyn technicznych (rozbiórka itd.) nie bardzo powinienem odpalać silnik więc nie będę w stanie tego potwierdzić czy wszystko działa jak należy.
    A te przekaźniki gdzie są ulokowane tak w ogóle?
    Są one tu
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...MKI-MKII-MkIII
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  17. #16
    Kursant Awatar aerografit
    Imię
    Adam
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MK4 w nudnym srebrnym kolorze ;)
    Od
    03 Apr 2016
    Mieszka w
    Oświęcim
    Czekaj czekaj... to chodzi o te przekaźniki w puszce z bezpiecznikami? Ahaaaa... To świetnie Czyli w zasadzie to przełożenie szyby to wcale nie taki diabeł straszny, tak?

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Cytat Zamieszczone przez aerografit Zobacz posta
    Czekaj czekaj... to chodzi o te przekaźniki w puszce z bezpiecznikami? Ahaaaa... To świetnie Czyli w zasadzie to przełożenie szyby to wcale nie taki diabeł straszny, tak?
    Jeżeli jest instalacja to problem tylko w prawidłowym wklejeniu szyby .No chyba że jej tam nie ma ( Instalacji ).Wtedy trzeba poćwiczyć z nowym obwodem .
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  19. #18
    Kursant Awatar aerografit
    Imię
    Adam
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MK4 w nudnym srebrnym kolorze ;)
    Od
    03 Apr 2016
    Mieszka w
    Oświęcim
    Panowie, temat jest następujący: szyba grzana wstawiona, przycisk w desce rozdzielczej wstawiony, wszystko podpięte tak jak powinno być. Odpalam silnik, wciskam przycisk grzania przedniej szyby i nie działa (dioda się nie świeci). Oczywiście drugi włącznik od grzania szyb tylnych działa bezproblemowo. Bezpieczniki 33, 34 i 35 są w skrzynce pod maską, przekaźnik R6 również na swoim miejscu.
    Ponoć jest to kwestia podpięcia się do komputera i włączenia tej funkcji.
    I tutaj tak: kupiłem kabel (tego typu: http://img19.allegroimg.pl/photos/19.../70/5954387033 ). Program Focan zczytuje, natomiast Forscan i ELMconfig nie chcą się połączyć.
    Pytanie moje: czy ktoś jest w stanie posłużyć mi garścią pomocnych rad? Czy ten kabel w ogóle działa z ELMem? Albo czy jest jakiś inny program darmowy, którym byłbym w stanie włączyć tą funkcję grzanej szyby?

    Dodam, że auto z tego co mi wiadomo zostało sprowadzone z Belgii i rzecz jasna gdy trafiło w moje ręce miało zwykłą szybę (nieogrzewaną).

  20. #19
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez aerografit Zobacz posta
    Czy ten kabel w ogóle działa z ELMem
    Kup ten http://allegro.pl/stn1170-elm327-v3-...s_socket_id=16

Podobne wątki

  1. [MkIII] Przednia szyba wymiana Piklington czy Sekurit ?
    By marec74 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 17:38
  2. [MkIII] Szyba przednia - wymiana
    By Balanger in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2007, 13:14
  3. [MkI] Przednia szyba- wymiana
    By tordal in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-02-2007, 13:58
  4. [MkI] Szyba przednia- wymiana trójmiasto
    By Lipa in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2006, 19:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów