+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...

    Płyn do chłodnic MKIV

    Pytanie,

    czy jak dolewacie płyn do chłodnicy do mondeusza MKIV to kupujecie jakiś specjalny, czy wręcz ten sam, który był wlewany ( o ile pamiętacie i wiecie jaki był wlewany), czy może kupujecie zwykłe Borygo na stacji i dolewacie???

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    czy jak dolewacie płyn do chłodnicy do mondeusza MKIV to kupujecie jakiś specjalny,
    Super Plus Premium Ford

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    wszystko jedno jaki.. możesz zalać tym samym kolorem, tyle wystarczy

  5. #4
    Kursant Awatar Mariusz.S
    Model
    MKIV Hatchback '14 Titanium
    Silnik
    2.0 DW10C 163KM
    Od
    26 Jun 2012
    Mieszka w
    Mrągowo
    Akurat Ford Super Plus Premium ( na bazie OAT) to nie w każdym motoryzacyjnym i na żadnej stacji paliw niedostanie,tak więc porada mało pomocna. A więc niech kolega Herscher w pierwszej kolejności pyta/szuka płyn w specyfikacji G12+ (OAT) lub ale drożej G12++,G13 (HOAT) , a jak jak chce się zbliżyć parametrami do tego co zalała mu fabryka to w drugiej kolejności niech szuka płynu ze specyfikacją WSS-M97B44-D a już jest tego trochę na rynku. Np na każdej stacji Orlenu dostanie Petrygo G12+ i Petrygo G12++, w sklepach Intercarsu tanio i dobrze np. 4MAX G12+. W pozostałych sklepach moto czy w marketach K2 Kuler G12+, Dynagel 2000+.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz.S Zobacz posta
    Akurat Ford Super Plus Premium ( na bazie OAT) to nie w każdym motoryzacyjnym i na żadnej stacji paliw niedostanie,tak więc porada mało pomocna
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz.S Zobacz posta
    w sklepach Intercarsu tanio i dobrze np. 4MAX G12+
    A sklepy Intercarsu to na każdym rogu są Wydaje mi się, że piszemy tutaj o zwykłej dolewce, w sytuacji awaryjnej to nawet wody można dolać i będzie ok aby dojechać do domu.

  7. #6
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    dokładnie, chodziło w sumie o dolanie, uzupełnienie by poziom by odpowiedni.
    Skoczyłem na BP i kupiłem Borygo bodajże premium się nazywało różowe i nawet było napisane że do Forda.
    Więc wszystko jest ok.
    Jak będzie trzeba kiedyś wymienić płyn w całości to być może kupię jakiś dedykowany fordowski. Ale chyba wymiana płynu w całości, o ile chłodnica nie złapie jakiejś nieszczelności, to chyba nie grozi.

    Dziękuję wszystkim za rady!

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    Ale chyba wymiana płynu w całości, o ile chłodnica nie złapie jakiejś nieszczelności, to chyba nie grozi.
    Stosując Super Plus Premium Ford możesz jeździć do 10 lat nie wymieniając go ale dolewając do niego np. Borygo już bym tego nie robił i wymienił bym wcześniej. Twój wybór.

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Stosując Super Plus Premium Ford możesz jeździć do 10 lat nie wymieniając go ale dolewając do niego np. Borygo już bym tego nie robił i wymienił bym wcześniej
    A dlaczego?.........

    Tylko proszę o własne doświadczenia - cytowanie internetu,czy innych mediów jest bezsensowne.

    Wielokrotnie uzupełniałem układy chłodzenia płynami "z biedronki" w różnych kolorach i nic się złego nie działo.

    Jeżeli na etykiecie jest informacja - "do chłodnic aluminiowych(lub wszelkich rodzajów chłodnic)........i mieszalny z innymi płynami" - to w czym problem??
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 25-04-2016 o 10:03
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    A dlaczego?.........Tylko proszę o własne doświadczenia - cytowanie internetu,czy innych mediów jest bezsensowne.
    Borygo Premium jest produktem o przedłużonej żywotności, zapewnia ochronę układu chłodzenia silnika przez okres 5 lat lub 250 tys. km ciągłej eksploatacji.
    Super Plus Premium Ford koncentrat całoroczny o przedłużonej żywotności (do 10 lat)
    Czyli podsumowując: mieszając oba płyny otrzymuję płyn o wytrzymałości 5 lat (oczywiście zależy to również od ilości mieszanych płynów) i dlatego sugeruję używanie płynu Ford-a, raz zalany i 10 lat spokoju (oczywiście jeżeli wszystko ok z samochodem).

    ---------- Post added at 13:16 ---------- Previous post was at 13:09 ----------

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Jeżeli na etykiecie jest informacja - "do chłodnic aluminiowych(lub wszelkich rodzajów chłodnic)........i mieszalny z innymi płynami" - to w czym problem??
    A czy ktoś tu pisze o problemie mieszalności czy zgodności z chłodnicami?
    Ostatnio edytowane przez Robert68 ; 25-04-2016 o 14:27

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    A dlaczego?.........Tylko proszę o własne doświadczenia - cytowanie internetu,czy innych mediów jest bezsensowne.
    Borygo Premium jest produktem o przedłużonej żywotności, zapewnia ochronę układu chłodzenia silnika przez okres 5 lat lub 250 tys. km ciągłej eksploatacji.
    Super Plus Premium Ford koncentrat całoroczny o przedłużonej żywotności (do 10 lat)
    Czyli podsumowując: mieszając oba płyny otrzymuję płyn o wytrzymałości 5 lat (oczywiście zależy to również od ilości mieszanych płynów) i dlatego sugeruję używanie płynu Ford-a, raz zalany i 10 lat spokoju (oczywiście jeżeli wszystko ok z samochodem).

    ---------- Post added at 13:16 ---------- Previous post was at 13:09 ----------

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Jeżeli na etykiecie jest informacja - "do chłodnic aluminiowych(lub wszelkich rodzajów chłodnic)........i mieszalny z innymi płynami" - to w czym problem??
    A czy ktoś tu pisze o problemie mieszalności czy zgodności z chłodnicami?
    10 lat ? bez jaj.. nie wierzę, że nie straci swoich właściwości.. to tak jak wymiana oleju co 50kkm, powodzenia

    ja przed każdą zimą sprawdzam temperaturę krzepnięcia bo to jest istotne ale jak ktoś chce latać 10 lat z jednym płynem to proszę bardzo

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_77 Zobacz posta
    10 lat ? bez jaj.. nie wierzę, że nie straci swoich właściwości...............ale jak ktoś chce latać 10 lat z jednym płynem to proszę bardzo
    W poprzednim Mondeo miałem płyn Ford-a przez 9 lat i nic się z nim nie działo poza małymi dolewkami Rozrząd też Ford sugeruje wymieniać przy 200 000 km lub po 10 latach i wymieniasz po 100 000 km lub 5 latach? Jak dla mnie możesz wymieniać płyn co roku, podałem tylko specyfikację płynu Ford-a, decyzja należy do każdego użytkownika samochodu.
    Ostatnio edytowane przez Robert68 ; 25-04-2016 o 15:17

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_77 Zobacz posta
    10 lat ? bez jaj.. nie wierzę, że nie straci swoich właściwości...............ale jak ktoś chce latać 10 lat z jednym płynem to proszę bardzo
    W poprzednim Mondeo miałem płyn Ford-a przez 9 lat i nic się z nim nie działo poza małymi dolewkami Rozrząd też Ford sugeruje wymieniać przy 200 000 km lub po 10 latach i wymieniasz po 100 000 km lub 5 latach? Jak dla mnie możesz wymieniać płyn co roku, podałem tylko specyfikację płynu Ford-a, decyzja należy do każdego użytkownika samochodu.
    nie porównuj rozrządu.. moje porównanie z olejem było o wiele trafniejsze..

    wymieniałbyś olej co 50kkm ?

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_77 Zobacz posta
    wymieniałbyś olej co 50kkm ?
    Nie, bo producent mojego samochodu zaleca wymianę co 20 000 km. Poza tym nie wierzę w bajki o tak wytrzymałych olejach, olej pracuje w trochę innych warunkach niż płyn chłodzący, przede wszystkim jest zanieczyszczany przez paliwo, które go rozrzedza i powoduje utratę właściwości. Dodatkowo należy pamiętać o turbo, które lubi czysty olej.

    Tutaj masz dane z karty obsługi mojego samochodu ze strony Forda.

    Układ chłodzenia Co 10 lat - Opróżnij, przepłucz i napełnij płynem Super Plus(LTS 24 122 4)


    ---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:30 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_77 Zobacz posta
    nie porównuj rozrządu.. moje porównanie z olejem było o wiele trafniejsze..
    Nie chodzi mi o trafność tylko o zalecenia (sugestie) Ford-a.
    Ostatnio edytowane przez Robert68 ; 25-04-2016 o 15:53

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Nie chodzi mi o trafność tylko o zalecenia (sugestie) Ford-a.
    Zalecenia producenta to umowy zawarte z kooperantami.
    Wcale nie oznaczają,że należy się do nich stosować.....no może w okresie gwarancji....
    Co innego specyfikacje - te raczej należy przestrzegać.

    Mniejszy problem z olejami,czy płynem hamulcowym - te je mają.

    Gorzej z płynem chłodzącym,bo tu mamy jedynie informacje o typach chłodnic i temperaturze zamarzania ewentualnie wrzenia.
    Spotkać też można informacje o rodzaju glikolu bazowego - były,a może i są dwie niemieszalne z sobą,ale jak ostatnio musiałem coś zakupić na dolewkę i przeglądałem wiele płynów - jakoś takich informacji nie znalazłem,a jeżeli już to na płynach "premium",ale po co przepłacać skoro od wielu lat stosuję te możliwie najtańsze i problemów z chłodzeniem nie miałem.......no może w czasach 125p ,gdy jeżdżąc praktycznie "na wodzie" w lecie w autostradowym korku go przegrzałem......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  16. #15
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    ale po co przepłacać skoro od wielu lat stosuję te możliwie najtańsze i problemów z chłodzeniem nie miałem
    Tak rozumując można używać wszystkich najtańszych części samochodu np. opony, oleje, klocki hamulcowe itd. i też problemów nie będzie. Ale czy w tym o to chodzi? Czy ten najtańszy płyn jest tak dużo tańszy od Premium Ford-a? Wielokrotnie pisałem, zakup samochodu to nie wszystko, ważniejsze jest jego utrzymanie. Każdy postępuje według własnego uznania i zasobności portfela. Osobiście kupując używany samochód wolał bym aby był "zalany" oryginalnymi (Ford) płynami.
    Ostatnio edytowane przez Robert68 ; 30-04-2016 o 14:26

  17. #16
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Tak rozumując można używać wszystkich najtańszych części samochodu np. opony, oleje, klocki hamulcowe itd. i też problemów nie będzie. Ale czy w tym o to chodzi? Czy ten najtańszy płyn jest tak dużo tańszy od Premium Ford-a?
    Hmm - owszem można......tak rozumieć i tak postępować,ale:
    Opony - kupując najtańsze można się na nich "przejechać"......na komforcie jazdy,słabej trakcji i szybkim zużyciu.
    Oleje - akurat "fordowski" Fomula F(jeszcze jest do zdobycia),czy Motorcraft XR należy do tańszych.
    Klocki hamulcowe - tańsze długo nie posłużą a i jakość hamowania jest problematyczna,więc taki tok rozumowania nie do wszystkiego jest logiczny.
    A płyn do chłodnic? - jednak różnica cenowa to 50%,a z wieloletniego doświadczenia wiem,że w naszych warunkach pogodowych problemu z eksploatacją nie ma pod warunkiem,że dokładnie przeczyta się etykietę producenta,aby "nie strzelić sobie w kolano"

    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Każdy postępuje według własnego uznania i zasobności portfela. Osobiście kupując używany samochód wolał bym aby był "zalany" oryginalnymi (Ford) płynami
    Ależ oczywiście- z tym że kupując auto z Niemiec filtr powietrza był austriacki,kabinowy - włoski,paliwa francuski (chociaż Bosch)a opony czeskie wyprodukowane w Portugalii......
    Chłodnicę powietrza doładowania mam francuską Valeo wyprodukowaną w Polsce......
    A niby Ford jest USA-niby niemiecki,a wyprodukowany w Belgii.

    Co jest "oryginałem"?

    Chyba tylko to co posiada logo danego producenta i za to logo trzeba dodatkowo zapłacić.......
    Ale wcale nie znaczy,że coś bez loga jest gorsze,chociaż jest ono jakąś gwarancją jakości.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  18. #17
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Co jest "oryginałem"?
    Samochód marki Ford i wszystkie komponenty (również płyny) użyte do jego budowy mimo że zostały wyprodukowane przez różne firmy w różnych krajach.

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    za to logo trzeba dodatkowo zapłacić.......
    Nie ma nic za darmo a za niektóre loga trzeba zapłacić i to słono. Jak mnie nie stać nie kupuję - prosta zasada choć nie działająca w Polsce.

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Ale wcale nie znaczy,że coś bez loga jest gorsze
    Oczywiście, bywa że są przypadki iż jest nawet lepsze niż oryginał.

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    A płyn do chłodnic? - jednak różnica cenowa to 50%
    I ma 50% krótszy okres używalności np. omawiane tu Borygo.
    Ostatnio edytowane przez Robert68 ; 01-05-2016 o 12:11

  19. #18
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    I ma 50% krótszy okres używalności np. omawiane tu Borygo.
    ?? tzn?
    Poprzednie MkI miało jakiś wyciek wewnętrzny - dolewałem płyn różnych producentów co ok 3-4 m-ce po 0,5L.
    4 lata eksploatacji i nie przegrzewał się a i nagrzewał się w normie.
    Obecne MKIII 6 lat temu uzupełniłem płynem "jakimś" za 17 zł/5L bo miał trochę mało (czym był zalany?....a skąd miałem wiedzieć?).....kolejna "dolewka" była przy wymianie termostatu po 4 latach eksploatacji (Birygo).
    Ostatnio - po 6 latach wymieniałem kolejne termostaty (duży nie koniecznie bo na wszelki wypadek - mały padł)....dolałem jakiś z Brico.
    I poprzednio i teraz kolory były różne,bo i zielony,i niebieski i różowy - "kogel-mogel"....
    Jaki jest okres eksploatacji?

    Poprzednio 4 lata,teraz 6......o poprzednich autach nie wspomnę....

    A zalecana wymiana co 2 lata......dla mnie bzdura.....

    Były jazdy w +35°C - nawet "wentyle" się nie załączały - no.....klima robiła swoje.
    Były postoje przy -25°C i wiecej - nie zamarzło.....

    Przepraszam,ale nie przekonasz mnie,ze płyn Ford jest "the best" a inne "szrot".......

    Chcesz takiego używać? - Twój wybór,ale nie wciskaj tego innym.

    No-jeżeli będzie jakiś patent płynu,który pozwoli nagrzać silnik do temperatury pracy (100°C) w 2-3 min i następnie utrzymać tę temperaturę nawet przy niepracującym jakiś czas silniku - niech kosztuje i 300zł.....kupię i zastosuję.
    Bo to z korzyścią dla silnika jak i dla kieszeni.
    Póki co - takiego nie ma.....

    Z innej beczki dla potwierdzenia mego toku rozumowania:
    Mam ogrzewanie postojowe- zużywa akumulator i 0,3l/h pracy.
    Włączając je przed uruchomieniem silnika od jesieni do wiosny na 0,5-1h - zużywam średnio mniej paliwa niż gdy go nie odpalam.(o komforcie nie wspomnę)

    Masz zaufanie do płynu forda - ok
    Ja mam inne doświadczenia.

    Inni wyciągną swoje własne wnioski......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  20. #19
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Przepraszam,ale nie przekonasz mnie,ze płyn Ford jest "the best" a inne "szrot".......
    Nigdzie nie napisałem, że płyn Ford-a jest "the best". Po prostu ja takiego używam i uważam że to dobre rozwiązanie, raz zalany i 10 lat spokoju (o ile z układem wszystko ok). Testowałem to już w poprzednim Mondeo, użytkowałem płyn przez 9 lat i był ok.

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Ja mam inne doświadczenia.
    Ja też

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Przepraszam,że jestem upierdliwy....

    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Nigdzie nie napisałem, że płyn Ford-a jest "the best"
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Zamieszczone przez herscher
    czy jak dolewacie płyn do chłodnicy do mondeusza MKIV to kupujecie jakiś specjalny,
    Super Plus Premium Ford
    Dla mnie to jednoznaczne.

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_77 Zobacz posta
    wszystko jedno jaki.. możesz zalać tym samym kolorem, tyle wystarczy
    Tu się zgodzę,ale nie do końca.

    A jestem tak "skonstruowany",że nie lubię takich "prostych" podpowiedzi typu "ja stosuję to i jest OK"

    Dlatego napisałem co napisałem.

    A jeżeli chodzi o doświadczenia to olej silnikowy po stosowaniu Liqui,Castrola przeszedłem na fordowski,bo jest najtańszym olejem ze specyfikacją Forda,a to jest ważne.
    W układzie wspomagania,skrzyni biegów mam Dextron III,wbrew licznych postów,że powinno się stosować to i to....bo akurat w tym wypadku nie ma różnicy.
    Opony bieżnikowane polecam bo sam je stosowałem,a i wiele osób skorzystało z porady i nie narzekają.
    Do ewentualnych napraw stosuję zamienniki,lub "używki"w zależności od części,bo nie ufam regeneracji jak i potrafię ocenić przydatność danej części.

    Generalnie dyskusja staje się zbędna,bo kolega zakładający temat juz rozwiązał swój "problem" - dolał Borygo......i Ok....jest zadowolony.

    Wlałby co innego i też byłby......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [MkII] wentylatory chłodnic - klimatyzacja
    By Fortis in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 18:20
  2. [MkI] Wentylator chłodnic czy ma 2 stopnie
    By hubert12 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-06-2012, 21:04
  3. [Mk3] płyn chłodzący,płyn wspomagania,płyn hamulcowy
    By szaqall111 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 19:16
  4. [MkII] Śmierdzi płynem do chłodnic.
    By postand in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2006, 15:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów