+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    [MkII] *po wymianie sprzęgła*

    Witajcie.
    W sobotę wymieniono w moim aucie komplet sprzęgła razem z wysprzęglikiem. Zauważyłem wczoraj, że przy pierwszym hamowaniu hamulec bierze jakby nieco niżej i jest miękki. Drugie hamowanie jest już ok. – pedał hamulca „łapie” wysoko i jest twardy. Nie było tego efektu przed wymianą sprzęgła i wysprzęglika. Z tego co wiem to wysprzęglik korzysta z płynu hamulcowego. Czy mechanicy coś zepsuli lub nie odpowietrzyli układu?
    pozdrawiam
    bartimo, mkII, Pb+LPG, kombi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zapowietrzony układ jest :metal

  4. #3
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Zapowietrzony układ jest :metal
    dokładnie

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Ale czy tak sie stało tylko podczas wyjazdu czy masz ciągle taki objaw. Bo jak ciągle to faktycznie zapowietrzony jest. Musiał sie mechanik mocno starać żeby zapowietrzyć układ hamulcowy.

  6. #5
    Dzieje się tak po pierwszym ruszeniu, podczas pierwszego hamowania. Następne hamowanie i kolejne są już ok - pedał hamulca bierze wysoko i jest twardy. Miesiąc temu wymieniałem płyn hamulcowy, a dwa miesiące temu tarcze i klocki z przódu. Warsztat specjalizuje się w naprawach forda, więc myślę że odpowietrzyli wysprzęglik.
    Ale jeśli zapowietrzyli układ to cały układ (razem z hamulcowym), czy podczas wymiany zapowietrzyli tylko wysprzęglik i wystarczy odpowietrzyć sam wysprzęglik?

    Dodam jeszcze moje wrażenia z jazdy po wymianie sprzęgła: rewelacja, to nie to auto, jest o wiele zrywniejsze i lepiej przyspiesza i ciszej pracuje, poza tym zniknął metaliczny dźwięk który był po puszczeniu sprzęgła. Koszt wymiany spory, ale jeśli jest taka konieczność to nie należy zwlekać.
    pozdrawiam
    bartimo, mkII, Pb+LPG, kombi

  7. #6
    Czy opis jaki zamieściłem powyżej oznacza zapowietrzony układ?
    pozdrawiam
    bartimo, mkII, Pb+LPG, kombi

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bartimo
    Dodam jeszcze moje wrażenia z jazdy po wymianie sprzęgła: rewelacja, to nie to auto, jest o wiele zrywniejsze i lepiej przyspiesza i ciszej pracuje, poza tym zniknął metaliczny dźwięk który był po puszczeniu sprzęgła. Koszt wymiany spory, ale jeśli jest taka konieczność to nie należy zwlekać.
    Napisz jeszcze jak możesz, którego producenta części kupiłeś, ile Cię wyniosła usługa wymiany i przy jakim przebiegu zrobileś tą wymianę.

Podobne wątki

  1. Po wymianie sprzęgła
    By rafek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2011, 12:51
  2. [MkII] Po wymianie sprzęgła.
    By Wit in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 19:57
  3. [MkI] Po wymianie sprzęgła....
    By GrzegorzD in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-10-2007, 10:24
  4. [MkI] Po wymianie sprzęgła
    By Luky in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2007, 23:54
  5. [MkI] po wymianie sprzęgła
    By zbigniew in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-08-2006, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów