+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pieszy Awatar jacek-slupsk
    Imię
    Jacek
    Model
    sedan
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    bez podtlenku LPG
    Od
    05 Jan 2015
    Mieszka w
    Słupsk

    Red face Buda podskakuje, kierownica lekko drży.

    Witam serdecznie

    problem jest następujący, przekraczając 80-90km/h zaczyna drżeć mi auto, najbardziej jest to odczuwalne z fotela kierowcy. Z fotela pasażera nie drży aż tak bardzo buda. Przy ok 100-120 czuć już kierownicę jak drży. Więcej się nie rozpędzałem bo aż strach.

    Co może być problemem?

    Pytam tych co spotkało to samo, a nie myślicieli, którzy powiedzą wymień to to i tamto

    Koła letnie wyważone, na zimówkach wyważonych (drugi komplet kół) to samo, więc koła wykluczam.

    Hamulce wszystkie cztery nowe tarcze i klocki.

    Na co zwrócić uwagę i czego szukać? Na stacji diagnostycznej niczego szczególnego się nie dowiedziałem

    Pozdrawiam Jacek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mk3 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    02 Jan 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Mam ten sam problem tyle, że buda lekko drga, ale czuć to na kierownicy

    Wymieniłem wahacze, drążek, końcówki drążków, opony, łożyska amortyzatorów z poduszkami, wcześniej były wymienione tarcze z klockami i regenerowane zaciski, łączniki stabilizatorów, gumy stabilizatorów, wszystkie łożyska kół

    Na 99% w moim przypadku winna jest maglownica, w pierwszym tygodniu maja daję do regeneracji to dam znać czy pomogło. U mnie poci się śruba do kasacji luzów na listwie i listwa wychodząc z obudowy rusza się lekko na boki. Od ok. 110km/h drga kierownica i mniej reaguje na skręt, a przy 140km/h strach bo mocno drga i żeby skręcić trzeba mocno obrócić kierownicę, pojawia się na niej duży luz. Problem nasilił się kilkakrotnie, gdy wymieniając drążek który mocno trzymał odwróciła się listwa w maglownicy, ale po poszczeniu klucza żabki wróciła na swoje miejsce

    Pozostają jeszcze przeguby wewnętrzne i zewnętrzne, łożysko podpory półosi. Poduszki silnika, skrzyni (ale to raczej na postoju na luzie by trzęsło budą), przy tulejach na wahaczach u mnie tylko ściągało i drgał padał hamulca przy hamowaniu, przy luzie na sworzniu praktycznie nie miałem objawów, drążek i końcówki wymieniłem profilaktycznie, łożyska amortyzatorów z poduszkami kierownica chodzi lżej, płynniej. Sprawdź gumy na sankach
    Ostatnio edytowane przez Marian50P ; 21-04-2016 o 12:20

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jacek-slupsk Zobacz posta
    Na co zwrócić uwagę i czego szukać?
    Jeśli wykluczone felgi i opony i jest pewność że na 100% dobrze wyważone, to następne w kolejce do sprawdzenia są półosie i przeguby, podpora półosi, łożyska/piasty. Może któraś półoś się wygięła i przy pewnych jej obrotach zaczyna bić,
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Pieszy Awatar jacek-slupsk
    Imię
    Jacek
    Model
    sedan
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    bez podtlenku LPG
    Od
    05 Jan 2015
    Mieszka w
    Słupsk
    Dam znać po weekendzie coś już się powinno wyklarować, pojadę do znajomego na podnośnik, brecha w ręke i trzeba szukac

    Pozdrawiam i 'stosunkowo' miłego weekendu życzę

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mk3 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    02 Jan 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Jestem półtorej tygodnia po regeneracji maglownicy. Zniknęły stuki na kierownicy, zgrzyty podczas skręcania, wyciek ze śruby kasowania luzu

    Drgania na kierownicy nadal mam, ale teraz już nasilają się przy dodawaniu gazu, na 99% winne są łożyska na krzyżaku prawego przegubu wewnętrznego, bo półoś stuka w kielichu gdy kręce nią i można ją unosić do góry jednym palcem, a podpora nie ma luzu. Dziś to rozbiorę i zobaczę

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez Marian50P Zobacz posta
    Drgania na kierownicy nadal mam, ale teraz już nasilają się przy dodawaniu gazu, na 99% winne są łożyska na krzyżaku prawego przegubu wewnętrznego, bo półoś stuka w kielichu gdy kręce nią i można ją unosić do góry jednym palcem, a podpora nie ma luzu. Dziś to rozbiorę i zobaczę
    u mnie powyżej 130 to dramat, też czuć tylko jako kierowca, daj znać co do roboty bo już mnie przestało to bawić a powyżej 150-160 to aż strach jeździć.


    Cały czas do przodu

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mk3 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    02 Jan 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Przegubu nie ruszałem, ale problem częściowo rozwiązany

    Wrzuciłem na przód zimówki na felgach stalowych i dalej to samo, wrzuciłem na tył również zimówki na stalowych felgach i problem całkowicie zniknął. Z wrażenia i radości rozpędziłem się do 170km/h i nic zero drgań, bajka.

    Nie wiem tylko co jest powodem, ale chyba niewyważone tylne opony (były wyważane chyba przy zakupie 7 lat temu). Mam nadzieję, że alufelgi są proste. Kupiłem dwie nowe opony na przód, teraz szukam dwóch na tył, po założeniu kompletu dam znać czy pomogło

    EDIT: kolejna para zamówiona, przyjdzie najprawdopodobniej w poniedziałek to najpóźniej we wtorek napiszę czy skończyły się problemy z drganiami na alufelgach

    Może u Ciebie też problemem są opony, dwa komplety wyważałeś u tego samego wulkanizatora? Na Twoim miejscu zrzuciłbym komplet z auta, wywalił wszystkie odważniki, wyczyścił felgi z kleju, brudu, kamyczków. Fajnie się czyści benzyną zwykłą, ale nie wiem czy można, moim zupełnie nic nie było. Po wyczyszczeniu umyłem wodą. Zajmuje to dość dużo czasu, ale ja czyściłem komplet razem z wnętrzem bo opony były zdjęte i najgorzej resztki gumy na rancie. Zewnątrz powinno iść szybko. Potem umyłbym opony by nie miały wewnątrz bieżnika ziemi itp, wywalił wszelkie kamyczki, drobnym papierem ściernym wyczyścił otwór centrujący i miejsce styku felgi z piastą i pojechał do innego wulkanizatora wyważyć komplet. Przed założeniem na auto wyczyścić piasty i dokręcać koła delikatnie na krzyż, potem mocniej by na pewno siedziały równiutko. Może pomoże, a koszt niewielki. Za 4szt zapłacisz jakieś 20-30zł. Przy okazji pooglądasz opony może są spękane albo mają malutkie wybrzuszenia lub dołki
    Ostatnio edytowane przez Marian50P ; 04-06-2016 o 09:21

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mk3 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    02 Jan 2014
    Mieszka w
    Katowice
    W końcu przyszły opony, założyłem nowe 4szt na wyczyszczone dokładnie alufelgi i jest idealne więc u mnie winne były tylne koła, najprawdopodobniej niewyważone

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez Marian50P Zobacz posta
    Może u Ciebie też problemem są opony, dwa komplety wyważałeś u tego samego wulkanizatora? Na Twoim miejscu zrzuciłbym komplet z auta, wywalił wszystkie odważniki, wyczyścił felgi z kleju, brudu, kamyczków. Fajnie się czyści benzyną zwykłą, ale nie wiem czy można, moim zupełnie nic nie było.
    No u jednego chłopa, chyba tak zrobie bo powyżej 120 już bardzo niepewnie się prowadzi. Ostatnio sprawdzałem luzy i inne rzeczy i zawiecha sztywna, uwalona jest tylko poduchy przy tylnym prawym amorze, ale nie robię bo można jeździć a od czasu do czasu małe puknięcie mi nie przeszkadza i się przyzwyczaiłem.


    Cały czas do przodu

Podobne wątki

  1. [MkIII] Drży kierownica
    By przemek.jarzab@op.pl in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 10:50
  2. [MkIV] drży kierownica
    By insidex814 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 11:18
  3. [MkI] Strasznie szarpie + kierownica drży przy hamowaniu
    By akr in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 19:28
  4. [MkI] podskakuje przy hamowaniu
    By grzesiek78-78 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 00:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów