+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Powiem tak, w tym modelu nie ma pompki wstępnej - więc nie wiem jakim cudem mechanik potwierdził, że jest nowa ?? pompka taka jest w modelu z silnikiem 115KM. Sprawdź dokładnie wszystkie przewody paliwowe, szczególnie te przy filtrze oraz przy pompie wtryskowej czy dobrze siedzą nie mają luzów i zagięć. Wymień filtr paliwa (bo prawdopodobnie jest zamulony), po zamontowaniu zalej go do pełna paliwem, wlej też paliwo do przewodu zasilającego pompę wtryskową. Filtr paliwa najlepiej oryginalny Bosch lub MAN. Do odpowietrzenia potrzebna będzie druga osoba, która w trakcie kręcenia będzie odkręcać nakrętkę przewodu paliwowego przy wtryskiwaczu, jak pójdzie paliwo to ją zakręca i po kolei.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    2001 rok
    Od
    06 Jan 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Witam ponownie . Siwy dym mówił o pompie wtryskowej dziś w samochodzie firmowym były podobne objawy jak w moim. Mechanik stwierdził że w flitrze paliwa mogła zamarznac woda i powinienem go sciagnać ogrzac i spuścic korkiem wodę . Przed chwila zdemontowalem filtr i spuściłem żółte przezroczyste siki jednak może z 3 setki a filtr jednak duży i napewno nie był zapełniony cały może na dnie. Przedmuchalem jedna rurkę to z drugiej leciało powietrze . Nie wiem kolego gdzie ta pompa jest bo może sprawdził bym czy działa tylko jak ?dodam że filtr był wymieniany z 4 mce temu a paliwo tylko Orlen Jeszcze pytanie czy gdyby siadła pompa to miała by sprężyna ?a co dokręcania srob wtryskow zrobiłem tylko na pierwszym i powiem że niezbyt dużo leciało ale leciało tylko ja popuscilem nie na max
    Ostatnio edytowane przez bartit1000 ; 07-01-2017 o 21:06

  4. #23
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Jeżeli w wersji 90KM nie ma pompy wstępnej, w filtrze paliwa masz niewiele ropy, to pompa może traci ciśnienie i stąd problem... Myślę, że mrozy pomogły trochę, słabej jakości paliwo, dziś widziałem test paliw, przy -15 większość stacji miała już grudy i to duże w paliwie...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  5. #24
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    2001 rok
    Od
    06 Jan 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Paliwo tylko na Orlen jak z filtra wylewalem to czysciutka wodnista ropa wyleciała tyle że niewiele jej tam było syfu tez nie bylo. Myślę że coś z pompom jest choć wiem że jest nowa tzn przynajmniej ok roku ma ...jak sprawdzic czy pompa podaje paliwo jeżeli z tych śrob przy wtryskach to jak dużo powinno polać ropy ?

  6. #25
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Jeszcze jedno - a kiedy wymieniane były świece żarowe? bo przy takich mrozach to spalone świece są dużym problemem przy odpalaniu. Wracając do pompy wtryskowej to znajduje się pod kolektorem ssącym (stojąc przodem do auta po lewej stronie silnika) silnik.jpg

  7. #26
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    2001 rok
    Od
    06 Jan 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Dzięki mistrzu jutro ogarnę tą pompę tylko jak sprawdzic czy dziala? Na silniku ogólnie sucho bez wycieków . Świece uh no ciężko stwierdzić tego nie wiem jednak mechanik przy sprawdzaniu po zakupie mówił że są ok ale to było 8 mcy temu...jutro dam znać zaleje cały filtr ropą ładuje akumulator żeby dał radę no i tylko czekam na info z tą pompom czy tam jest jakis kranik do odpowietrzania i czy wystarczy jej dotknąć przy kręceniu czy działa

    Wiem że jestem trudny. ..wybaczcie
    Ostatnio edytowane przez bartit1000 ; 07-01-2017 o 22:31

  8. #27
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Jeżeli sterownik pompy jest uszkodzony to po poluzowaniu nakrętek na wtryskach będzie wyplywalo mało paliwa, przy sprawnym sika na wszystkie strony,

  9. #28
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    2001 rok
    Od
    06 Jan 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Przy uszkodzonym sterowniku pompy pojawia się migajaca sprężyna i auto jest w trybie awaryjnym....tak ?

  10. #29
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Tak. Kluczyk w pozycję zapłonu i sprężynka gaśnie (tak powinno być) lub miga (tryb awaryjny i prawdopodobnie uszkodzony sterownik). Prawdopodobnie bo mógł uszkodzić się czujnik położenia wału i też będzie migać, ale o tym możesz poczytać na forum jest bardzo tematów związanych z trybem awaryjnym.

  11. #30
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    2001 rok
    Od
    06 Jan 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Tylko ze sprężyna nie miga...zabieram się do filtra zalewam i odpowietrzam

  12. #31
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    2001 rok
    Od
    06 Jan 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Panowie przewód dodatni od akumulatora zaraz przy klemie przepalone kilka żył z przewodu który idzie do rozrusznika. Po obcięciu kawałka przepalonego i po podpięciu na krótko przy rozładowanym akumulatorze Auto odpaliło wszystkie wtryski sprawdzone i leją układ paliwowy odpowietrzony prawidłowo teraz nasuwa się pytanie dlaczego przewód się przepalił

  13. #32
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    To proste. Duży pobór prądu a klema na słupku luźna, lub mocowanie przewodu do klemy się poluzowało = przegrzany i upalony przewód. W miejscu słabego mocowania zwiększa się opór elektryczny co powoduje grzanie się przewodu.

  14. #33
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    2001 rok
    Od
    06 Jan 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Coś jakby łapał zobaczymy to ostatnia próba przed mechanikiem naladuje aku i zobaczymy bo na klemach od kumpla ciężko idzie cały czas wskazówki lewo prawo

  15. #34
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    2001 rok
    Od
    06 Jan 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Witam. Wymieniony filtr paliwa odpowietrzony uklad wymieniona klema aku tzn nowy zacisk. Odpala ale baaaatdzo ciężko i na zimnym i na ciepłym silniku poczatkowo rzuca nim i fruwaja obroty ponizej 1000 ok 300 700 tak z 30 sek i za kazdym razem. Ide w kierunku swiec.

  16. #35
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    26 Jun 2014
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez bartit1000 Zobacz posta
    Witam. Wymieniony filtr paliwa odpowietrzony uklad wymieniona klema aku tzn nowy zacisk. Odpala ale baaaatdzo ciężko i na zimnym i na ciepłym silniku poczatkowo rzuca nim i fruwaja obroty ponizej 1000 ok 300 700 tak z 30 sek i za kazdym razem. Ide w kierunku swiec.
    Jeśli na ciepłym silniku tez nie odpala to raczej nie świece. U mnie przy mrozach -14 nie mogłem odpalić od strzału, musiałem kręcić ok 3 minuty, po odpaleniu z tyłu szara chmura przez pól minuty, jak już się podgrzał to odpalał z pierwszego. Jako, że mrozy ponownie się zbliżają to dziś wymontowałem świece żarowe (wyszły gładko, jakby wczoraj były wkręcane), 3 były martwe, wstawiłem komplet nowy, wcześniej smarując gwint świec smarem ceramicznym. Jutro rano sprawdzę jak odpala.

    Aby sprawdzić świece nie musisz ich wymontowywać, wystarczy odkręcić listwę zasilającą i wtedy miernikiem jeden pin do bloku lub "-" z aku, a drugi pin do czubka świecy. Sprawna świeca ma max opór 1 Ohm.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Kopci przy odpalaniu na zimnym silniku. 2.0 TDDI
    By motoman125 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 22:55
  2. [MkIII] Problem przy odpalaniu - rozrusznik?
    By cichyp in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 17:16
  3. [TDDi MKIII] Problem przy odpalaniu mk3
    By Colorado30 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 21:17
  4. [MkIII] Problem przy odpalaniu TDDI 2001
    By Dziedzic_Pruski in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2007, 12:19
  5. [MkI] Problem przy odpalaniu
    By marek21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2006, 15:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów