+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90PSI
    Od
    19 Jul 2010
    Mieszka w
    Rypin

    Zasada pracy EGR-a.

    Witam

    Koledzy potrzebuję waszego wyjaśnienia na temat pracy zaworu EGR w moim mondku. Mój zawór EGR wygląda tak:


    Wpinam do niego kostkę elektryczną i przewód od podciśnienia. W komputerze mam błąd zaworu egr, wiec postanowiłem sprawdzić co się z niem dzieje. Zawór mam na 100% sprawny, natomiast zawór na wolnych czy wysokich obrotach silnika nie otwiera sie, cały jest w tej samej pozycji- zamknięty. Wydedukowałem ze za otwieranie i zamykanie tego zaworu odpowiedzialne jest podciśnienie, które doprowadzane jest do tego zaworu. Jak zdjąłem ten przewód z EGR nie wyczułem ni że w tym przewodzie jest "dmuchanie" czy "ssanie". Kostka elektryczna pewno odpowiedzialna za przesyłanie info do kompa o otwarciu/zamknięciu zaworu.

    Proszę was o podpowiedz gdzie szukać usterki? próbowałem dmuchnąć w ten przewodzik ale sie nie da,tak jak by był zaślepiony. Gdzie idzie ten przewodzik? czy to podciśnienie steruje innymi funkcjami w aucie/silniku?

    Bardzo proszę o poradę.


    Proszę na przyszłość w tytule opisywać konkretnie problem a nie opis auta.
    Netoper.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 13-05-2016 o 12:38 Powód: Zmiana tytułu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    idź za wężykiem i zobacz czy jest cały. i daj znać .
    Dla diesla najlepsze co można zrobić to CHIP!!!

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar michal198
    Model
    Citroen C5 x7 2012r
    Silnik
    2.0 HDI 140KM
    Opis
    był Mondeo mk3 TDDI 115/143KM HEKO
    Od
    24 Aug 2012
    Mieszka w
    Austria
    najlepiej uciąć kawałek iść do sklepu niech dobiorą i wymienić koszt nie wielki a może pomoże .

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez kuba01a Zobacz posta
    idź za wężykiem
    a dojdziesz do zaworu sterującego - być może tak,albo inaczej - wersje są różne jednak.
    Tak więc może być nieszczelność na przewodach (gumowym,lub z tworzywa) lub niesprawny zawór sterujący,albo jego elektryka.
    Zdjęcie0627 1.jpg
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #5
    Kursant Awatar Kri$$
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MK III liftback 05
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Feb 2016
    Mieszka w
    Piastów k/Warszawy
    Jak chcesz sprawdzić czy się prawidłowo do końca otwiera i do końca zamyka to bierzesz prostownik 12V, dwa kabelki i zwierasz z wtyczką EGR'a. Musisz tylko obczaić który pin to + i -
    Robiłem taki test w poprzednim aucie, z resztą tego typu tipsów sporo jest na necie.
    Spróbuj, przy okazji zobaczysz jak pracuje, tylko się nie zlęknij bo dosyć gwałtownie się otwiera i zamyka
    Ostatnio edytowane przez Kri$$ ; 13-05-2016 o 14:30

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90PSI
    Od
    19 Jul 2010
    Mieszka w
    Rypin
    Cytat Zamieszczone przez Kri$$ Zobacz posta
    Jak chcesz sprawdzić czy się prawidłowo do końca otwiera i do końca zamyka to bierzesz prostownik 12V, dwa kabelki i zwierasz z wtyczką EGR'a. Musisz tylko obczaić który pin to + i -
    Robiłem taki test w poprzednim aucie, z resztą tego typu tipsów sporo jest na necie.
    Spróbuj, przy okazji zobaczysz jak pracuje, tylko się nie zlęknij bo dosyć gwałtownie się otwiera i zamyka
    Ale czy ten EGR jest sterowany elektrycznie??? ja myślałem ze sterowany podciśnieniem........

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez Kri$$ Zobacz posta
    Jak chcesz sprawdzić czy się prawidłowo do końca otwiera i do końca zamyka to bierzesz prostownik 12V, dwa kabelki i zwierasz z wtyczką EGR'a. Musisz tylko obczaić który pin to + i -
    Robiłem taki test w poprzednim aucie, z resztą tego typu tipsów sporo jest na necie.
    Spróbuj, przy okazji zobaczysz jak pracuje, tylko się nie zlęknij bo dosyć gwałtownie się otwiera i zamyka
    Dobry sposob na usmiercenie czujnika polozenia zaworu EGR!

    ---------- Post added at 22:50 ---------- Previous post was at 22:50 ----------

    Cytat Zamieszczone przez djnoise Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Kri$$ Zobacz posta
    Jak chcesz sprawdzić czy się prawidłowo do końca otwiera i do końca zamyka to bierzesz prostownik 12V, dwa kabelki i zwierasz z wtyczką EGR'a. Musisz tylko obczaić który pin to + i -
    Robiłem taki test w poprzednim aucie, z resztą tego typu tipsów sporo jest na necie.
    Spróbuj, przy okazji zobaczysz jak pracuje, tylko się nie zlęknij bo dosyć gwałtownie się otwiera i zamyka
    Ale czy ten EGR jest sterowany elektrycznie??? ja myślałem ze sterowany podciśnieniem........
    Dobrze myslales.

  9. #8
    Kursant Awatar Kri$$
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MK III liftback 05
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Feb 2016
    Mieszka w
    Piastów k/Warszawy
    Nic nie uśmiercisz, jak nie masz odpowiedniego oprogramowania to takim własnie sposobem można sprawdzić co się dzieje i jak pracuje grzybek.

    Co do typu EGR'a to faktycznie jest sterowany podciśnieniowo :/ sorry my fault...
    Ostatnio edytowane przez Kri$$ ; 17-05-2016 o 12:36

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Kri$$ Zobacz posta
    takim własnie sposobem można sprawdzić co się dzieje i jak pracuje grzybek.
    Równie dobrze można podać podciśnienie do króćca tylko co z tego?

    Cytat Zamieszczone przez Kri$$ Zobacz posta
    gwałtownie się otwiera i zamyka
    I co?.....znaczy się - membrana sprawna,zawór czysty.....
    Tyle,że jak jest podłączony w aucie to już inna bajka.

    Cytat Zamieszczone przez djnoise Zobacz posta
    zawór na wolnych czy wysokich obrotach silnika nie otwiera sie, cały jest w tej samej pozycji- zamknięty
    Sprawdziłeś przewód podciśnienia? zawór sterujący? "Kabelki"?

    Bo zawór EGR po uruchomieniu silnika cały czas jest "w ruchu" - lekko się uchyla,ale w zależności od prędkości obrotowej silnika,obciążenia,sposobu "depnięcia w pedał" albo się otwiera na max,albo zamyka,albo otwiera na max i zaraz sie zamyka,ale znowu się uchyla....albo odwrotnie.

    To nie jest tak,że jest zamknięty albo otwarty.
    Problem z zaworem EGR jest gdy się zabrudzi i albo zatnie w jakiejś pozycji,albo działa "z opóźnieniem" - pod warunkiem,że układ pneumatyczny zaworu i sterowania jest sprawny i szczelny.

    ---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 18:08 ----------

    Krótka wizyta na youtube

    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez Kri$$ Zobacz posta
    Nic nie uśmiercisz, jak nie masz odpowiedniego oprogramowania to takim własnie sposobem można sprawdzić co się dzieje i jak pracuje grzybek.
    Jak w Mdo podasz 12V na 'kabelki' czyli CZUJNIK polozenia EGRa to go usmazysz a Twoim oczom ukaze sie blad P404.

    W innych samochodach z EGRem sterowanym elektrycznie - zadziala - ok.

  12. #11
    Kursant Awatar Kri$$
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MK III liftback 05
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Feb 2016
    Mieszka w
    Piastów k/Warszawy
    Nie no ok, tutaj może niepotrzebnie się upieram bo fakt inny rodzaj sprzętu jest w Mundku a ja z kolei bawiłem się EGRem w pełnym prundzie :/

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Kri$$ Zobacz posta
    Nie no ok, tutaj może niepotrzebnie się upieram bo fakt inny rodzaj sprzętu jest w Mundku a ja z kolei bawiłem się EGRem w pełnym prundzie :/
    Więc zanim się wypowiesz - pomyśl......czy niepotrzebnie nie wprowadzisz zamieszania.
    Powinniśmy sobie pomagać w problemach - nie motać.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90PSI
    Od
    19 Jul 2010
    Mieszka w
    Rypin
    koledzy, okazuje sie wiec ze musze wymienić zawór który steruje EGRem, Zaworek zamowiłem na szrocie za 40zł, dojdzie pewno po weekendzie. Dam znać czy jest jakaż zmiana w działaniu EGR.

    Maj jednak jeszcze pytanie, czy działanie EGR może mieć jakikolwiek wpływ na moc Mondeusza? Okazuje się ze ostatnio mondek jak by zgubił kolkanaście kuców, a jak włącze klimę to jazda jakby miał 60 koni, nie wkręca sie na obroty powyżej 3-3.3 tys. Podejrzewam ze może być to związane z czujnikiem znajdującym sie w rurze intercoolera, bo i taki bład tez mi wyskakuje.

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez djnoise Zobacz posta
    koledzy, okazuje sie wiec ze musze wymienić zawór który steruje EGRem,
    Ale po co?
    Wywal ten cały EGR - potrzebny jak świni siodło.
    Cytat Zamieszczone przez djnoise Zobacz posta
    pytanie, czy działanie EGR może mieć jakikolwiek wpływ na moc Mondeusza?
    Znikome


    Cytat Zamieszczone przez djnoise Zobacz posta
    jak włącze klimę to jazda jakby miał 60 koni, nie wkręca sie na obroty powyżej 3-3.3 tys. Podejrzewam ze może być to związane z czujnikiem znajdującym sie w rurze intercoolera, bo i taki bład tez mi wyskakuje
    Może być czujnik....jego elektryka,albo turbina szwankuje
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  16. #15
    Kursant Awatar Kri$$
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MK III liftback 05
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Feb 2016
    Mieszka w
    Piastów k/Warszawy
    Djnoise jeżeli jest tak czy siak zamknięty jak czytam w pierwszym poście to nie powinno mieć to wpływu pomimo błędu, tak samo to działa jakby był zaślepiony w sumie. Jeżeli natomiast byłby otwarty w momencie kiedy powinien się domykać czyli np. przy depnięciu w gaz (przyśpieszaniu) to wtedy przecież ecu dostaje info o zupełnie innych dawkach fuel-air i nadmiar spalin wpadająca do układu go dusi więc uważam, że w takiej sytuacji miałby problem z mocą.

    Również proponuję wywalić ten badziew albo profesjonalnie czyli wykastrować ecu z tego g*wna albo pozaślepiać i heja.

    U mnie okazało się, że jest zaślepiony w momencie jak chciałem go wyczyścić razem z kolektorem i auto na prawdę fajnie śmiga. Dodatkowo, praktycznie zero syfu w układzie więc nie było co do pucowania

    Tak btw. czujnik znajdujący się w rurze IC, chodzi Ci o Map Sensor ??
    Ostatnio edytowane przez Kri$$ ; 25-05-2016 o 11:24

  17. #16
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Pewnym jest się śmierci (tylko nie wiadomo jak i kiedy)
    Nie ma co "macać" i szukać w ciemno - diagnoza komputerowa (chociażby prostym ELM-em) i już powinno coś się "rozjaśnić"
    Co prawda nie zawsze muszą być błędy,ale tez "komp" zobrazuje parametry pracy silnika i osprzętu - z tego tez można się czegoś dowiedzieć.

    W każdym razie właśnie z ELM-a dowiedziałem się,że mam termostaty na wykończeniu (jeden padł w ciągu m-ca) a jak auto nagle przestało chcieć jechać jak należy - pod "elma" i błąd czujnika doładowania.......chociaż to turbina "stanęła"

    Tak,że "pewien nie jestem",bo diagnozowanie "wirtualne" nie musi być wiarygodne.ale jesteś z Piastowa.......

    Podjedź na Prusa 7 do Pawła (Paolo) - na pewno rozwiąże Twoje problemy.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  18. #17
    Kursant Awatar Kri$$
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MK III liftback 05
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Feb 2016
    Mieszka w
    Piastów k/Warszawy
    Sorry za off'a Dj

    Czaro, jakiegoś konkretnego ELM'a ogarnąłeś ??

    Thx za kontakt
    Ostatnio edytowane przez Kri$$ ; 25-05-2016 o 13:02

  19. #18
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Miałem jednego - był OK ale nie do mojego TDDI - sprawdzałem w C-maxie - działał.
    Kupiłem drugiego "za grosze"....jak pamiętam dobrze jakieś 30zł z przesyłką - działa i sprawdzałem go i na TDDI i TDCI I DI MkII i Zetecu i Duratecu.......Opla tez widział,chociaż tu kwestia oprogramowania - darmowych nie mam,a wykupować licencję nie mam potrzeby.
    Forscan jest darmowy,ale "okrojony" - na serwis potrzebna licencja,ale mnie wystarcza podstawowe funkcje jak na razie.

    Jaki wybrać? - temat rzeka
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-diagnostyczny

    Masz TDCI - problem mniejszy.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90PSI
    Od
    19 Jul 2010
    Mieszka w
    Rypin
    Cytat Zamieszczone przez Kri$$ Zobacz posta
    Tak btw. czujnik znajdujący się w rurze IC, chodzi Ci o Map Sensor ??

    Tak chodzi mi o ten czujnik




    Cytat Zamieszczone przez Kri$$ Zobacz posta
    Również proponuję wywalić ten badziew albo profesjonalnie czyli wykastrować ecu z tego g*wna albo pozaślepiać i heja.
    Chętnie bym to zrobił, ale mój egr ma podcisnienie i elektryke i na 100% ma to wpływ na dawki paliwa podawane do silnika. A ze autko mułowate, musze eliminować wszystkie problemy-jeden po drugim
    Ostatnio edytowane przez djnoise ; 26-05-2016 o 10:32

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez djnoise Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Kri$$ Zobacz posta
    Tak btw. czujnik znajdujący się w rurze IC, chodzi Ci o Map Sensor ??

    Tak chodzi mi o ten czujnik




    Cytat Zamieszczone przez Kri$$ Zobacz posta
    Również proponuję wywalić ten badziew albo profesjonalnie czyli wykastrować ecu z tego g*wna albo pozaślepiać i heja.
    Chętnie bym to zrobił, ale mój egr ma podcisnienie i elektryke i na 100% ma to wpływ na dawki paliwa podawane do silnika. A ze autko mułowate, musze eliminować wszystkie problemy-jeden po drugim
    No... tylko zaczynasz od dup# strony - masz - jak pisales - blad czujnika doladowania - najwazniejszego czujnika jesli chodzi o dawkowanie paliwa w TDDI, blad zazwyczaj oznacza przerwe i samochod rzeczywiscie ma 50KM. Wierz mi, zacznij od tego.

    Odnosnie EGRa...
    O ile nie interesuje Cie zielone powietrze z rury wydechowej (w teorii ) to go zaslep.
    Czy zaslepienie ma wplyw na dawke paliwa? Jasne, tylko co z tego? Komp to ogarnia i wprowadza korekte, jak nie wierzysz w jego mozliwosci to zaslep i odlacz czujnik polozenia, wtedy z gory narzucisz mu prace bez EGRa.

    Zreszta bez sensu sie rozpisywac - mechaniczne zaslepienie EGRa w TDDI wystarcza i wsio dziala poprawnie.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] końcówki wtrysków do TDDI 90 koni - MONDEO
    By djnoise in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 22:03
  2. [TDDi MKIII] zaślepianie EGR 2.0 TDDI 90 koni
    By djnoise in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 22:38
  3. [TDDi MKIII] mondeo mk3 tddi 115 koni problemy z silnikiem ...
    By chylun03 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 18:07
  4. [TDDi MKIII] Jakie różnice między mk3 2.0 TDDI 90 koni a 115 koni
    By tomek_wsc in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 21:21
  5. [TDCi MKIII] Koło dwumasowe 115 koni a 130 koni manualna skrzynia
    By ArtGen in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 22:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów