+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem

    TTI: trudny wybór TCB-770 czy TCB-880?

    Witam CB-maniaków.

    Zacznę może tak, że jak zaczynałem przygodę z MKP w ogóle nie wchodziłem do tego działu, bo mnie on zwyczajnie nie interesował. Potem stopniowo zacząłem zaglądać, coraz częściej i częściej aż w końcu i mnie trafiło. Po wnikliwym zapoznawaniu się z różnymi opiniami co do zastosowania CB jak i co do samego sprzętu dojrzałem w końcu do tego, aby stać się użytkownikiem CB.

    Pomimo pewnych upodobań co do konfiguracji i wszelkich rad jakie w tej kwestii uzyskałem (dzięki krzys-68 ), zdecydowałem się na zakup sprzętu TTI wraz z anteną AT-71 Magnum na trzymaku (bez wiercenia dziury i bez magnesu ). Pojawił się jednak pewnien drobny problem przy wyborze radia. Otóż wstępnie miał to być model TCB-880. Pomimo jednak wszystkich zalet jakie posiada, ma jedną ogromną (w mojej ocenie oczywiście) wadę - a mianowicie rozmiar. Po wszelkich obmyślaniach jak i gdzie to umieścić w aucie (MKIII), doszedłem do wniosku, że jakbym go nie umieścił, to będzie mi to przeszkadzać. Z tego też powodu podjąłem decyzję, że jednak będzie to raczej model TCB-770. Wydaje mi się, że również jest to sprzęt warty uwagi, a na moje potrzeby (zupełnie zielonego i niedoświadczonego w tej materii klienta ) w zupełności wystarczający. No i zaleta rozmiaru - upchnie się go wszędzie w MKIII.

    Teraz prośba do szanownych Koleżanek i Kolegów, którzy zarówno używają 770 jak i 880. Wymieńcie proszę w miarę możliwości rzecz jasna, co uważacie "ZA" a co "PRZECIW" obydwu tym modelom. Jednym słowem pomóżcie mi podjąć tą ostateczną decyzję w wyborze, czy dobrze robię decydując się na 770 czy jednak powinienem zostać przy 880. Wiem, że użytkowników jednego jak i drugiego modelu jest tu dość sporo, liczę więc że Wasza ocena będzie mi wielce pomocna.

    Pozdro.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar WBmondeo
    Imię
    Wojtek
    Opis
    MKIV
    Od
    13 May 2005
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Kup Unidena 520 i nie kombinuj
    (WOJTEK) MKIV 1,8 TDCI 125 KM Sea Grey / Ford Capri 78' 2,3 V6

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Mam 770 w dwóch autach. W jednm 770 jeździ z magnesówką, a w drugim z ze stałką z długim batem. Przy dluższym bcie zasięg jest meeeeega, ale często trzeba kręcić SQ, żeby śmiecie powycinac, w magnesowce troche lepiej to wygląda, bo mniej zbiera.

    Jak dla mie to najgorsze w 770 są pokrętła...
    zobacz na obrazek i będziesz wiedzial dlaczego korzystanie z SQ jest niewygodne,ale można sie przyzwyczaić

    W 770 brakuje mi wyjścia na "szczekaczke" (PA) a bardzo chciałem mieć to w aucie

  5. #4
    Kup 880,bo to model MKP w kujawsko pomorskim ,to ZA argument jest

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Kup 880,bo to model MKP w kujawsko pomorskim ,to ZA argument jest
    No a masz koncepcję gdzie mi to upchniesz tak żeby mi nie przeszkadzało? No i jeszcze jedna rzecz. Ja chcę czarne, a w kujawsko-pomorskim modelem MKP jest srebrny.


    Cytat Zamieszczone przez marcin_s18
    ... Jak dla mie to najgorsze w 770 są pokrętła...
    Też właśnie o tym słyszałem, zresztą widać, bo kręcąc jednym nie ma siły, żeby nie przekręcić innego. Chociaż to tak jak napisałeś, kwestia przyzwyczajenia zapewne.

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Co do pokręteł to wcale nie jest tak źle, po 2 dniach się przyzwyczaisz. Rozmiar też jest odpowiedni do MDO. Ja mam zamontowane, z boku tunelu, przy gałce zmiany biegów, a gruszka wisi mi nad lusterkiem (eeech, wychodzi brak cyfrówki, bo bym zdjęcia porobił). Generalnie jestem z radia bardzo zadowolony i z czystym sumieniem polecam.
    wypisuję się z tego kraju...

  8. #7
    Cytat Zamieszczone przez Marq
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Kup 880,bo to model MKP w kujawsko pomorskim ,to ZA argument jest
    No a masz koncepcję gdzie mi to upchniesz tak żeby mi nie przeszkadzało? No i jeszcze jedna rzecz. Ja chcę czarne, a w kujawsko-pomorskim modelem MKP jest srebrny.


    Cytat Zamieszczone przez marcin_s18
    ... Jak dla mie to najgorsze w 770 są pokrętła...
    Też właśnie o tym słyszałem, zresztą widać, bo kręcąc jednym nie ma siły, żeby nie przekręcić innego. Chociaż to tak jak napisałeś, kwestia przyzwyczajenia zapewne.
    "damy rade" jak mawia Bob-budowniczy.
    Co do koloru to srebne MKII ma srebne radyjko,
    "niekolorowe" ma czarne ,nie zauwazyles podmiany w autach

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    770 mam i muszę powiedzieć że jest całkiem przyjemne w osłudze ... gałkologia to 2 dni na przyzwyczajenie i wsio ok- potencjometry współosiowe nie sprawiają problemów (na razie ) ...880 jest sporo większe :metal
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez BS
    770 mam i muszę powiedzieć że jest całkiem przyjemne w osłudze ... gałkologia to 2 dni na przyzwyczajenie i wsio ok- potencjometry współosiowe nie sprawiają problemów (na razie ) ...880 jest sporo większe :metal
    zgadza sie,model 880 jest wyższy niź 770 ,jednak oferuje tez sporo innych dodatkowych opcji obslugi ,ktore tez wykorzystuje

  11. #10
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    proponuję tti880 .sam mam idziała mi bez zarzutu z antenąmagnesówką midlanda ,ale nie weim jaki 1,5m wysoka.chociaż często trzeba ustawiać słabszą czułość bo zbiera wszystkie śmiecie i ledwie słyszalne rozmowy
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    tu się muszę zgodzić- radio bardzo czułe ale wszystko rozwiązuje gałkologia...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    No dzięki Chłopaki za sugestię. Zalety ma napewno i jedno i drugie radio, wady zresztą też. Z Waszych wypowiedzi na razie starałem się zrobić pewne podsumowanie i wyszło mi że jak na razie 770 wygrywa w stosunku 4:2. Jakby do tego dołożyć moje przekonanie to jest 5:2.

    Dużo mi to pomogło, chociaż zapewne ostateczną decyzję podejmę, po "przymierzeniu" 880-ki w swoim aucie (dzięki Krzyś-68 za propozycję ) i wtedy będzie wszystko jasne. A wracając do umiejscowienia radia w aucie, prz założeniu że będzie to 770, to zamierzałem to zrobić właśnie w takim układzie jak ma to jakubbi, czyli z boku tunelu obok drążka zmiany biegów po stronie kierowcy (jakubi też masz po stronie kierowcy czy po stronie pasażera?) Natomiast biorąc pod uwagę 880-kę, to to umiejscowienie raczej już odpada właśnie przez pokaźny rozmiar tego radia.

    Dzięki jeszcze raz chłopaki.

  14. #13

  15. #14
    TTi 770 powinna wejsc pod radio

  16. #15
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Powinna, oczywiście, tylko że jest to radio przechodnie, raz w mondele, innym razem w pandolinie, a czasami w 126p

    Poza tym właśnie mi wpadly w rączki 2 onwy, także jak mondeła nie sprzedam, to założę pod radio + głośnik zewnętrzny
    wypisuję się z tego kraju...

  17. #16
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez jakubbi
    Powinna, oczywiście, tylko że jest to radio przechodnie, raz w mondele, innym razem w pandolinie, a czasami w 126p

    Poza tym właśnie mi wpadly w rączki 2 onwy, także jak mondeła nie sprzedam, to założę pod radio + głośnik zewnętrzny
    w mondeo zostaw TTI ... jest lepsze od każdej onwy (chociaż onwy nie są takie złe, to jednak prostota zabiła finezję )
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  18. #17
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Źle to ująłem - TTI założę dp mondełka, a onwy do pandoliny i 126p
    wypisuję się z tego kraju...

  19. #18
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    No to teraz mi chłopaki żeście ćwieka zabili, jeżeli 770 wejdzie pod radio, no nie ma dyskusji. To już zdecydowałem w takim razie. Przynajmniej problem z umiejscowieniem odpadnie, czyli największy problem by się rozwiązał.

  20. #19
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez Marq
    No to teraz mi chłopaki żeście ćwieka zabili, jeżeli 770 wejdzie pod radio, no nie ma dyskusji. To już zdecydowałem w takim razie. Przynajmniej problem z umiejscowieniem odpadnie, czyli największy problem by się rozwiązał.
    wejdzie pod radio 1 din .... ale na wszelki wypadek zmierz sobie wszystko dokładnie
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  21. #20
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Tyle tylko, że trza by chyba było wyprowadzić na głośnik zewnętrzny, bo ten radiu byłby zasłonięty przez konsolę.

Podobne wątki

  1. [MkII] łączniki stabilizatora trudny wybór
    By Kamillo_2005 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 21:33
  2. [MkII] trudny wybor.???
    By stallone21 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-04-2007, 19:33
  3. [MkI] trudny wybór audio
    By bosman in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2007, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów